Skocz do zawartości
Boxster

Athlon XP mobile - fakty i mity

Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam za głupie pytanie ale nie mam czasu na czytanie całego tematu... będzie sie musiał zaapewne kiedyśznaleźć :D ... ale czy na płytke EPOX 8RDA3I można wsadzić Athlona Mobile ?? Takie głupie pytanko ale wole sie upewnić 2 razy niż potem kląć na cały świat ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za głupie pytanie ale nie mam czasu na czytanie całego tematu... będzie sie musiał zaapewne kiedyśznaleźć :D ... ale czy na płytke EPOX 8RDA3I można wsadzić Athlona Mobile ?? Takie głupie pytanko ale wole sie upewnić 2 razy niż potem kląć na cały świat ...

Mistrzu tu nie trzeba czytać całego tematu, wystarczy spojrzeć na dział !!! :mur: Socket 462(A)/Slot A !

 

pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie dotyczace maxymalnej temperatury pracy mojego mobile, na 2500Mhz temperatura w stresie nie przekracza 50 stopni V 1.813.

Procesor dziala stabilnie na wyzszych czestotliwosciach 2570-2620Mhz, ale wymaga to juz podniesienia napiecia w okolice 1.92-2V(albo i ciut wiecej), wtedy procesor osiaga w stresie przy 2600Mhz okolo 60 stopni. Zastanawiam sie czy jest sens zylowac jeszcze wiecej tego proca czy pozostac przy 2500Mhz i nie martwic sie temperaturami i wysokim napieciem???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze należy dążyć do osiągnięcia najniższych wartości napięcia i temperatury przy danym taktowaniu. Ta temperatura już oscyluje w okolicach 60°C - to źle. Lepiej, abyś ją jakoś zmniejszył. Kombinuj - przeczyść wiatraki, zainstaluj jakiś wyciąg/wciąg w obudowie, zrób tunel dolotowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie dotyczace maxymalnej temperatury pracy mojego mobile, na 2500Mhz temperatura w stresie nie przekracza 50 stopni V 1.813.

Procesor dziala stabilnie na wyzszych czestotliwosciach 2570-2620Mhz, ale wymaga to juz podniesienia napiecia w okolice 1.92-2V(albo i ciut wiecej), wtedy procesor osiaga w stresie przy 2600Mhz okolo 60 stopni. Zastanawiam sie czy jest sens zylowac jeszcze wiecej tego proca czy pozostac przy 2500Mhz i nie martwic sie temperaturami i wysokim napieciem???

Lepiej będzie jak pozostaniesz przy tym 2500MHz, bo to 60C jak na sprzęt OC to za wiele .. a kolosalnej różnicy w wydajności nie odczujesz.

Edytowane przez qura16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój procek cos niechce śmigac 2500 mhz na 1,7 V , uraczył mie pięknym bluskrinem po 10 min prime , moze jak sie w idle przyzwyczai do małego V to i w prime nie będzie fochów robił :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.

Co warto jeszcze schlodzic przy wyzszym zegarze?

Jak narazie mam taki zestaw:

H2O na CPU i NB, Hydor L25 + kadet + papst 13 cm z regulacja do 45V

SB - niebieski zalman

 

proc: oczywiscie Athlon-M 2500+ IQYHA 13 tydzien 2004r. Batch:50 temp max 45*C

mobo:nf7

ram: hynix @CL 2.5

 

Chce ustawic 13,5x215 ... 14x215 V jakies 1.9 - 2.0 jak narazie dziala @ 12x210/1.75V

 

przy dzisiejszej temp -23 u mnie to tylko wystawic kompa na balkon i hejah :]

 

Myslalem o schlodzeniu stabilizatorow - radiator + wentyl

co jeszcze... ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce ustawic 13,5x215 ... 14x215 V jakies 1.9 - 2.0 jak narazie dziala @ 12x210/1.75V

 

przy dzisiejszej temp -23 u mnie to tylko wystawic kompa na balkon i hejah :]

1. wystawienie calego kompa na zewnatrz na takie skromne temp skonczy sie na 99% rozwaleniem dysku.

2. Ty wiesz co chcesz zrobić?? :blink: 14x215 = 3010Mhz na wodzie i tylko 2v!!?? :blink: :blink: :mur: zycze powodzenia zwłaszcza skoro masz na 2,5Ghz 1,75v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

200 Mhz więcej nie zmieniając napięcia .. niestety nie moge sie wypowiedzieć o jego stabilności gdyż celem było wystawienie budy na balkon i zrobienie screena ... temperatura dysku cały czas spadała .. więc nie było czasu na testy ...

 

http://forum.purepc.pl/index.php?act=Attac...pe=post&id=3988

Edytowane przez Argennto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

200 Mhz więcej nie zmieniając napięcia .. niestety nie moge sie wypowiedzieć o jego stabilności gdyż celem było wystawienie budy na balkon i zrobienie screena ... temperatura dysku cały czas spadała .. więc nie było czasu na testy ...

 

http://forum.purepc.pl/index.php?act=Attac...pe=post&id=3988

 

no no niczego sobie bartonik ;) 200MHz wiecej to jest troszke. Zasilacz dawał rade? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że jakbym zaczął stresować proca to napewno by nie dał rady .. przy napięciu 1.825 V i zegarze 2800 Mhz proc potrafi ciągnąć nawet 120 W !! dodać jeszcze moją grafe podkręconą która pobiera ok 50 W ... a moja zasiłka ma na lini 5 V 200 W max ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo prosze o pomoc! Mam athlona XP 2800+ Mobile i chodził spokojnie na 2400Mhz -

W dniu wczorajszym zakupiłem nowy zasilacz (Aerocool 450W) + Nowy radioator Thermaltake Tower 112 + wentylator

(Wczesniej Enlight300W + SilentBoost) - i tak sie stało ze po podłączeniu nowych gratów komputer nie chodzi na wiecej niz 1955Mhz (11,5*170Mhz)

O co moze chodzic ??????????????? HELP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz jest wszytko ok (wina byla zailacza)

teraz mam 2400Mhz (12x200) przy 1,8V

ale i tak wydaje mi sie ze to duzo (standardowo na 1,675V)

co wy na to ?

polece chyba jeszcze z pamieciami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

A może ktoś próbował overclockingu w drugą stronę... ???

Jako miłośnik max. wyciszania komputera bardzo sobie chwalę ten kawałek krzemu :)

Mam go aktualnie ustawionego na: 5 x 200 (1GHz); 1,35V* - gry mnie nie interesują, a do reszty w zupełności wystarcza... W razie potrzeby większej mocy obliczeniowej, wystarczy zmienić na: np. 12,5 x 200 (2,5 GHz); 1,85V (choć wtedy już cooler się nie wyrabia...)

 

* wciąż szukam min. fullstable Vcore dla ustawienia: 5 x 200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie przy 1500 Mhz Prime stable @1,1V :D. PS. na Epox 8RDA3+ i paru innych płytach da rade takie napięcie ustawić nie w biosie ale za pomocą programiku www.hasw.net :D

Edytowane przez marotf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CPU: 5 x 200 (1GHz) @ 1,1V (szkoda, ze w biosie nie da się ustawić mniejszego Vcore) fullstable by Prime95, wg. http://benchmark.pl/kalkulator/index.html zużywa to max. 15 Wat !!!

To się dopiero nazywa energooszczędny i cichy proc, który w dodatku przy tym taktowaniu (1GHz) starcza do wszystkiego: słuchania muzyki, oglądania filmów, pracy biurowej, internetu... a gry? - to strata czasu ;)

 

A tak apropos... Znacie jakiś dobry, stabilny programik do overclokingu CPU z pozimu windows? Jaki jest Wasz faworyt z tej grupy programów?

Edytowane przez m15m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam zakupilem wlasnie Athlona XP-M 2000+ i ta kprzegladam ten post a tu tylko o bartonie 2500+

Ale mam nadzieje ze ktos odpowie na moje pytania:

1.przy kupnie na procku byla taka folia Dołączona grafika

Zdejmowac czy zostawic (narazie nie sciaglem i temp 35.C)

2.Mam plyte Soltek 75drv5-C ale nie obsluguje ona mnoznikow wiekszych niz 12.5.Jak zaladowac wiekszy mnoznik??Bo z tego cio wiem to te procki maja odblokowany

3.Ile ludzie wykrecaja z tych prockow??wiem ze to zalezy od roznych czesci ale tak ogolnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem na ty procku WYNIK NA AC

 

Chwilowe braki pieniężne uniemożliwiają dalsze podkręcanie, tzn. zrobiłem dobre wc ale nie mam jeszcze odpowiednich pamięci do osiągnięcia FSB 250

 

Jeżeli to się nie uda, dam wyższy mnożnik i zobacze co się bedzie z tym działo

 

ps. na tym procku mozna pewnie z 3,0GHz

 

Jak kupie pożądne memki to zobacze moze te 2,7 GHz wycisne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to niezle wykreciles ja nie podkrecam az tak bo chcialbym zeby ten procesor sluzyl mi z 2 lata wiec napiecie takie jak twoje 2.1V raczej nie wchodzi w gre.Ale jestem ciekawy jakie napiecie dla niego jest bezpieczne jak sadzicie??Na jakim moglby caly czas chodzic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie tyle o napięcie, co o temperature chodzi. Z tego co zaobserwowałem, dla bezbłędnej pracy, nie powinna przekraczać 65st.C w stresie dla procka podkręconego o ok. 40%. Dla bardziej podkręconego temp. w stresie powinna być mniejsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...