Skocz do zawartości
Tunio

Wyciszyc CHIEFTECA ??

Rekomendowane odpowiedzi

zassij program SpeedFan, tam odczytasz napiecia (nie podawaj ich bo Cie zlinczuja - uznawane sa tylko napiecia z miernikow elektrycznych), jesli masz podlaczony kabelek monitorujacy (taki trzyzylowy maleńki, czerwono, zolto, czarny) od zasilacza do plyty to odczytasz tez predkosc wentyla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli bedzie na normalnym napieciu to przy mniejszym przeplywie zasilacz bedzie sie mocniej grzal i wentyl bedzie przyspieszal

tak ze zmniejszenie przeplywu spowoduje w sposob posredni zwiekszenie obrotow

nie wiem niestety jaki przeplyw ma oryginalny wentyl...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt ,s1 kręci się do chyba 1500 obr max a ten w zasiłce napewno do 1700-1800 ( czasem tak mi płyta pokazuje). Kurcze szukałem na googlach i tego przepływu nie mogę znaleźć. A czy chieftec ma zabezpieczenie termiczne jakby s1 nie wyrobił?

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chaos ...... to jest niekończąca sie modyfikacja. Założyłem s1 w chiefteku - zaje... róznica jest superrrrr. Nie wiem czy wytrzyma, mam nadzieję . Według biosu kręci się z przędkośćią... 26k obrotów hahahah. Teraz najgłośniejszy jest w moim kompie jest.... dławik w zasilaczu. jak go wyciszyć?? :):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz najgłośniejszy jest w moim kompie jest.... dławik w zasilaczu. jak go wyciszyć??

Zalozylem papsta, obroty mam 700 - 800 RPM, zasilacz zimny, wiatraczka nie słychać, ale słychać ten cholerny dławik, wiec podpinam się pod pytanie jak go wyciszyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Ja w sowim chieftecu 420 zmieniłem 2 wentylatory na spire od radiatora spire iv bez regulacji napiecia i zrobiła się cisza. Najgłośniej chodzi ten skurczybyk na dole ten cieniutki miał małe obroty ale jego łożysko jest ciulowe szumi. :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co to jest ten dlawik?

a mi ostatnio odeszly inne cele i wreszcie mam kase na papsta. ale do papsta trzeba przylutowac kabelki od zasilacza. wiec pare pytan:

1)nigdy w zyciu nic nie lutowalem i nie mam lutownicy, jaka lutownice musze kupic (moze jakis link do allegro zebym chociaz wiedzial czego szukac) i czy tyo jest trudne? ew jak moge pocwiczyc

2)czy kabelki od obecnego wiatrakamam wyrwac czy jak sie ich pozbyc?

3)wymiana wiatraka to pozbycie sie gwarancji. czy chiefteci czesto padaja?a jezeli mi odpuac padnie to jaka jest szansa ze takie cos da sie naprawic i ile moze to kosztowac i gdzie by to zrobili?

 

z gory dzieki za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dławik ?

 

1. ja uzywam lutownicy transformatorowej bardzo fajnie i szybko sie lutuje ale to chyba drogi interes wiec zainteresowalbym sie jakas tansza np. http://www.allegro.pl/show_item.php?item=33169069

 

2.wylutowac

 

3. niebalbym sie o gwarancje, nie moge cie zapewnic, ze ci nie padnie ale jakos tak nigdy nie spotkalem sie z watkiem spalonego zasilacza dobrej marki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qaz wielkie dzieki za linka do lutownicy, trzeba se bedize kupic. ale cos czytalem gdies o jakichs uziemieniach grotu cyz cos ze lutownica moze puscic prad i spalic czesc kompa ocb?

 

ide szukac jakiejs instrukcji lutowania dla dwuleworecznych debili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie prawda

 

Masę łączy się z ziemią, co zapobiega zbieraniu się na grocie lutownicy ładunku elektrostatycznego, który mógłby uszkodzić elementy lutowanego układu.

 

choc nie wiem czy to jest napewno potrzebne

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=33330745

 

 

 

a ja mam pytanie jak umieściliście 2-go Papsta (80mm) od spodu - trzeba coś przerobić, bo mi tam sie nie mieści  

wenaatrz nie wejdzie nic wiekszego niz 15mm, mozna go przykrecic po drugiej stronie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ziom, jesli Ci pokazuje 26k to znaczy ze kreci sie bardzo wolno, pilnuj temperatury...

 

a chieftek jest glosny nawet przy odkurzaczu, to do lukasrz'a i Chaos'a

są cichsze .. zapewne .. chocby tagan .. ale ja mam kolo 1500obrotów na obu wiatrakach i nie chalasuja za mocno ...

moze masz lipny model

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logan"]tyle osob chce je wyciszyc ze to raczej ty chaos masz lipny bo cichy:]

Hehe - jak masz WC, to wtedy nawet Chieftec jest "glosny"... Jak go kupilem to wydawal mi sie bardzo cichy i nie przeszkadzal mi (1500-1600rpm), do czasu jak zlozylem WC rev 5.0... wtedy trzeba bylo zamontowac to co na moich zdjeciach kilka postow wyzej... i teraz jestem MEGA zadowolony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja mam w kompie z halasu tylko szefa do tego caviar80 i arctic cooling copper silent. wlasciwie nie ma roznicy czy wlaczam caly komputer czy tylko zasilacz odpalam drucikiem halas jest ten sam. (pomijamsytuacje kiedy dysk cos czyta bo w spoczynku jest zagluszany przez szefa)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe - jak masz WC, to wtedy nawet Chieftec jest "glosny"... Jak go kupilem to wydawal mi sie bardzo cichy i nie przeszkadzal mi (1500-1600rpm), do czasu jak zlozylem WC rev 5.0...

dokladnie o tym mowie...

po wyciszeniu reszty slychac tylko bezglosna baracude i chiefteca ..

 

pozatym mielam w swoich rekach i przy uchu 3x360W chiefteca i 2x420w chiefteca .. wszystkei byly ciche

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ziom, jesli Ci pokazuje 26k to znaczy ze kreci sie bardzo wolno, pilnuj temperatury...

 

a chieftek jest glosny nawet przy odkurzaczu, to do lukasrz'a i Chaos'a

są cichsze .. zapewne .. chocby tagan .. ale ja mam kolo 1500obrotów na obu wiatrakach i nie chalasuja za mocno ...

moze masz lipny model

nie mam lipnego, chiefy sa dla mnie zaglosne a dla innych ciche, o to chodzi...

niestety jakis czas temu uwierzylem w opinie userow tak forum jak i autorow wielu testow jakoby chefy DF byly bezglosne (to cytat) i niepotrzebnie wydalem pieniadze... teraz staram sie uchronic przed tym innych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chieftecki są bardzo głośne - oczywiście jest to subiektywna opinia. Moj chieftec był cichy do czasu kiedy wyciszyłem inne elementy.

Wczoraj założyłem wentyl 120/120 i zasilacz ucichł, ale teraz słychać podobno niesłyszalną barakudę i musiałem wyłączyć Arctica Pro tc bo zaczoł chałasować!!

Wyciszanie komputera to niekończąca się historia, chyba że stać kogoś na bezwentylatorową zasiłkę za 1000zł, pompę od CO i bardzo wydajną chłodniczkę lub dwie z papstami 120/120 ; lub tą zajefajną obudowę Zalmana bez nawet 1 wentyla za jedyne kilka kawałków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...