Skocz do zawartości
GrOOve

Asus P4C800 i P4P800

Rekomendowane odpowiedzi

Przegladajac forum nie znalazlem tematow o tych plytach, wiec postanowilem zalozyc temat, w ktorym umieszczane bylyby rady odnosnie konfiguracji BIOS'u itp.

 

 

ps. Prosze moderow o dodanie tego topicu do listy z odnosnikami do tematow o plytach glownych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc

 

Chcialbym zapytac czy ktos oprocz mnie ma taki problem:

Po przekroczeniu FSB 240 nie moge ustawic napiecia 1,625 i 1,65 - działa dopiero 1,675.... ale to troche za wysoko :( .

Problemow z temperatura nie ma bo przy ustawienu na 3.25 GHz (FSB=250) i uruchomieniu 2xPrime95 na noc maksymalna temperatura jaka zarejestrowal MBM to 42 stopnie (z poprzednia obudowa było 49 :D ) - niestety jeden prime sie wysypał :(

Ma ktos moze jakis pomysl zeby te napiecia zadzialaly :?:

 

pozdrawiam

 

BusterX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc

 

Chcialbym zapytac czy ktos oprocz mnie ma taki problem:

Po przekroczeniu FSB 240 nie moge ustawic napiecia 1,625 i 1,65 - działa dopiero 1,675.... ale to troche za wysoko :( .

Problemow z temperatura nie ma bo przy ustawienu na 3.25 GHz (FSB=250) i uruchomieniu 2xPrime95 na noc maksymalna temperatura jaka zarejestrowal MBM to 42 stopnie (z poprzednia obudowa było 49  :D ) - niestety jeden prime sie wysypał :(

Ma ktos moze jakis pomysl zeby te napiecia zadzialaly   :?:  

 

pozdrawiam

 

BusterX

:arrow: zwiekszajac FSB procek dziala ze zwiekszona czestotliwoscia, wraz z tym potrzeba mu wyzszego napiecia. jesli 1.625V i 1.65V 'nie dzialaja', a przy 1.675V Prime wywala sie, to znaczy, ze procek potrzebuje jeszcze wyzszego napiecia. jesli wyzsze napiecia nie beda mu pomagac, bedzie to oznaczac, ze procek nie daje rady z takim wysokim FSB i bedziesz zmuszony je zmniejszyc, aby uzyskac stabilna prace komp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wywala sie przy 1,675 tylko przy 1,6 i wlasnie mialem nadzieje ze przy 1,625 bedzie OK ale niestety komp sie nie uruchamia przy takim napieciu.

Najciekawsze jest to ze przy FSB=240 dziala przy Vcore=1.525 czyli default.

 

pozdrawiam

BusterX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BusterX ja mam identyczny problem.... nie ma na to rady.

 

zwiekszajac FSB procek dziala ze zwiekszona czestotliwoscia, wraz z tym potrzeba mu wyzszego napiecia. jesli 1.625V i 1.65V 'nie dzialaja', a przy 1.675V Prime wywala sie, to znaczy, ze procek potrzebuje jeszcze wyzszego napiecia. jesli wyzsze napiecia nie beda mu pomagac, bedzie to oznaczac, ze procek nie daje rady z takim wysokim FSB i bedziesz zmuszony je zmniejszyc, aby uzyskac stabilna prace komp.

To wcale nie znaczy ze potrzebuje wyzszego... P4P800 ma to do siebie ze np. jak ustawimy VCore 1.6v to rzeczywiste napiecie Idel wynosi 1.66v a podczas load potrafi spasc do 1.57v! Wlasnie te wachania napiec destabilizuja procesor. Mam wlasnie taki problem i dlatego robie "droop mod'a" czyli moda ktory stabilizuje napiecia na tej plycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauwazylem ze gdy slucham muzyki z karty dzwiekowej zintegrowanej z mobo to wystepuja co jakis czas takie jakis "pikniecia" :D (trzaski). Czy ktos ma (mial) podobny problem ?

Bo nie wiem co mam z tym z robic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to normalne, szczegolnie podczas pracy dysku twardego

wystepuje na wszystkich plytach glownych, tylko przy zintegroiwanych dzwiekowkach.

KUp zwykla, 6 kanalowa, na PCI, za 45 zl i bedzie luks.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BusterX ja mam identyczny problem.... nie ma na to rady.

 

zwiekszajac FSB procek dziala ze zwiekszona czestotliwoscia, wraz z tym potrzeba mu wyzszego napiecia. jesli 1.625V i 1.65V 'nie dzialaja', a przy 1.675V Prime wywala sie, to znaczy, ze procek potrzebuje jeszcze wyzszego napiecia. jesli wyzsze napiecia nie beda mu pomagac, bedzie to oznaczac, ze procek nie daje rady z takim wysokim FSB i bedziesz zmuszony je zmniejszyc, aby uzyskac stabilna prace komp.

To wcale nie znaczy ze potrzebuje wyzszego... P4P800 ma to do siebie ze np. jak ustawimy VCore 1.6v to rzeczywiste napiecie Idel wynosi 1.66v a podczas load potrafi spasc do 1.57v! Wlasnie te wachania napiec destabilizuja procesor. Mam wlasnie taki problem i dlatego robie "droop mod'a" czyli moda ktory stabilizuje napiecia na tej plycie.

uSh! >>> mógłbyś mi powiedzieć coś więcej o tym droop modzie. U mnie też napięcie potrafi się wahać w zależności od obciążenia. Na czym taki mod polega? może jakieś zdjęcia, instrukcje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

>>> mógłbyś mi powiedzieć coś więcej o tym droop modzie. U mnie też napięcie potrafi się wahać w zależności od obciążenia. Na czym taki mod polega? może jakieś zdjęcia, instrukcje?

poszukaj na forum xtremesystems. Jest tam cala masa postow o modach do P4C800, ale jest tez jeden watek o P4P800. Kiedys robilem na P4P800 i Berkut dal mi linka:

 

http://www.johnshim.com/mods/big_droop%20edited.JPG

http://www.xtremesystems.org/forums/showth...?threadid=26535

 

Ogolnie mod wyglada podobnie do tego z P4C800. Zaczynasz od 50k i zchodzisz w dol. Przewaznie okolo 25k jest juz dobry efekt. Niestety na Prescotta slabo dziala :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na ile CI chodza te Hynixy ? 534 MHz ??????????????

jak to osiagnales ?

jakie napiecie, chlodzenie etc. ?

Obecny konfig:

 

P4 2.4@3.2 GHz (12*267) vcore 1.55 v.

RAM Hynix 400@534 Mhz (1:1) 2.75 v

Timingi 3-4-4-8

VGA Ti4200 280/600

 

Prime stabilny przez godzinę (dłuzej nie sparwdzałem z braku czasu)

3dmark2001 score 14235

AIDA odczyt ok 3900 - pamięci chodzą jako single (nie dual), bo jak na razie mam jedną kość 512 MB.

 

Kości pamięci są ciepłe, ale nie gorące po dłuższym czasie pracy, więc uważam że radiatory są zbędne.

Temp procka po godzinie Prime'a stabilizuje się na 58 stopni. W normalnym użytkowaniu (ostre giercowanie) nie przekracza 54 stopni. W bezczyności 36 stopni.

 

W środę rano wrzucę screeny z 3dmarka, Aidy, i CPU-z

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie, nie do konca :)

 

wiec na fsb 220 i timingach 2-2-3-5-4-0T-7.8 us

osiagam wynik w sisoft sandra 5395

 

na fsb 232 i timingach 2-3-3-7-0T- 7.8 us

wynik 5420

i np. fsb 230 i 2-2-3-6-0T-7.8 us

 

wynik 5650

 

wiec jak widac, mniejsze fsb, ale lepsze timingi oznacza lepszy wynik. (oczywiscie sandra to taki sobie tester, ale jako porownanie moze starczy ;)

wiec roznica minimalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to popróbowałem...

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

vcore 1.6v

vmem 1.85v

 

Aplikacje systemowe stabilne, w 3dmarku 2001 wychodzi do pulpitu na tescie Nature. Pamięci pracują w trybie single.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to popróbowałem...

 

vcore 1.6v

vmem 1.85v

 

Aplikacje systemowe stabilne, w 3dmarku 2001 wychodzi do pulpitu na tescie Nature. Pamięci pracują w trybie single.

Przyczyna wyjscia do Windy podczas 3dmarka sa pamieci ?/? A nie przypadkiem zasilacz ? U mnie wydaje mi sie ze wyjscia do windy powoduje zasilator..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...