Skocz do zawartości
diabeł

Dziwny pomysł kumpla - Czy w tym szaleństwie jest metoda ??

Jak sadzicie uda mu sie ??  

1 użytkownik zagłosował

  1. 1. Jak sadzicie uda mu sie ??

    • Tak
      38
    • Nie
      14
    • Zjara mu sie wszystko
      11
    • zajebisty pomysl
      12


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wczoraj odwiedził mnie kumpel. Wiedział że mam WC i przyszedł mi pokazac swój projekt. To jednak nie był jak przypuszczałem WC.

Pomysł ma taki : Buduje obudowę ze szkła (jakiegoś wzmacnianego czy pancerneg) widziałem nawet części. Płyta ma być umieszczona jakieś 5 cm do prawej ścianki 25 od lewej. Obudowa ma byćidealnie szczelna. I teraz uważajcie : Całość ma być zalana olejem transformatorowym 8O ?!??!. Gość jest studentem 4 roku fizyki. Opowiadał mi coś o radiatorach do płynów i ruchu turbulencyjnym cieczy. Potem dodał jeszcze że z jego obliczeń ??!?! wynika iż wprawienie oleju w ruch i jedna ścianka (prawa) z miedzi wystarczy do schłodzenia nawet największego potwora. więc cicho i wydajnie.

Pytanie co o tym sądzicie i czy ma jakieś szanse powodzenia??

:?: :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie nie praktyczne.Wyobraźcie sobie otwierać to i opróżniać kilka razy dziennie bo akurat coś sie zaczyna sypać.A jakie by były cyrki z wyczyszczeniem z tego świństwa np. mobo bo sie zepsuła i trzeba oddać na gware do serwisu??Jest dużo "za" i "przeciw" jak chce niech kombinuje, ja bym sie w to nie mieszał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli Twoj qmpel chce w to wpychac swojego glownego kompa a nie jakies badziewie to odradzam... To zmarnowanie kompa...Ale jak jakiegos zloma to czemu nei

Gość ma jakąś płyte z serwera i dwa PIII jakie to nie wiem, do tego co ciekawe chce wsadzić 2G ramu (po co?) też z kąś tam załatwił oraz Voodoo 5 5500. Mówił jednak żę jak wszystko będzie ok to zrobit podobną rzecz ze swoim Bartkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to tylko wydaje sie glupie ale jest dobrym pomyslem

apropo bararania sie w oleju niby czemu wydaje mi sie ze kalble ata itp. wystawi na wierzch pozostaje tylko problem kart pci i agp :) ale jesli za czasto nie grzebie to full wypas :)

ps. nie wiem jak jest z zapachem i kolorem bo moze mozna by to jeszcze podswietlic :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie gdyby to bylo szczelne no to by nie smierdzialo co nie ?? Wsumie gdyby dobrze zrobil ta obudowe to czemu mialo by cos byc zle :P ?? Ja bym tam probowal, i zycze koledze sukcesow :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to juz bylo... kilka razy nie moge teraz znalesc fotek byly dwa kompy w jednym akwarium , olej roslinny nawet idea ciekawa jezeli :

-nie wyciagasz zaczesto czesci :twisted:

-nie masz juz gwary albo nie chcesz miec bo i tak ci nie przyjma

-chcesz byc orginalny a zwykle WC nie wystarcza

 

plus jest taki ze to bedzie cichcsze nawet od WC (ale trzeba pare warunkow zwiazanych z peryferiami spelnic )

 

z fotek znalazlem tylko to jezeli chodzi o sama idee bo (plyn sie nie zgadza :) )

[update]Na pytanie odpowiadam: Oczywiscie ze mu sie uda jezeli wlozy w to odpowiedznio duzo pracy. I zdobedzie wysztko co potrzebne. Jezeli to nie bedzie zwykle zmodowane akwariu a specjalna obudowa to efekt powinien byc jeszcze lepszy.

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam że facet ma racje

Co do dysków i CD a po diabła je trzymać w bydzie

Już niedługo dyski i cdromy bedą zintegrowane z klawiaturą

po diabła tak wprowadzają SATA

 

A kompa bedziesz kupował jako miedzianą skrzynkę

wypełnionom płynami i zintegrowanymi pompami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj u niego i widzę że gość potraktował sprawę poważnie - obudowę ma prawie gotową. I powiem że jest zajeb...a. Nie dokońca go zrozumiałem gdy mi o tym opowiadał dopiero teraz widzę jak będzie to wyglądać. Obudowa skłąda się zasadniczo z 2 części jednej szerszej lewej i cieńszej prawej. płyta będzie się znajdować pomiędzy nimi a nie jak podejżewałem w oleju. Wiem że to brzmi dziwnie ale jak tylko inny kumpel odda mi aparat zrobię zdjęcia i skumacie o co chodzi. W oleju będą jedynie radiatory i pamięci a płyta pozostanie sucha co ważne karty rozszerzeń (poza grafiką) też. Co więcej złącza pci będą normalnie dostępne bez konieczności wylewania oleju. ta jak Taśmy ide, fdd. Zaznaczam że gość jeszcze nie czytał uwag na forum więc sprawę przemyślał jednak wcześniej. Zdjęcia powinny wyjaśnić wszystko (będą za kilka dni).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj u niego i widzę że gość potraktował sprawę poważnie - obudowę ma prawie gotową. I powiem że jest zajeb...a. Nie dokońca go zrozumiałem gdy mi o tym opowiadał dopiero teraz widzę jak będzie to wyglądać. Obudowa skłąda się zasadniczo z 2 części jednej szerszej lewej i cieńszej prawej. płyta będzie się znajdować pomiędzy nimi a nie jak podejżewałem w oleju. Wiem że to brzmi dziwnie ale jak tylko inny kumpel odda mi aparat zrobię zdjęcia i skumacie o co chodzi. W oleju będą jedynie radiatory i pamięci a płyta pozostanie sucha co ważne karty rozszerzeń (poza grafiką) też. Co więcej złącza pci będą normalnie dostępne bez konieczności wylewania oleju. ta jak Taśmy ide, fdd. Zaznaczam że gość jeszcze nie czytał uwag na forum więc sprawę przemyślał jednak wcześniej. Zdjęcia powinny wyjaśnić wszystko (będą za kilka dni).

Hmm może być ciekawie :twisted:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... zapowiada się ciekawie... A zasilacz też ma zamiar umieścić w oleju czy bedzie na zewnątrz... I jak zamierza to wszystko uszczelnić jeżeli nie wszystko ma być zanurzone w oleju?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na oleju nie pojedzie (2 razy gorzej no chyba że to tylko zabawka)

poradz mu aby to robił na wodzie

nie no K.O nie mam pytan, wloz swojego kompa do wody - powodzenia !
hahuahuhaahuauh :D lepiej niech sie bogdan sam wsadzi do wody i szczelnie zamknie na 20 minut ;)

a co do tematu to jeden wielki WOW :D:D podziwiam kolesia :) i czekam na zdjecia :D:D

 

a taki ot:

jakie MOBO jest na zdjeciu powyzej?

ECS czy ASROCK?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowa skłąda się zasadniczo z 2 części jednej szerszej lewej i cieńszej prawej. płyta będzie się znajdować pomiędzy nimi a nie jak podejżewałem w oleju.

Moja opinie wydałem na podstawie powyższego

skoro płyta ma być nie w oleju to olej jakoch chłodziwo jest mierne

potrzymuje to co powiedziałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na oleju nie pojedzie (2 razy gorzej no chyba że to tylko zabawka)

poradz mu aby to robił na wodzie

W przypadku hermetycznie szczelnej obudowy zalałbym to piwkiem bez gazu tak aby ciśnienie nie rozsadziło obudowy i aby się nie robiła pianka. Bo zaschnięta pianka na przeźroczystej obudowie nie wyglądałaby ładnie.

 

Gdyby jednak obudowa była hermetycznie szczelna i na tyle wytrzymała, że nie zaszkodziłoby jej zwiększone ciśnienie to może być i piwko z gazem. Wtedy na łopatkach wentylatorów zanurzonych w piwku mogłoby się pojawić zjawisko kawitacji.

 

W przypadku jednak gdy obudowa nie będzie hermetycznie szczelna to zapach piwka jest przyjemniejszy niż oleju transformatorowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem pomysł jest bardzo OK, przy sprytnym podejściu bedzie dużo lepszy od WC (cisza, 0-pompki, 0-wentyli), a zapach... wyjdź na ulicę w Wawrszawie, a polubisz taki delikatny i miły zapach przegrzanego oleju transformatorowego ;) . Szczelny=brak zapachu. Bardzo prosze o zdjęcia, z opisu niewiele wynika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...