Skocz do zawartości
Tunio

Wyciszyc CHIEFTECA ??

Rekomendowane odpowiedzi

Czekam na recenzje!! Ja w weeekend wrzucam Arctici do chiefa zobaczymy co sie bedzie dziac, do wersji 1fan i 2fan...

 

A wlasnie zamontowalem Noisblockera 92mm i co ?? nie wiem bo chiefteca slysze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez myślałem o arcticach - ale podobno rozstaw otworów ma trochę niestandardowy - ale czy to prawda to nie wiem

 

A wlasnie zamontowalem Noisblockera 92mm i co ?? nie wiem bo chiefteca slysze

bardzo mnie to interesuje , mam mianowicie teraz do procka zalmana 92mm i na 1400 obr. minimalnie go słychać było po zatrzymaniu ołówkiem tych wentyli w chieftecu, jak zastępce dla niego ewentualnie planuje tego noiseblockera (niby 22 db na 12 V a na Zalmanie na 6 V 20 dB, więc gdybym dał powiedzmy noiseblockera na 7 V powinien być cichszy i wydajniejszy :?: przynajmniej tak mi się wydaje)

 

Próbowałeś zatrzymac wentyle w zasiłce ? Co miałeś wcześniej na tym radiatorze i jak z temp. po założeniu noiseblockera ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowlasnie... nie mam za bardzo jak porownywac, bo ostatnio zrobilem drut moda na sztywno 1.85V i przez co zmniejszylem FSB do 200 zeby moc na radiatorze zamontowac cos cichego [w tym przypadku wolnego mialem arctica] Ogoolnie spodziewalem sie czegos wiecej ale trudno mi to teraz opisac. W weekend bede mial i zalmana 92 i noiseblockera to napisze ktory lepszy....

aha zdziwilo mnie te ze noise. chodzi mi na 1600rpm ... moze tak musi byc moze nie, nie wiem...

A na chieftecu nie zatrzymywalem bo mi rak zabraklo, tyle tych wentyli jest w kompie...

Ogoolnie w weekend robie doozego moda plyty, moda obudowy i zasilki.

Narazie mam kompa w doozym nie ladzie...

Weekend bedzie moja chwila prawdy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mialem problem z glosnoscia chiefteca 360 w wersji z jednym fanem. I zrobilem tak. Wywalilem grila i standardowego wentyla. Wlozylem za to Papsta 8412 NGL (mozna zamowic w siriusie). Teraz zasilacza po prostu nie slychac (ale zostal mi jeszcze do wymiany wentyl na ti4200 :)

Ja tez zalozylem PAPSTA (8412 N2GL - ma wyjscie na czujnik obrotow).

Przelutowalem z kumplem jak trza - nawet wyprowadzilismy czujnik obrotow na zewnatrz zasilacza i dziala. Zasilacz zamilkl - ciusko, a obroty sterowane z zasilacza na poziomie 1400 (czyli jeszcze zostal zapas) - zrobilem to dzisiaj, wiec nie wiem jak to sie bedzie sprawowalo na dluzsza mete, ale poki co jestem wiecej niz zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez zalozylem PAPSTA (8412 N2GL - ma wyjscie na czujnik obrotow).

Przelutowalem z kumplem jak trza  - nawet wyprowadzilismy czujnik obrotow na zewnatrz zasilacza i dziala. Zasilacz zamilkl - ciusko, a obroty sterowane z zasilacza na poziomie 1400 (czyli jeszcze zostal zapas) - zrobilem to dzisiaj, wiec nie wiem jak to sie bedzie sprawowalo na dluzsza mete, ale poki co jestem wiecej niz zadowolony.

Fajnie - chyba też cos takiego zrobie, bo - niespodzianka - mam Chiefteka 360 single fan, wszystko wyciszone (na procku Arctic Cooling Copper Silent TC, na grafie Arcitc Cooling VGA Silencer) i... słychać zasiłkę chiefteka! :evil: - w tym momencie abitowy hardware doctor wykazuje 1722 obroty. Myslalem nad zmianą na 360 DF (bo slyszlaem ze jest cichszy), ale wnioskuje z Waszych postow ze nie ma to sensu...?

Sprobuje oddac zasilacz do reklamacji na podstawie tego ze jest za glosny. Mam taki zaprzyjazniony sklep - wysla go do serwisu i zobaczymy co bedzie. Moze trafie na cichszy egzemplarz :)

 

A jak sie ma twój Papst-Mod do gwarancji na zasilacz? :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak sie ma twój Papst-Mod do gwarancji na zasilacz? :mrgreen:

Plomby na zasilaczu nie bylo, ale musialem pociac kabelki od oryginalnego wiatraka no i lutowac na plytce nowy, wiec raczej poszla sie kochac :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

A jak sie ma twój Papst-Mod do gwarancji na zasilacz? :mrgreen:

Plomby na zasilaczu nie bylo, ale musialem pociac kabelki od oryginalnego wiatraka no i lutowac na plytce nowy, wiec raczej poszla sie kochac :roll:

Hmm... wkurza mnie ten chieftek, ale chyba nie az tak, zeby tracic 21 miechow gwarancji jakie mi jeszcze pozostało.

 

A tak trochę ot: czy zna ktoś dobry (klasy tego chiefa 360) i naprawde cichy zasilacz w cenie do 250-300zł? (ale 300 to max)

Ale naprawde cichy! (nie mowie bezglosny) tak o polowe cichszy niż ten nieszczesny chief 360 single fan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

A jak sie ma twój Papst-Mod do gwarancji na zasilacz? :mrgreen:

Plomby na zasilaczu nie bylo, ale musialem pociac kabelki od oryginalnego wiatraka no i lutowac na plytce nowy, wiec raczej poszla sie kochac :roll:

Hmm... wkurza mnie ten chieftek, ale chyba nie az tak, zeby tracic 21 miechow gwarancji jakie mi jeszcze pozostało.

 

A tak trochę ot: czy zna ktoś dobry (klasy tego chiefa 360) i naprawde cichy zasilacz w cenie do 250-300zł? (ale 300 to max)

Ale naprawde cichy! (nie mowie bezglosny) tak o polowe cichszy niż ten nieszczesny chief 360 single fan.

Poczekaj na nowa partie Huntkey'ow z nowym 12cm wiatrakiem - podobno maja byc juz naprawde SILENT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem własnie świerzo po wyciszeniu chiefteca (HPC-360-302 DF) - i efekty takie jak się spodziewałem :-) jest cicho

 

1. Papst 8412NGL rzeczyiście jest niesłyszalny - ja dałem go na tył zasiłki na 7V - na 12 V słychać było szum powietrza przechodzącego przez kratki zasiłki

 

2. w miejsce 2 wentylatora - NIE DA się włożyć do środka ( ewenualnie można przykręcić na zewnątrz - ja nie miałem miejsca) standardowego wentylatora 80 mm który jak wiadomo ma 25 mm głębokości (jak np . Papst) ten w chieftecu ma 15 mm - jedyne co z nim zrobiłem to puściłem go na 5V - pomogło też go przestało słychać

 

Podsumowując zasilacz przestał chałasować , objawów przegrzewania nie stwierdzono :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc, który dokładnie model tego Papsta trzeba by kupić, aby działała automatyczna regulacja obrotów z zasilacza ? - (N2GL) ? - w tym PDF-ie nie ma takiego oznaczenia :? .

 

Druga sprawa - czy w przypadku Chiefteca 360 Single Fan - wystarczy ten Papst na 7V i zasilacz nie będzie się przegrzewał ?. Dodam, że sprzęt w zasadzie nie jest w ogóle kręcony. Interesuje mnie tylko żebym nic nie słyszał.

 

Zauważyłem też, że ten oto user ma zamiar sprowadzić te wentylatorki :

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=63468

 

Update :

Dostałem maila od wspomnianego usera - ponoć jest nowy model :

"... model 8412N/ 2GLE to następca poprzedniego modelu 2GL

a "E" oznacza nową elektronikę napędu ... "

 

Niestety na stronce Dacpola

 

http://www.dacpol.com.pl/ofer/pde/pl/p/4/e.pdf

 

nie widziałem go w katalogu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc, który dokładnie model tego Papsta trzeba by kupić, aby działała automatyczna regulacja obrotów z zasilacza ?

w/g specyfikacji ze strony dacpolu i z niemieckiej strony Papsta regulacje obrotów w zależności od temperatury mają wentyle oznaczone jako 8412NGLV - jest on odpowiednikiem 8412NGL czyli max. 12 dB

 

ten od tego gościa ma tylko trzeci kabelek do pomiaru obrotów

 

czy w przypadku Chiefteca 360 Single Fan - wystarczy ten Papst na 7V i zasilacz nie będzie się przegrzewał ?

ciężko powiedzieć - ten wentyl na tyle faktycznie chodzi u mnie na 7V a ten nad prockiem na 5V, tylko że ten na 5V ma wydaje mi się raczej symboliczną wydajność, w takiej konfiguracj mój zasilacz się nie przegrzewa - powietrze wychodzące z zasiłki jest tylko lekko ciepłe podobnie jak w konfiguracji oryginalnej

 

porównując wentyl oryginalny z chiefteca do papsta ja różnicy w wydajności na 12V nie widziałem - dmuchały tak samo z tym że jak próbowałem to wentyl z chiefteca było słychać nawet na 5V !!! co jest lekko porażkowe

 

po prawie 3 dniach pracy na kompie zauważyłem że łozyska się w tym Papstach "docierają" i nawet na 12 V jest prawie niesłyszalny

 

Papst puszczony na 12 V i tak będzie cichszy od tego oryginalnego puszczonego na 5V więc ja polecam wymiane :-)

 

A co do ceny to może i ok. (55 zł - ale ten gość się trochę asekuruje :-) ) bo uwzględniwszy że ten ma jeszcze ten trzeci kabelek do odczytu obrotów - podpowiem ze papsta 8412NGL można kupić w Warszawie jeszcze w ELTRONIE (ja kupiłem) ww.eltron.pl (Bogdan Wielechowski - WB@eltron.pl spytaj się czy mają jeszcze) na Rydygiera też po 55 zł brutto

 

Ale gdybyś wybrał ten 8412N/ 2GLE to się upewnij o parametrach - bo oznaczenie 8412 i tu "litery" ma osiem wentyli a ten 8412NH ma np. 37 dB !!!! :-)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki - dzięki bardzo - raczej nastawiam się na wymianę, bo u mnie wentyl w zasiłce kręci się prawie 2000 RPM 8O i jest to zdecydowanie najgłośniejszy element. Trochę winy ma to że stoi we wnęce co na pewno utrudnia przepływ powietrza, ale tylko z boku - bo z przodu jest wiatrak 5V.

 

Widziałem te oznaczenia i faktycznie model 37 dB mnie zaszokował - z tym, że ma pewnie wydajność jak stara "Farelka" :lol: i dmucha sobie potężnie.

 

Jeszcze raz dzięki za informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam troche z innej beczki pytanie o wyciszenie obudowy Chiefteca DX-01BD-U - mam w niej 4 dodatkowe wiatraczki, 3 Arctic Cooling i jeden Noiseblocker S2, ten ostatni dmucha na Barracude. Problem jest taki - Noiseblocker jest z tych wiatrakow najglosniejszy, choc dalem go na minimalne obroty! Slychac z niego takie lekkie rzezenie, niby nic strasznego, ale to mialo byc nieslyszalne podobno... Moze to wina tych plastikowych chieftecowych koszyczkow na wiatraki? Da sie je na cos zamienic, np. gumowego? Bo podlozenie czegos chyba odpada, nie widze miejsca miedzy wiatrakiem a koszyczkiem na takie cuda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam troche z innej beczki pytanie o wyciszenie obudowy Chiefteca DX-01BD-U - mam w niej 4 dodatkowe wiatraczki, 3 Arctic Cooling i jeden Noiseblocker S2, ten ostatni dmucha na Barracude. Problem jest taki - Noiseblocker jest z tych wiatrakow najglosniejszy, choc dalem go na minimalne obroty! Slychac z niego takie lekkie rzezenie, niby nic strasznego, ale to mialo byc nieslyszalne podobno... Moze to wina tych plastikowych chieftecowych koszyczkow na wiatraki? Da sie je na cos zamienic, np. gumowego? Bo podlozenie czegos chyba odpada, nie widze miejsca miedzy wiatrakiem a koszyczkiem na takie cuda.

Tez mam Noiseblockera lecz 92mm i slyszalna jest praca silniczka jego nawet przy niskim V... :( Ale problemem nie jest mocowanie tylko sam wentyl niestety...

Ale jak chcesz sie bawic to wal na silikon. Ja tak wczoraj zrobilem ale nie ze wzgledu na glosnosc tylko dlatego ze nie mialem za bardzo jak inaczej tych wentyli zamontowac. Upchnolem na hama do zwyklej budy 2x80mm na tyl :D Ciezko bylo ale sie udalo... !! Bardzo szybko okolo 1h pracy... nawet mniej.. moze i brzydko wyglada ale jest i wieje ladnie i cicho...

2x80mm tyl w zwyklej budzie[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sliczny rzeczywiscie ten sposob na silikon :), ale skoro dziala... A czy nie bedzie z tym problemu, jak bys chcial zmienic wiatraczki? Jak mi sie raz kafelki w lazience nie tam gdzie trzeba upapraly silikonem, nie za bardzo chcial sie skubany dac usunac.

 

W innej czesci forum przeczytalem, ze da sie wiatraczki zamontowac na "koleczkach" z gabki/gumy i to tez dziala jako wyciszenie... Ale skoro przy noiseblockerach to jest problem z wentylem, moze odpuszcze sobie cudowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

w/g specyfikacji ze strony dacpolu i z niemieckiej strony Papsta regulacje obrotów w zależności od temperatury mają wentyle oznaczone jako 8412NGLV -  jest on odpowiednikiem 8412NGL czyli max. 12 dB

 

ten od tego gościa ma tylko trzeci kabelek do pomiaru obrotów

 

Ale gdybyś wybrał ten 8412N/ 2GLE to się upewnij o parametrach - bo oznaczenie 8412 i tu "litery" ma osiem wentyli a ten 8412NH ma np. 37 dB !!!! :-)

 

Pozdrawiam

Ostatnio próbowałem znaleść jakikolwiek model Papsta z serii 8412 gdzieś w okolicy, ale niestety nie udało się :( - w niektórych sklepach chęć kupienia wentylatora do obudowy za ponad 50zł chyba odbierają jako zbytnią ekstrawagancję :).

Ale nie o to chodzi - tak się w sumie zastanowiłem i myślę , że nie ma sensu kupować jakiegoś modelu z dodatkową regulacja temp. Wystarczy choćby model 8412 NGL - ma (jak każdy) 3 kabelki - 2 zasilania + 1 odczyt obrotów, bo i tak regulacją obrotów zajmuje się układ z termistorem na radiatorze w zasilaczu odpowiednio regulując napięcie.

Jak narazie w oczekiwaniu na coolerek obejrzałem sobie dokładnie zasilacz i pozbyłem się grilla - szum nieco zmalał. Co ciekawe - zdjąłem również grilla z mojego badziewnego wentylatorka Titan na procesorze i temperatura spadła o ponad 3 stopnie. Jest on zwolniony na ok 1900 RPM i taka różnica to IMHO całkiem sporo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sie zastanawiam nad zupelnie innym problemem ;)

Moj Chieftec 360 W x 2 fan strasznie sie grzeje w porwnaniu z codegenem 300 W. Normalnie kompa mam wlaczonego caly dzien jak zwykle i teraz patrze, dotykam gore budy i ciepla, zdejmuje boki, dotykam zasilacz, goracy, wlasciwie kaloryfer stojacy obok jest znacznie chlodniejszy :o Czy to normalne zeby sie tak mocno grzal, codegena tez dotykalem ;) ale on byl lud normalnie a ten chieftec to goracy , normalnie zar wali w twarz jak sie do budy zaglada 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sie zastanawiam nad zupelnie innym problemem ;)

Moj Chieftec 360 W  x 2 fan   strasznie sie grzeje w porwnaniu z codegenem 300 W. Normalnie kompa mam wlaczonego caly dzien jak zwykle i teraz patrze, dotykam gore budy i ciepla, zdejmuje boki, dotykam zasilacz, goracy, wlasciwie kaloryfer stojacy obok jest znacznie chlodniejszy :o Czy to normalne zeby sie tak mocno grzal, codegena tez dotykalem ;) ale on byl lud normalnie a ten chieftec to goracy , normalnie zar wali w twarz jak sie do budy zaglada  8O

Po pierwsze napisz jaki masz konfig - bo tak to można sobie gdybać. Po drugie - pewnie masz słabą wentylację w obudowie. Po trzecie - kaloryfer w bezpośrednim sąsiedztwie kompa to nieciekawe połaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Athlon 2Ghz, gf4 dzisiaj nie krecony ;) jeden twardy ;) Kaloryfer jest moze nie daleko ale i nie w bezposrednim sasiedztwie ;) Po prostu zeby dostac sie do kompa musze wysuwac go na srodek pokoju i wtedy moja glowa zagladajaca do tego kompa znajduje sie miedzy nim a koloryferem i stad te porownanie ;)

Wczesniej mialem co by nie bylo proca o takich samych wlasnosciach cieplnych i codegena i jednak od zasilacza chlodem wialo :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komp chodzi teraz jakas godzinke i znowu zasilacz jest cieplutki :? jak jakis piecyk ;)

Ktos przesiadl sie z jakiegos zasilacza typu codegen lub cos podobnego na takie cacko jak chieftec i tez zwrocil uwage ze ten chieftec mocniej sie grzeje? :> Bo w sumie codegen w srodku byl niemal pusty , tutaj natomiast w chieftecu normalnie scisk .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komp  chodzi teraz jakas godzinke i znowu zasilacz jest cieplutki  :?  jak jakis piecyk ;)

Ktos przesiadl sie z jakiegos zasilacza typu codegen lub cos podobnego  na takie cacko jak chieftec i tez zwrocil uwage ze ten chieftec mocniej sie grzeje? :> Bo w sumie codegen w srodku byl niemal pusty , tutaj natomiast w chieftecu normalnie scisk .

Ja przesiadlem sie na Chiefteca 360W (ale single fan) a jakiegos no-name'a za 70 zlotych, komputer stoi wlaczony 24/7 i zasilacz jest ledwo cieply. Moze trafil ci sie felerny egzemplarz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak obstawiam na wentylacje budy... Swego czasu jak mialem zamknieta bude i chyba tylko 1 kiepski wentylek wyciagajacy to jak po paru h otworzylem budy to naprawde chieftec byl na maxa goracy!! Ale teraz jak mam 2x80 z tylu 1x80mm na komin i 1x80mm na przodzie + 80mm 92mm na boku na ramieniu... to chieftec jest poprostu cieply, tak na reke to ma okolo 30C-35C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak otworze z jednej strony bude to naturalnie chieftec po kilku chwilach robi sie chlodniejszy, osiaga normalna temp ;) No ale w zamknietej budzie co by nie bylo codegen mi sie nie grzal tak jak w zamknietej budzie ten chieftec, choc zdaje sobie sprawe ze bude mam slabo wentylowana no i jeszcze dochodza te kabelki kilka krotnie razy dluzsze niz teraz ;) Mimo wszystko jednak troche sie zastanawiam :? bo tak ladnie grzeje ze mi podzespoly w budzie gotuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma lekko przy zasilaczach ktore daja ponad juz duzo watow to nie jest chlodno... No nie ma bata.. musisz poprostu zadbac o dobry przeplyw powietrza.. Po 1 KABLE !! musisz wszystkie ladnie pospinac, pochowac w dobre miejsca, kup sobie takie opaski plastikowe, pomagaja bardzo. Nie musisz wymieniac tasm hdd tylko ladnie je pochowaj. Ja jeszcze polecam wyciac wyzynarka dziure na wentyl w dachu na komin, naprawde w gornej czesci odubowy doozo cieplego powietrza sie tam zbiera. Dzieki dobrej wentylacji w srodku to i chiefteca fany spadna o tych kilkadziesiat obrotow :D niby nic ale zawsze cos :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odrazu sorki ze nie edytowalem posta ale wiecie chello i fora = sux ;)

 

Przepraszamy, ale możesz zmieniać jedynie swoje posty

 

Kliknij Tutaj aby powrócić do tematu

 

A zalogowany jestem :? Trzeba ogolnie iles tam razy sie zalogowac zeby posta napisac itd itp i zeby jeszcze wyslac... szkoda slow ;(

 

 

Ale przejdzmy do rzeczy.... znalazlem takie cos http://www.wgk.waw.pl/forum/viewtopic.php?...cb9b993271e6444

Jak widac kwestia prazonego chiefteca jest dosyc znana :/ Bede musial codegena podlaczyc (ale sie boje troszke zeby udzwignal) i sprawdzic tez ogolnie temp proca itd itp ;) i porownac bo jak zmienialem zasilacz to i proca i mobo ;) , ale jak jush wspominalem proc ogolnie ma takie same wlasnosci cieplne jak nowy bo zmiana byla z athlona 1,33 (0,18u) na athlona 2400+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwazaj tylko z tym Codegenem, jak ostatnio kupowalem monitor w sklepie, gdzie jest tez serwis, staly dwa spalone kompy - przez zasilacze Codegen wlasnie. Toz tam nie ma zadnych bezpiecznikow czy czegos na ksztalt...

 

A co do wentylacji - fakt, moj Chieftec nie parzy, ale mam w budzie 4 wentylatory, dwa (z czego jeden, Noiseblocker, ma naprawde ladny przeplyw) z przodu zapodaja powietrze do srodka, a dwa z tylu slicznie gorac ze srodka wyciagaja. Jak wkladam reke do obudowy przez brakujaca zaslepke po wymontowanej nagrywarce (nie chce mi sie zaslepki szukac, a obudowa i tak ma drzwiczki, ktore zaslaniaja szpetna dziure :lol: ), to mi w te reke zimno, zimniej niz w temp. pokojowej (ok. 21C pewnie). Przy takim ukladzie Aida32 w najnowszej wersji podaje temperature na plycie glownej 20C. Moze zbadaj, jak to wyglada u ciebie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam ten sam problem co rcube i pewnie wiekszosc uzytkownikow chieftec'ow. Moj 360 DF niezle nagrzewa gorna czesc obudowy. wiatrak znajduje sie tuz nad radiatorem procka wiec wciaga cieple powietrze zwiekszajac temp wew zasilacza co przeklada sie na szybsza prace jego wiatrakow (bywalo po mocnym obciazeniu 1800obr).

Wydaje mi sie ze kiepskie obudowy niestety beda na to podatne, moze problem rozwiazalby big tower - wiecej przestrzeni dla wiatraka wewnatrz, lub... zrobienie kilku otworow w gornej czesci obudowy i zamontowania zasilacza wiatrakiem do gory - czyli de facto wydaje mi sie poprawnie. Czy ktos probowal moze czegos takiego z chieftekiem DF?

Jakie rezultaty - temp wew obudowy, halas (dla mnie cisza to tak max ok 1600 obr tego zasilacza) ?

 

Dzieki za wypowiedzi.[/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O 8)

Dobry pomysl ;) Jak zrobisz daj znac ;)

 

Ja w sobote robie komin miedzy napedami a zasilaczem bo jak reke przykladam to jest tam nawet cieplej niz nad zasilaczem (tam goraco a nad zasilaczem "tylko" cieplo) i wkladam wentyl 80mm

 

Mysle o Big Tower jakims albo chociaz o Chieftecu BX ktory rowniez ma wolna przestrzen nad zasilaczem. Ale narazie kasi nie mam :D Pewnie zakup bedzie cos kolo lipca :/

 

 

Narazie pozostaje mi w tej chwili :

- Wylaczyc Seti (mowie wam zadne benchmarki , prime 95 czy gry nie dobija procesora tak jak Seti lub podobne tego typu progsy)

-Zdjac boczny panel i rozkoszowas sie liczeniem ufolodkow (ja tak zrobilem)

-Wyjac zasilacz i polozyc na obudowie i zamknac bude, wreszcie te kilometrowe kable na cos sie przydadza :D Zaraz tak zrobie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...