Skocz do zawartości
Boxster

Athlon XP mobile - fakty i mity

Rekomendowane odpowiedzi

POWER BY AMD... zadam Ci proste pytanie. Skoro w podpisie piszesz, że działasz na procku 29xx MHz to dlaczego nie zrobiłeś z tego użytku w postaci wyniku w 3DMark itp. ?

 

Jakoś mi się w to nie chce wierzyć, że na codzień używasz tak wykręconego proca...

spokojnie pracuje nad tym będzie izolacja będą benchmarki

na razie sprzet mogłem przetestowac chwilowo bo po chwili widziałem skraplajacą sie wode wiedz to nie warunki na benchmarki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wielka jest roznica pomiedzy batchami, dokladnie chodzi mi o podkrecanie,

czy batch ~1600 to duzo i czy beda w zwiazku z tym jakies problemy w podkrecaniu??

czy i jak zmieni sie sprawnosc procesora przy batchu ~0250 ??

czy to moze jest tez kwestia farta, ze mozna trafic z batchem 1600 i bedzie si dobrze krecil a z 250 nie bedzie chcial ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KHysiek ja bym aż tak strasznie na to nie patrzył. Mimo wszystko za 400zł mamy niezłego procka, który może się tak wspaniale nam nie kręci ale spokojnie dorównuje co najmniej Bartonowi 3200+. W sumie to i ja ryzykowałem, bo mogłem kupić od skiby za 470, który był z lepszej serii. Ale w sumie... Jakoś to przeżyję...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóz, miałem wcześniej procek działający na 2100, 2300 to teraz dla mnie marny zysk po prostu. No i skoro człowiek się naczytał o wynikach 2500-2700 na powietrzu bez żadnych kombinowań to i jest zawiedziony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SamoDobro

Na łódzkiej giełdzie komputerowej zwykłe Bartony 2500+ są po 379 PLN, a wyselekcjonowane tak, zę chodzą na FSB 200 są po 450 PLN.

więc ja bym nie rozpaczał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, to nie jest kwestia kasy, tak jak powtarzałem, po prostu róznica (prędkości) nie jest aż taka jak się spodziewałem.

A wracając do mojego pytania. Czy lepsiejszy zasilacz (mniej jakichś zakłóceń, stabilniejsze napięcia, itp.) albo lepszy cooler coś by pomógł ?

Na powietrzu (i to nie highendowym) na jakich max napięć mozna bezpiecznie kręcić taki procesor ? W końcu 1.45V a 1.95 (dla 2.4GHz na przykład) to ponad 30% więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na fsb 200 to kazdy chodzi więc co to za selekcja?

 

zalezy co masz teraz KHysiek, jeśli twoje psu wymięka teraz to zapodanie lepszego pozwoli podkręcić trochę więcej, należałoby sprawdzić czy to wina zasilłki najpierw - moze pożycz od kogoś jakąś lepszą pożądną

 

co do coolera to też nie wiem co masz obecnie, ale wiadomo ze różnica bedzie między słabym aluminiowym a dobrym miedzianym

 

co do napięcia to na ac nie przekraczaj 1,95v na dobrym chłodzeniu

zeby procek tak latał na codzień to zdania są podzielone - dla nieORT: ORT: ORT: kturych jest to 2,1 a dla innych 1,85 - ja jestem inny;)

chyba ze kiedyś bedzie mi potrzebne więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jakie napięcie dasz zależy od tego jaka temperatura jest na procku. Na powietrzu, w dodatku kiepskim, to sobie z Vcore nie poszalejesz. Trzymaj temp w stresie poniżej 60C, czym mniej tym lepiej oczywiście.

 

A teraz jeszcze o proc od Miodka, ktoś był zainteresowany to podaję.

Po wymianie z 0414 na 0431 (końcówka oznaczeń to 025x - w x wstawić cyferkę którą zapomniałem :) ) procek idzie tak:

12,5x200MHz Vcore 1,75V Prime wywala około 40 pętli

12,5x200MHz Vcore 1,775V Prime szedł ładnie do ok 30 pętli drugiego testu, narazie zostawiłem tak bo komp to nie serwer a w gierkach się nie wali i napięcia mniej skaczą.

12x210MHz Vcore 1,8V Prime wali się około 12pętli drugiego testu

12x210MHz Vcore 1,825V niestety nie mogłem przetestować bo grafa zaczęła się wyłączać (takie mrugnięcia), albo za słaba zasiłka albo płyta nie wyrabia.

To tyle po pierwszym dniu testów, jest znacznie lepiej niż na poprzednim 0414 ale byłoby miło stabilne 2,6GHz :) Pożyjemy zobaczymy.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba znalazlem powod mojego nskiego fsb! wspominalem poprzednio ze nie mogelm p[rzejsc 3dmarka na fsb powyzej 220! teraz wyjalem omja kosc v-date (ktora dzisaj sprzedalem) i poscielem 11x225 i bez zadnego problemu przeszedlem marka:0 ale niestety mialem tylko 256mb hynixa d43:) jeszce sie nie bawilem wyzej:) szukam teraz drugiej dobrejj pamieci hynixa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo dziekuje ze ktos znowu skasowal mojego posta, czy wyrazy uznania za wysokie podkrecenie procka tez podlegaja punktom kary ? pierwszy sekretarz bylby z Was dumny obywatele, jutro w gazecie Lenin na wszystkich stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jakie napięcie dasz zależy od tego jaka temperatura jest na procku. Na powietrzu, w dodatku kiepskim, to sobie z Vcore nie poszalejesz. Trzymaj temp w stresie poniżej 60C, czym mniej tym lepiej oczywiście.

 

A teraz jeszcze o proc od Miodka, ktoś był zainteresowany to podaję.

Po wymianie z 0414 na 0431 (końcówka oznaczeń to 025x - w x wstawić cyferkę którą zapomniałem :) ) procek idzie tak:

12,5x200MHz Vcore 1,75V Prime wywala około 40 pętli

12,5x200MHz Vcore 1,775V Prime szedł ładnie do ok 30 pętli drugiego testu, narazie zostawiłem tak bo komp to nie serwer a w gierkach się nie wali i napięcia mniej skaczą.

12x210MHz Vcore 1,8V Prime wali się około 12pętli drugiego testu

12x210MHz Vcore 1,825V niestety nie mogłem przetestować bo grafa zaczęła się wyłączać (takie mrugnięcia), albo za słaba zasiłka albo płyta nie wyrabia.

To tyle po pierwszym dniu testów, jest znacznie lepiej niż na poprzednim 0414 ale byłoby miło stabilne 2,6GHz :) Pożyjemy zobaczymy.

Pozdrawiam

Ciekawe, masz znacznie lepsze wyniki, widzę że masz WC, ale to chyba nie kwestia temperatury, bo przy niższym napięciu działa ci na wyższej czestotliwości. U mnie przy 1.8V działa 99.5% stabilnie na 2,3GHz na AN7. Sprawdząłem napięcia i są stabilne pod obciążeniem, zasilacz nie cud ale ma spory zapas mocy (oprócz tego mam tylko 3 dyski i GF4400).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na poprzednim Mobilku (0414) max stabilne to było 2,4GHz przy Vcore 1,875V. Przy 2,5Ghz/1,9V wchodził do windy i pozwalał uruchomić Prime95 ale szybko sypał błędami albo zwiecha.

Niestety przy Vcore 1.9V i 2,5GHz napięcie na linii 12V spadało do 11.8 (wynik z WHD, wynik miernikiem na molexie to ponad 12,1V). Zasiłka może i wyrabia ale zasilanie na płycie już nie bardzo.

Przy obecny Mobilu (0431) jest lepiej, widać lepszy egzemplarz się trafił.

Liczyłem na ustabilizowanie FSB na 210MHz, niestety na 1,8V Prime się sypie a na 1,825 nie da się zrobić testu, bo grafa zaczyna migotać. (Swoją drogą ciekawe czy Abit NF7-S rev 1.2 pozwoli na stabilne FSB 210MHz :)) Prawdopodobnie grafie brakuje prądu, GF4 mają całe zasilanie wzięte z płyty a nie dodatkowo z molexa jak nowsze grafy. Widać płyta nie wyrabia w dostarczaniu prądu i do grafy i do mocno OC procka. Niewiem czy zmiana zasiłki (obecny Chieftec 360DF to nie mocarz przecież) coś poprawi, ale pewnie dopiero wymiana grafy na coś z zasilaniem z molexa pozwoli na pójście wyżej. Narazie brak kasy na kombinacje ale po Mikołaju się pomyśli :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korean zadales dziwne pytanie! albo masz kase albo nie! bo to chyba jest bariera! A64 jest wydajniejsze, a bartki 2500 mobilki sie rewelacyjnie kreca! sam musisz zdecydowac na co Ci stac! nie zapomnij ze jezeli chcesz kupic bartka to musisz zainwestowac w chlodzenie chociaz a a64 tez wskazane!

ajsi niemozliwe ze zasilkanie wyrabia! cos nie tak masz moim zdaniem oczywiscie chieftec to bardzo dobra firma!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewiem czy jeszcze gdzieś (poza Allegro) uda Ci się je dostać. Większość sklepów internetowych nawet jeśli ma je w ofercie to nie ma na stanie. Ale poszukaj, może komuś został jakiś w magazynie.

Ja polecam z Allegro od Miodka. Ostatnio zróżnicował ceny i można sobie wg batcha wybrać. Poza tym można spróbowac umówić się, że jeśli będzie słabszy egzemplarz to się go wymieni.

 

Do pcmax: Możliwe że to mobo nie może już dostarczyć dość energii do procka i grafy. Niestety GF4 nie ma zasilania z molexa i ciągnie wszystko z płyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@unckle - chyba nie miałeś do czynienia z większą ilością Bartonów 2500+, bo nie wiesz widzę, co piszesz. Trafiały się takie sztuki, ba, nawet całe serie, że nie chciały pójść na 11x200 niezależnie od napięcia, chyba żeby ktoś kibel na nie próbował założyć. Kiedyś 3200+ na 1.65v było rarytasem, potem pojawiły się lepsze serie, więc wg mnie jest to selekcja.

 

Btw. Jak sprzedawałem swojego, który robił 11x200 na 1.55v (miał raptem parę miechów na palcach jednej ręki, stan idealny), to nikt się nie odezwał na poważnie, tylko o cenę pare osób się na GG spytało (jak zwykle) - a potem jęczą, że na giełdach zdzierają z nich kasę. :? Ostatecznie procek poszedł za niewiele ponad 300zł w ręce pana w średnim wieku, który nigdy go nie podkręci i CPU się tylko zmarnuje.

 

@W temacie (za dużo tutaj OT, niektórzy nawet o memki pytali, szkoda że całego zestawu nie skłądają) : najpóżniej jutro będę miał czas, żeby założyć nareszcie SI-97 na procka, to wówczas zobaczę, co potrafi, ponieważ Pentagram w pewnym momencie odpada.

Jeżeli ktoś pisze, że 60C z czujnika to nie wiele (widziałem gdzieś wcześniej), to chyba mało kręcił - przy takich temp. lubi sypać się Prime95 i nie tylko, wystarczy wówczas podkręcić oborty coolera i jakoś "dziwnym trafem" przy niższej nieco temp. ładnie wszystko śmiga. ;)

 

EDIT : o, takie pytania jak poniżej kocham (może mam gorszy dzień, ale cóż) - co one mają wspólnego z tematem wątku???? :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SamoDobro

No to w końcu mam procesor od Miodka.

nie pytajcie mnie o batch, bo ten mnie nie interesował w ogóle. chodziło mi tylko o procesor, który będę mógł puścić na FSB 200. i tak poszedł. 11,5x200 na napięciu 1,725 (SpeedFan pokazuje napięcie dla procka 1,700) rockStable (chyba) bo Prime95 zostawiony na noc (ok. 7 godzin) nie pokazał żadnego błędu. Temperatura na moim procesorze przy Spire WRIV wynosi w stresie po 7 godzinach Prime95 54stopnie. Czas zmienić chłodzenie na Pentagramaalbo WC ;)

na razie jestem zachwycony :P

W 3DSmarku 2001 mam 12100 punktów, Sisoft pokazuje mi procka na poziomie Pentium IV 4GHz - trochę szybszego od Athlona XP 3200 - ale to trochę to zauważalna różnica. nie mogę się już doczekać, aż zacznę renderować ;)

Aha - jeszcze jedna sprawa - BIOS pokazuje mi Athlon K7 2300 MHz - da się coś zrobić z tym, żeby pokazywał np. Athlon XP 3400+ ? ;)

 

Proc poszedł na 12,5x195, ale Prime wywalał błąd po przekroczeniu 52 stopni na procesorze. teraz nie wywala mimo 54. na 12,5x195 poszedł na napięciu 1,725 (na 1,675 komputer się uruchamiał, ale windows się nie ładował, a na 1,700 ładował się Windows, ale Prime od razu walił błędami) - wyższe napięcie może mu ustawię, jak będę miał lepsze chłodzenie - ale na razie w pełni wystarcza mi to, co mam.

 

tak na szybciorka włączyłem wczoraj CounterStrike: Source - 50-60 FPS przy detalach na high. można grać ;) - szczególnie, że to karta DX8 :D i na dodatek nVidia :roll: - chyba kupię sobie HalfLife'a..

 

P.S.

A jak wyglądała transakcja z Miodkiem? W sobotę zalicytowałem, w poniedziałek wpłąciłem kasę (około 12:00), potem próbowałem się dodzwonić do niego, ale nie odbierał, w między czasie wysłałem mu maila ze zdjęciem przelewu, udało mi się do niego dodzwonić około 15:30, okazało się, że nie ma dostępu do poczty, więc wrzuciłem fotki przelewu na serwerek, smsem wysłałem mu adres stronki, następnego dnia o godzinie 11 przyszedł kurier z Poczty Polskiej z procesorem. jak dla mnie rewelacyjna transakcja, wręcz modelowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde to nie ma jednak sprawiedliwości ;-). 2300 na 1.725V ? Już nic nie rozumiem dlaczego takie róznice są z (w zasadzie) jednej serii. U mnie trzeba dać 1.82V i też nie do końca stabilnie (ale w stresie sięgało juz 60C). Stabilnie mam na myśli przynajmniej 30 min Prime95 Blend.

Ja mam 0431 AQYHA od niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SamoDobro

no to mam 2437,5MHz (12,5x195) stabilnie według Twych kryteriów - bo dopiero po około 15-20 minutach procek przekraczał magiczną barierę 52 stopni, przy której się wywalał.

cała noc w Prime95 i brak błędów - oto moja ocena stabilności ;)

może to kwestia zasilacza?

jak mi się proc już wysmaży porządnie przez kilkanaście dni, będę kombinował z wyższymi napięciami i na wyższym FSB.

na Allegro jestem DaltonOdmieniec - możesz sprawdzić, czy kupiłem wcześniejszego czy późniejszego procka, bo nic z Miodkiem nie uzgadniałem co do serii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja konfiguracja:

- Abit NF7-S rev.2

- Hynix 512 D43

- Athlon M-XP AQYHA0431CPFW

 

Cos mi nie chce sie podkrecac ten procek. Max co wyciagnalem to 2500 Mhz 200x12,5 przy 1,95. Dalej w zaden sposob nie da rady. Probowalem z mniejszym FSB lub mnoznikiem ale nie idzie. Komp sie uruchamia ale winda nie odpala. Chlodzenie jest dobre bo w stresie nie przekracza 48.

 

Czemu tak sie dzieje?

Jak patrze na osiagi innych to sie zalamuje. np:

AMD AXP-M 11x220 1.65v albo

AMD Barton 2500+ MOBILE 1,45V@217x12=2606mhz

Nie mam pojecia czemu nie chce dalej isc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@SamoDobro :

U Ciebie to chyba tylko kwestia chłodzenia - u mnie Pentagram QC80-Cu na 2100rpm (względna cisza) wyrabia się do 2.5GHz i ani deka więcej, na max. obrotach tj. ok. 2800rpm do 2.6Ghz, a kolega na niezbyt wyszukanym WC puścił mojego procka wyżej i to na niższych napięciach. Jutro będę miał chwilę, to założe w końcu Thermalrighta SI-97 i sprawdzę, ile ten procek potrafi. Generalnie temp. w stresie w okolicach 60C wg wskazań Abita-magika ;) powodują, że prędzej czy szyciej Prime95 się sypie.

 

@zawada :

Proste, tyle razy o tym było - procek prockowi nierówny - ja kupiłem od znajomego z innego forum, któremu ktoś przywiózł kilka sztuk z USA - był tylko wstępnie sprawdzony, że robi 2.4GHz na 1.65v.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SamoDobro

myślę, że spokojnie bez radiatora uzyskasz 5.000 MHz, z AC jakieś 15.000 MHz, a z chłodzeniem wodnym może nawe 300.000.000 MHz.

kiedy się skończą takie pytania??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

T852013d40126 IQYHA 0414RPAW

8)

Miałem taki przed wymianą i bieda na maksa. Udało mi się ustabilizować pracę na 2,4GHz przy Vcore 1,9V.

SamoDobro ma trochę racji, takie pytania szczególnie w przypadku mobili są nie na miejscu. Bo akurat mobile są pod względem OC dość nieobliczalne, mój był do bani a twój może pójdzie OK. Poza tym wszystko zależy od konfiguracji, chłodzenia i odrobiny wiedzy.

Wniosek: Zamiast klepać w klawiaturę zacznij testy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę, że spokojnie bez radiatora uzyskasz 5.000 MHz, z AC jakieś 15.000 MHz, a z chłodzeniem wodnym może nawe 300.000.000 MHz.

kiedy się skończą takie pytania??

 

Nigdy, dopuki ludzie nie zaczną sami CZYTAĆ i SZUKAĆ ....

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę, że spokojnie bez radiatora uzyskasz 5.000 MHz, z AC jakieś 15.000 MHz, a z chłodzeniem wodnym może nawe 300.000.000 MHz.

kiedy się skończą takie pytania??

hehe burak z ciebie nieprzeciętny. no ale cóż są i tacy na świecie. chcialem tylko zapytac kto ile wyciagnal z tej serii a ty sie czepiasz jakbym ci ojca skarpetka zabil.....przepraszam jesli urazilem twoja dume lol :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...