Skocz do zawartości
GrOOve

Asus P4C800 i P4P800

Rekomendowane odpowiedzi

Co do biosu 1019 to nie ma go przez Asus Update ??? ale za to mozna go sciagnac ze stronki Asusa ciekawe dlaczego ale za to pojawil sie 1020 beta, sprawdzal juz ktos go ???

Mam jeszcze jedno pytanie jak krece swojego proca do 3,5 (default 1,4V) to musze mu podniesc napiecie bo mi nie laduje juz windy tyle tylko ze nastepny skok w biosie mam 1,6V, zastanawiam sie czy to jest jeszcze bezpieczne napiecie dla rdzenia ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Załadowałem sobie przed chwilką biosik 1019 final z poziomu Windowsa. Co zauważyłem odrazu i to na "+" to skrócenie czasu wyszukiwania napędów po ukazaniu się tego nielubianego przez cześć forumowiczów "checking NVRAM!". Dotychczas miałem ustawione wykrywanie usb na 10, teraz mam domyślne ustawienia biosu (20), a wyrkywanie jest o wiele szybsze. Przyznam jednak, że nie miałem tak dużych problemów z tym jak inni, choć po poprzedniej aktualizacji biosu i wsadzeniu Prescott'a ten czas się wydłużył. Teraz znów wróciło do normy :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:( już mam dosyć jaj z szyną pci-ostatnio znowu się coś zblokowało i po odkręceniu proca i włączeniu oc normal miałem 89MHz-wyłaczyła się karta dźwiękowa i jeden dysk(na szczęście wszysko chodzi).CZY WIE KTOŚ JAK ZABLOKOWAĆ PCI/AGP?Czy ustawię 33/66 czy 40/80 czy auto zawsze jest co innego nigdy nie jest zablokowana.Bios 1018

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MAM 1019 FINAL I NIESTETY MUSIAŁEM ŁADOWAĆ Z WINDY BO DO DOSA NIE MOGĘ SIĘ DOSTAĆ  :(

19 mam juz od tygodnia i jak na razie same plusy

 

+ szybciej wykrywa napięcia

+ można zredukować mnożnik do 14 (mam P43.2) :twisted:

+ nieco lepsza stabilność pamięci przy wysokim FSB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie mam plyte asus P4P800S-x i za holere nie moge zainstalowac xp bo chce jakies driver do s-ata na dyskietse koniecznie a tekiej dyskietki nie mam czy bylby ktos tak mily i wyslal na siudziu@tlen.pl. pozozcie jestem zalamany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie mam plyte asus P4P800S-x i za holere nie moge zainstalowac xp bo chce jakies driver do s-ata na dyskietse koniecznie a tekiej dyskietki nie mam czy bylby ktos tak mily i wyslal na siudziu@tlen.pl. pozozcie jestem zalamany

się nie łam, tylko, z płyty dołączanej do Asusa, odpal sobie MakeDisk.exe i masz te pliki na dyskietce, to wszystko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sek w tym ze mam cd ale tam tego pliku nie mam czy ktos kto ma ten plik do tej plyty nie mogol by go podeslac na siudziu@tlen.pl ?? please

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość PriMaS

Witam. Mama problem z płytą P4P800-E Deluxe, mianowicie gdy odpalam kompa wiatraki ruszaja lecz pc speaker nie daje zadnego sygnalu ani nie wyswietla sie nic na monitorze .... Procek P4 2.4 533 FSB byl sprawdzany na innym mobo i dzialal .... to samo dzialo sie z innymi P4P800-E Deluxe , probowalem na innych pamieciach, zasilacze zmienialem i dalej nic (Mam 3 plyty i zadna nie chce ruszyc, dzieje sie to samo co z pierwsza)

 

Konfiguracja reszty podzespolow to :

P4 2.4 533 FSB

FX 5500

Kingston HyperX 400 FSB

DVD i CDRW Teac

Bez Dysków odpalalem.

 

Please Help!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość PriMaS

ale inny procek dziala na tej plycie ?

Nie dziala... probowealem zmieniac dopslownie wszystko, pamiec grafe proca zasilke ... i dalej nie rusza... tak samo jest na 2 pozostalych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie, czy macie zaznaczoną opcję "32bit data transfer" w zakładce dysku twardego?? Czy to poprawia jego wydajność?? I jeszcze jedno pytanie, co dokładnie daje opcja "Performance Mode" w zakładce Advanced menu?? Mam płytę Asus P4P800se

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam takie pytanie czy na płycie P4C800-E Delux jest mozliwe ustawienie FSB:DRAM 1:1 na FSB powyzej 200mhz??? bo np jak ustawie FSB 225mhz to o ile dobrze pamiętam ram mam na 300mhz (3:2) a chce aby bylo 1:1 jest to mozliwe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko czy może to być przyczyną MoBo,gdy podkręcam FSB i przy teście CPU 3DMark 2003 wyspują się artefakty??. Proszę o rady!!!

Dzięki.!!!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

P4E2,8@3,2(14*229)/AsusP4P800/2x512 Hynix D43/GF FX5200 Ultimate/WD Caviar 40GB/SoundBlaster Live 5,1/LG F700B/Chiftec HPC360-302DF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam takie pytanie czy na płycie P4C800-E Delux jest mozliwe ustawienie FSB:DRAM  1:1 na FSB powyzej 200mhz??? bo np jak ustawie FSB 225mhz to o ile dobrze pamiętam ram mam na 300mhz (3:2) a chce aby bylo 1:1 jest to mozliwe?

1208773[/snapback]

O ile się nie mylę to masz w biosie RAM ustawiony na Auto a ustaw na częstotliwość taką jakie masz pamięci (400 MHz?) i powinno ci iść synchronicznie.

Ja tak mam tylko mam płytyę P4P800 i ami bios

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Właśnie zakupiłem 2x512DDR Hynix D43 B) Mam procesor P4 z szyną 533MHz, moje nowe pamięci to 400MHz.... Otórz mam taki problem, nie mogę ustawić ich w biosie na 400( bo takiej częstotliwości tam nie ma) jest tylko 266, 333 i Auto, czyli synchroniczna... Ubolewam nad tym, gdyż marnują mi się pamięci, które kupiłem z myślą ich podkręcenia.... Czy jest może jakiś sposób, czy też po prostu na moim FSB nie mogą pracować pamięci 400MHz?? Moja płyta to Asus p4p800se i jeszcze coś, czy dużego kopa daje włączenie opcji "Performance Mode" na Turbo??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko czy może to być przyczyną MoBo,gdy podkręcam FSB i przy teście CPU 3DMark 2003 wyspują się artefakty??. Proszę o rady!!!

Dzięki.!!!!

P4E2,8@3,2(14*229)/AsusP4P800/2x512 Hynix D43/GF FX5200 Ultimate/WD Caviar 40GB/SoundBlaster Live 5,1/LG F700B/Chiftec HPC360-302DF

1211165[/snapback]

Ja tak mialem kiedys, tzn. jak jeszcze mialem P4P800 (teraz mam 'C'). Zdaje sie ze pewna seria (wczesna) tych plyt (na i865PE) nie wyrabiala gdy ustawialo sie FSB z pamieciami na 1:1. U niektorych przy FSB=215, u innych przy np. FSB=230 a u innych... wcale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Właśnie zakupiłem 2x512DDR Hynix D43  B)  Mam procesor P4 z szyną 533MHz, moje nowe pamięci to 400MHz.... Otórz mam taki problem, nie mogę ustawić ich w biosie na 400( bo takiej częstotliwości tam nie ma) jest tylko 266, 333 i Auto, czyli synchroniczna... Ubolewam nad tym, gdyż marnują mi się pamięci, które kupiłem z myślą ich podkręcenia....  Czy jest może jakiś sposób, czy też po prostu na moim FSB nie mogą pracować pamięci 400MHz?? Moja płyta to Asus p4p800se i jeszcze coś, czy dużego kopa daje włączenie opcji "Performance Mode" na Turbo??

1211207[/snapback]

A jaką masz wersje biosu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak mialem kiedys, tzn. jak jeszcze mialem P4P800 (teraz mam 'C'). Zdaje sie ze pewna seria (wczesna) tych plyt (na i865PE) nie wyrabiala gdy ustawialo sie FSB z pamieciami na 1:1. U niektorych przy FSB=215, u innych przy np. FSB=230 a u innych... wcale.

1211226[/snapback]

Myślę że możesz mieć rację bo jest to jedna z pierwszych płyt i wogóle miałem problem bo gdy kupiłem procesor 2,8 Prescott to nie wstał mi komp i musiałem aktualizować bios!! . Dzięki za odpowiedź ale czy jest jakiś sposób żeby się tego pozbyć ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaką masz wersje biosu??

1211232[/snapback]

Mam najnowszą stabilną wersję. Jeste już beta nowszej, ale jeszcze nie wgrywałem. Ja chciałbym, żeby moje pamięci poszły ponad te 400MHz, bo tylko po to je kupiłem, a tu okazuje się, że chodzą tak jak moje stare 333MHz :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...