Skocz do zawartości
GrOOve

Asus P4C800 i P4P800

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie ustawienie opcji:

DRAM Idle Timer na 64T i DRAM Refres Rate na 64uSec (microSec) przyspieszylo o 100 punktow Odczyt z Pamieci w Everescie, zapis do Pmieci o 150 punktow, i odswiezanie o 3 ns. Nastepny przyrost spowodowalo wlaczenie opcji Performance mode na TURBO, oraz zmiana DRAM Burst lenght z 8 na 4. Takze sisftSandra pokazuje wzrost wydajnosci, PCMark05 takze, wiec polecam sie pobawic i pokombinowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lukasp mam do ciebie pytanie czy już uporałeś się z biosem na grafice GV-N66T128D, który po aktualizacji nie pokazywał ci temperatury??? Jeśli tak to powiedź jak to zrobiłeś, lub czy i gdzie zdobyłeś wcześniejszą wersję biosu bo mam identyczny problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko juz sie z tym uporalem. Dzieki programikowi do edycji biosu w kartach Nvidia,mam teraz nowa wersje, czyli F2 i mam odczyt temperatury , programik zwie sie NiBiTor a zassiesz go z tej stronki, tylko przed edycja biosu musisz zmienic rozszerzenie z F2 na rom.

 

NiBiTor 2.3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam z tym problem otóż odpaliłem ten programik w menu wybrałem "open bios" i otworzyłem plik "N66T7D.F2" oczywiście przed tą czynnością zmieniłem końcówkę na "N66T7D.rom" wszystko się odpaliło jednak w zakładce temperatures nie mam podanej temperatury. Nie mogę też znaleźć klawisza zatwierdzania zmian. No i w końcu gdzie znajduje się plik tego biosu w windowsie - albo gdzie mam go przenieść - bo mam go teraz na pulpicie sciągniętego z tej strony:

http://tw.giga-byte.com/VGA/Support/BIOS/B...GV-N66T128D.htm

 

???

 

Z góry serdeczne dzięki na odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@LCC nie zeby się czepiał ale zobacz temat tego topica "Wszystko o Asus P4C800 i P4P800" a nie JAK SFLASHOWAĆ SWOJEGO Gigabyte GF 6600GT. To nie jest czat, jak chcesz się dowiedzieć więcej na interesujący cię temat to napisz do @lukasp na PM, a nie zasmiecaj topicu o mobo pytaniami o grafikę :mur: :angry:

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko. Czy p4c800 deluxe łyknie przejściówkę do socket 479???

 

Pytam ponieważ to jedyna opcja żeby mieć swietną wydajność w stosunku do ceny procka (ok 1200zł) - Pentium M

 

W artykule na chip.pl pisza o p4800 e-dlx wiec zalezy mi bardzo na odpowiedzi co z p4c800 dlx.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja mam pytanie ponieważ posiada płyte Asus P4C800E Deluxe i Prescotta 2,8GHz pamieci GeIL DDR 512MB/400 PC3200 CL2 - 2x256 do Dual DDR z http://www.sirius.pl/product.php?action=in...=5855&sid=1.Mam problem ponieważ pamieci nie chcą mi isc za żadne skarby namet Mhz powyżej 400Mhz i nie wiem co jest...?.Zwiększałem już nawet napecie do 2,85V i nic... :( Czy to jest wina płyty czy poprostu jakies elementy trzeba chłodzic na płycie głównej proszę o podopowiedz w tej sprawie bo dla mnie to troche śmieszna sprawa żeby te pamięci nie szły nic powyżej 400Mhz... Z góry dziękuje za odp.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez NINJA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej wina pyty, ja i AK47 mamy tak samo z kingstonami BT D43, ktre nie chca isc wyzej niz FSB 145 a na innej mobo ida na 250 :| To jest raczej wina plyty glownej :[

Pozdro

Edytowane przez freelancer7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem. Przy FSB 260 w benchmarkach mam artefakty i zaniżoną punktację. Testowałem pamięci memtestem i wszystko wporządku. Superpi16 zapuściłem i też ok. Na forum z pamięciami dowiedziałem się ze to wina płyty poprostu nie wyrabia. Czy to prawda i co możecie na to poradzić?. Sprzęt jak w podpisie.

 

 

 

 

 

 

Pentium IV Prescott 3,4GHz@3,97 D0, AsusP4P800E-Delux, Corsair Twinx 2x512 3200XL, Geforce eVGA 6800GT, sasiłka Antec true Power 550W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jako laik mam pytanko z innej beczki

 

podkrecajac procka zmieniam szyne z 133 - teraz mam 166 i 3.0ghz (mnoznik wychodzi 18)

 

a u was sa mnozniki 12, 13, 14 - jak sie je zmienia i czy lepiej sie podkreca kompa z nizszymi mnoznikami.

 

i na koniec jakie napiecie jest jeszcze w miare bezpieczne dla procka

 

dziekuje i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co freelancer7 popełniłem bład ponieważ na magistrali 260Mhz i ustaieniach procka i pamięci 1:1 czyli w tym wypadku pamięci musiałby chodzic na 520Mhz chciałem to odpalic :/ to przecież nie możliwe dopiero potem zmniejszyłem nagistrale na 225MHz i dałem 1:1 czyli pamięci są na 450Mhz i bez problemu chodziło,smigało aż miło.Czyli problem rozwiazany.Teraz mam następny problem ponieważ napięcie VCore mi skacze przy standardowym ustawieniu 1,4V napięcie się waha od 1,344V-1,408V a przy podkręcaniu gdy np. chce ustawić napięcie na 1,475 to wha się on od 1,392-1,475V(rzadkto kiedy osiąga takie napięcie zawsze jest niżej :() i kurde procek jest niestabilny bo mi napięcia nie trzyma :(.Nie wiem czego to wina czy mojego chieftec'a[taki jak w podpisie] czy to wina płyty głownej ?.Hmmm może chłodzenie mosfetów by coś dało proszę o wskazówki w tej sprawie :-).Ktos wie Hmmm jaki bios waszym zdaniem jest najlepszy do płyty Asus P4C800E Deluxe?.Z góry thx za pomoc;).

 

Do chiniol : Hmmm jakiego Ty masz procka i płyte(którą z tego topic'a ?) ?

 

To nikt mi nie odp. na moje pytanie ?

Edytowane przez NINJA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie. Przy FSB 260 w benchmarkach mam artefakty i zaniżoną punktację. Testowałem pamięci memtestem i wszystko wporządku. Superpi16 zapuściłem i też ok. Na forum z pamięciami dowiedziałem się ze to wina płyty poprostu nie wyrabia. Czy to prawda i co możecie na to poradzić?. Sprzęt jak w podpisie.

 

 

 

 

 

 

Pentium IV Prescott 3,4GHz@3,97 D0, AsusP4P800E-Delux, Corsair Twinx 2x512 3200XL, Geforce eVGA 6800GT, sasiłka Antec true Power 550W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co freelancer7 popełniłem bład ponieważ na magistrali 260Mhz i ustaieniach procka i pamięci 1:1 czyli w tym wypadku pamięci musiałby chodzic na 520Mhz chciałem to odpalic :/ to przecież nie możliwe dopiero potem zmniejszyłem nagistrale na 225MHz i dałem 1:1 czyli pamięci są na 450Mhz i bez problemu chodziło,smigało aż miło.Czyli problem rozwiazany.Teraz mam następny problem ponieważ napięcie VCore mi skacze przy standardowym ustawieniu 1,4V napięcie się waha od 1,344V-1,408V a przy podkręcaniu gdy np. chce ustawić napięcie na 1,475 to wha się on od 1,392-1,475V(rzadkto kiedy osiąga takie napięcie zawsze jest niżej :() i kurde procek jest niestabilny bo mi napięcia nie trzyma :(.Nie wiem czego to wina czy mojego chieftec'a[taki jak w podpisie] czy to wina płyty głownej ?.Hmmm może chłodzenie mosfetów by coś dało proszę o wskazówki w tej sprawie :-).Ktos wie Hmmm jaki bios waszym zdaniem jest najlepszy do płyty Asus P4C800E Deluxe?.Z góry thx za pomoc;).

 

Do chiniol : Hmmm jakiego Ty masz procka i płyte(którą z tego topic'a ?) ?

 

To nikt mi nie odp. na moje pytanie ?

1591350[/snapback]

No akurat moje hynixy chodzą na magistrali 260 i jeszcze troszke wyżej tylko że nie na mojej mobo tylko u kumpla :[ Coś im nie pasuje w mojej płycie :angry: A co do wachania napięć to jest to wina mobo, ale jest na to sposób - droop mod - robi go AK47 :] Poszukaj w teamatach w intelu, jest jeden topic który się zwie Drop Mod needed, tam masz wszystko opisane :wink: To tyle mojego

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co freelancer7 popełniłem bład ponieważ na magistrali 260Mhz i ustaieniach procka i pamięci 1:1 czyli w tym wypadku pamięci musiałby chodzic na 520Mhz chciałem to odpalic :/ to przecież nie możliwe

1591350[/snapback]

masz podobne pamieci do moich i az dziwie sie ze nie chca u ciebie codzic na fsb 260 :) u mnie do 260 dochodza bez klopotu zarowno na p4p800 jak i na p4c800 :)

Edytowane przez asatek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko. Czy p4c800 deluxe łyknie przejściówkę do socket 479???

 

Pytam ponieważ to jedyna opcja żeby mieć swietną wydajność w stosunku do ceny procka (ok 1200zł) - Pentium M

1585560[/snapback]

o ile wiem, to taka przejsciowke lyknie nawet p4p800, tylko ze cala ta 'impreza' jest za droga. za 900 zł mozesz miec 3.2 E0, ktorego wykrecisz spokojnie do 3.5 na default Vcore.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie. Przy FSB 260 w benchmarkach mam artefakty i zaniżoną punktację. Testowałem pamięci memtestem i wszystko wporządku. Superpi16 zapuściłem i też ok. Na forum z pamięciami dowiedziałem się ze to wina płyty poprostu nie wyrabia. Czy to prawda i co możecie na to poradzić?. Sprzęt jak w podpisie.

Pentium IV Prescott 3,4GHz@3,97 D0, AsusP4P800E-Delux, Corsair Twinx 2x512 3200XL, Geforce eVGA 6800GT, sasiłka Antec true Power 550W

1594303[/snapback]

 

Odpiszcie coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i ten mod zapewni lepsze OC ? bo jesli mam go robic tylko po to, zeby miec Vcore w idle 1.525 zamiast 1.6 to troche bez sensu...

1599147[/snapback]

Tak polepsza to O/C poniewaz kiedy sie nnapięcia nie wahają to procesor jest bardziej stabilny :) A co do problemu @neron9 to nie wiem, może już coś nie wyrabia :huh: Bo wina płyty to to na 100% nie jest. Zasilacz raczej spoko, więc nie wiem :/ Może jakieś cześci jest za ciepło :] Spróbuj zrobić jakiś nawiew na chipset, bo mozliwe że on sie przegrzewa i to prowadzi do spadku wydajności :)

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak polepsza to O/C poniewaz kiedy sie nnapięcia nie wahają to procesor jest bardziej stabilny :) A co do problemu @neron9 to nie wiem, może już coś nie wyrabia  :huh:  Bo wina płyty to to na 100% nie jest. Zasilacz raczej spoko, więc nie wiem :/ Może jakieś cześci jest za ciepło :] Spróbuj zrobić jakiś nawiew na chipset, bo mozliwe że on sie przegrzewa i to prowadzi do spadku wydajności :)

Pozdro

1603756[/snapback]

Temperatura w strecie chipsetu jest 40 st. w/g wskazań eweresta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak polepsza to O/C poniewaz kiedy sie nnapięcia nie wahają to procesor jest bardziej stabilny

1603756[/snapback]

Dobra, zalozmy ze zrobie tego moda, wszystko tak jak trzeba itd. Jaka jest szansa ze potem np. cos sie sp&%^$@# ?

No bo w koncu sam producent gdyby mogl to by pewnie to jakos zrobil a tak to... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powinien wystrczyś dobry przewiew w budzie, na chipsecie jest całkiem pokaźny radiator... jedyne co mu do szczesic jaet potrzebne to bobra cyrkulacja powietrza

 

mozesz sie jeszcze pokusic o wymiane pasty termoprzewodzacej mierzy chipem a radiatorem

 

ps. temperatura, którą padaje płyta główna to temperatura we wnetrzu obdowy, a nie samego chipsetu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Kupiełem P4P800 SE i mam problem z mikrofonem - poprostu nic się nie nagrywa. Próbowałem różnych kombinacji z i bez instalowani sterowników. Niestety żadnych efektów :angry: . Czy ktoś spotkał się już z takim problemem i ewentualnie jak go rozwiązał.

(BIOS:1009.004 BETA) (Mam włączone w Biosie Onboard Audio (LAN wyłączony))

Edytowane przez Morf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powinien wystrczyś dobry przewiew w budzie, na chipsecie jest całkiem pokaźny radiator... jedyne co mu do szczesic jaet potrzebne to bobra cyrkulacja powietrza

 

mozesz sie jeszcze pokusic o wymiane pasty termoprzewodzacej mierzy chipem a radiatorem

 

ps. temperatura, którą padaje płyta główna to temperatura we wnetrzu obdowy, a nie samego chipsetu

1608851[/snapback]

To niech mi ktoś napisze jak mam do tego wszystkiego się zabrać pokolei. Bo juz nie wiem czy ta płyta nie wyrabia przy 270FSB dlatego że się zbyt grzeje czy coś innego jest wadliwe. Procek w idle ma 48st a w stresie 68st przy podkręceniu 3,4Ghz@3,85 FSB227. Temp. otoczenia według czujnika w karcie graficznej 40st a wdług ewerasta taka sama więc to by sie zgadzało, co napisałeś,temp.GPU w idle to 60st ale jak sprawdzić faktyczną temperaturę chipsetu. Jak dotykam radiatora chipsetu to jest ciepły ale nie gorący. Co z tymi artefaktami i zanizoną punktacją w benchmarkach jak to zlikwidować, czy to faktycznie może być wina wysokiej temp chipsetu czy czegoś innego. Proszę o pomoc, jakieś uwagi i spostrzeżenia może ktoś coś takiego miał już????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Morf, czy bawisz się w OC, głównie FSB? Czasem przy podkręcaniu FSB ciulowe czipy od kart muzycznych nie wyrabiają i wykazują wadliwe działanie. Inna sprawa to pobaw się w tym cudacznym programi do kontroli karty muzycznej AvRack czy coś takiego, tam się to jakoś da ustawić poprzez autodetekcję, ja zanim ustawiłęm tryb 7.1 na tym guanie to minął tydzień <oczywiście na zestawie techniksa, a nie creative czy cóś z tej bajki>

Edytowane przez GREGSMRQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem male problemy z zalozeniem AC Freezera 4 na P4C800.

Jakby ktos mial podobny problem to nalezy zdjac radiator z mostka polnocnego, zalozyc AC F4. Radiator z mostka troszeczke rozbebeszyc trzeba :)

Zrobilem to przez wyciecie jedneego z zewnetrznych srodkowych listkow - tego obok ktorego jes tnapis asus :) Mozna to zrobic na szybkiego kombinerkami. Nastepnie trzeba odgiag 3 listki na zewnatrz - te na wysokosci klipsa zapianajacego cooler cpu.

Pierw zalozyc cooler na cpu a pozniej radiator na NB i z glowy.

 

Wedlug ASUS Probe 37 stopni na CPU w spoczynku. Mysle ze nie jest zle jak na cooler za 80 pln i paste biala silikonowa H z elektronicznego ;p

 

Nie mialem czasu z O/C wiec pytanko do was.

Na ile moge puscic mojego CPU i grafe ? Wiem ze kazdy cpu jest inny ale nie mam czasu pdoczas kampani wrzesniowe sie bawic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w najwieksze upaly mialem 33 st. w spoczynku na CPU (tez Asus Probe i zwykla pasta silikonowa), a wieczorem jak jest chlodniej spada nawet do 27 st. no ale mam z tylu jeszcze 2x80 mm. Jesli nie masz nic z tyklu budy to moze doloz ?

Co do OC Twojego CPU - to sprawdz bo moze masz stepping M0, wtedy osiagniecie 3.5 GHz nie powinno byc trudne. Inne steppingi @ sie gorzej, w granicach 3.2-3.3 GHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...