Skocz do zawartości
Tunio

Wyciszyc CHIEFTECA ??

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj troche potestowalem i zatrzymywalem na zmiane wentylatory... Najwiecej halasu robil jednak wentylator ze starego zasilacza ktory podlaczylem jak upaly byly... wylaczylem go i jetm w miare ok... Tzn mocno slychac wentylator na procku i karcie gaficznej moze wyczyszczenie ich cos da... Chieftec chodzi cicho tylko ze jeden wetyltor ten w srodku wydaje taki dzwny dzwiek tak jakby cos o niego udezalo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam Chiefteca jak w podpisie ... jest zdecydowanie najgłośniejszym urządzeniem....

 

Mam pewną koncepcję ... z racji że mój Chieftec ma dwa wentyle i jeden zamontowany na dole .. prawie dotyka Coolera CPU :mur: :sad: ... pomyślałem ... i TU moje pytanie

...>>> Czy mogę tą zasiłkę odwrócić do góry nogami ... (bez uszczerbku dla trwałości jej elementów /nie chcę walcząc z ciszą spalić zasiłkę albo i kompa :D / ... wtedy bym w górnej części obudowy wycioł dziurę i zasilacz zasysał by zimne powietrze z zewnątrz komutera ... a nie z samego prawie coolera CPU :mur: :rolleyes:

 

Proszę o SZYBKĄ odpowiedź ... ale osób którzy znają się na temacie ... i wiedzą czy takie odwrócenie do góry nogami może coś uszkodzić ... /bez zgadywania :razz: /

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam Chiefteca jak w podpisie ... jest zdecydowanie najgłośniejszym urządzeniem....

 

Mam pewną koncepcję ... z racji że mój Chieftec ma dwa wentyle i jeden zamontowany na dole .. prawie dotyka Coolera CPU  :mur:  :sad: ... pomyślałem ... i TU moje pytanie

...>>> Czy mogę tą zasiłkę odwrócić do góry nogami ... (bez uszczerbku dla trwałości jej elementów /nie chcę walcząc z ciszą spalić zasiłkę albo i kompa  :D / ... wtedy bym w górnej części obudowy wycioł dziurę i zasilacz zasysał by zimne powietrze z zewnątrz komutera ... a nie z samego prawie coolera CPU  :mur:  :rolleyes:

 

Proszę o SZYBKĄ odpowiedź ... ale osób którzy znają się na temacie ... i wiedzą czy takie odwrócenie do góry nogami może coś uszkodzić ... /bez zgadywania  :razz: /

1612146[/snapback]

 

Niebardzo rozumiem co chcesz uszkodzic ? - przeciez nie wszystkie obudowy pozwalaja na umieszczenie zasilacza w takiej pozycji jak u Ciebie w starych budach zasilacz jest polozony np bokiem ....

Stac ze sprzetem sie nic nie moze - jesli zapewnisz doplyw powietrza dla tego wentylatora "na dole" a czy ssa on z gory czy tez z dolu to dla niego zadna roznica...

Jedynie co sie moze stac to to ze troszke inaczej wyrobi CI sie lozysko w tym wiatraczku .. ale naprawde niesadze... lozysko to lozyszko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możecie mi polecić jakieś ultra ciche wenylatory do obudowy Chieftec na tył 2x80mm,obecnie mam 2x80mm Coolermaster Neon Led Blue max 2500obr. - 25dB, skręcone na 1600obr. (CoolDrive4) cena nie gra roli :) dobrze jakby były podświetlane

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez narzekam na mojego chief'a :/

DualFan mam.. i jak wsadze dwa papsty 12db bede miał ciszej niźli oryginalne wentyle? bo ogólnie wyciszyłem kompa na maksa, a niestety ten chief czasem nie daje mi zasnąć:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możecie mi polecić jakieś ultra ciche wenylatory do obudowy Chieftec na tył 2x80mm,obecnie mam 2x80mm Coolermaster Neon Led Blue max 2500obr. - 25dB, skręcone na 1600obr. (CoolDrive4) cena nie gra roli :) dobrze jakby były podświetlane

1613866[/snapback]

akasy i papsty, akasy sa przezroczyste wiec jak pokombinujesz to sam sobie go podswietlisz :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możecie mi polecić jakieś ultra ciche wenylatory do obudowy Chieftec na tył 2x80mm,obecnie mam 2x80mm Coolermaster Neon Led Blue max 2500obr. - 25dB, skręcone na 1600obr. (CoolDrive4) cena nie gra roli :) dobrze jakby były podświetlane

1613866[/snapback]

Akasa Amber Series :arrow: http://www.cooling.pl/product_info.php?cPa...products_id=618

 

Akasa Paxfan :arrow: http://www.cooling.pl/product_info.php?cPa...products_id=683

 

ARCTIC COOLING FAN 3TC do wysysania powietrza :arrow: http://www.cooling.pl/product_info.php?cPa...products_id=719

 

ARCTIC COOLING FAN PRO 2L z reczną regulacją :arrow: http://www.cooling.pl/product_info.php?cPa...products_id=590

 

Y.S. TECH ULTRA SILENT :arrow: http://www.cooling.pl/product_info.php?cPa...products_id=600

 

Papst :arrow: http://www.cooling.pl/product_info.php?cPa...products_id=372

 

Pozdro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za pomoc w wyborze, kupiłem Papsta 8412N/2GLE i teraz mam pytanie gdzie go najlepiej zamontować w Chieftecu jako wentyl wciągający, z tyłu mam 2x Coolermaster Neon Led, z boku jakiś Thermaltake odłączony, z przodu brak wentyla, czyli inaczej mówiąc brak wentyli wciągających powietrze w mojej budzie :), gdzie bedzie lepiej dawał chłodzenie jak go zamontuje na boku na szybie obudowy czy z przodu ? aha z przodu mam filtr przeciwkurzowy troche grubawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za pomoc w wyborze, kupiłem Papsta 8412N/2GLE i teraz mam pytanie gdzie go najlepiej zamontować w Chieftecu jako wentyl wciągający, z tyłu mam 2x Coolermaster Neon Led, z boku jakiś Thermaltake odłączony, z przodu brak wentyla, czyli inaczej mówiąc brak wentyli wciągających powietrze w mojej budzie :), gdzie bedzie lepiej dawał chłodzenie jak go zamontuje na boku na szybie obudowy czy z przodu ? aha z przodu mam filtr przeciwkurzowy troche grubawy.

1628894[/snapback]

najlepiej oczywiscie z przodu, filtr wyrzuć :D zrób z mamy lub siostry rajstop :lol:

po co ci z boku ? przeciez juz tam jeden masz, oczywiscie z przodu na dole :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no filtr niech zostanie bo leci kurz do środka :) z boku mam wentyl ale nie podłączony jest Thermaltake TT-8025A troche głośny 29dB jest to orginalny wentylator na aluminiowym boku z szybą do obudów Thermalatake/Chieftec bo też pasuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie o inna przerobke - mam akase 12cm wolna i zasilacz chieftec ATX-1136h dualfan... i chcialbym te cholerne dwia wiatraki wywalic w pizdu, a zamiast ich wstawic ta ta akase... ciszej to to bedzie na pewno, ale czy schłodzi zasiłkę wystarczająco?

 

prosze o szybka odpowiedz, bo chce miec zajecie na niedziele ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie wywalilem tego chuderlaka:) Troche mialem obawy ale powietrze z zasilacza bylo ledwo cieple a zainstalowanie w jego miejscu innego wentyla ze wzgledu na cewki na plycie i duzy radiotor na procu (Zalman alcu6000) nie bylo mozliwe. Przed operacja sprawdzilem jeszcze raz dokladnie, ktore wentyle jak halasuja i wyszlo wyraznie, ze sporo dodawal. Zastanawialo mnie tez, czy czasem nie ma jakiegos zabezpieczenia (a jest ich troche w tym zasilaczu), ktore moze spowodowac ze zasilacz po wywaleniu jednego wiatraka nie wstanie ale nic takiego sie nie stalo. W rezultacie komp stal sie wyraznie cichszy choc jeszcze zostalo troche do zrobienia. Powietrze wydmuchiwane przez tylni wentyl wciaz chlodne. Dla ewentualnych nasladowcow dodam tylko, ze mam dosc malo pradozerny sprzet.

Teraz planuje zastapienie pozostalego przy zyciu wentyla na chwalonego w tym watku papsta oraz wymiana wentyla Zalmana (92mm) na cos cichszego o podobnej wydajnosci. Sa to jedyne wentyle jakie ostaly sie u mnie. Czy ktos moze mi polecic dobry zamiennik dla tego Zalmana? Oczywiscie podstawowe kryterium - cisza:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostalem przesylke z papstem i fanderem fd-92s. I tu maly zonk - co prawda Papst jest cichy i dosc zwawo dmucha ale wyraznie, dosc glosno i denerwujaca terkocze :mad: Na szczescie zamiast od razu montowac go do zasilacza (czyli pociac kable bo to wersja 3-pin) podlaczylem do plyty. Bede go odsylal i tu moje pytanie. Czy tylko mi sie trafil taki egzemplarz czy taka juz ich natura a osobą, ktore je chwala po prostu to nie przeszkadza? Bo nie wiem czy go wymienic na innego papsta czy na zupelnie inny wentyl:) Jesli druga opcja - co kupic?

Co do Fandera - jest rewelacyjny, zdecydowanie lepszy od przereklamowanego (przynajmniej tak wynika z moich dotychczasowych doswiadczen:) papsta. Szkoda ze nie robia wersji 80 mm bo wowczas nie mialbym zadnego dylematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wywaliłem wentyl wydmuciach!ący z chiefteca bo on najbardziej terkotał i zamieniłem go na noiseblockera s4 @ 5v, jest o wiele ciszej ;)

grr....też mam chiefa DF, oczywiście któryś z wentylatorów(a moze oba :? ) terkocze/ą. Najlepsze jest to ze terkot zaczyna sie od 1500-1550rpm bo gdy włacze kompa i wentylator w psu ma 1300rpm nic nie słychać...:/ też musiałbym wymienić własnie na coś cichego, ten chief ma na płytce w środku wtyczke 3pin czy trzeba lutować ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten chief ma na płytce w środku wtyczke 3pin czy trzeba lutować ??

Nie ma wtyczek. Mozna lutowac lub zrobic tak: uciac kabelki (w jakims sensownym miejscu), usunac fragment izolacji, zwiazac koncowki i calosc owinac tasma izolacyjna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam takie jedno pytanko troszkę moze odchodzi od tematu bo pytanie o NeoTeca ale .... czy jak odepnę oryginalny wentyl (jest na 2pin) i włoze zamiast niego inny ale podlącze go do płyty (3pin) to czy zalisłka nie będzie sobie jakiejś jazdy robila? Tzn czy nie będzie miała oporów z włączeniem sie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Chiefteca 420-DF z dwoma wentylatorami. Po wyciszeniu komputera zauważyłem że jakby chałasują w nim łożyska ale dość głośno bo słyszalne jest to z 5 metrów. Czy w Waszych Chieftecach jest też coś podobnego?

Edytowane przez ricky44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak go wyciszyłem:

http://zdjecia.jednoslad.pl/skinny/dane/photos/psu/html

 

:] Ale jeszcze nie jest skończony i prędko nie będzie, ten link który podałem jest dość stary, teraz jestem na etapie malowania, ale narazie nie mam na to czasu ani chęci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Male te radiatory w tym szefie :/ ja mialem takie w starym modcomie 350 GFT - no ale nie chce tu bynajmniej porownywac obu zasilaczy bo wiadomo ze szef ma duzo wieksza sprawnosc pradowa. Swojego modecoma ztweakowalem poprzez wstawienie dodatkowego wentyla 92mm na 5V i wyrzuceniu tej standardowej 80 po za termistor i podpiecie jej na sztywno tez pod 5 V - chodzil naprawde cichutko

Edytowane przez melonowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam takie jedno pytanko troszkę moze odchodzi od tematu bo pytanie o NeoTeca ale .... czy jak odepnę oryginalny wentyl (jest na 2pin) i włoze zamiast niego inny ale podlącze go do płyty (3pin) to czy zalisłka nie będzie sobie jakiejś jazdy robila? Tzn czy nie będzie miała oporów z włączeniem sie

odpisze mi ktos? :-| nie chce zakładać nowego tematu żeby syfu nie robic a w sumie to moje pytanko podchodzi pod ten temat :rolleyes:

Edytowane przez Qlawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim Chiftecu 360 DF wentylatory zaczynaja doprowadzać mnie do szału. Mimo tego, że działają na 1100rpm w idle, to strasznie słychac łożyska. Myslałem o wyciszeniu go za pomoca 2 wentylatorków Akasa Amber 80mm, tj. przelutowaniu ich zamiast oryginalnych tak aby zasilacz sterował ich obrotami... Ktoś sprawdzał może jakie napięcie podaje chieftec na wentylatory? Oraz jak to wygląda z ciszą tych wentylatorów no i czy mogą pracować w poziomie? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczyna od 5V.

Z głośnością 80 nie wiem jak jest, ale moje dwie 120mm Aksy zaczynają już lekko hałasować (teraz są puszczone na 5V) po poł roku użytkowania.

W zasilaczu mam teraz jeden wentylek 80mm Sharkoon golfowy (;)) i jest nawet cicho :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakim wentylem najlepiej zastapi ten ktory jest od spodu zasilacza ?? tak zeby wystarczylo przelutowac przewody ? Akasa Amber 80 moze wiekszy ? wentyl nie musi byc w srodku mam tyle miejsca miedzy Frezerem a zasilaczem ze spokojnie moze byc nazewnatrz obudowy zasilacza . przedewszystkim zalezy mi na ciszy a to jedyny wentyl w calym kompie ktory zaczal byc slyszalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rozwiązałem problem glosnego chiefteka następująco :

1) Na dolną scianke zamiast tego cienkiego wentylatora 8x8x1,5 zamontowałem Fandera 92mm. Działa on prawie na minimalnej predkosci obr. (Ze starego zasilacza wyciagnalem dolna scianke zeby nie niszczyc oryginalnej).

2) Tylni wentylator zamienilem na AC ProTC, przy czym termistor zastąpilem rezystorem 3kOhm. Predkosc obrotowa to przy starcie ok 1000obr, po maxymalnym katowaniu komputera 1300.

Jest bardzo cicho i podobnie wydajnie jak w oryginalnym zasilaczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem cały temat (sporo tej paplaniny). Na początku napaliłem się na papsta. Teraz mam różne odczucia co do niego. Coraz cześciej spotykam się z rozczarowaniem związanym z jego zakupem. Podobno na początku terkocze, ale jak piszą co niektórzy przeciera sie po paru dniach (mam nadzieje).

Czy ktoś może sie jednoznacznie o nim wypowiedzieć ZREASUMOWAĆ czy FAKTYCZNIE WARTO wywalić te 50 zł????

Tak nawiasem cenna nie gra dla mnie roli, CHCE MIEC TYLKO PEWNOŚĆ ZE JEST NALEPSZY (i w tym jest cały problem, po prostu nie wiadomo co jest ThE BesT, wszędzie krążą najróżniejsze opinie)

A właśnie......... mam taką zasiłkę jak duża cześć przedmuwców Szefa HPC-420-302DF i jak nie trudno sie domyśleć chce go wyciszyć, bo mnie po prostu w[ciach!]i....... ilość emitowanego przez niego dzwięku. No nie powiem, że jest tak krytycznie z tym zasilaczem...... faktem jest że jest dobrze wykonany a zarazem wydajny, na dodatek w przystępnej cenie. Wiadomo, że nie jest to jakiś tam tagan, czy inny z najwyższej pułki, ale nie odbiegazanacząco od normy i daje nawet coś ponad przeciętną. Po dobrym wyciszeniu można uzyskać małe cacko jednym słowem.

A i najważniejsza sprawa: Zanim przeczytałem tą paplaninę chciałem kupic po prostu COOLINKA GREEN SILENT 80mm 12dBA

X8-1100................... za jakieś 29 zł http://www.cooling.pl/product_info.php?cPa...roducts_id=1002

 

Czy ktoś moze cokolwiek powiedzieć o tym wiatraku???

Widziałem, że nie którzy mieli go w podpisie. Napiszcie jaki jest głośny czy idzie przy nim spać.... czy w ogole go słychać??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...