Skocz do zawartości
Boxster

Athlon XP mobile - fakty i mity

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie do posiadaczy Mobilnych Bartonów i nie tylko. Czy używacie do ochrony rdzenia jakiegoś Cooper Shima a jeśli tak to jakiego bo słyszałem że ten od Thermaltakea nie za bardzo pasuje na Bartona a na Allegro można spotkać Cooper Shimy innych firm. Który z nich najlepiej pasuje na Bartona?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thermaltake robi chya 2 werskje, na stare jądro (t-bred) i naq bartona chyba właśnie. Ale ja nie używam wobóle i jestem szczęśliwy, jak nie zmieniasz wentylatora co trochę to jest to zbędne.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te bledy oznaczaja że kośc jest: uszkodzona/zbyt przetaktowana/ma za ostre tymingi/przegrzana/ma za malo V/no i jeszcze dziwna niekompatybilność która też sie czasem zdarza. Do wyboru:)

1537519[/snapback]

Cóż się okazało: zwiechy w GoldMemory, nawet na fsb 200, występują na tak wychwalanych biosach Tratsa. Na oryginalnym d27 zwiech brak, GM spokojnie sobie chodzi. Dzisiaj wrzucę na próbę TaiPana i zobaczymy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż się okazało: zwiechy w GoldMemory, nawet na fsb 200, występują na tak wychwalanych biosach Tratsa. Na oryginalnym d27 zwiech brak, GM spokojnie sobie chodzi. Dzisiaj wrzucę na próbę TaiPana i zobaczymy...

1542786[/snapback]

Problem wynika pewnie z tego ze biosy tratsa maja cpc on czyli ram chodzi na 1T, bios oryginalny ma pewnie 2T dlatego nie ma bledow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem wynika pewnie z tego ze biosy tratsa maja cpc on czyli ram chodzi na 1T, bios oryginalny ma pewnie 2T dlatego nie ma bledow.

1543156[/snapback]

Nie, testowałam tratsowe 1T i 2T. A oryginalne biosy nie mają czasem zawsze 1T?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i pytam. ;)

Zabrałam się dla odstresowania za zabawę w podkręcanie. Zestaw mam taki: NF7 v2, mobile Athlon 2500+, 2x512 hynixy d43 w dualu, Tagan 380W, bios Tratsa D27 619R2 2T.

W obecnej chwili dojechałam do 10x230, 1.65V na procesorze, timingi 8,3,3,2.5 (2T, bo 1T nijak poza 220 wyjść nie pozwalało), napięcia na chipsecie i pamięciach standardowe, stabilnie w Prime95. A na 10x235 -- głową w mur, podwyższanie napięcia na procesorze do 1.7V nic nie daje, Prime95 sypie się po kilkunastu iteracjach testu. Czy to pamięć? Wstępnie zmieniłam CAS z 2.5 na 3, bez widocznych wyników (sypnęło się nawet szybciej). Nie podejrzewam procka, w końcu to mobile, co to dla niego 2,3GHz...? Skorygujcie mnie, proszę, drażni mnie to macanie w ciemno, zwłaszcza że o pamięciach mam pojęcie, khm, średnie.

 

A, jeszcze co do chłodzenia: na procesorze SI-97, w tych upałach 47 stopni podczas katowania primem, na chipsecie niebieski zalman, na pamięciach chwilowo nic i zastanawiam się, czy to może być powodem.

1536572[/snapback]

Po pierwsze, tak jak juz zreszta zauwazyles biosik gryzie sie z pamieciami przy takim FSB... Zmien na jakis Merlinowski ( osobiscie polecam Taipana D26CPC OFF ). Po drugie nie napisales czy podnosiles napiecie na pamieciach do 2,9V ( na 2,6V to nie dziwota, ze Ci wyzjej niz 230Mhz nie chce isc ). Po trzecie to raczej normalne, ze Hynixy 2x512MB w dualu wysypuja sie przy tym FSB i mnozniku ( sproboj zmniejszyc mnoznik do 9,5x to FSB podejdzie w gore ale nie wiele ). Generalnie w wypadku Hynixow w dualu ( 2x512 ) ciezko osiagnac jest wysokie FSB nawet przy biosie z CPC OFF i maksymalnym napieciu ( 2,9V ) :) Pozdrawiam

EDIT: Wszystkie orginalne biosy abitowskie sa 1T, czy jak kto woli CPC ON :D

Edytowane przez Muniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Mam następujący problem:

Chciałbym, sobie zakupić bartona xp-m 2500+@1,45 lub 2800+@1,65.

Moje wątpliwości są związane z tym, że płyta jaką posiadam (Asus A7N8X-X) ma raczej bardzo restrykcyjne opcje dot. kontroli zasilania, i nie wiem jakie zasilanie uda mi się ustawić dla bartona @1,45V.

 

Może ktoś już wypróbował taką konfigurację?

Co radzicie ;-) ?

 

Pozdrawiam,

Forrest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hydro2

Witam.Mam do Was takie pytanie.CHcialbym wiedziec ile dany procesor z serii mobile ma mhz a dokladniej to chcialbym od bartona-m 2400+ az do 4200+.Czy bylby ktos z Was laskawy i wykonal dla mnie taki przelicznik,albo podal stronke gdzie takowy znalezc (procz tego http://pl.wikipedia.org/wiki/Lista_procesor%C3%B3w_Athlon_XP gdyz tam jest tylko do 3200) albo powiedziec na jakiej zasadzie mam to liczyc.Bede bardzo zobowiazany.Dzieki z gory i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CZe.

Co mozecie powiedziec o tym procku http://pp.allegro.pl/show_item.php?item=57365819

 

Szukalem juz dwa dni na forum,ale to co znalazlem to troche malo aby sie wyzbyc czterech stowek...seria niby ok (AXMH) ...no ale niewiem

 

potrzebuje mobila,bo aktualnie jednego testuje i idzie swietnie na moim konfigu,a ten bartek z podpisu to jak widac->nedza....

 

Help.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hydro2

Ja wlasnie wciagne tego jesli nie wciagne karty.Ale panowie,pomoze mi ktorys z tym przelicznikiem ?? Bardzo mi na tym zalezy.Pozdrawiam i z gory thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

forrest: Mobile mają inaczej kodowane napięcia. Płyta powinna dać jako defoult 1,575 o ile dobrze pamięta, była gdzieś fotka z kodami i rzeczywistym napięciem.

 

hydro2:Jeśli chodzi CI o to żeby pokazało CI jaki jest dany przelicznik jak już podkręcisz proca to był do tego program, tylko kurczę wyleciaął mi z głowy nazwa. Odpowiedzi na to było masa i napewno przez szukajkę znajdziesz.

 

Jurek911: Albo jestem ślepy albo gośc nie podał tygodnia produkcji, a bez niego nikt CI nie powie nic. Poza tym w przypadku mobili to bywa róznie jeśli chodzi o serią i OC. Na Twoim miejscu poszukał bym urzywanego i sprawdzonego mobila. Dużo osób przesiada się na A64 i można tanio coś wychaczyć.

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hydro2

Ja probowalem go szukac,a jedyne co znalazlem to ta strone co podalem wyzej.Jakby ktos z Was pamietal bede bardzo zobowaizany.Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie wciagne tego jesli nie wciagne karty.Ale panowie,pomoze mi ktorys z tym przelicznikiem ?? Bardzo mi na tym zalezy.Pozdrawiam i z gory thx

1555579[/snapback]

hey. na stronie www.benchmark.pl w dziale procesory jest kalkulator do procesorow AMD i tam bezproblemu sprawdzisz jakie maja czestotliwosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że to nie temat ale.......ile jest może wart mój używany zestaw AMD AthlonXP 2600+ z odblokowanym mnożnikiem wraz z moją płytą główną ASUS a7v600-x ??procek spokojnie idzie na 2200mhz przy 1.75v i 2300mhz przy 1.85v. Procek ma gwarancję do końca października a ASUS do grudnia ?? Myślicie że 450zł to rozsądna cena ??

 

PS. tak szczerze to byłem u qmpla i "zakochałem się :lol: w pentiumie4 z HT (po prostu demon). I planuję jakiś zakup z 2.6Ghz HT i jakąś płytę pod niego

Edytowane przez quartzXXI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że to nie temat ale.......ile jest może wart mój używany zestaw AMD AthlonXP 2600+ z odblokowanym mnożnikiem wraz z moją płytą główną ASUS a7v600-x ??procek spokojnie idzie na 2200mhz przy 1.75v i 2300mhz przy 1.85v. Procek ma gwarancję do końca października a ASUS do grudnia ?? Myślicie że 450zł to rozsądna cena ??

 

PS. tak szczerze to byłem u qmpla i "zakochałem się :lol: w pentiumie4 z HT (po prostu demon). I planuję jakiś zakup z 2.6Ghz HT i jakąś płytę pod niego

1568633[/snapback]

Kompletny bezsens z bartona na p4 . Pietro wyzej lepiej przejsc czytaj : 64 bity.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak samo pomyslałem jak GREGOR1230 ale nie chciałem pisać bo znawu by było że promuje AMD czy coś takiego. Także uważam że kupowanie P4 to bezsens i iwywalanie pieniędzy w błoto. Przeciez to bez sensu przesiadac się ze starej technologina na starą. Wybór choćby AMD 64bit wydaje mi sie lepszym wyborem ale to tylko moja opinia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie co do Athlon XP-m

 

Mam obecnie Bartona 2600 i tak sie zastanawiam czy by go nie wymienić na jakiegoś XP-m i odpowiednio podkręcić. Czy to był by dobry pomysł to czy sie nie opłaca ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie co do Athlon XP-m

 

Mam obecnie Bartona 2600 i tak sie zastanawiam czy by go nie wymienić na jakiegoś XP-m i odpowiednio podkręcić. Czy to był by dobry pomysł to czy sie nie opłaca ?

1605214[/snapback]

a co?? twoj barton sie nie podkręca?? sprawdzałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,ja mam jakis dziwny odczyt temperatury mianowcie przy 2420 mhz i vcore 1.9 w ABITeq w grze w StarCRafta nagle wyskoczyl mi alarm procka,patrze temp 63 stopnie,no to szybko uruchamiam ponownie kompa i patrze a w bisoie 54 stopnie,nie wiem czy wierzyc EQ,a czy mozliwe jest ze w ciagu zaldewie 5-10 sekund temp spadla o 10c stopni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pomiarami temperatur na tej mobo wszystko jest mozliwe:P Ale serio, jeśli masz dobre chłodzenie (Ten Pentagram jest całkiem całkiem) to przez te 10s jeśli procek nie był obciążony to mógł wytracić kilka stopni (jeśli dodatkowo używasz S2Control czy podobny to tym bardziej jest to możliwe).

Sprawdź pastę albo popraw wentylacje w budzie bo 54C w BIOSie to trochę za dużo.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam właśnei zamierzam kupić tego mobila , a właściwie kupiłem

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=61048438

 

tylko dopiero nastepnego dnai skapnołem sie ze jest na 1.65 V :/ ale jak przejzralem te 87 stron to wychodzi na to ze wersje 1.45 jak i 1.65 V kręcą sie takk samo .. tylko ze w 1.45 gorzej trafic na dobrą sztukę ... Najlepsze serie ponoc IQYHA moja AQYHA chociaz jak wiadomo seria wcale nei oznacza dobrego O/C ,,, jak myslicie to co kupilem jezeli bootoje sie na 2703 Mhz przy napieciu 1.75 V to poleci spokojnie full_stable na 2500 1.75 V ..??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doszłem do wniosku że jeśli ktoś ma Bartona powyżej 2500 to nie opłaca sie bawić w XP-M. Wiem że wielu sie ze mną nie zgodzi, ale to jest moje zdanie.

 

Chyba że ktoś naprawde ma kase na chłodzenie proca to wtedy sie to nawet bardzo opłaca ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...