Skocz do zawartości
gigabajt

problem z podkrecaniem GF2 mmx400

Rekomendowane odpowiedzi

chcialem podkrecic karte greficzna przez bios ,ale mam problem .Robilem wszystko jak w opisie ze strony tweak'a http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=17158 "kręcenie Geforce'a poprzez bios karty" i kupa ,nic nie idzie w biosie wyskakuje komunikat ze nie moze znalesc pliku EEPROM czy ktos wie co to znaczy? pomóżcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pliku, tylko układu. EEPROM=electrically erasable programmable read-only memory - układ, który 'przechowuje' bios'a. Przypuszczalnie masz typ tegoż układu nie suportowany przez wersję nvflash'a, której używasz. Niech zgadnę - karta prolinka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co ma typ eeprom do riva tunera? Ja Ci mówię, żebyś na razie zostawił w spokoju bios karty, i kręcił software'owo pod windowsem - na przykład RivaTunerem. Kiedy Ci ten błąd eeprom wyskakuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś też taki problem i nie udało misię go wyeliminować poprostu na twojej karcie producent zastosował "niestandartowym" epromem, który nie współpracuje z nvflashem. Ściągnij jakieś starsze wersje i po próbuj. Może się uda. Odczytaj nazwę z układu na karcie i sprawdź czy ta nazwa figuruje na liście przy odpaleni nvflash'a.

 

_______________

Athlon XP2400 @(13x166). Epox 8k9a, PixelView GeForceFX 5200 Ulitmate@300/600, 256 DDR 333, HDD Samsung 12,9 GB, SB Live 5.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na swojego GF2 Mx założyłem na rdzeń radiator podobny do takiego ze starszych celeronów razem z takim samym wiatraszkiem. Rdzeń poszedł 265 MHz. Natomiast na pamiątki założyłem radiatorki i poszły o 2 MHz więcej czyli 187 MHz i nic więcej.

 

Sprzedaj go lepiej dodaj ok 100 zł i kup GF4 MX 440 128bit. :D

 

_______________

Athlon XP2400 @(13x166). Epox 8k9a, PixelView GeForceFX 5200 Ulitmate@300/600, 256 DDR 333, HDD Samsung 12,9 GB, SB Live 5.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wogóle to się może pochwal na ile ci poszedł i podaj wynik z 3DMarka01 bo u mnie przy 200/200MHZ wycięga 400-450 punktów więcej w stosunku do standardowego. a co do flashu to nie wiem czy się machłeś czy coś ale ścieżka powinna wyglądać ""a:nvflash fnew.rom""

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale teraz sie porobilo ... Po paru minutach grania komp mi sie wiesza ,a ekran jest

rozmazany i trzeba restart.Teraz spowrotem zmienilem na domslne ustawienia karty ,ale radiatorek bardzo sie

nagrzewa, nie wiem czy wcześniej też tak bylo gorąco.Ale teraz nie da sie dluzej niz 2sek.

przytrzymac palca na radiatorze.Co sie dzieje???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci cos poradze, zdejmij obudowe->wyciągnij karte->weż siekiere->namierz sie-> i wal z całej siły w karte :)

Co to ma do tematu :? :!: :?:

 

Socham, robiłes tak ? Nienapisałeś, ze nieponosisz odpowiedzialności za skutki, czyli jkaby co to po kaske na nowe gpu mozna lecieć do ciebie :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperature możesz odzczytać tylko organoleptycznie bo ten gf to raczej nie posiada czujnika.

Co do chłodzenia to najlepiej załóż jakiś duży radiator najlepiej bez wiatraczka przynajmniej będzie cicho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...