Skocz do zawartości
Boxster

Athlon XP mobile - fakty i mity

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie. zakupiłem procka mobile 2600+ o takiej serii: AXMG2600FQQ4C. ma on napięcie 1.45V!!!! z tego co wiem to dobrze się kręciły mobile 2500+. ale czy ten 2600+ dobrze sie będzie krecił?????

Poczekaj chwilkę...

 

...

...

...

 

... tak jest, wypadł orzeł => gratuluję, trafiłeś na super selekta! :mur: :mur: :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj chwilkę...

 

...

...

...

 

... tak jest, wypadł orzeł => gratuluję, trafiłeś na super selekta! :mur: :mur: :mur:

jak chcesz to sobie luknij: tylko nie wiem czy nie przepłaciłem :huh:

http://www.allegro.pl/item105723600_nowy_a...600_barton.html

Edytowane przez Szczecin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie o to chodzi przecież! Po prostu nikt Ci nie powie, jak procesor będzie się krecił! Równie dobrze do wróżki możesz iść - to jest po prostu loteria. Fakt, że kupując odpowiednią serię itp. zwiększasz swoje szanse, ale i tak gwarancji na nic nie ma - wszystko zależy od konkretnego egzemplarza.

 

Więc zamiast zadawać takie pytania, lepiej załóż mu porządne chłodzenie, nie żałuj prądu i testuj! I to tyle w tym temacie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czytałem dawno temu że jak rdzen jest różowiótki to dobre OC najgorzej jak jest kolorowy. A twój rdzen jest różowiótki wiec wyciagniesz mnóstwo mhz. Naprawde :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkę drogo ale nie jest źle! Te proce już tak się cenią. Bankowo Go podkręcisz o kilkaset MHz, a więcej to musisz próbować!

tylko bedzie problem z chłodzeniem bo na razie mam czteroletniego titana :-| :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam problem...

 

Odpaliłem dzisiaj (wreeeszcie) kompa, Athlon XP-M 2500+ (FQQ4C, IQYHA, etc. czyli napewno mobilny), Abit NF7-S rev 2.0 Ramy kingston 400 MHz i... Zacząłem kręcić. FSB 133 jest, 150 poszło, 166 dało rade, po kolei aż do 219 na napieciu 1,6V (prime'a przechodzi kilka godzin itp.). Na FSB 220 nie wstaje i nie chce żebyście mówili co zrobić żeby było więcej, bo 2400 MHz to już sporo... Mam problem z mnożnikiem!. Cały czas jest ustawiony na 11 i nie mogę go obniżyć... Ustawiam na 10 i przy każdym FSB wychodzi x11... przy podnoszeniu komp albo zachowuje sie tak samo, albo nie wstaje... Co z tym zrobić??

 

Biosik mam merlina D26...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się odpalić ten procesor z poprzednich wątków (Mobile 2500+), chodzi na 2700MHz ze słabym AC - nie mam z nim żadnych problemów prócz jednego - nie mogę w BIOS'ie zwiększyć magistrali, w Windowsie nie ma z tym problemów.

 

Procesor wystawiłem na sprzedaż, bo zaraz przesiadam się na Conroe :)

EDIT: Dla zainteresowanych - link do aukcji w dziale "Sprzedam".

 

SCREEN przedstawiający odczyt CPUID -> >> KLIK <<

Edytowane przez stefanor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spytam jeszcze raz...

 

Mam ABITA NF7-S rev 2.0 bios discovery i mobilnego athlona 2500.

 

Mam mnożnik ustawiony na 11, jak zmniejsze to częstotliwość się nie zmniejsza, a jak zwiększe to komp się nie włącza... Co z tym robić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e...

 

Chodzi o to że on jest firmowo 133x14 @1,45V. Bios wykrywa na początku jako 11x100. teraz chodzi na 11x200 @1,6V, ale na żadnym innym mnożniku nie bangla. nawet na 133x14 nie wstaje... Jak ustawie 200x10 to jest 2200... :/

 

Aida pokazuje "Właściwości procesora

Typ procesora Mobile AMD Athlon XP-A, 2200 MHz (5.5 x 400) 3200+

Nazwa kodowa Barton

Seria A2

Pamięć podręczna L1 kodu 64 KB

Pamięć podręczna L1 danych 64 KB

Pamięć podręczna L2 512 KB (On-Die, Full-Speed)

 

Producent procesora

Nazwa firmy Advanced Micro Devices, Inc.

Informacje o produkcie http://www.amd.com/us-en/Processors/Produc...,30_118,00.html

 

Wykorzystanie procesora

Procesor nr 1 2 %"

 

5,5x400? Ciekawe... Teraz mam 10,5 x200 i niby ponad 2200 wychodzi :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może po prostu zostałeś w organ męski zrobiony i tak naprawdę masz nie-mobila ze stałym mnożnikiem 11 (czyli zwykły Barton 2500+ stock 11x166=1,83GHz)? W takim wypadku możesz sobie w biosie do woli zmieniać i nie będzie rezultatu. Jedyny sposób, aby mieć pewność - zrzuć z niego chłodzenie i spisz oznaczenia (bo aida/cpu-z mogą różne bajki opowiadać). Wszystko się wyjaśni...

 

EDIT:

O, sorry, nie przeczytałem posta na poprzedniej stronie...

"(FQQ4C, IQYHA, etc. czyli napewno mobilny)"

W takim wypadku... nie wiem :?

Edytowane przez LordFury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne próby za mną.

 

Bios merlina discovery. 11x200. Wstaje. 10,5x200 wstaje, częstotliwośc się nie zmienia. 10x200. Nie wstaje. Spróbowałem 20x133, 18x133, 14x133. Nie wstaje.

 

Teraz mam oryginalny bios abita. to samo.

 

bios taipan. 11x133 (czyli to co wykrywa bios po fleszu). Chodzi. pokazuje 1467 mhz chyba. teraz jestem na 12x133. Pokazuje... 1467MHz. Jeee... Zaczyna mnie to wkurzać. :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na procku mam napisane:

 

AXMH2500FQQ4C Z398665B41218

IQYHA0408RPMW

 

Zmieniłem pastę na Arctic Ceramique, wyczysciłem proca benzyną ektrakcyjną (żeby nie było że coś się połączyło przez przypadek pastą), teraz zainstalowałem sterowniki do chipsetu idę kombinować dalej.

 

Każdy program mówi że powernow "yes", lub obsługuje... :/

 

Jestem na 12x166. Wstał.

 

 

 

Ale cały czas 1833 MHz... :/

 

Wrzuciłem bios discovery z cpc on. 133x11 (def.) wstaje. 133x14. Nie wstaje. Cisza. 133x9. Wstaje. Częstotliwość 1463 MHz... :/

 

W nagrodę przynajmniej komp na 11x200 chodzi w prajmie już 3 godzinę na napięciu 1,45V :)

Edytowane przez Dzidaziom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wintereq

Panowie, gdzieś kiedyś czytałem o modowaniu zwykłego Athlona XP na Mobile, robił to już ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do mojego problemu... Byłem ze swoim procem u kumpla (płyta asus a7s333, więc srednia pod kazdym względem) i... Proc chodzi o 6x100 do 12,5 x 150 przy kazdym mnożniku i każdym fsb...

 

To chyba znaczy, że coś mam nie tak z płytą... Co mogło się spieprzyć? Wystarczą wam dokładne zdjęcia, żeby to ocenić, czy nie ma szansy, żeby coś z tym zrobić? Płyte kupiłem około miesiąca temu na allegro, ale do tej pory nie wystawiłem komentarza. Gość płytke sprzedawał jako 100% sprawną. Zwrot kasy? Negatyw? Zaznaczam, że jest tak od kiedy tą płytę mam... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzane, ale spróbuj może na niej jakiegoś innego proca przed reklamacją u sprzedawcy, bo może nie 'polubiła' ;-) się z Twoim ;-) Wiesz, że Abity są często strasznie upierdliwe, sam wiem coś o tym!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekhm. A ktoś bliżej? Pytam jak najbardziej poważnie.

Watpie czy to cos da, wszedzie czytam ze NF sprawia problemy z mobilami.

Jedynym programem dobrze rozpoznajacym mojego XP-M jest CrystalCPUID bo potrafi podac fabryczny mnoznik i takty.

Ja mam plyte Soltek na KT880 i bezproblemowo zmieniam mnoznik w bios (do 12,5) i przy pomocy CrystalCPUID w windzie.

Sprawdz moze ten program cos pomoze: CrystalCPUID 4.8.2.307

Edytowane przez dwaIP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...