Skocz do zawartości
GrOOve

Asus P4C800 i P4P800

Rekomendowane odpowiedzi

3 lub 2 fazowe zasilanie procesora.

lan 1Gb przeciw 100Mb.

i jeszcze pare mniej istotnych cięć.

 

z biosami może być problem. musiałbyś zablokować sprawdzanie zgodności biosu (jak sie to nazywa nie wiem), ale pozatym jest szansa ze zadziała... tylko po co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mod na Vmem w p4c800 z linii 3,3 działa bezproblemowo ?

tak, jeden kabelek i po ptokach, dziala fajnie tylko jak masz pamiatki utt to jednak potrzebna regolacja bo za malo/za duzo V i pamieci sie sypia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

posiadam:

 

płyte - Asus P4P800

bios - AMI 1019

procesor - Intel Pentium 4, 2667 MHz Northwood

pamiatki - 2x 256 MB PC3200 200MHz 2.5-3-3-8

 

co i na ile najpeliej podkrecic zeby wyciagnac jak najwiecej z procka?

:wink:

wiem caly tamat jest o podkrecaniu p4p800 :) ale ja zabradzo sie nie znam :P

i dlatego chcial bym zeby ktos kto juz probowal z takim lub podobnym zestawem

sprzertu poradzil mi co pozmieniac w biosie.

 

z gory dzieki

 

pozdrawiam

Neone

Edytowane przez Neone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam płytę P4P800 E-Dlx i korzystałem ze SpeedFan'a do regulacji obrotów wentylatora na CPU. Po dokupieniu dwóch wiatraczków do obudowy liczyłem, że też zmienię ich obroty tym programem, jednak okazało się, że zmiany w SpeedFan'ie ich nie dotyczą. Czy u was też jest podobnie? Zostaje mi już tylko oddzielny regulator obrotów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam płytę P4P800 E-Dlx i korzystałem ze SpeedFan'a do regulacji obrotów wentylatora na CPU. Po dokupieniu dwóch wiatraczków do obudowy liczyłem, że też zmienię ich obroty tym programem, jednak okazało się, że zmiany w SpeedFan'ie ich nie dotyczą. Czy u was też jest podobnie? Zostaje mi już tylko oddzielny regulator obrotów?

u mnie mimo że w abicie jest tak samo

możesz regulować z tego miejsca gdzie masz cpu albo (nie wiem czy w jest asusach NB)

możesz zrobić taniej mały modzik żeby działał na 5V , 7V tylko na 5v nie wiadomo czy ci wystartują. Jakie masz wentylatory?

następnym razem podkręć sobie mózg i używaj wyszukiwarki

następnym razem to może sobie komentarze zachowaj dla siebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

generalnie do P4C800 jakiego max. Prescotta mozna dac ?

zastanawiam sie nad upgradem...najchetniej Northwooda ale sa nie do dostania (jak ktos by mial jakiegos powyzej 3 GHz to niech da znac !)...

podobno moga byc problemy przy Prescottach bo zasialanie na Asusach nie wyrabia ? A plyty przeciez zmieniac nie bede :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś zrobił na P4C800 Vmem modametodą Kyosena ( z linii 3,3) ??

Zrobiłem i ... nie działa :?

Nie wiem nawet czy dobrze podlutowałem, bo stronka Kyosena nie działa i dostępna jest tylko miniaturka fotki ...

zagadaj do Raven'a ...bankowo robil takiego moda na mojej obecnej plytce :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam mały problem bo dostałem do testowania P4 2,4 /800 /HT.I wszysko by było ok tylko do jakiej granicy można go kręcić?( chodzi o fsb).Na razie mam 3,2 GHz , fsb 1066 a pamiątki asynchro 2,5 3 3 7 full stabilne na asusie p4p800 ,temperatura to około 30 stopni ,napięcie 1,6v.Jaka jest górna granica fsb na asusach bo aż mnie korci podkręcić go dalej.Kurcze ten northwood mnie zadziwił.Sorka jeśli było ale piszę z pracy a oko patrzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Proszę o pomoc :-P...Mój konfig - asus p4p800, proc PIV Northwood 2,4@3,0 (metodą - pamięci na sztywno na 320 Mhz, przy FSB 250 - w pełni stabilnie)+ Chieftec 360 Vat + 2*512 Goodram 400 Mhz dual. W ostatnim czasie przy starcie plansza bios płyty głównej ładuje się znacznie dłużej niż to wcześniej bywało ;-)) (z pół minuty gdzieś tak...; poprzednio kilka sekund). Nie wiem co to może być?? Proszę o informacje na ten temat (czy to sygnał nadchodzącej usterki np.???). Z góry dziękuje za fachowe wskazówki.

Przy okazjii...po podłączeniu netu przez usb przy starcie - krótkie "piknięcie" (sygnał dźwiekowy;))), czy to norma??

Edytowane przez Jake79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Proszę o pomoc :-P...Mój konfig - asus p4p800, proc PIV Northwood 2,4@3,0 (metodą - pamięci na sztywno na 320 Mhz, przy FSB 250 - w pełni stabilnie)+ Chieftec 360 Vat + 2*512 Goodram 400 Mhz dual. W ostatnim czasie przy starcie plansza bios płyty głównej ładuje się znacznie dłużej niż to wcześniej bywało ;-)) (z pół minuty gdzieś tak...; poprzednio kilka sekund). Nie wiem co to może być?? Proszę o informacje na ten temat (czy to sygnał nadchodzącej usterki np.???). Z góry dziękuje za fachowe wskazówki.

Przy okazjii...po podłączeniu netu przez usb przy starcie - krótkie "piknięcie" (sygnał dźwiekowy;))), czy to norma??

Dziwna sprawa z tymi asusami. U mnie bios od początku sie muli i to strasznie, działa tak wolno że podniesienie o 1mhz takt proca trwa około 3 sec., odświeża mi od nowa cały ekran. Cholery można dostać bo jak coś przedobrze to podniesienie z powrotem fsb ze 133 na 225 zajmuje pół dnia. Poza tym zauważyłem że ładuje biosa szybciej przy drugim włączeniu w tym samym dniu. Pierwsze jest takie ze stoi z 30sec. z panelem informacyjnym a drugie już po 5 sec. zaczyna ładować winde. Robiłem już chyba wszystko: clearcmosy, flashe i dalej jest tak samo bez względu czy jest oc czy default. Właściwie w normalnym uzytkowaniu to nie przeszkadza ale chciałem powalczyć o wyższe fsb. Przy fsb 233 wysypują sie memki i trzebaby sie pobawić napięciami ale jak pomyśle, że każdy test zakonczony niewstaniem kompa mam zrobić clearcmosa i od początku podnosić fsb o prawie 100 mhz do tego co mam już pewne to mnie *&^Y$@%&$. Ma ktoś z Was jakiś pomysł co to może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ostatnio modernizowalem swoja maszyne, moze nie jest jakis konkret, ale na wiecej mi narazie finanse nie pozwalaja... Ogolnie P4P800, Cel D 2.66 (oczywiscie na 533 chodzi) no i tutaj sie pojawia problem. Do tego ram, 256 Kingmaxa i dlaczego nie chce dzialac na 400, tylko dziala na 333. Podobno jest zaleznosc, gdy procek chodzi na 533 to ram musi na 333 chodzic.. Nie da sie tego zmienic? Teraz planuje sobie dokupic troche ramu, najprawdopodobniej 2x256 Geila, badz Patriot`a, oczywiscie w dualu... Co byscie polecili, jak bedzie sie spisywal dual przy takim procesorze i takiej czestotliwosci, oraz dlczego moze byc taka zaleznosc w czestotliwosciach procka i ramu?

 

Z gory dzieki ;]

Budzik

Edytowane przez Budzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ostatnio modernizowalem swoja maszyne, moze nie jest jakis konkret, ale na wiecej mi narazie finanse nie pozwalaja... Ogolnie P4P800, Cel D 2.66 (oczywiscie na 533 chodzi) no i tutaj sie pojawia problem. Mianowicie, mam do tego ram, 256 Kingmaxa i dlaczego nie chce dzialac na 400, tylko dziala na 333. Podobno jest zaleznosc, gdy procek chodzi na 533 to ram musi na 333 chodzic.. Nie da sie tego zmienic? Teraz planuje sobie dokupic troche ramu, najprawdopodobniej 2x256 Geila, badz Patriot`a... Co byscie polecili, oraz dlczego moze byc taka zaleznosc w czestotliwosciach procka i ramu?

 

Z gory dzieki ;]

Budzik

Na tej płytce nie ustawisz asynchro 133/ 400. Dopiero dla fsb 200 w biosie otwiera się 400 dla mem - przynajmniej na ostatnim oficjalnym biosie tak jest a czy są inne nieoficjalne tego nie wiem. Także jak na oficjalnym chcesz dobić do 400 memki to musisz fsb proca dojechać do 200 co przy mnożniku Twojej celiny...cóż... spróbować można... a jak sie nie uda to go sprzedaj i kup z mniejszym mnożnikiem - np takim jak mój, przy fsb 200 mam 3,2giga - przy dobrym układzie nie dołożysz nic kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...