Skocz do zawartości
berkut

"Turniej" Geforce 256

Rekomendowane odpowiedzi

ma ktos moze clapa i dostep do oscyloskopu bo cos oblookac potrzeboje ;) a niezabardzo chce mi sie ladowac tyle kasy w nowy :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imo nazwe topicu nalezy zmienic z "Turniej" Geforce 256 na "Turniej" CLAP'a :wink: Tak zdecydowana wiekszosc (chyba tylko 1 czy 2 userow w topicu posiada inne karty) osob ktore planuje wziac udzial w "Turnieju" ma wlasnie CLAP'a ktory z reszta jest najbardziej rozpowrzechniony a co za tym idzie dostepny.. Jak uda mi sie opchnac mojego mx'a (z reszta ktorego rdzen kreci sie tragicznie :? ) wchodze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wstepny regulamin juz jest

konkurs oficjalnei jeszcze sie nie zaczal bo trzeba jeszcze pare rzeczy dogadac

:arrow: jakies nowosci? kiedy bedzie mozna zobaczyc oficjalny regulamin? kiedy oficjalnie rozpocznie sie konkurs?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo z tego co napisales wynika ze krecicimy przyez coolbits jest jeszcze napisane ze wszelkie modyfikacje biosow dozwolone :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja też postanowiłem troszke zgwałcić moją piękną 256 -stkę :lol:

Juz zamówiłem co nieco z allegro ale nie bede się zdradzał co i jak zaskocze wszystkich znaczy chciałem powiedzieć chyba zaskocze.

Pytanie dodatkowe czy są ograniczenia czy karta wraz z chłodzeniem ma zajmować tylko jedno pomieszczenie 20m/2 czy może wiecej? :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe... pierwszy wynik bez podkrecania - 2457pkt :-)). Szkoda tylko, ze RivaTuner pokazuje, ze moja karta ma SDR'y a nie DDR'y... ale upewnei sie lepiej sam, bo na nalepce jest jasno napisane - DDR 32MB ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cahe naucz sie edytowac wlasne posty bo dostaniesz bana

A co za roznica czy wyedytuje posta, czy napisze nowego?

 

EDIT: Tak, wiem, ze taki jest regulamin, ale odkad nie ma wyswietlanej liczby postow pod avatarem, to chyba wyeliminowano problem z ich "nabijaniem"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[cahe], regulamin nie po to został stworzony zeby kazdy robił co mu się podoba.

Róznica jest duza między wyedytowanym postem a napisaniem kilku pod rząd. Nie dośc ze sie łąduje dłużej wtedy forum to dodatkowo niepotrzebnie obciąza baze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żądam w imieniu wszystkich uczestników lub pretendentów do turnieju GF DDR końcowego regulaminu póki co to nic nie wiadomo jakie są zasady.

 

1. Dlaczego nie można przelutowywać pamieci skoro i tak można zdobyć karte standardowo z szybszymi pamieciami Lancer i Berkut o tym wiedzą.

Dlaczego nie można ???? Logiczne uzasadnienie bo jak dla mnie jeśli V-mody są dozwolone to dlaczego nie można zmieniać mem.

 

2. Poki co to zauwazyłem że regulamin jest przygotowywany pod uczestników "organizatorów" turnieju pod swoje karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Dlaczego nie można przelutowywać pamieci skoro i tak można zdobyć karte standardowo z szybszymi pamieciami Lancer i Berkut o tym wiedzą.  

Dlaczego nie można ???? Logiczne uzasadnienie bo jak dla mnie jeśli V-mody są dozwolone to dlaczego nie można zmieniać mem.  

Teraz powiedz mi ile ludzi zrobi Vmoda ktorego schemat pokazemy (i potrzeba do tego 2 rezystorow, do modyfikacji zasilania trzeba 4 kondziolkow + kilka kabli) a ile przelutuje pamieci i porownaj ich szanse. Jesli cie to tak boli to mozna wprowadzic wpis ze tylko karty "standartowe" moga byc, tj. clapy, asusy i inne ktore maja referencyjne zegary i 6ns pamieci.

 

2. Poki co to zauwazyłem że regulamin jest przygotowywany pod uczestników "organizatorów" turnieju pod swoje karty.

Puki co jest on przedstawiony by ludzie wprowadzili poprawki ale NIKT nie pokwapil sie oto zeby konkretne wpisy zrobic tylko mowia "to zle, tamto zle"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra to ja sproboje coś sklecić.

 

1. Karta musi być na chipie NV11

 

2. Wszystkie chwyty z kartą dozwolone. Przelutowywanie pamięci - tym bardziej powinno być dozwolone z tego względu ze trzeba w niego włożyć dużo pracy co powinno dodatkowo być nagrodzone. Oczywiście i V-mody wszelkie dozwolone ale tylko takie które nie wymagają podłączania dodatkowego zasilania. Zasilanie karty ma być pobierane tylko i wyłącznie z szyny AGP co do zasilania wentylatorów to wiadomo że z zasilacza eltierów itp to trzbe przedyskutować i ustalić

 

3. Skoro karta ma być testowana na zlocie to musi być mobilna :D i tutaj bym proponował żeby karta nie mogła zajmować więcej jak 2 sloty PCI. Wszelkie wymyślne uchwyty podtrzymujące karte winny być dozwolone.

 

4. Chłodzenie ze względu na 3 punkt niestety będzie musiało być powietrzne i inne mobilne. Woda freon i inne wymagające dodatkowych zbiorników elementów niestety odpadają.

 

5. Oceny powinny być w dwóch kategoriach jeden to wynik w 3D marku 2001 SE a druga to ocena publiczności czyli głównie estetyka wykonania i tutaj będą sie mogli esteci popisać. Jakieś podświetlenia itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra to ja sproboje coś sklecić.

 

1. Karta musi być na chipie NV11

 

2. Wszystkie chwyty z kartą dozwolone. Przelutowywanie pamięci - tym bardziej powinno być dozwolone z tego względu ze trzeba w niego włożyć dużo pracy co powinno dodatkowo być nagrodzone. Oczywiście i V-mody wszelkie dozwolone ale tylko takie które nie wymagają podłączania dodatkowego zasilania. Zasilanie karty ma być pobierane tylko i wyłącznie z szyny AGP co do zasilania wentylatorów to wiadomo że z zasilacza eltierów itp to trzbe przedyskutować i ustalić 

 

3. Skoro karta ma być testowana na zlocie to musi być mobilna  :D  i tutaj bym proponował żeby karta nie mogła zajmować więcej jak 2 sloty PCI. Wszelkie wymyślne uchwyty podtrzymujące karte winny być dozwolone.

 

4. Chłodzenie ze względu na 3 punkt niestety będzie musiało być powietrzne i inne mobilne. Woda freon i inne wymagające dodatkowych zbiorników elementów niestety odpadają.

 

5. Oceny powinny być w dwóch kategoriach jeden to wynik w 3D marku 2001 SE a druga to ocena publiczności czyli głównie estetyka wykonania i tutaj będą sie mogli esteci popisać. Jakieś podświetlenia itp.

skoro wszytskie mody dozwolone to i chlodzenia dozwolone (od braku do azotu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra to ja sproboje coś sklecić.

 

2. ...Zasilanie karty ma być pobierane tylko i wyłącznie z szyny AGP co do zasilania wentylatorów to wiadomo że z zasilacza eltierów itp to trzbe przedyskutować i ustalić 

 

3. Skoro karta ma być testowana na zlocie to musi być mobilna  :D  i tutaj bym proponował żeby karta nie mogła zajmować więcej jak 2 sloty PCI. Wszelkie wymyślne uchwyty podtrzymujące karte winny być dozwolone.

2 sloty PCI miejsca to troche malo, nawet jak na chlodzenie powietrzem. Sam wentyl 1 slot zajmie gdzies. Do tego potrzeba dosc wydajnego chlodzenia tych kart, zeby cos osiagnac, wiec jakos nie widze tego na przestrzeni 2 slotow PCI.

 

A co z chlodzeniem lewej strony karty? Wychodzi, ze tez byloby wykluczone?

 

Co do zasliania karty i jej chlodzenia.

Karta powinna byc zasilana z zasilacza, przez AGP i dodatkowe nie zaszkodzi.

Chlodzenie powinno byc raczej niezaleznie zasliane, zwlaszcz biorac pod uwage freony, wody i peltiery. Jego mobilnosc to juz sprawa wlascicieli. Jak ktos chce to moze tachac przeciez Freon w plecaku, skladac go pozniej pol dnia, jak ma mu pomoc ;)

Dla innych frajda, bo nie kazdy ma/widzial chlodzenie freonowe...

 

To co jednoznacznie charakteryzuje te karty to GPU i pamieci, wiec tego raczej nie powinno sie zmieniac. Przynajmniej w tym o co konkurs sie opiera, bedzie "jednakowe".

 

Wiec jak dla mnie:

1. Jednakowe karty (GPU, pamieci)

2. Chlodzenie dowolne (czyt. wyzej)

3. Mody zasilania (dowolne, byle karta chodzila na jednym zasilaczu)

4. Sterowniki (44.03, to juz ustalone?)

5. Identyczna platforma testowa (to juz tez zdaje sie ustalone)

 

PZDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cos widze Dr.Frost ze teraz to juz centralnmie pod Ciebie ten regulamin poskladany

 

tamten regulamin jest dobry a co do przelutowywania pamieci to najpierw znajdz kwadratowe DDR to pogadamy o zmianie temtego punktu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...