Skocz do zawartości
GrOOve

Asus P4C800 i P4P800

Rekomendowane odpowiedzi

A SATA wymaga innego złącza zasilania?? Bo ja mam Chieftec 360Watt i mam tam dwa dla SATA, ale słyszałem że tam też powinien być pomarańczowy "kabel" a ja mam tylko 2 czarne, czerwony i żółty...

  Czyli lepiej kupić dysk SATA niż PATA??  I jeszcze jedno: po co się tworzy dyskietkę tą  z której powinnio się potem (przy instalacji XP) dodać sterowniki??

1217875[/snapback]

Do zasilania jest przejsciowka. Dyskietka jest potrzebna przy niektorych chipsetach na pewno nie przy Intelu!

Poczytaj to

http://twojepc.pl/artykuly.php?id=barracuda_s_ata

Majac plyte z chipsetem Intela obslugujacym SATA lepiej kupic SATA :-) dla mnie najwieksza zaleta SATA jest kabel cienki w porownaniu z PATA latwo go podlaczyc i ulozyc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyculon

 

Bo pewnie masz timingi skrócone na fula !!!!

I komp Ci nie wstaje na Turbo !

 

 

-------------------------

P4E2,8@3,2(14*229)/AsusP4P800/2x512 Hynix D43/GF FX5200 Ultimate/WD Caviar 40GB/SoundBlaster Live 5,1/LG F700B/Chiftec HPC360-302DF/Cooler Gigabyte GH-PCU21-VG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo pewnie masz timingi skrócone na fula !!!!

I komp Ci nie wstaje na Turbo !

Ja ma CL 3-3-3-8 na 2xKVR400X64C3A/512 Kingston i mam włączony PAT.

 

Ale jak ustawię z AUTO na STANDARD lub TURBO to mi komp też nie wstaje. Dodam, że nic nie jest podkręcone !!!!

Edytowane przez TomaszPaweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TomaszPaweł i Cyculon

 

Miałem tez kiedyś na Płycie P4P800 takie chece z Turbo i tez mi komp nie wstawał. O ile się nie mylę to przyczną chyba jest ustawienie AGP/PCI bo powinno być 66/33 lub Auto. Spróbuj tak ustawić i włącz Turbo. Jeżeli chodzi o PAT to w Asusie P4C800 jest możliwość wyłącznia ?? Bo z tego co wiem to jest on stały i nie można go wyłączyć gdyż jest ta płyta na i875P a one je posiadają nie tak jak Asus P4P800 i865PE (PAT włącza się pod 2 warunkami: -enabled Acceleration i nie podkręca się FSB!!!!) :wink:

Niestety nie mogę powiedzieć już w 100% bo zmniełem MoBo 3 dni temu na Abita IC7-G!!!)

Dzięki Vincent de Marco chyba miałeś rację z tymi kontrolerami pamięci bo na Abicie IC7-G nic mi nie laguje z grafiką nawet przy FSB 246(14*246)

 

 

-----------------------------

P4E2,8@3,44(14*246)/Abit IC7-G /2x512 Hynix(2,5-3-3-6) D43/GF FX5200 Ultimate/WD Caviar 40GB/SoundBlaster Live 5,1/LG F700B/Chiftec HPC360-302DF/Cooler Gigabyte GH-PCU21-VG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam P4P800-SE i 2x512 Hynix D43 i mam włączone Turbo i wszystko jest ok.... Jak zmieniłem timingi na niższe (teraz chodzą na fabrycznych) to komp w ogole mi nie wstał, tzn. musiałem wgrywać od nowa cały bios <_< Dałem wtedy je na 2-3-3-6 (tak mi ktoś na forum doradził) Teraz boję się cokolwiek kombinować z nimi. Może podpowiecie mi co będzie najlepszym wyjściem z tymi timingami??

Także mam włączony PAT i blokadę AGP/PCI

Edytowane przez /matthew/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam P4P800-SE i 2x512 Hynix D43 i mam włączone Turbo i wszystko jest ok.... Jak zmieniłem timingi na niższe (teraz chodzą na fabrycznych) to komp w ogole mi nie wstał, tzn. musiałem wgrywać od nowa cały bios  <_<  Dałem wtedy je na 2-3-3-6 (tak mi ktoś na forum doradził) Teraz boję się cokolwiek kombinować z nimi. Może podpowiecie mi co będzie najlepszym wyjściem z tymi timingami??

Także mam włączony PAT i blokadę AGP/PCI

1223267[/snapback]

2,5-3-3-7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Moim zdaniem nie warto :) Wiem bo zrobilem odwrotną zamiane....

 

Ale czemu chcesz zamieniac?

 

Pozdro

1232115[/snapback]

 

W sumie.... mam taką możliwość i nic więcej. Z Abita jestem zadowolony :)

Zresztą pomysł z zamianą był na wczoraj dziś...... zostaje z IC7-G :)

Zamieniam tylko grafike na HIS 9800 Pro :) i P4 3GHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem tez kiedyś na Płycie P4P800 takie chece z Turbo i tez mi komp nie wstawał. O ile się nie mylę to przyczną chyba jest ustawienie AGP/PCI bo powinno być 66/33 lub Auto. Spróbuj tak ustawić i włącz Turbo.

Dzieki za rade zrobilem tak jak radziles i dziala w porzo :D. Pamieci hynixa na timingach 2,5-4-4-8 Edytowane przez jeffik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z grafika to rozumiem, tez bym tak zrobil. Ale po co bierzesz teraz CPU 3 GHz skoro tamtego 2.6 mogles dac na 3.0 bez problemu przeciez  :blink:

1233130[/snapback]

:lol: Zamieniam procesor bo ten bede mógł spokojnie podkręcić na 3.4GHz, a do tego wszystkie zamiany robie za darmo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Czy moja płyta jest dobra do O/C nie brałem drogiej bo nie potrzebne mi bajery typu raid itp. Czy wytrzyma FSB250 niedługo zmiana pamięci na Geil UltraX i nie wiem czy ta zmiana bedzie miała sens jeżeli płyta nie pójdzie przynajmniej na FSB250 za wszystkie odpowiedzi z góry THX :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Czy moja płyta jest dobra do O/C nie brałem drogiej bo nie potrzebne mi bajery typu raid itp. Czy wytrzyma FSB250 niedługo zmiana pamięci na Geil UltraX i nie wiem czy ta zmiana bedzie miała sens jeżeli płyta nie pójdzie przynajmniej na FSB250 za wszystkie odpowiedzi z góry THX :wink:

1235656[/snapback]

Nie widze powodu dla ktorego by nie miala wytrzymac FSB=250. O ile wiem, te plyty dobijaja do nawet 280 (Abit IC7 do 300). Wiecej tutaj zalezy od pamieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Czy moja płyta jest dobra do O/C nie brałem drogiej bo nie potrzebne mi bajery typu raid itp. Czy wytrzyma FSB250 niedługo zmiana pamięci na Geil UltraX i nie wiem czy ta zmiana bedzie miała sens jeżeli płyta nie pójdzie przynajmniej na FSB250 za wszystkie odpowiedzi z góry THX :wink:

1235656[/snapback]

Płyta pójdzie tylko czy Cię procek puści !!!. Zależy jaki masz stepping!!!

-------------------

P4E2,8@3,44(14*246)/Abit IC7-G /2x512 Hynix(2,5-3-3-6) D43/GF FX5200 Ultimate/WD Caviar 40GB/SoundBlaster Live 5,1/LG F700B/Chiftec HPC360-302DF/Cooler Gigabyte GH-PCU21-VG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wylaczyc powiadamianie ze wentylator sie nie kreci?? Mam teraz Zalmana i przy starcie wyswietla mi ze sie wiatrak nie kreci :-)

1236020[/snapback]

w biosie wchodzisz w hardware monitoring i ustawiasz obroty wiatraka na disabled i finito :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Czy moja płyta jest dobra do O/C nie brałem drogiej bo nie potrzebne mi bajery typu raid itp. Czy wytrzyma FSB250 niedługo zmiana pamięci na Geil UltraX i nie wiem czy ta zmiana bedzie miała sens jeżeli płyta nie pójdzie przynajmniej na FSB250 za wszystkie odpowiedzi z góry THX :wink:

1235656[/snapback]

Ja nie wiem czy wiesz, ale zeby puscic te GeiL'e Ultra-X na FSB=250 to bedziesz potrzebowal im dac tak ze 3.0V a moze nawet 3.3V. A Twoja plyta ma max. 2.85v wiec sie zastanow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Dzieki za odpowiedzi a co to ten steping dokładnie i jaki musi być żeby procek dobrze sie kręcił?? :)

1237589[/snapback]

W CPU-Z zobacz na CPU Revision !!! Dobrze się kręcą z serii D0, z C0 gorzej!!! Ma to też wpływ na FSB i oczywiście temperaturę procka!

--------------------

P4E2,8@3,44(14*246)/Abit IC7-G /2x512 Hynix(2,5-3-3-6) D43/GF FX5200 Ultimate/WD Caviar 40GB/SoundBlaster Live 5,1/LG F700B/Chiftec HPC360-302DF/Cooler Gigabyte GH-PCU21-VG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cze

Mam wersje D0 :D  acha i co można zrobić żeby odblokować technologie PAT na mojej płycie może jakiś bios??????

1239923[/snapback]

technologie PAT w ASUSIE P4P800 można uruchomić spełniając 2 warunki:

-FSB nie jest podnoszone

-W Biosie Performance Acceleration Mode jest na Enabled

 

Można sprawdzić w CPU-Z :memory-Performance Mode-Enabled!!

 

qba89 masz z serii D !!!!! :-P

 

----------------------------

P4E2,8@3,44(14*246)/Abit IC7-G /2x512 Hynix(2,5-3-3-6) D43/GF FX5200 Ultimate/WD Caviar 40GB/SoundBlaster Live 5,1/LG F700B/Chiftec HPC360-302DF/Cooler Gigabyte GH-PCU21-VG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...