Skocz do zawartości
berkut

"Turniej" Geforce 256

Rekomendowane odpowiedzi

Calosc polega na tym by osiagnac jak najwyzszy wynik w 3dmarku 2001 na GeForce 256 DDR. Marka karty jest dowolna, pamiec takze, jedynym warunkiem jst fakt ze ma byc ona oparta na NV10, aka Geforce 256. Jak nieciezko sie domyslec najwieksze wziecie i wydajnosc beda mialy karte oparte na pamieciach DDR. Poniewaz istnieja problemy logistyczne z zdobyciem tak duzej ilosci tych kart w zwiazku z tym postanowione jest ze karta moze byc oparta na dowolnym PCB, to znaczy ze kazdy producent jest dozwolony, jedynym ograniczeniem jest to ze pojemnosc pamieci na karcie musi wynosic 32mb.

 

Wszystkie modyfikacje, chlodzenie sa dozwolone, takze wchodza w gre Vmody (na pamieci, rdzen), modyfikacje biosow, glebsze modyfikacje karty za wyjatkiem przelutowywania pamieci w kartach.

Zastosowane chlodzenie takze jest dowolne, mozemy uzywac wszystkiego, poczawszy od radiatorow, skonczywszy na cieklym helu. Wasza wola czego uzyjecie.

 

Sterowniki ktorych uzyjemy sa jeszcze do ustalenia, jednakze wstepne propozycje to 44.0 badz tez 53.03, wkrotce zostanie to dokladniej przeanalizowane droga eksperymentow i ogloszone.

Niedozwolone sa roznego rodzaju cheat'y (uzywanie tweak'erow, hack'ow rejestru itd.) jakiegokolwiek rodzaju, scigamy sie uzywajac tylko i wylacznie opcji dostepnych nam w sterownikach.

 

Karty podkrecamy za pomoca Coolbits zawartych w sterownikach nVidii, wrazie skonczenia skali uzytkownik bedzie zmuszony do uzycia modyfikatorow biosu i zmiany domyslnego taktowania karty grafiki droga sprzetowa, modyfikacji rejestru ani innych programow do zmiany zegarow nie bierzemy pod uwage. Wyjatkiem moze byc power strip uzyty z odznaczonym "tunerem sterownikow" w celu zwiekszenia zegara i rozwiniecia skali.

 

By przystapic do konkursu nalezy zglosic sie do organizatorow badz moderatorow do tego upowaznionych (ustalimy to w naszym kregu). Jesli chcemy zglosic druzyne musimy podac jej nazwe, przywodce oraz uczestnikow, pozniejsze tworzenie druzyn bedzie rozpatrywane na drodze wyjatku, to samo tyczy sie zmiany czlonkow druzyny oraz powstawania nowych druzyn.

 

Nagrody (ktorych sprawa jest aktywnie prowadzona) beda przekazywane druzynie jako calosci, to co sie z nia stanie bedzie zalezne od woli czlonkow druzyny, ewentualna nagroda bedzie wysylana do przywodcy druzyny, dalszy jej los jest zalezny od lidera.

 

Jedyne wyniki ktore uznajemy to linki do service.futuremark.com, zrzuty ekrau ani stwierdzenie "mam 3000ptk" nie jest dla nas nic warte i nie interesuje nas.

Warunkiem uznania testu jest zaliczenie wszystkich testow poza nie dzialajacymi na tej karcie ze wzgledow sprzetowych. Daje to organizatorom wieksze mozliwosci oceny wyniku oraz wzbogaca zawody o np. testy fill rate (ktore bezposrednio przekladaja sie na taktowanie karty). Test usuniety z serwera przed podsumowywaniem wynikow nie zostanie wziety pod uwage podczas podlicznia.

 

 

 

 

Narazie tylko tyle tekstu mamy, chwilowo temat jest otwarty i chetnie posluchamy sugestii roznego rodzaju

 

Prosilbym takze o jakas liste uczestnikow ktora bede z czasem uaktualnial:

 

berkut

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł niezły - jak mi się wydaje to znajdzie sie wielu śmiałków - posiadaczy takich kart - do zabawy. Sam takową posiadam - jest niestety walnięta ale może uda się ją uratować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekłego azotu też nie mozna

Mozna..

 

a tak na serio to pomysł bez sensu, bo nie wygra ten , kto najlepiej kartę przygotuje

Przeciez WLASNIE oto chodzi, kto ja lepiej przygotuje!!!!

 

tylko ten, kto będzie miał najszybsze podzespoły płyta-procek-ram

Rozumiem ze 2.4C @ 2.4C i i865 jest combo nie do pokonania, na czyms takim robie 4700ptk na 1 kanalowym ramie...

 

no wlasnie, bo wygrywa ten co bedzie mial najwiecej punktow w 3dmarku !!  

 

musicie zmienic zasady

A jak chcesz inaczej udowodnic ze wycisnoles najwiecej ? GF256 byl wybrany nie bez powodu- kazdy dzisiejszy komputer (nie mowie o perelkach ala celeron 1.7) bedzie zdlawiony przez te karte i to jak bardzo ja podkrecisz przeklada sie bezposrednio na wynik...

 

Pytanie ilu znajdzie sie chetnych do zaplacenia 100 zł z okładem  

za w miare sensownego g256 ?

Przekonamy sie, ja juz mam takiego i go mecze, wiele osob walczy na allegro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak mozna inaczej udowodnic niz 3dmark....

 

no ale pozyjemy zobaczymy...

 

ogolnie zycze wam wszystkim powodzenia, bede sie przygladal poczynania...

 

bo mi zal 100 zl na ta zabawe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ze 2.4C @ 2.4C i i865 jest combo nie do pokonania, na czyms takim robie 4700ptk na 1 kanalowym ramie...

tak ale nie kazdego stac na p4 2.4ghz pomysl o tym, moze lepiej jakbysmy ustalili np wartosc 1600mhz zeby kazdy przetaktowal tak swojego procka ;] wtedy bedzie rowna walka, bo jakie ja mam szanse z moim durniem nawet po przerobieniu go na athlona?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

r4ven_pl na jakiej podstawie tak twierdzisz?? jak chcerz to moge wylaczyc ht i dokrecic proca do twjej czestotliwosi i zrobimy sobie np CCR'a zaby nie zasimiecac odpowiedz na PW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ak ale nie kazdego stac na p4 2.4ghz pomysl o tym, moze lepiej jakbysmy ustalili np wartosc 1600mhz zeby kazdy przetaktowal tak swojego procka ;] wtedy bedzie rowna walka, bo jakie ja mam szanse z moim durniem nawet po przerobieniu go na athlona?

Ehh... czy wiecie czemu zostal wybrany GF256 ?? Wlasnie dlatego zeby nie bylo takich akcji ze "a mnie nie stac na p4 2.4c".... ta karta ogranicza wynik do ~4.5k wiec jesli robisz na swoim sprzecie przynajmniej 7-8k to *raczej* nie procek cie ogranicza... naturlanie, *mocno* krecac procka wyciskach te ~100 ptk ale np. przy radeonie 8500 @ 275/550 kranocwym wynikiem jest ok. 11500 ptk. A niedowiarkow odsylam na fm zeby sobie polookali jak 2.3ghz athlon rozgniata tam P4 @ 4ghz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ak ale nie kazdego stac na p4 2.4ghz pomysl o tym, moze lepiej jakbysmy ustalili np wartosc 1600mhz zeby kazdy przetaktowal tak swojego procka ;] wtedy bedzie rowna walka, bo jakie ja mam szanse z moim durniem nawet po przerobieniu go na athlona?

Ehh... czy wiecie czemu zostal wybrany GF256 ?? Wlasnie dlatego zeby nie bylo takich akcji ze "a mnie nie stac na p4 2.4c".... ta karta ogranicza wynik do ~4.5k wiec jesli robisz na swoim sprzecie przynajmniej 7-8k to *raczej* nie procek cie ogranicza... naturlanie, *mocno* krecac procka wyciskach te ~100 ptk ale np. przy radeonie 8500 @ 275/550 kranocwym wynikiem jest ok. 11500 ptk. A niedowiarkow odsylam na fm zeby sobie polookali jak 2.3ghz athlon rozgniata tam P4 @ 4ghz...

ale tak czy tak wydaje mi sie ze procek jakas role tu odegra, a napewno fsb...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, moze az o 100ptk... liczy sie glownie grafa

 

U mnie skok z 1 kanalowego ramu @ 133mhz do 2 kanalowego, 200mhz (caly czas 2-2-2-5) dalo niecale 100 ptk...

dobra uznaje racje :] pokłony :)

wiec zaraz popatrze na allegro ;> i moze stane do boju :> ale i tak niewierze w jakies osiagi na moim durniu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba normalne ze wygra osoba ktora posiada dajmy na to P4 3.2 GHZ + TEGO GEFORCE. POWINIEN BYC JESZCZE WRUNEK BY ROBIC RECORD NA TYCH SAMYCH CPU ALE TO ODPADA. WIEC JAK DLA MNIE POMYSŁ "GŁUPI" NO BO JAK MOZE BYC MĄDRY SKORO Z GÓRY WIADOMO ZE POSIADACZE LEPSZYCH PROCÓW MAJĄ PEWNE ZWYCIĘSTWO.?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba normalne ze wygra osoba ktora posiada dajmy na to P4 3.2 GHZ + TEGO GEFORCE. POWINIEN BYC JESZCZE WRUNEK BY ROBIC RECORD NA TYCH SAMYCH CPU ALE TO ODPADA. WIEC JAK DLA MNIE POMYSŁ "GŁUPI" NO BO JAK MOZE BYC MĄDRY SKORO Z GÓRY WIADOMO ZE POSIADACZE LEPSZYCH PROCÓW MAJĄ PEWNE ZWYCIĘSTWO.?.

przeczytales w ogole wypowiedzi berkuta ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a z takich oficjalnych wiadomosci

to ostateczne testy kart beda na zlocie tweak.pl w lato

i wlasnie wtedy beda wreczone nagrody

aa karty beda testowane na identycznych kompach

to jest ustalone z gora i raczej nie bedzie zmienione

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a z takich oficjalnych wiadomosci

to ostateczne testy kart beda na zlocie tweak.pl w lato

i wlasnie wtedy beda wreczone nagrody

aa karty beda testowane na identycznych kompach

to jest ustalone z gora i raczej nie bedzie zmienione

:arrow: ee.. czyli chlodzenie wodne bedzie trzeba ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> ze soba :? jesli dorwe gf265 mam zamiar zalozyc mu WB na chip graficzny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...