Skocz do zawartości
Boxster

Athlon XP mobile - fakty i mity

Rekomendowane odpowiedzi

nie wiem na co ludziom CPU za 500zl super hiper kręcące się jak maja grafe za 200zl :D :D i nic im super cpu nie da w grach....bo raczej nie ma sensu qpowac bartona + nf2 aby przegladac net :))

Ja np w nic nie gram.. a komp mocny sie przydaje.. a ze OC to moje hobby dlatego kupuje ten sprzet.. i ciagle testuje.. podkrecam.. modyfikujae chlodzenie. itd.. grafe mam w miare mocna.. ale chetnie bym sie zamenil za jakiegos fajnego radeona AIW.. ;] Bo VIVO o dobrej jakosci przydalo by mi sie bardzo ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki, że tak z innej bajki...

 

Ha! Po co Athlon M, jak mój Athlon 2500+ kręci się na 3200+ i to przy... 1,575V!!! 8O

 

Żeby nie było tutaj niedomówień. Sprawdzane Prime95 przez 2 godziny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki, że tak z innej bajki...

 

Ha! Po co Athlon M, jak mój Athlon 2500+ kręci się na 3200+ i to przy... 1,575V!!!  8O

 

Żeby nie było tutaj niedomówień. Sprawdzane Prime95 przez 2 godziny :)

Widze że nie zuważyłes ale tu na forum jest zwyczaj podawania wartości żeczywistej czyli w MHz a nie przybliżonej jak to jest w twoim przypadku (czyli wartość z "+"-em na końcu np.2500+).Twój Bartek jest taktowany zapewne zegarem 2250MHz więc do 2500MHz przy 1.575V ci jeszcze brakuje. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zwiazku ze stalymi msg na priv i mailami odpowiadam MOJ BRTON OPISANY KILKA POSTÓW WYZEJ NA POPRZEDNIEJ STORNIE NIE JEST WERSJA MOBILE TYLKO JEST ZWYKLYM BARTONEM NIE ZADEN MOBILE !!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki, że tak z innej bajki...

 

Ha! Po co Athlon M, jak mój Athlon 2500+ kręci się na 3200+ i to przy... 1,575V!!!  8O

 

Żeby nie było tutaj niedomówień. Sprawdzane Prime95 przez 2 godziny :)

Widze że nie zuważyłes ale tu na forum jest zwyczaj podawania wartości żeczywistej czyli w MHz a nie przybliżonej jak to jest w twoim przypadku (czyli wartość z "+"-em na końcu np.2500+).Twój Bartek jest taktowany zapewne zegarem 2250MHz więc do 2500MHz przy 1.575V ci jeszcze brakuje. :wink:

Nie ma sprawy :)

 

2500+@2200MHz przy 1,575V

Widzę, że kolega ma nieco słabsze wyniki (ja przy 2400MHz mam 1,7V stabilnie).

 

Ale widzę też wymiataczy!

Przy 2,5GHz 1,575V. WoW! 8O

 

Ale, co to za WOW, jak ja mam chłodzenie POWIETRZEM i to 1750rpm!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak po co xp m  ze tobie sie trafiął w miare szt to nie znazy ze wszyskim ise bedzie tak krecić a tem sx p to 85% świernie sie kreci i maj odblokowany mnożnik :D

To fakt. Ja mam zablokowany :(

Ale jest jeszcze kwestia ceny. Mobile są zazwyczaj droższe!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak po co xp m  ze tobie sie trafiął w miare szt to nie znazy ze wszyskim ise bedzie tak krecić a tem sx p to 85% świernie sie kreci i maj odblokowany mnożnik :D

To fakt. Ja mam zablokowany :(

Ale jest jeszcze kwestia ceny. Mobile są zazwyczaj droższe!

spokojnie na rzie kazdy podbija cene bo twierdzi ze ma oierwszy a ludzie sie o nie zabijaja poczekaj z miecha i bedzie kosztował tyle co noramlny 2500+ no moze bedzie 10zł droższy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak po co xp m  ze tobie sie trafiął w miare szt to nie znazy ze wszyskim ise bedzie tak krecić a tem sx p to 85% świernie sie kreci i maj odblokowany mnożnik :D

To fakt. Ja mam zablokowany :(

Ale jest jeszcze kwestia ceny. Mobile są zazwyczaj droższe!

spokojnie na rzie kazdy podbija cene bo twierdzi ze ma oierwszy a ludzie sie o nie zabijaja poczekaj z miecha i bedzie kosztował tyle co noramlny 2500+ no moze bedzie 10zł droższy :)

Ależ ja nie będę i tak kupował takiego mobila, bo mój procesor (wybrany pierwszy z brzegu! - mam chyba dobrą intuicję ;) ) jest sądząc z tego, co przez ostatnie kilka godzin zauważyłem niezły i taki "M" raczej DUŻO lepiej kręcić się nie będzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i co z tego czy ja ci kaze zmieniacproca pytasz sie po co są xp m to ci mówie ze sa po to zebyś miał wieksza pewnosc ze ci sie lepiej krec i masz odblokowany mnozniczek wiec mozna przyszaleć z fsb

Ja wiem, po cą są "M". Mam trzoszkę wiedzy na ten temat.

Moje pytanie było to pytanie tzw "retoryczne". Wiadomo, że z wersją "M" ma sie większe gwarancje na sukces. Sądzę jednak, że można znaleźć serie (i to wcale nie tak rzadko, patrząc po konfiguracjach forumowiczów) Athlonów 2500+, które równie dobrze poddają się O/C.

Ja się cieszę, że trafiłem na dobrą serię i będąc na Twoim miejscu wyraziłbym to jakoś miłym słowem, np: "No, to nic, tylko się cieszyć", albo "Cieszę się, że Ci się udało". Ale to zrobiłbym ja. Ja cieszę sie z sukcesów każdego, kto się tutaj pochwali dobrym wynikiem (nawet lepszym ode mnie - nie jestem zawistny. To cecha ludzi prymitywnych). TO JEST CZYSTA LUDZKA ŻYCZLIWOŚĆ.

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zwiazku ze stalymi msg na priv i mailami odpowiadam MOJ BRTON OPISANY KILKA POSTÓW WYZEJ NA POPRZEDNIEJ STORNIE NIE JEST WERSJA MOBILE TYLKO JEST ZWYKLYM BARTONEM NIE ZADEN MOBILE !!!!!!!!

 

Gratuluję intuicji (wiedzy) przy wyborze procesora no i wyniku O/C! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Barton 2500+ nie był specjalnie selekcjonowany, ale chodzi stabilnie (Prime95 torture) na 3200+ z napięciem 1.6, a przy standardowym taktowaniu wystarcza mu 1.5 V. Napięcie niższe o 0.5 V daje mi o 5* C niższą temperaturę przy tym samym zegarze, wersja mobilna jest więc łakomym kąskiem dla kogoś bez chłodzenia wodnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie- robi się kolejny rozp... porządnego topika :? Może by jakiś moder trochę "posprzątał" i zostawił tylko te opinie, które się tyczą wersji mobilnej?

 

A tak a propo. Wkońcu przyjechały do mnie moje części z podpisu ( prócz proca) :) Jutro dostanę także proc ( na mieście), więc zacznie się testowanie. Na serio z tym się pobawię dopiero po zjeździe na PB, ale po złożeniu do kupy na pewno sprawdzę, ile "na sucho" proc pójdzie, wiec jako taką relację na pewno zdam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja to normalnei będe kampił na pozadnego 1800+ w normalnej cenie bo cena ponad 300 to jest z deczka chora cena i obojetnie czy to bedzei od reki czy prze esklep

Normalnie bym nie kombinował, ale że będę składał kompa to się pozbędę mojego złoma i zastąpię go 2500+ M za jakieś grosze :oops: Założenia są takie, że ma być AC i nie przekraczać 1,65V więc powinno być baaaaardzo 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja poczekam aż będą wolniejsze M (2000+ lub 1800+). Wtedy sie zmieni na NF7 i WC i bedzie jazda.

A czy te M-ki mają mnożnik odblokowany w każdą strone, czy tylko w dół lub także max 12.5???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak maja odblokowany mnoznik "w kazda strone". A propo 1800+ to jest juz do kupienia na Tweaku :P. Tylko czy warto??. Moze jeszcze troszke poczekac ( miesiac badz dwa miechy) i wtedy kupic. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No rzeczywiście. W siriusie też już są 1800+ po 339zł, tylko ciekawe czy to T-Bredy czy Thortony.

No i przydały by sie jakieś testy, bo ciekawi mnie czy sie kręcą tak jak Bartony.

Może napisze do krostrego żeby skombinował te procki i wytestował je przy okazji.

 

A i czy mnożnik można zmieniać w BIOS-ie czy w jakimś CPUMSR czy cuś???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No rzeczywiście. W siriusie też już są 1800+ po 339zł, tylko ciekawe czy to T-Bredy czy Thortony.

W Barwkompie wyraźnie jest napisane że mają 512 KB L2 cache.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na głównej stronie tak, ale w opisie już pisze Thoroughbred-B i 256L2.

Może to ktoś wyjaśnić???

Ten opis to raczej tyczy się zwykłego 1800+. Widać to po taktowaniu i właśnie tej pamięci. Błąd sklepowy i tyle. Mam nadzieję :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ludzie, właśnie sprzet złożony i.......odrazu @ :D Teraz idzie sobie spokojnie na 2.33 Ghz....po prostu piękna sprawa. Puszczę go wiecej, ale już teraz widze, że było warto! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ludzie, właśnie sprzet złożony i.......odrazu @ :D Teraz idzie sobie spokojnie na 2.33 Ghz....po prostu piękna sprawa. Puszczę go wiecej, ale już teraz widze, że było warto! :D

2,33ale na jakim napieciu tylko nie mów ze na 1.45 :P

ja czekam na 1800+ w normalnej cenie tylko obawiam sie ze jak sie tamk beda krecić to ługo nie wytrzymam z tym czekaniem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.65 V, ale słuchaj- czasu teraz nie mam, by potestować, a modów napięcia/mnożnika nie bedę robił, bo jednak nie chce mi sie grzebać z tymi pinami ( płyta jest dosyć uboga, ale potencjał @ ma :)). Wszystko chodzi na Zalmanie CNPS 7000 A Al Cu na 5V i nie chce sie nawet grzać ( 38 stopni C :)). Pasta titan. Po zjeździe wszystko jeszcze dopracuję, system od nowa postawię ( stary dobity jeszcze z Celerona, ale wsio stabilne :)), kable poukładam, podłącze nagrywarę..... Ale pewne jest jedno- warto brać i nawet się nie zatanawiać! 8)

 

Update- dziwne- w biosie pokazuje 2400, a w rzeczywistości 2330. Widzę, że jeszcze sporo jest do zrobienia, ale to w tej chwili sama przyjemność :wink:

 

A i jeszcze jedno- dla mnie to, że jest napiecie 1.65 V to nawet dobze ze względu na ten drut mod.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...