Skocz do zawartości
GrOOve

Asus P4C800 i P4P800

Rekomendowane odpowiedzi

Mam P4P800 dlx i pewien problem. Otoz za kazdym razem gdy wylacze komputer, ponowne uruchomienie nie jest mozliwe. Komputer startuje ale nie pojawia sie ten ekran powitalny i monitor sie nie wlacza. Za drugim, trzecim badz piatym razem sie uda i wtedy wyskakuje komunikat, "Overclocking failed" co jest conajmniej zastanawiajace, gdyz komputer aktualnie nie ma w sobie nic podkreconego. Ma ktos jakis pomysl czym to moze byc spowodowane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam P4P800 dlx i pewien problem. Otoz za kazdym razem gdy wylacze komputer, ponowne uruchomienie nie jest mozliwe. Komputer startuje ale nie pojawia sie ten ekran powitalny i monitor sie nie wlacza. Za drugim, trzecim badz piatym razem sie uda i wtedy wyskakuje komunikat, "Overclocking failed" co jest conajmniej zastanawiajace, gdyz komputer aktualnie nie ma w sobie nic podkreconego. Ma ktos jakis pomysl czym to moze byc spowodowane?

zrób clear CMOS.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co może być przyczyną tego że komp o konfiguracji takiej jak niżej podczas normalnej pracy wydobywa dziwny dźwięk coś jakby strzelał lub pykał mniej więcej tak: "cryyk". Wiem że być może nie jasno to napisałem ale niestety nie wiem jak mam to dokładniej określić. Komputer pozatym chodzi dobrze, nie zawiesza się jest raczej stabliny, chociaż nie dokońca ale jeszcze nigdy się nie zrestartował (chociaż być może dlatego, że od niedawna używam zasialcza UPS - gdyż myślałem że wina "strzelania" leży po niestałym napięciu podawanym przez gniazdko w ścianie).

 

Konfig:

 

Asus P4P800

Pentium 4 3Ghz 1mb cache

1024mb RAM GEIL

Radeon 9000Pro

Zasilacz Modecom 350wat kupiony wraz z obudową ModeCom Harry

 

Czy te strzały mogą być spowodowane przez płytę - płyta jest nowa ma zaledwie 2 tygodnie, Czy może jest to jednak wina zasilacza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za co odpowiada funkcja graphic aperture size?? (czy zwiększenieparametru z 64 do 256, przy 1 GB Ramu przekłada się jakoś na wydajność??); jeżeli mam 1 Gb ram jaką wartość gas ustawić, jako optymalną??). Przy okazji...mój ASUS P4P800 FSB chodzi obecnie na 250 MHz, FSB/DRAM 5:4, na 200 MHz, Bus speed - 1000, przy procku P IV Northwood 2,4@3,0 Ghz, konfig działa stabilnie, czy potrzebne jest wobec tego jakieś np. dodatkowe chłodzenie lub inne srodki ostrożności :? ??? Z góry dziękuję za wskazówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż - stosuje boxowe chłodzenie (podobno na Norhwoodzie to się spawdza)...sisoftsandra czy asus probe pokazują - 25 C w spoczynku + do 45 C w stresie (to chyba raczej niewygórowana temperatura??)...temp. płyty - do 42 C w stresie (chodzi o wskażnik - mainboard z sisofta)...north bridge "na ręke" lekko ciepły, a chipset "bardziej lekko ciepły": ale nie gorący (przy okazji - może jakieś programy do szczegółowego monitorowania temp. płyty gł.??)...przy czym obecnie - obudowa - chieftec z serii Matrix (+dwa wiatraki w środku, w perspektywie kolejne 2). Czy w związku z powyższym potrzebne są jakieś środki bezpieczeństwa - wiatraki, radiatory etc. Prosżę o wskazówki.

Edytowane przez Jake79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam P4P800 dlx i pewien problem. Otoz za kazdym razem gdy wylacze komputer, ponowne uruchomienie nie jest mozliwe. Komputer startuje ale nie pojawia sie ten ekran powitalny i monitor sie nie wlacza. Za drugim, trzecim badz piatym razem sie uda i wtedy wyskakuje komunikat, "Overclocking failed" co jest conajmniej zastanawiajace, gdyz komputer aktualnie nie ma w sobie nic podkreconego. Ma ktos jakis pomysl czym to moze byc spowodowane?

 

Witam mam ten sam problem, wiecej w * TEMACIE *

 

To moj pierwszy intel i jeszcze nie bardzo wiem jak go ustawic, zwlaszcza na takim biosie

 

Moj config:

P4C800E Deluxe 2.0 Bios 10.23

P4 3.0E 3000/800/1M Prescott

2x256Ram TwinMos 2.5-3-3-8 (kosci Mtec)

Zasilacz 420W

 

Ustawienie tych kosci na AMD to pryszcz, po porstu taimigni, ale w Intelu jest wiecej opcji, moge prosic o jakies info. No i oczywiscie o pmoc w tym problemie jaki zlinkowalem. Pozdro

 

----

Juz cos sie wyjasnilo, wgralem jeszcze raz biosa, troszeczke inna metoda i jest prawie dobrze....

 

Moje pytanie czy mieliscie kiedys problemy z instalacja karty muzycznej (tzn wogole nie byla widziana w systemie). druga sprawa bo ladnie zainstalowane USB, zero konfliktow ale nie dziala, nic nie wykruwa po podlaczeniu.

 

Jeszcze pytanie odnosnie grzania sie NB, u mnie jest wrzacy - to normalne czy mam sie martwic (odnoscnie moich problemow)

 

i jeszcze jedno na koniec

 

Czy ktos moze udostepnic na forum ISO plyty dostarczonej z P4C800E Delux

 

Chodzi mi o ta funkcje ratujaca biosa z CD

Edytowane przez karaluch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. allegro.pl / sklepy isternetowe

2. imho dużo gorsza (p800/c800: dual, chipset intela, sprawdzona...)

3. allegro.pl / sklepy isternetowe - ale raczej stosunkowo niewiele

Ja wiem jakie są ceny na allegro tylko chodzi mi o to czy to nie są ceny z nieba wzięte dlatego pytam się ile teraz warte takie coś jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż - stosuje boxowe chłodzenie (podobno na Norhwoodzie to się spawdza)...sisoftsandra czy asus probe pokazują - 25 C w spoczynku + do 45 C w stresie (to chyba raczej niewygórowana temperatura??)...temp. płyty - do 42 C w stresie (chodzi o wskażnik - mainboard z sisofta)...north bridge "na ręke" lekko ciepły, a chipset "bardziej lekko ciepły": ale nie gorący (przy okazji - może jakieś programy do szczegółowego monitorowania temp. płyty gł.??)...przy czym obecnie - obudowa - chieftec z serii Matrix (+dwa wiatraki w środku, w perspektywie kolejne 2). Czy w związku z powyższym potrzebne są jakieś środki bezpieczeństwa - wiatraki, radiatory etc. Prosżę o wskazówki.

1. boxowe na northwoodzie na pewno sprawdza sie lepiej niz na prescottcie, ale montujac cos lepszego przedluzysz zywotnosc procka i zabezpieczysz sie przed ewentualnymi zwisami np. latem

 

2. plyty asusa zanizaja odczyty temp... taka ich uroda... dodaj 8-10 st.C

 

3. z tymi srodkami bezpieczenstwa to przesada, ale dodatkowy nawiew + radiatory na pewno nie zaszkodza, zwlaszcza latem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw poczytaj czym jest RAID (link)

 

Pozniej sprawdz jakie masz dyski, czy takie same (producent, rozmiar, szybkosc, bufor, seria)

 

Kolejna sprawa poszukaj na googlach testwo i oponie o raidzie i twoich dyskach tak aby miec jakies rozeznanie czy cos zyskasz, bo jesli chodzi o raid to mozesz zyskac ale kosztem uniwersalnosci i mozliwosci manipulacji dyskami -> Jak juz zepniesz 2 dyskie w macierzy to nie mzoesz je rozdzielac bo stracisz dane !!

 

A kolejna sprawa to raczej ten temat nie sluzy rozpisywaniu sie o wlasciwosciah macierzy tylko o samej plycie, proponuje nowy temat albo znalezienie w wyszukiwarce bardziej odpowiadajacego!

 

ps. 1 zlacze = 2 dyski (popatrz sie jak wyglada kabel ata133 - ile masz wtyczek na tej tasmie a wszystko bedzie jasne)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faktycznie kabel ata :D

poczytalem o tym i juz troszke wiem....tylko czy warto mi przepiac ten jeden dysk co mam w gniazdo z raid?? skorzystam z opcji nowy temat :D

Wiec ja nie czytalem i nie wiem ale wiem jedno ze wlaczenie kontrolera RAID w biosie to dluzsze uruchamianie systemu i zawsze jakies wieksze obciazenie procesora, nie wiem ile mozesz zyskac,pewnie nic jak masz tylko 1 dysk wiec na dobra sprawe polecam dac w bisie na disable :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tym momencie mam disable i system faktycznie sie wlacza szybciej...

mam pytanie czy moja plyta obsluguje sata II??

a taka mala watpliwosc niby ta plyta jest stworzona do o/c a na msi 845 pe max przy tej samej konfigyracji procesor szedl na fsb 120 a teraz tylko 117!!

w czym lezy problem??

Edytowane przez luk1985

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie moze czy na p4p800 pojdzie p4 3.4 ?

Kupilem sobie ta plyte, ale dopiero w domu jak zaczalem przegladac instrukcje zauwazylem ze:

1. procesor "up to 3.2+" - plus sugeruje ze szybsze tez powinny dzialac.

2. Vcore od 1,500v - tu jest problem bo moj p4 wg specyfikacji intela powinien miec 1,250-1,400.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może sie uda kupić w Polsce... I tak sie opłaca przeciez pentium M podkrecony na 2,5 bije athlona FX-55!!!KLIK

 

no to jeszcze zależy w czym bije :P

mam mobilka i powiem tak - są testy w których mobilek jest tylko na równi z A64 (a miałem A64 to coś wim)

Oczywiście u mnie pewnie troche chipset kaszani ale po i875/865 nie spodziewam się cudów

do rzeczy super PI duże próbki 16m/32m - na tym samym poziomie co A64, Cinebench ten sam poziom ...

dużą przewage ma w PI 1M, 3Dmarku 2001, AIbench

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Joe_Doe-pójdzie i v-core będzie takie jak ma być(ja na celerynie 2,66@3,4 mam od 1,375-więc od 1,5 to błąd w opisie albo jakaś inna wersja-stawiam na błąd)

Edytowane przez dustone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie moze czy na p4p800 pojdzie p4 3.4 ?

Kupilem sobie ta plyte, ale dopiero w domu jak zaczalem przegladac instrukcje zauwazylem ze:

1. procesor "up to 3.2+" - plus sugeruje ze szybsze tez powinny dzialac.

2. Vcore od 1,500v - tu jest problem bo moj p4 wg specyfikacji intela powinien miec 1,250-1,400.

raczej tak. kiedy ten opis był pisany nie istanieły jeszcze p4 3.4GHz.

a co do v-core. na p4p800 działają prescotty wiec jest w stanie dać stosownie mniej (ew. bedzie potrzbny upgrade biosu)

 

jeśli jeszcze nie kupiłeś płyty to poszukaj p4p800 SE. napewno nie bedzie problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...