Skocz do zawartości
Boxster

Athlon XP mobile - fakty i mity

Rekomendowane odpowiedzi

Wątpie aby komuś się udało "zaliczyć" marka 2k1 przy 259fsb na Abicie.

1262560[/snapback]

Ekhem..... To jakies plotki rozsiewane przez posiadaczy DFI ;-)

ORB

screen

Edytowane przez LesniK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekhem..... To jakies plotki rozsiewane przez posiadaczy DFI ;-)

1265286[/snapback]

Pomylka

Wypraszam sobie :D

Mowili o tym Hipo, Świder i Owies.

Dodatkowo zauwaz ze masz timmingi 3 3 3 9. Uzyskac nizsze i ustabilizowac jest troszeczke ciezej :wink:

Pozatym dlaczego Tobie mark pokazuje fsb 259????

U mnie pokazuje 4Mhz!!! Przy 260

I z tego co pamietam przy 256 przekreca sie licznik i pokazuje 0 :blink:

Edytowane przez culmen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnoznik 8 ? OK 1267872[/snapback]

Przestancie sie znecac :-) Proc powyzej 2,5GHz domaga sie co najmniej 1,9v, a to juz stanowczo za duzo dla QC92Cu.

...timmingi 3 3 3 9. Uzyskac nizsze i ustabilizowac jest troszeczke ciezej

1267872[/snapback]

Nie mam na plycie zadnego vmoda, a przy 2,9v 512MB Vitesta566 nie bardzo chce wspolpracowac z chociaz jedna dwojeczka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Abit rulezz ;] problemy z moich obserwacji wynikaja z zastosowania odpowiedniego lub złego biosum, nie mogłem ostatnio na 246 markować, zmieniłem bios i już jest ok, 248 działa :).

 

NIe wie kto tam wyzej pisał, ale mark zawsze podaje 1MHz mniej fsb niż jest w rzeczywistosci, wynika to z tego ze pobiera dane z biosu a ten z kolei zawsze zaniża na Abicie o 1MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten procek ( 2500 Mobile) na Asusie A7N8V-E Deluxe ale jest wykrywany jako 800Mhz czy ktoś może mi napisać co trzeba zrobić w takiej sytuacji. Płyta jest nowa?? Prosze o odpowiedz dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba na a7n8x-e deluxe.

bios: zakładka advanced -> advanced chipset features:

cpu external freq ustawiasz na 166 mhz

cpu frexuency multiple settings na manual

cpu frexuency multiple settings na 11

memory frequency na 100%

 

u mnie przy ustawieniu magistrali na 133 komp nie postuje.

 

procek dziwinie chodzi bo asus nie ma 5-bitowego mnożnika i nie skorzystasz z mnożnika >=12,5. jak chcesz widzieć dlaczego tak jest, przeczytaj ten topic albo o asusie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem jak pisałeś - pisze ze procesor nie znany czestotliwosc wzrosła z 800Mhz do 1800Mhz Czy tam ma być - czy istnieje możliwość że pojawi sie nazwa procesora??

Co można zrobić aby go dac na 2,4 Mhz?? co trzeba zmienic coolerek mam nawet taki sobie pentgrama aluminiow miedzianego daj znac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok

zwiększyłem cpu external freq ustawiasz na 200 mhz i mam 2200Mhz czy można jeszcze coś zmienić aby było wiecej tak okoł 2400Mhz i co zrobic aby sie ojawiła nazea procka??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie musisz sciagnac jakiegos biosa moze jakiegos modowanego, tak jak te merlina do abita nf7. pozatym to chyba nie to najwazniejsze zeby byla jego nazwa w biosie :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta Asus A7N8X z najnowszym biosem 1010 + Procesory sprawdzone - trzy mobilne bartony 2500+.

 

Ogolnie plyta nie rozpoznaje procesora i ustawia go na 600MHz.

 

Nie jest to jednak problem. Problem w tym, że chwile po pokazaniu sie post screenu komputer sie wyłącza.

Nie chce też się włączyć bios.

 

Zasilacz inny probowalam, grafike inna probowalam, pamieci inne probowalam i nadal nic.

 

Zmienialam zwroki CPU z 400/333/266 na 200 i odwrotnie.

Resetowałam bios.

 

Nie mam juz pomysłu co mozna tutaj zrobić.

 

Nie ma juz wiecej zworek na plycie ktore by mozna przestawiac...

 

Co z tego, ze zmienie procesor na zwyklego bartona aby wgrac bios, jesli i tak bios mam najnowszy?

 

 

Byłabym wdzięczna za sensowne odpowiedzi...

 

Odpowiedz w stylu poszukaj sobie w necie albo poczytaj ten lub inny topic (zarówno ten jak i topic o płycie przeczytałam) zachowajcie sobie dla siebie.

 

 

PROSIŁABYM NIE ODSYŁANIE MNIE PO RAZ TRZECI NA INNE TOPICI, TYLKO JEŻELI KTOŚ ZNA ODPOWIEDŹ, TO UDZIELENIE JEJ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Asus A7N8X z najnowszym biosem 1010  + Procesory sprawdzone - trzy mobilne bartony 2500+.

1273029[/snapback]

Sprobuj z jakims niemobilnym - moze po prostu plyta walnieta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość zimny1

Płyta Asus A7N8X z najnowszym biosem 1010 + Procesory sprawdzone - trzy mobilne bartony 2500+.

 

Ogolnie plyta nie rozpoznaje procesora i ustawia go na 600MHz.

 

Nie jest to jednak problem. Problem w tym, że chwile po pokazaniu sie post screenu komputer sie wyłącza.

Nie chce też się włączyć bios.

 

Zasilacz inny probowalam, grafike inna probowalam, pamieci inne probowalam i nadal nic.

 

Zmienialam zwroki CPU z 400/333/266 na 200 i odwrotnie.

Resetowałam bios.

 

Nie mam juz pomysłu co mozna tutaj zrobić.

 

Nie ma juz wiecej zworek na plycie ktore by mozna przestawiac...

 

Co z tego, ze zmienie procesor na zwyklego bartona aby wgrac bios, jesli i tak bios mam najnowszy?

 

 

Byłabym wdzięczna za sensowne odpowiedzi...

 

Odpowiedz w stylu poszukaj sobie w necie albo poczytaj ten lub inny topic (zarówno ten jak i topic o płycie przeczytałam) zachowajcie sobie dla siebie.

 

 

PROSIŁABYM NIE ODSYŁANIE MNIE PO RAZ TRZECI NA INNE TOPICI, TYLKO JEŻELI KTOŚ ZNA ODPOWIEDŹ, TO UDZIELENIE JEJ.

njanowszy nie znaczy najlepsz(przekonałem się o tym na własnej skórze w przypadku mojego świętej pamięci soltka :) )

 

popróbój z różnymi biosami "fabrycznymi" i modowanymi jezlei to nie pomoze to pewnie płyta walnięta :-|

 

aa i spróbuj odpalac kompa z róznymi częściami podpiętymi/odpietymi.

 

a próbowałes zrobic clear CMOS? :D

 

pozdrawiam i nie denerwój się tyle, te maszynki nie są warte tyle stresu :wink: wkońcu to i tak kupa złomu :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta Asus A7N8X z najnowszym biosem 1010  + Procesory sprawdzone - trzy mobilne bartony 2500+.

 

Ogolnie plyta nie rozpoznaje procesora i ustawia go na 600MHz.

 

Nie jest to jednak problem. Problem w tym, że chwile po pokazaniu sie post screenu komputer sie wyłącza.

Nie chce też się włączyć bios.

 

Zasilacz inny probowalam, grafike inna probowalam, pamieci inne probowalam i nadal nic.

 

Zmienialam zwroki CPU z 400/333/266 na 200 i odwrotnie.

Resetowałam bios.

 

Nie mam juz pomysłu co mozna tutaj zrobić.

 

Nie ma juz wiecej zworek na plycie ktore by mozna przestawiac...

 

Co z tego, ze zmienie procesor na zwyklego bartona aby wgrac bios, jesli i tak bios mam najnowszy?

Byłabym wdzięczna za sensowne odpowiedzi...

 

 

 

Odpowiedz w stylu poszukaj sobie w necie albo poczytaj ten lub inny topic (zarówno ten jak i topic o płycie przeczytałam) zachowajcie sobie dla siebie.

PROSIŁABYM NIE ODSYŁANIE MNIE PO RAZ TRZECI NA INNE TOPICI, TYLKO JEŻELI KTOŚ ZNA ODPOWIEDŹ, TO UDZIELENIE JEJ.

1273029[/snapback]

Panie Szanowny!......czy asus nie ma w biosie ustawienia "User" częstotliwości i mnożnika? Jeśli tak!, ... to czy pytanie jest sensowne?( a może nie wiesz o czym piszę?)Dla upartych są biosy modowane, które rozpoznają mobile....szukajka jednak działa na forum!....tyle!(podobno lenistwo jest przyczynkiem postępu...brakuje mi czasu i chęci aby opisywać zagadnienia trywialne, które były "młócone" na forum wilokrotnie)

Edytowane przez imalas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PROSZĘ O POMOC. Zamówiłem nowy sprzęt, mianowicie : Abit NF7-S 2.0, Athlon XP-M 2500, Tagan 380W, SI-97. Mam narazie tylko jedną kośc PC2700 NO NAME. Otóż po złożenia kompa odpaliłem go i już przy ładowaniu Windowsa, swiezo zaisntalowanego na starym sprzecie pojawił mi się BLUE SCEEN. Normalnie wykrywał XP-M 600MHZ, więc zmienilem szybko w biosie ustawienia 133x14 i dalej to samo, potem na 166x11 (na obu wykrywał jako Athlon XP 18...) i to samo, potem próbowałem różych i na niektórych Windows sie odpalał ale za chwile sie resetował komp. Wgrałem nowego biosa Tratsa (cos tam 2T) i nawet nei wiem czy sie wgrał bo wygląda mi na tego samego co był. Spróbowałem wtedy sformatowac dysk i zainstalowac od nwoa windowsa.... i teraz nie mam wogole windy juz. Jak wlaczam instalatora to przy kopiowaniu plików pojawia się błąd że nie można skopoiopwac pliku z dysku CD, lub włącza sie jakiś blue sceen, nie zależnie od tego jakie ustawie FSB i mnożnik i nie moge dojsc dalej niz do kopiowania plików. płytka CD jest na 100% dobra, zresztą próbowalem na innej i to samo bylo. CO mam zrobić ???????????????

 

edit

nie wiem jakie mam napiecie, ale próbowalem na 1.45, 1.65 i jeszce na inych i ciągle to samo. teraz jestem w kafejce.

Edytowane przez mos84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PROSZĘ O POMOC. Zamówiłem nowy sprzęt, mianowicie : Abit NF7-S 2.0, Athlon XP-M 2500, Tagan 380W, SI-97. Mam narazie tylko jedną kośc PC2700 NO NAME. Otóż po złożenia kompa odpaliłem go i już przy ładowaniu Windowsa, swiezo zaisntalowanego na starym sprzecie pojawił mi się BLUE SCEEN. Normalnie wykrywał XP-M 600MHZ, więc zmienilem szybko w biosie ustawienia 133x14 i dalej to samo, potem na 166x11 (na obu wykrywał jako Athlon XP 18...) i to samo, potem próbowałem różych i na niektórych Windows sie odpalał ale za chwile sie resetował komp. Wgrałem nowego biosa Tratsa (cos tam 2T) i nawet nei wiem czy sie wgrał bo wygląda mi na tego samego co był. Spróbowałem wtedy sformatowac dysk i zainstalowac od nwoa windowsa.... i teraz nie mam wogole windy juz. Jak wlaczam instalatora to przy kopiowaniu plików pojawia się błąd że nie można skopoiopwac pliku z dysku CD, lub włącza sie jakiś blue sceen, nie zależnie od tego jakie ustawie FSB i mnożnik i nie moge dojsc dalej niz do kopiowania plików. płytka CD jest na 100% dobra, zresztą próbowalem na innej i to samo bylo. CO mam zrobić ???????????????

 

edit

nie wiem jakie mam napiecie, ale próbowalem na 1.45, 1.65 i jeszce na inych i ciągle to samo. teraz jestem w kafejce.

1287832[/snapback]

 

Proponuje przetestowac pamieci programem goldmemory, a jeszcze lepiej zalozyc ta kosc w drugim kompie i bedziesz wiedzial czy jest sprwana jezeli tak, to po kolei z pozostalymi czesciami.

Moze jeszcze w biosie sproboj dac optimazed default.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mój procek podkręcony do 2400 Mhz ( 11x220; Vcore 1,75; pamiątki 2,9 V ) ma dziwnie niską temperaturę w stresie max 43 stopnie... Temperatura systemowa oscyluje w granicach 30 stopni!! Bynajmniej nie nażekam, ale jestem mile zaskoczony! Nie posiadam WC, tylko Tt Volcano 11 Xsaser Edition ( chodzi jak rakieta na maksymalnych obrotach, ale da się znieść... )! Moje pytanie może głupie, ale czy ta temperatura nie jest za niska?? Pozdrawiam <lol> Dodam, że posiadam płyte Abit'a NF7 rev. 2.0 ( z tego co wiem to te płyty mają walnięty pomiar temperatury, dlatego takie pytanie... )

Edytowane przez Muniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam male pytanko... Czy ktos z was orientuje sie, czy Athlon XP 2000+ Mobile ruszylby na plycie ASRock? Mam wlasnie taka(co widac w konfiguracji) i nie wiem czy ten procek bedzie z nia wspolpracowal. I jeszcze cos. Czy przy takim zasilaczu jak moj bedzie problem z podkrecaniem, czy nie za bardzo? Bo jesli tak, to chyba zasilka do wymiany... Jezeli ktos moze mi cos poradzic, bede wdzieczny. Jezeli to o czym mowie bylo opisywane to przekierujcie mnie gdzies :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekhem..... To jakies plotki rozsiewane przez posiadaczy DFI ;-)

1265286[/snapback]

szkoda tylko że na na zwykłych twin mosach ddr400 2.5cl najtńszych z tańszych ;) u mnie na dfi robie stable fsb 280 n/c

 

a tak się zapytam jakie ty masz mem ?

tak każdy widzi w podpisie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

twinmosy kiedyś były robione na BH5 : )

1290847[/snapback]

 

no i ...... :?:

 

BH5 to jeszcze nie wszystko, poza tym nie widziałem jeszcze na zeby BH biegały super stabilnie przy 280 na soc A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...