Skocz do zawartości
GrOOve

Asus P4C800 i P4P800

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktos z Was robil juz Droop Mod'a ? Powoduje on, ze Vcore tak nie skacze i mozna wiecej 'wykrecic'. A tak w ogole po co oni zrobili takie skaczace Vcore bo nie qmam, nie moglo byc stale ? Inne plyty oprocz Asusa tez tak maja ? Chyba nie...

 

Tu jest wiecej na ten temat, osobno wersja dla P4P800 i dla P4C800:

 

http://www.xtremesystems.org/forums/showth...highlight=droop

 

http://www.xtremesystems.org/forums/showth...highlight=droop

 

 

I jeszcze cos, 'DRAM Burst Length' w BIOSie powinien byc ustawiony na '4' czy na '8' ?

 

 

A tak w ogole, czy nie warto przykleic ten topic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytalem, ze dobrze jest ustawic tak (forum abxzone.com):

 

DRAM Burst Lenght: 8

Performance Acceleration Mode: Enabled

DRAM Idle Time: 64T

DRAM Refresh Rate: 64µsec

 

Ale to trzeba by przetestowac, ciagle nie wiem czy 'DRAM Burst Length' powinien byc ustawiony na '4' czy na '8' :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po zmianie pamiętek z DDR400 na DDR500 mogę zwiększyć magistralę z 265 MHz na 275 Mhz. Jest jednak problem ze stabilnością bo napięcie skacze :( . Dodatkowo Radek nie może przejść testu Nature... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dares, u mnie na 284 Mhz FSB 1:1 tez nie przechodzi testu Nature... Co ciekawe sam system i aplikacje zachowują się stabilnie. Próbuje dojść jaka może być tego przyczyna? Może rzeczywiście pamięci już nie wyrabiają?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dares, u mnie na 284 Mhz FSB 1:1 tez nie przechodzi testu Nature... Co ciekawe sam system i aplikacje zachowują się stabilnie. Próbuje dojść jaka może być tego przyczyna? Może rzeczywiście pamięci już nie wyrabiają?

po próbie uruchomienia kompa na szynie powyżej 275 MHz już dwa razy rozjebutał mi się bios na płycie 8O . To fakt przy FSB 275 MHz system normalnie pracował, ale testu nie przeszedł, musze sprawdzić jeszcze na nie kręconej grafie :D.

 

Update no.1: Wczoraj komp zrobił POST'a przy FSB 279 MHz, ale niezaładował się do Windy. Przy FSB 281 MHz, znów szlak trafił bios na mobo. Niestety ostatni test w 3DMarku01 jaki udało się przejść był przy FSB 267 MHz, przy 269 MHz już go nie ukończył, a szkoda bo 2 MHz to wzrost około 400 pkt :D .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis zakupilem w/w plytke. Jest wypasiona :) Od razu procek lepiej chula :) Na razie 1.8@2.7 W porownaniu do starej plyty gigabyte na i845 mam nizsze temperatury na procku, procek kreci sie lepiej, mniej Vcore musze podnosic, plyta szybciej sie bootuje... i pelna bajerkow - jak dla mnie pelna rewelka :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś już czasu temu udało mi się puścić proca na FSB 285 MHz czyli 3.42 MHz, po spuszczeniu oczywiście pamiątek na 5:4. Komp pracował stabilnie. Oczywiście na przejście 3dMark'a nie ma szans.Widziałem też POST'a na 3.50 GHz czyli FSB 291, ale już nie udało się wejść do Windy.

Wynik z proca wydaje się być satysfakcjonujący, żeby jeszcze coś zdrobić z 3dSmarkiem, bo pewnie możliwe byłoby przekroczenie 20k...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mysle, ze na grafice jaka posiadasz, puszczanie 3dmarka 2001 jest bezsensowne i nie miarodajne, bo on przeciez dx8 obsluguje tylko.

 

Takie grafiki powinno sie testowac na nowoczesnych benchmarkach, jesli juz z 3dmarka to 2003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dares Ale i tak cos slaby wynik w 2k1 masz... W 2k3 w miare OK, ale da sie wiecej - szczegolnie z takim procem i grafa :idea:

A tu się z Tobą zgodzę całkowicie. Ten wynik, który mam podany w podpisie, osiągnąłem przy FSB...269 MHz. Przy większych zapuszczałem jedynie 3dMarka 2001, a że nie przechodził, to wersji 2003 nawet nie próbowałem. Dlatego tak bardzo wpienia mnie fakt, że nie mogę przejść testu przy większym FSB :evil:.

BTW...Tychy rulez... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mi wywala 2003 sie z komunikatem : "window lost focus".

Z regoly na poczatku testu benchmarkow w srodku, chodz losowo wywala. 2001 przechodzi bez problemu, 2003 wywala nawet na nominalnej czestotliwosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... ja ta miałemm przez rok czasu Codegena 300W

pamięci takie jak w opisie i bez problemu FSB 12x250 chodzi

(cooler jakiś tracera pisze że do 2.8GHz :P)

 

Niestety po przejściu z GeForca na ATi zasilacz nie wytrzymał i padł...

w Doomie na Omegach bazowanych na catalys 4.7...

Pamięci w sumie też chce na TwinMOSy 533MHz zmienić i może FSB podciągnę... 3.2GHz chciałbym wycisnąć (3.4GHz już SUPER by było) oczywiście cooler zmieniam na

Zalman 7000Cu na razie 3.0GHz jest super...

 

Jednak teraz zamawiam Zasilacz i Radka 9800Pro albo SE (modowalnego) ale koniecznie 256-bit

bo ten 128-bit obecny niebardzo...

 

A co do zasilacza to myśle nad Chieftec 420W albo NeoTEC 420W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

apropos skaczacych napiec to mam taki sam problem W Biosie ustawione 1.65V w windzie w Idle wskazanie ok 1.65-1.7 podczas testu Prime 95 spada do 1.6V jaja z tymi plytami Asusa - slyszal ktos o jakims modzie na Asusa P4t533-c ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z Was moze wie o ile myli sie pomiar temp. CPU i MB w/w plyt ?

Przy 1.8@2.52 i Vcore 1.6v oraz predkosci wiatraka zwolnionej do 2000rpm mam na CPU 33 stopnie w spoczynku a 40 podczas pracy - cos za malo :)

 

Gdzie jest umiejscowiony termistor do pomiaru temp MB ? Wskazanie 32 stopni mnie interesuje : Za malo na NB, za duzo na temp wnetrza, przy otwartej obudowie temp nie spada o 0~1 stopien ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z Was moze wie o ile myli sie pomiar temp. CPU i MB w/w plyt ?

Przy 1.8@2.52 i Vcore 1.6v oraz predkosci wiatraka zwolnionej do 2000rpm mam na CPU 33 stopnie w spoczynku a 40 podczas pracy - cos za malo :)

 

Gdzie jest umiejscowiony termistor do pomiaru temp MB ? Wskazanie 32 stopni mnie interesuje : Za malo na NB, za duzo na temp wnetrza, przy otwartej obudowie temp nie spada o 0~1 stopien ...

Czy ja wiem... :? ja mam w spoczynku ~35 na MBO ~35 Proc obroty ~2300 , a w stresie (prime95 odpowiednio 36 proc 49) wszystko przy FSB 150 V Core 1.65 (Otwarta BUDA) zobacz czy radiator na NB jest Gorący moj przy 36 nawet nie jest ciepły wiec wskazania chyba dobre a radiator procka jest wyraźnie cieplejszy w Stersie :twisted:

 

Sprzet z podpisu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktos z rodakow juz robil moze DROP moda ? :P

Zapomniałem dodać, że jakiś miesiąc temu myślałem, że mam NSDS ale okazało się, że to mobo. Prawdopodobnie padła przy wyłączeniu prądu w całej kamiennicy ( kumplowi z parteru siadła zasiłka )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mowicie ze na asusie p4p800 mozna ustawic pamieci z fsb 1:1 z innymi wartosciemi niz 200, 250 .... MHz? jak to zrobic. wczoraj wlasnie zlozylem kompa na tej plycie i pamieci moge puscic tylko na 266,333,400,500 itd.. MHz. nie moge np. dac proca na FSB 260 i pamieci na 260. gdzie sie ustawia FSB:DRAM ratio?

 

dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mowicie ze na asusie p4p800 mozna ustawic pamieci z fsb 1:1 z innymi wartosciemi niz 200, 250 .... MHz? jak to zrobic. wczoraj wlasnie zlozylem kompa na tej plycie i pamieci moge puscic tylko na 266,333,400,500  itd.. MHz. nie moge np. dac proca na FSB 260 i pamieci na 260. gdzie sie ustawia FSB:DRAM ratio?

 

dzieki

zakładka Advanced - DRAM Frequency - 400/320/266/AUTO - i tylko takie dzielniki są dostępne, no przynajmniej w moim biosie :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie wogole nie ma 400 nie wiem czemu

memorki mam 400, chcialem je puscic asynchronicznie i lipa, max 333. A FSB mam 140 w tej chwili

a może upgrade biosu ?? Podobno do P4P800 był biosik, który dawał do dyspozycji więcej dzielników, jednak coś z nim nie było tak, bo nie był chyba nawet oficjalnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...