Skocz do zawartości
Boxster

Athlon XP mobile - fakty i mity

Rekomendowane odpowiedzi

Juz wiem czemu nie dzialalo :P bo drutmoda robilem takiego jak do semprona :) zrobilem L12 mod i chula na 12.5*200, ale na poczatku mialem problemy i myslalem ze mam procka do dpuy, bo dopiero na 1.950 startowal :( prime 2h i na 1.850 zszedl :D potem 5h i rano na 1.800 zlazl, znowu 2h prime i na 1.750 1h prime, teraz 30 minut przelecial na 1.750 bo nie mam czasu, ale na 1.800 stabil wiec juz moge powiedziec ze jest OK, pomimo oznaczen ktorych tu na forum nikt nie ma, batche tez wysokie, a jednak wszystko chual :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To podobnie jak na Msi przynajmniej mój nie dawał kręcić magistrali powyżej 202 no i ten mnożnik tylko do 12.5 ale 12.5x202 dawało 2525 Mhz więc to też nie mało

 

ale ogromny minus za blokowanie oc szyny

 

 

w Abicie od ręki magistrala poszła na 215 ale zauważyłem że w NFS U 2 przez cały czas gra klatkuje nie wiem z czym to jest związane czy z tym że system jest zasyfiny ale przd podniesieniem magistrali było oki

czy też cos w biosie źle zmieniłem

 

w softmenu setup zmieniłem : cpu interface na Enable

 

i w Advanced chipset features : fsb spreed spectrum na disable

agp spreed spectrum na disable

 

 

a może cos się przegrzewa no ale chyba nie pamiatki, obstawiałbym mofety ale nie mogę ich dotknąć i sprawdzić bo cooler je zasłania

 

dodam że mam otwartą bude aktualnie bo nie mam czasu założyc wentyla 120 na wywiew

 

 

 

 

 

edit::

 

jeszcze jedno jak dałe FSB na 220 to już Windows się wiesza to już chyba kres tej płytki czekam na wakacje i wtedy zajme się tym na poważnie bo teraz to tak z doskoku

Edytowane przez DR.Zepsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pozegnanie z platforma nf2, z ktora bede mial wiele milych wspomnien - poszalalem i sprobowalem pocisnac swojego (bylego) proca do max co mozna bylo...

Ponizej rezultat:

Dołączona grafika

 

Na 2,8GHz nie chcial juz wejsc do windy, ale bootowal sie az do logo windy ;-)

 

Bylo fajnie, ale sie skonczylo... B) Czas na przesiadke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM!

Panowie i Panie, piszę aby się pożegnać... otórz na platformie nf2, a konkretnie na abicie NF7 spędziłem prawie dwa lata. Z tego połowę z omawianego w tym topicu bartonie mobile 2500+. Miałem przy tym dużo zabawy i zadowolenia z tej płyty. Sprzedałem ten sprzęt z żalem, choć może się to wydawać śmieszne zeby człowiek się przywiązywał do kawałka krzemu, ale będe miał naprawde dobre wspomnienia z tej platformy. Moje osiągnięcia szczytowe to: mobile podkręcony na 2700mhz stabilnie, fsb 250 praca, 240 full stabilnie w dualu, bez większych ingerencji w płytę poza biosami oraz obradiatorowaniem gorących miejsc; miałem plany jeszcze dużo zrobić, wyszło inaczej i już zaczynam się uczyć nowego sprzętu. Dlatego do tego topicu będe zaglądał już naprawde rzadko, jeśli wogóle. Więc chcę powiedzieć wszystkim posiadaczom bartona mobile i przyszłym posiadaczom - powodzenia i żegnam.

PS - jako że nic w przyrodzie nie ginie - procesor sprzedałem użytkownikami naszego forum:D

jeszcze raz pozdrawiam i życzę wielu wyciśniętych mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie nie kupujcie plyt Gigabyte pod socket A ....najgorszy shit.Na taych plytach rzeczywiscie nie daje sie krecic ani na Via ani na nForce...juz lepsze asRocki.Po prostu  kaszana.

1485846[/snapback]

 

uhhh nie wiesz co mowisz! :mur: ja mialem gigabyte ga-7n400-L (nforce2 ultra) i dalo sie na niej max stable fsb 215mhz zrobic. Poza tym jak ona pieknie trzymala napiecia! Ma 6 mosfetow (stabilizatorow napiec), podczas gdy asus a7n8x i np msi k7n2 delta-L (ktora teraz mam) maja tylko 4-ry. mozna tez w pelni regulowac mozniki do 19x wlacznie (sa tez polowki np 12,5x)

 

Jedynymi mankamentami plyt gigabyte jest ich wrazliwosc (nie mozna na niej hardcorowo poszalec po potrafi pasc bez powodu), brak zworki czyszczacej cmos (trzeba wyciagac bateryjke) no i brak swobodnej regulacji napiecia (mamy tylko +5%, +7,5% i +10%). Mozna co prawda zrobic dut-mod na napiecie (co i ja zrobilem) lecz plyta dlugo mi nie wytrzymala na wysokim (1,95V) napieciu dla vcore.

 

No ale na niej mialem mojego bartka mobile 2500+ stable na 2500mhz przy 1,7V

i po zrobieniu drut-moda na napiecie, bartek wstal na 2800mhz przy 1,9V co dawalo 4500+! (200x14) (wedlug Universal Amd Tool 1.0)

 

Teraz mam MSI-k7n2-delta-l i ludzie TEJ PLYTY NIE KUPUJCIE! 2500mzh stable, to moge sobie pomarzyc!!!! Buja napieciami jak na statku! (a mam ten sam zasilacz chiefteca) MaX stable fsb to 190MHZ!!! 200mhz ma co chwile zwisy i restarty nawet jak dam 1,8v! i w dodatku ma tylko mnozniki do 12,5x. Zrobilem drut mod ale max procek poszedl na 2600mhz ale odrazu zwisy, nie wazne jakie napiecie. A moj pentagram freezone qvc-100al schladzal do 45-55stopni.

Plyta ma tylko 4 mosfety i to beznadziejne bo buja napieciem np od 1,68V do 1,78V KOSZMAR PLYTA!!! chetnie bym wrocil do gigabyta, bo przeciez na asusie i abicie dopiero od rev2.0 mamy pewnosc ze fsb 200mhz bedzie stable.

 

pozdro! B)

Edytowane przez psycode

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do Abita to sie mylisz ja na rev1.0 mam już 215 i będzie więcej tylko musze chłodzenie budy zrobić

 

miałem ASUSa rev2.0 i nawet 200 nie dało się zrobić

 

ASUS i MSi zeszły na psy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chlopaki ja zaraz [ciach!]ice dostane :mur:

 

 

 

9*200 1.45V <- 6h prime stabil, super PI 32M 55min stabil, siedze na necie slucham muze nagle jeb, bniebieski ekran "SYSTEM ZOSTAL WSTRZYMANY ABY ZAPOBIEC USZKODZENIU KOMPUTERA....", wlaczam znowu testy wszystko OK, uruchamiam warcrafta III, wchodze, plansza sie laduje nagle. Wywala i pamiec nie moze byc write.

 

 

Z tego wnioskuje ze pamiec chyba sie zepsula :( przez jeden dzien chodzila na 215 :( moze to dla niej bylo za duzo? byla na napieciu +0.3. Myslicie ze pamiec peka?

 

 

P.S. Teraz peka nawet na FSB200 czyli tak jak mowilem 9*200 <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czemu 2 posty po sobie?

czemu w topicu o MB jak pytasz sie o mem?

 

ja tez mam czasem err, ze pamiec nie moze byc written i do dzisiaj nie wiem co on onacza :) zyje jakos z tym, najczeciej wywala jak wylaczam takie 2 moje programiki...

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Potrzebuje pomocy.

Mam płyte Abit NF7-S2G i procka mobile 2600+. Mimo zainstalowania najnowszego biosu plyta niewykrywa mobile. Wykrywa go jako procesor 600Mhz po podwyzszeniu FSB do 200 pokazuje mi 1200Mh. Problem w tym, ze procesor ma odblokowany mnoznik i plyta domyslnie przyjmuje najnizszy czyli 6.

Płyta nie ma mozliwosci zmiany mnoznika w biosie ani zworkami (moja czwarta plyta w zyciu i takiego cuda jeszcze niewidzialem:). Czy istnieje jakas mozliwosc wymuszenia jakiegos wyzszego mnoznika poprzez np: modyfikacje biosu lub mechanicznie na procku lub plycie czy tez w inny sposób. Programem modbin6

wszedlem w bios ale nieznalazlem tam zadnej opcji ingerujacej w mnoznik.

Jedyne co zanlazlem a jest zablokowne to "brand name" i "frequency"- mysle jednak ze jak recznie w biosie wpisze mobile to za bardzo mi niepomoze:) tak samo jak recznie wpisze czestotliwosc procesora.Mysle na uruchomieniem programow do modyfikacji biosow takich jak Bios pather i cbrom. Ale nie wiem czy jest sens a pozatym jestem laikiem i jak mam juz ryzykowac to chcialbym wiedziec czy mi to cos da. Prosze o pomoc.

 

 

Ps.Zycie jest przewrotne kiedys narzekalem ze procki maja poblokowane mnozniki a dzis walcze jak go zblokowac:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz ktos kiedys zadawal podobne pytanie... i z tego co pamietam nie udalo sie osiagnac tego o co ci chodzi... :(

Jest jednak na to rada - fizyczna ingerencja w plyte... Musisz ja po prostu czym predzej sprzedac, albo wyrzucic w cholere, bo to badziew nieprzecietny :!: NF7-S v2.0 a NF7-S2G to zupelnie inne plyty (drugiej nie "tykac" nawet patykiem z odleglosci 2 metrow :!:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taki problem kupilem mobile 2500+ mam plyte glowna MSI Kt6Delta. Plyta wykrywa procka jako mobile 2500+ ale za nic w swiecie nie daje rady zmienic mnoznika tzn zmieniam mnoznik zapisuje zmiany robie restart sprawdzam zegar i dalej nic mimo ze w biosie pokazuje mi mnoznik ktory ustawilem. W tej chwili dziala na ustawieniach 161 x14 mimo ze w biosie jest mnoznik ustawiony na 12. Probowalem zmieniac mnozniki i wciaz to samo. Nawet wgralem najnowszy bios tez nie pomoglo. Nie wiem juz co mam z ta plyta zrobic moze jak bym wgral jakis starszy bios zeby nie wykrywalo go jako mobile tylko jako unknown moze by dalo rade zmienic mnoznik. Co myslicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Advanced chipset features :  fsb spreed spectrum na disable

                                              agp  spreed spectrum na disable

Czy to bardzo wazne opcje przy podkrecaniu ??? Moj procek nie chce leciec na fsb200 i zastanawiam sie dlaczego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce kupić Athlona XP Mobile 2600+ Jaką płytę głowną warto by było kupić?

1494577[/snapback]

Teraz to daj sobie spokój z socket A i kup semprona na socket 754 do tego MSI K8N FSR bądź Gigabyte K8NS, wydajność będzie na pewno większa...

OC też mały będzie na pewno jeśli tylko chcesz :D

Edytowane przez psychodeliczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to daj sobie spokój z socket A i kup semprona na socket 754 do tego MSI K8N FSR bądź Gigabyte K8NS, wydajność będzie na pewno większa...

OC też mały będzie na pewno jeśli tylko chcesz :D

1494600[/snapback]

e a ja sie nie zgadzam?

mobile 2500 nie ma sobie rownych i do niego DFI ew abit... przeciez nie dosc, ze 754 to niewypal, albo jak kto woli przejsciowa platforma to jeszcze barton mobile jest lepszy niz sempron :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e a ja sie nie zgadzam?

mobile 2500 nie ma sobie rownych i do niego DFI ew abit... przeciez nie dosc, ze 754 to niewypal, albo jak kto woli przejsciowa platforma to jeszcze barton mobile jest lepszy niz sempron :|

1494736[/snapback]

Nom..., to radzę poczytać trochę ten topic: http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=125013&st=390 userzy, którzy przesiadli się na s 754 jakoś na brak wydajności nie narzekają.

I nie uważam, że socket 754 to niewypał...

 

A co do pytania wyżej: to chyba oczywiste, że 2600+ jest odrobinę wydajniejszy od 2500+...

 

Nadal uważam także, że socket A będzie gorszym wyborem od socket 754

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nom..., to radzę poczytać trochę ten topic: 1494765[/snapback]

poczytam :) ja jeszcze musze zobaczyc jak z cena jest... wg mnie jak brac teraz to tylko DFI NF4 i 2800/3000'tke jakas... ehh :) ale to jest juz duuuuuuuzo kasy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CrazyJohn daj linka do tej DFI co polecasz, bo mam zamiar zrobic 10*250 ale na dodatek chcialem 2*256Twin Mos speedpremium, a nie dosc ze one sie nie lubia z abitem to nie moge dac 3.4V na nie.

1495062[/snapback]

NF2 czy NF4 ? :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Jestem nowy na tym forum i chciałbym się dowiedzieć jak wielką mam możliwosć podkręcenia mojego procesora AMD Athlon XP-M 2500+ FQQ4C AQYFA na płycie Abit NF7-S rev.2.0 i chłodzeniu CPU Pentagram Freezone QC-80Cu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Jestem nowy na tym forum i chciałbym się dowiedzieć jak wielką mam możliwosć podkręcenia mojego procesora AMD Athlon XP-M 2500+ FQQ4C AQYFA na płycie Abit NF7-S rev.2.0 i chłodzeniu CPU Pentagram Freezone QC-80Cu.

1496838[/snapback]

Witam, wróżkami nie jesteśmy, sam sprawdź :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NF2 czy NF4 ? :>

1495074[/snapback]

 

A na Bartona Mobile na socket A jest NF4? Bo teraz leci na 11*200 na 1.5V :) Moze bedzie 1.75 na 12.5*200, ale czekam na jakies pamiatki zeby przetestowac na 10*250 :D

 

To daj linka do jednej na NF4 i drugiej na NF2 ja porownam sobie i wybiore ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...