Skocz do zawartości
Boxster

Athlon XP mobile - fakty i mity

Rekomendowane odpowiedzi

a ja jutro będe miał mobile'a 2000xp nówke :) dopłacam 20zł do mojego cpu, a nawet jak bedzie jakas słaba seria to sprzedam z zyskiem jeszcze, no i bede miał gwarancje :) zawsze mozna poeksperymentować(narazie mnie nie stać na płyte do sempa 64bit ;p ) zdam relacje jutro pod wieczór :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!! Mam takie pytanie. Czy obecnie ( lato, temp. w pokoju 25 stopni ) temperatura mojego procka w idle - abitowskie 49 stopni nie jest za wysoka?? W stresie maks co zanotowałem to abitowskie 54 stopnie. Na moim biosie ( D26 Taipan CPC ON ) zawyża temp. o jakieś 6 stopni. Moje obecne ustawienia to 10.5x220mhz, pamięci 2.9v, procek 1.825v! Chłodzenie takie jak w sygnaturce puszczone na maksymalne obroty, pasta ARCITIC SILVER 5. Prosze o ewentualne odpowiedzi. Pozdrawiam

Edytowane przez Muniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krąży mit że wersje 1.45 V są bardziej podatne na O/C niż 1.65 V czy to jednak prawda ..??

1619080[/snapback]

podobno tak ... ja mam 1.65 podnioslem profilaktyczny do 1.7 ;) i pelna stabilnosc @13x200 więcej narazie nie probowalem bo mam proca tydzien i czasu brak :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dawno zakupiłem mobilnego Bartona 2800+ w sklepie internetowym http://www.arche.net.pl/ . Na standardowym napięciu w pełni stabilnie chodzi na 2400 mhz (200x12), co ciekawe Abit An7 ustawia sobie napięcie default 1,688 a nie 1,65. Maksymalna częstotliwość z jaką narazie udało mi się go odpalić to 2700 mhz, ale już nawet Bios zachowywał się dziwnie :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Jak to jest z napięciem? Mam Asus A7V600X zmieniłem z Athlona na Bartona 2800 Xp-M i oczywiście chciałbym wykorzystać jego możliwości na maxa. Wykorzystując program crystalCPUID mam możliwość automatycznego sterowania mnożnikiem i dzięki temu uzyskania b.cichego kompa. Niestety nie mogę zmniejszyć napięcia zasilania. W biosie mam jedynie wybór 1,7 - 1,85V podczas gdy powinno być od 1,5. Myślałem, że to był problem najnowszego biosu, ale niestety to nie to. płyta główna ASUS A7V600X bios 009. Dodajmy, że sam procesor powinien ustawić jako defaltowo 1,65 a nie 1,7. Zworka od tzw over voltage w położeniu zwierającym piny po prawej, więc wg instrukcji off. Na ahlonie 1.4 można było ustawić jak się chciało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze mowi dajcie mu piwo :wink:  to jak sobie go kupie to bede miał nienormalnego kompa?aa no tak zopomniałem ze laptopy sa upośledzone  :wink: jak nie krecisz to nie kupuj ale kołuje sie nowy hicior..

729207[/snapback]

oczywiscie ze sie da ustawic na 200mhz (efektywnie 400mhz) a nawet wiecej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Ty co, archeolog? Dlaczego odpisujesz na posty z zeszłego roku?

A tak przy okazji, nie wal post za postem, jest opcja edytuj.

 

I zeby nie było zupełnie OT:

tomek176 jak zależy Ci na 12,5x 200 to oba proce powinny to zrobić (zależy od napięcia oczywiście). Bez podania serii i tygodnia produkcji to mogę doradzić tylko tyle żebyś brał tańszego.

Pozdrawiam!

Edytowane przez ajsi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam wielkiego pojęcia o procach,ale mogę kupić mobilnego Bartka(AXMH2500FQQ4C AQYFA 0343MPM).

Kojarzę,że chodzi na szynie 266, napięcie 1.46 i czy to dobra seria czy nie? Da się go skręcić na jakieś 11x200 (nawet więcej,np:12,5x200)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszyscy gadajaż ze proce poniżej 39 tyg sa super, ale co roku mamy nowe tygodnie stąd pytanie czy rok nie ważyny liczy sie tylko tydzień? cze rok też sie liczy? mam Palomino 1600+ z 2002 12 tydzień 18u można mu odblokowac mnożnik tak jak bartonom za pomocą L5?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , mam coś takiego

AXMA2800FKT4C Z360273200028

AQZFA 0343UPMW

 

na standartowzm napieciu (1,675) idzie na 2300 mhz ( 11,5 X 200 ).Testowane na Prime95 , kilka godzinek i bylo około 45 C. Czy to jest dobry wynik ??? Nawet po zwiekszeniu napieciu ciezko jest osignac 2,4 ghz zeby bylo stabilne.

Mozna cos wiecej zrobic????

Edytowane przez Psyho_K 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

No i mama mały problem...otóż w końcu dostałem mojego Bartona mobile 2500 i... nie wchodzi na fsb 400,hmmm.Nie wiem w czym problem.

Parametry- AXMH2500FQQ4C AQYFA 0341 MPMW.

Napięcie podniosłem do 1.7 ale pomimo tego winda nie startuje,obojętnie jaki dzielnik wrzuce (przy fsb 200).Dokładniej-winda startuje tylko w safe mode.

Ktoś ma jakiś pomysł? Bios żle ustawiony czy jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , mam coś takiego

AXMA2800FKT4C Z360273200028

AQZFA 0343UPMW

 

na standartowzm napieciu (1,675) idzie na 2300 mhz ( 11,5 X 200 ).Testowane na Prime95 , kilka godzinek i bylo około 45 C. Czy to jest dobry wynik ??? Nawet po zwiekszeniu napieciu ciezko jest osignac 2,4 ghz zeby bylo stabilne.

Mozna cos wiecej zrobic????

Qrcze ustawiam napiecie na 1,725 i nie idzie stabilnie na 2,4 ghz . Ma ktoś jakis pomysł , próbowałem ustawic na fsb 133 x 18 i na fsb 200 x 12.I nie działa. MOŻE TEN MÓJ PROC TO JAKIS SHIT ??!! Co z tym zrobić ?? MOże to wina zasilacza albo ... nie wiem . Może ktoś wie jak zrobić żeby proc poszedł chociaż na te 2,5 ghz albo coś około???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

No i mama mały problem...otóż w końcu dostałem mojego Bartona mobile 2500 i... nie wchodzi na fsb 400,hmmm.Nie wiem w czym problem.

Parametry- AXMH2500FQQ4C AQYFA 0341 MPMW.

Napięcie podniosłem do 1.7 ale pomimo tego winda nie startuje,obojętnie jaki dzielnik wrzuce (przy fsb 200).Dokładniej-winda startuje tylko w safe mode.

Ktoś ma jakiś pomysł? Bios żle ustawiony czy jak?

Witam widze ze masz 2x512mb i wydaje mi sie ze tu jest problem. nf7 bardzo nie lubi takiej konf ramu :( u mnie jest podobnie na modowanym biose Tratsa jeszcze da rade chociaz na 200fsb winda i gierki spoko smigaja ale memtest sypie bledami :( Moze spróbuj moze jakiegos biosa z cpc off i poluzowac timingi pamieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam widze ze masz 2x512mb i wydaje mi sie ze tu jest problem. nf7 bardzo nie lubi takiej konf ramu :( u mnie jest podobnie na modowanym biose Tratsa jeszcze da rade chociaz na 200fsb winda i gierki spoko smigaja ale memtest sypie bledami :( Moze spróbuj moze jakiegos biosa z cpc off i poluzowac timingi pamieci.

Hmm...pokombinowalem troszke...

Goldmemory wskazuje,że wzystko jest ok, memtest również.Obecnie mam bios Tictaca i proc

idzie smialo jak chce (przy obecnym chłodzeniu - 12,5x200),ale na standardzie mam 10x200.

No ale niestety nie koniec problemów.Winda startuje,choć dość dlugo(w autostarcie tylko programy systemowe),

chodzi niby ok,ale prime wywala juz na wstępie.Obojętnie jak ustawie fsb (powyżej 133) inapięcie rdzenia

(nawet 1.70)to lipa.

Próbowałem zmiane timingów pamięci(najlepiej idzie 2.5-3-3-6,nap: 2.70) i też nic:(

A co do biosu,to jaki proponujesz? Mam obecnie 18DE81TS (cpc 1T).

 

I jeszcze jedno.Dziwi mnie AbitEQ.Wskazania sa bardzo dziwne.Komp sobie normalnie pracuje

(tylko system,bez włączonego czegokolwiek co by obciążało proca) a temperatyrki co chwile skaczą: 45...34...40...

i tak cały czas.przy obciążeniu-48/50 a jak wyłaczę obciązenie to natychmiast spada do 40...

i potem znowu te wachanka.Rozumiem że sa jakieś tam przekłamania ale różnica o 11 st to chyba przesada.

Edytowane przez Frequency

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm...pokombinowalem troszke...

Goldmemory wskazuje,że wzystko jest ok, memtest również.Obecnie mam bios Tictaca i proc

idzie smialo jak chce (przy obecnym chłodzeniu - 12,5x200),ale na standardzie mam 10x200.

No ale niestety nie koniec problemów.Winda startuje,choć dość dlugo(w autostarcie tylko programy systemowe),

chodzi niby ok,ale prime wywala juz na wstępie.Obojętnie jak ustawie fsb (powyżej 133) inapięcie rdzenia

(nawet 1.70)to lipa.

Próbowałem zmiane timingów pamięci(najlepiej idzie 2.5-3-3-6,nap: 2.70) i też nic:(

A co do biosu,to jaki proponujesz? Mam obecnie 18DE81TS (cpc 1T).

 

I jeszcze jedno.Dziwi mnie AbitEQ.Wskazania sa bardzo dziwne.Komp sobie normalnie pracuje

(tylko system,bez włączonego czegokolwiek co by obciążało proca) a temperatyrki co chwile skaczą: 45...34...40...

i tak cały czas.przy obciążeniu-48/50 a jak wyłaczę obciązenie to natychmiast spada do 40...

i potem znowu te wachanka.Rozumiem że sa jakieś tam przekłamania ale różnica o 11 st to chyba przesada.

Proponuje biosik Trats D27 EDC18 (SATA 4250) CPC OFF u mnie wypadł najlepiej z ostatnio przetestowanych kilku

Co do biosów 1T i 2T to niestety na 2T jest troche mniejsza wydajnosc pamieci ale moje nf7 i barton najlepiej wspolpracuje z takowym.Tę stratę wydajnosci rekompensuje mi wyższe fsb jakie moge uzyskac na 2T no i lepsza współpraca z 2x512.A abitEQ tez mi "cudował", natomiast polecam i zachwalam zamiennik ;) speedFan więcej opcji,malutki i fajniaste wykresy robi ;) Aha tu jest link do biosów jakby co ;) http://www.hwtweakers.net/postp59354.html A z prime mialem podobnie jak ustawione mialem fsb/cpu ratio na 3/3 moze 5/5 albo 6/6 pomoze ? 3/3 odpowiada fsb 100 , 4/4=133 , 5/5=166 , 6/6=200 chyba ze sie myle ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje biosik Trats D27 EDC18 (SATA 4250) CPC OFF u mnie wypadł najlepiej z ostatnio przetestowanych kilku

Co do biosów 1T i 2T to niestety na 2T jest troche mniejsza wydajnosc pamieci ale moje nf7 i barton najlepiej wspolpracuje z takowym.Tę stratę wydajnosci rekompensuje mi wyższe fsb jakie moge uzyskac na 2T no i lepsza współpraca z 2x512.A abitEQ tez mi "cudował", natomiast polecam i zachwalam zamiennik ;) speedFan więcej opcji,malutki i fajniaste wykresy robi ;) Aha tu jest link do biosów jakby co ;) http://www.hwtweakers.net/postp59354.html A z prime mialem podobnie jak ustawione mialem fsb/cpu ratio na 3/3 moze 5/5 albo 6/6 pomoze ? 3/3 odpowiada fsb 100 , 4/4=133 , 5/5=166 , 6/6=200 chyba ze sie myle ;)

Dzięki za link,przyda się.

Fsb/Cpu ratio mam 6/6. Bios którey podałeś jest do nf,a do an 7 mam do wyboru:

Modded by tictac:

C18-R2 ,C18-R2 CPC OFF ,131-R2 ,131-R2 CPC OFF ,DE8 ,DE8 CPC OFF ,C18 rev. C ,C18 rev. C CPC OFF,

D12 mod (SATA 4227) ,D12 mod (SATA 4247) ,D13 mod (SATA 4227) ,D13 mod (SATA 4247) ,

D14 mod (SATA 4227) ,D14 mod (SATA 4247)

Modded by Enduracel:

DE8 ,DE8 CPC OFF ,D16 mod ,D16 mod CPC OFF ,D18 mod ,D18 mod CPC OFF

 

Nie dużo mi to mówi.Poczytałem na jakiejś stronce jak ustawić nf na optymalna

wydajność(w sumie z an7 są prawie identyczne).Zgodnie z zaleceniami wyłączyłem "Ehanced PCI..."

i"CPU Disconnect...".Nie wiem czy to przez to ale prime juz 10 min chodzi zanim wywali error:)

Edytowane przez Frequency

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O sorki pomyłka :oops: Moze załaduj jakis najnowszy TicTac'a no i jesli Ci ramki chodza poprawnie to nie ma sensu 2t. Czasami bywa ze ma sie super sprzęt a nie chce sie kręcic jakby się chcialo :( Moza po opusczaj taktowania i poszukaj max stabilnego ustaiwnia. powodzenia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz sprawa w miarę jasna,choć nie potrafie wyjaśnić jej do końca.

Po wyjęciu jednego modułu ram komp Śmiga aż miło.Prime nie wywala błedów i osiągnełem na razie 2700mhz

(13.5x200,nap proca-1.70,ram 2.70)moze i da radę więcej,ale mam małe styki przed przegrzaniem:)

Speedfan wskazuje przy prime 50 stopni.Na Idle 38.

Problemy sa tylko gdy wrzucam ramy na dual,normalnie 2 kości spoko pracują.

Wiec to wina ramu czy chipsetu? jak ramu to z reklamacja?

Ew. jakie ramy spoko pracuja w dualu na fsb 200 i więcej?

Edytowane przez Frequency

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LOL

 

 

Może ktoś wie który bios byłby najlepsze do mojej konfiguracji.Bo sprawdziłem juz chyba wszysytko i proc dalej nie idzie na 2,4 ghz a przy 2,3 ghz ma 31* C a w stresie koło 40*C. Może ktoś coś doradzi , mile widziane link ,itp. Z góry dzięki :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kompa takiego jak w opisie i gdy ustawię FSB na 200 MHz to niektóre nowsze gry pomimo wysokiej ilości FPS lekko mi tną, nawet gdy mu ustawię dowolne napięcie rdzenia i FSB pamięci. Dzieje się to szczególnie gdy chodzeniu bohaterem w Q4, Doom3 itp.

 

To normalne?

Edytowane przez Bartek890

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...