Skocz do zawartości
GrOOve

Asus P4C800 i P4P800

Rekomendowane odpowiedzi

blah 2 dni temu mialem reformat partycji C. Nie lubie zmieniac BIOSu, z 2 lata temu musialem reinstalowac winde po flashowaniu. Blah

 

Nowy BIOS daje cos ciekawego ?

Edytowane przez Koziol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

probowal ktos moze dac 4x512 ramu ? ktos gdzies tu kiedys na forum pisal ze Asusy nie za bardzo chca wtedy dobrze chodzic i podobno mocno spada mozliwosc OC ?

mam teraz ustawione FSB=240 1:1 i zastanawiam sie czy nie dolozyc jeszcze 2x512... pytanie tylko czy zestaw 4x512 tez umozliwi takie FSB.

Edytowane przez Vincent de Marco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cpc - comand per clock - odpowiedznik T1 na platformie AMD

u mnie jest cos takiego na ICku i jak wlacze to na 4 kosciachsie nie odpala system a jak wyloncze to wszystko smiga

mam teraz 230MHz na memkach 4 kosci dual wszystkie 2stronne 3-3-3-8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cpc - comand per clock - odpowiedznik T1 na platformie AMD

u mnie jest cos takiego na ICku i jak wlacze to na 4 kosciachsie nie odpala system a jak wyloncze to wszystko smiga

mam teraz 230MHz na memkach 4 kosci dual wszystkie 2stronne 3-3-3-8

1639387[/snapback]

a juz qmam... ale to wtedy sie robi porazka dla wydajnosci/przepustowosci pamieci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak w ogole to po co daja 4 sloty na ram na plytach skoro sa problemy z obsadzeniem wszystkich... ? w instrukcji mam napisane, ze mobo obsluguje max. 4 GB... pewnie gdbym dal 4x1GB to nawet do BIOSu bym nie mogl wejsc skoro 4x512 trzeba 'hamowac' do 3-4-4-8...

I po co cale to sciemnianie ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh to to jeszcze pikus. Najlepiej jest jak okazuje sie ze na plycie w ktorej sa 4 gniazda pamieci nie mozna obsadzic 3 kosci nawet gdyz okazuje sie ze 2 kosci sa dwustronne elektrycznie i zajmuja 4 banki pamieci :) Wtedy jest dopiero kaka :)

Mialem tak na starym Gigabyte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kosci pamieci sprzedawane sa jako :

SS - single sided

DS - double sided

w instrukcji czesto opisana jest kolejnosc obsadzen gniazd

W plytach glownych istnieje rozna ilosc bankow pamieci, zalozmy 4 banki pamieci : 0,1,2,3.

Plyta glowna np z 4ma gniazdami moze obslugiwac tylko dwie kosci DS lub 4 SS.

Warto przed zakupem kosci sprawdzic na stronie producenta kosci czy model ktory chcemy kupic jest DS czy SS.

Pozniej mase ludzi pisze, mowi ze "kosci sie gryza". W wiekszosci przypadkow nie chodzi o kompatybilnosc kosci tylko o to, ze nie czytaja instrukcji do plyty glownej, gdzie opisane jest jak nalezy obsadzac pamieci :)

Tak wiec majac plyte z 4ma gniazdami i dwoma koscmi DS nie mamy mozliwosci dalszej rozbudowy pamieci bez wymiany istniejacych juz kosci. Dlaczego ? Oto przyklad

 

numer gniazda | obsluga bankow pamieci

1| 0/1

2| 1/2

3| 2/3

4| 3/0

dany bank moze byc uzyty tylko raz. Tak wiec w takim czysto hipotetycznym przykladzie majac dwie kosci DS mozemy obsadzic tylko w gniazdach 1i3 oraz 2i4 i to by bylo na tyle. Nawet jakbysmy mieli dodatkowe kosci to juz plyta glowna ich nie obsluzy.

 

Dołączona grafika

Screen z sandry. widzimy tutaj ze kosci sa SS. Jakby byly DS to wszystkie banki bylyby zajete.

 

Kiedys na THG bylo porownanie kosci obu typu. W kazdym badz razie najbezpieczniej upewnic sie przed zakupem i sprawdzic czy kupujemy kosci SS. Dodam, ze nie spotkalem sie jeszcze zeby sprzedawca w sklepie sam wiedzial wiec trzeba wybrac do sklepu sie dwa razy. Spisac oznaczenie pamieci lub ukladow na nich i sprawdzic na stronie producenta :)

 

Jak wczesniej nie zwracales na to uwagi to mozesz sprawdzic w Sisoft Sandrze w jaki sposob osblugiwane sa twoje kosci i ile bankow zajmuje kazdy uklad.

 

Dodam jeszcze ze "Stronnosc optyczna" to nie to samo co "stronnosc elektryczna", wiele ludzi sadzi ze jak uklady pamieci sa po jednej stronie laminatu to jest wtedy SS :mur:

 

GREGSMRQ : stronnosc elektryczna nie ma wplywu na FSB. W przypadku DDR3200 efektywne 400 Mhz bierze sie stad, ze zliczane sa zarowno amplitudy sygnalu dodatnie jak i ujemne a nie tylko dodatnie jak w przypadku SDR.

 

http://www.tomshardware.com/motherboard/20...4/i875p-04.html

Edytowane przez Koziol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie screen z Sandry wyglada dokladnie tak samo. Wynikaloby z tego, ze bank 1 i 3 sa wolne, ale kawalek dalej mam cos takiego:

 

Logical/Chipset 1 Memory Banks

Bank 0 : 512MB DDR-SDRAM 2.5-4-4-7 1CMD

Bank 1 : 512MB DDR-SDRAM 2.5-4-4-7 1CMD

 

To jak to jest - Bank 1 jednak zajety ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

T1 daje nieduzo:) a timingow nie 3a zmienac

przy 4 kostkach albo troszeczke je poluzowac

 

to AMD ma problemy ze stabina praca na 4 kostkach ja czegos takiego nie zauwazylem u siebie

 

ps mam 4 kosci DS wiec chyba obsadzone wszystko na maxa (moze poza pojemnoscia:P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

A ja mam bardzo lamerskie pytanie.

Mam problem z instalacją win xp sp1 na plycie p4c800e-dlx. Probuje instalowac na dysku serial ata samsung sp2504c. Dysk serial ata 2 z ncq. Bios plyty obecnie ver. 1023.

Przy instalacji podaje sterownik kontrolera z dyskietki, ale instalator twierdzi ze nie mam zadnej pamieci masowej zainstalowanej w komputerze.

Moze nastawy biosu? Dysk mam ustawiony na prace w trybie ide a nie raid. Przy probie zmiany trybu pracy - restarty komputera.

Moze ktos moglby dokladnie opisac, jak zainstalowac 1 dysk serial ata na tej plycie?

Dodam, ze dysk zezworowany jest na S-ATA 150mbps.

Gdy dysk podpinam jako dodatkowy, to windows mi go widzi normalnie. Tzn. jak botuje system z ide.

Dziekuje za wszystkie odpowiedzi, podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Doszedłem do etapu, kiedy znajduje już mi dysk. Używałem złego sterownika.

Problem jednak w tym, że operacja instalowania systemu trwa strasznie długo.

Dochodzę do momentu formatowania dysku (co trwa około 15 min.).

Formatowanie jednak nie dochodzi do skutku. Przez około pół godziny pasek postępu nadal stoi na 0%.

Dziwna jednak sprawa z tym dyskiem.

Gdy system odpalam z ze zwykłego ata to dysk widzi mi normalnie i moge na nim pracować.

Gdy próbuję zainstalować na nim system - lipa...

Może ktoś miał jakieś z tym doświadczenia.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Tak właśnie mam ustawione. Jak ustawię inaczej to mam restarty kompa zaraz po asus logo.

Dysk jest widziany tylko przez kontroler promise, jak podlacze pod kontroler intelowski, to odrazu po asus logo mam restart.

Odpusciłem sobie i postanowiłem sprzedać dysk.

Prawdopodobnie przyczyną jest wlaśnie ncq.

Nic. Kupię zwykłego ide dużej pojemności a w przyszłości przy zmianie plyty bedę patrzał, czy obsługuje ncq i sata II.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...