Skocz do zawartości
GrOOve

Asus P4C800 i P4P800

Rekomendowane odpowiedzi

moja 2,66 poszła na 3,6 -potem miałem problemy z zasilaczem

No... zasiłka to podstawa. Na poprzednim zestawie dokonałem kill na codegenie 300W ale umarł samodzielnie uff nic za sobą nie zabrał - farciarz jestem, co? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w firmie jakies 3 tygodnie temu poszly 2 zasilacze codegena, jeden po drogim, cale szczescie nic nie spalily ;]

 

Jutro sie pobawie, zobaczymy jak bedzie chodzil jak zmienie fsb na 200.... Problem mam chwilowo z chlodzeniem, bo oczywiscie mam boxowe:/ Ale jeszcze troche ;] Jutro pewnie dam znac, czy zakonczylo sie to sukcesem ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w firmie jakies 3 tygodnie temu poszly 2 zasilacze codegena, jeden po drogim, cale szczescie nic nie spalily ;]

 

Jutro sie pobawie, zobaczymy jak bedzie chodzil jak zmienie fsb na 200.... Problem mam chwilowo z chlodzeniem, bo oczywiscie mam boxowe:/ Ale jeszcze troche ;] Jutro pewnie dam znac, czy zakonczylo sie to sukcesem ;]

No jestem ciekaw jak to wypadnie, bo przy Twojej celinie z mnożnikiem x20 fsb 200 to dosyć dużo ale jak sie uda to otrzymasz ładną okrągłą cyferkę :D. Ale box tu raczej nie wystarczy. Pomyśl o tym zeby pchnąć tą celinę tak jak Ci już wyżej pisałem. Myślę, że dwie setki to minimum jakie za niego wezmiesz a za 230 zeta masz cielaka 2,13 który jeżeli wejdzie na 4 giga to przy fsb250 a to już nieźle. Tym bardziej, że jesteś przed zakupem(tak chyba pisałeś) pamięci i jak dobrze poszukasz to może znajdziesz takie co wytrzymają ddr500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powiem, ciekawie by bylo... W tej chwili niestety nie moge niz zdzialac, gdyz siedze w pracy, ale jak wrocie... ;]

Przyznam sie ze w kreceniu jestem swierzak, no ale jakos trzeba sie uczyc. Co do pamiatek to nie mam duzej mozliwosci, bo mam do wydania okolo 200 zl. W gre wchodza z tego co patrzylem Geile, oraz Patrioty. Z tego co slyszalem/czytalem to Geile sa stabilniejsze, ale do zabawy tylko i wylacznie te z wyzszych polek. Natomiast Patrioty sa bardziej przychylne do zabawy... No i jeszcze Twinmosy, ale jeszcze zalezy ktore ;]

 

Ogolnie zastanawialem sie nad:

http://www.geil.pl/mb/400vld.html

http://www.geil.pl/mb/400kh.html

 

Co o tym sadzicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym wątku jest coś o Geilach ale chyba ultra-x, nie pamiętam dokładnie. Poczytaj posty od 200 do 300 tam gdzieś coś o memkach było. Wydaje mi sie że był link do testu Geil ultra-x w którym wytrzymywały ddr550. Do 200 stówek hynixy d43 - też fajnie sie kręcą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te geile sobie odpuść, szkoda kasy, ultra-x mógłbyś zapodać, bo płyta Ci takie asynchro umożliwi ale jaka cena. Jak nie zmienisz proca na mniejszy mnożnik to zaryzykuje stwierdzenie że nawet 400mhz hynixów nie wykorzystasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prondu nie mialem w domu i nie bardzo moglem testowac :P Dzis wgralem sobie nowy bios 1019, mialem 1016, mozna taktowac co 1 mhz, a nie jak wczesniej procentowo (albo poprostu nie zmienilem na manual, no nie wazne). Co do tego ze przy cpu na 200, faktycznie otwiera sie ram na 400, ale co z tego jak mi boxowe chodzenie wysiada ;] Taraz bede sobie spokojnie czekal az mi troche kasy wpadnie (czekam na wyplate, jak zostanie cos luzem to pewnie kupie) chodzenie, z tego co znajomy testowal u siebie to arctic cooling`a pewnie zapodam, cichy, wydajny i nie drogi ;] 3 najwazniejsze cechy ;] Temperatury procka przy podniesieniu do 150 wynosily w granicach 55st., (w biosie, bez obciazenia:)) :mur: Przy 160 juz mialem kolo 70 st i stwierdzilem ze sobie odpuszcze na chwile obecna, do puki nie sprawie sobie normalnego chlodzenia... Ech, wszystko piekniem ladnie, ale kasy brak hehe ;] Dodatkowo mialem dziwna akcje, po skonczonej zabawie, pozostawilem procka na 2.66, czyli standard.. Cos tam sobie jeszcze przegladam w biosie, nagle wiatrac zaczyna mi ewidentnie zwalniac ;] Wchodze w monitor napiec, temp. i tak dalej, a wentylator z ponad 2000 obrotow spadl na czerwono na 1500, a temperatura odrazu urosla do 50 st. (procek na 2.66, czyli standard). Wylaczylem kompa, obejrzalem co tam sie dzieje - nic. Odpalam i chodzi normalnie ;] Dziwne hehe ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 160 juz mialem kolo 70 st i stwierdzilem ze sobie odpuszcze na chwile obecna, do puki nie sprawie sobie normalnego chlodzenia... m sie dzieje - nic. Odpalam i chodzi normalnie ;] Dziwne hehe ;]

No trochę wysoko ta temp. a Twój procek przy 160 ma dopiero 3,2 giga. Dlatego zmień go, bo nawet jak dobijesz fsb do 200 i będziesz miał 4 giga to i tak cielak taki jak mój puszczony na 3,6 giga bedzie wydajniejszy bo osiąga to przy fsb 225 a największy przyrost mocy dostajesz przez fsb. Mnożnik sobie można w dupe wsadzić, liczy się tylko fsb a mnożnik to tylko podnosi temp proca a wydajności prawie wogóle nie daje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budzik we Wrocku w sklepie Arest cielak D310 (2,13) jest za 185 zyli. Mówie Ci pchnij tego swojego i bez dokładania kasy zyskasz większą wydajność o ile przy cielakach można użyć słowa wydajność.

No i tak najprawdopodobniej zrobie, niedlugo pojdzie najprawdopodobniej na allegro moj cel, a 2.13 mam za 190zl u braciaka w firmie, wiec nie oplaca mi sie z tamtad brac, bo z przesylka wiecej wyjdzie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty widze tez masz 2.13, jakie masz chlodzenie tam, bo widze napis BOX, ale nie dowierzam ;]

To uwierz :D powaga jade na box i w stresie przy fsb 225 mam 57C w sychro. Ostatnio ustawiłem asynchro, memki dałem na 262,5 i musiałem z fsb troszke zjechać chyba do 210 to miałem 61C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Proline za 175 zyli

He mam jeszcze na biurku swoją wyglancowaną 2,66 ale widzę że trzeba się jej pozbyć i kupić taką 2,13.Radiatorki na mosfety już są pod kręcenie p4 ale ta cena ...miodzio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołem, chcę porównać wydajność przy dwóch konfiguracjach, ale nie wiem czy jest sens tracić czas.

A mianowicie:

 

Obecnie sprzęt chodzi w następującej konfiguracji:

- ASUS P4P800

- P4 Northwood 2.4@3.3 (12x275)

- RAM 2x512MB Hynix 400@550 DDR Synchro Single Channel

 

Niestety przy obecnej częstotliwości FSB 275 MHz moje Hynixy już nie wyrabiają w dualu – w singlu jest wszystko ok. – timingi mam już maksymalnie poluzowane.

 

Zastanawiam się natomiast nad tym, czy ustawiając pamięci asynchronicznie (zmniejszając im częstotliwość) i puszczając je w dualu – osiągnę większą wydajność ogólną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thoom:możesz podać temp , napięcie cpu i czy masz radiatorki na mos-fetach?Mam takiego samego proca i na fsb 266 mam ok 30 st. co mnie troszkę dziwi.Płytę mam asusa p4p800 i troszkę mi jej szkoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thoom:możesz podać temp , napięcie cpu i czy masz radiatorki na mos-fetach?Mam takiego samego proca i na fsb 266 mam ok 30 st. co mnie troszkę dziwi.Płytę mam asusa p4p800 i troszkę mi jej szkoda.

Vcore: 1.575V

Chłodzenie: Freezone QVC-100 Cu+

Temp: Idle 35, Stress 56

Mosfety bez radiatorów

 

A co do platformy to daje rade B) i jeżeli będę zmieniał to na pewno nie w tym roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś mi powiedzieć jak na tej płycie Asus P4P800-X sterować oboroty coolera od CPU? Bo ciągle mi chodzi na maxa....albo żeby automatycznie to robił?

Można to zrobić przez ustawienie odpowiedniej opcji w biosie - Q-Fan Control.

Lub zainstaluj speedfana po prostu (lepsze rozwiązanie - bardziej elastyczne).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko: Czy obsadzenie wszystkih slotów od ramu pamięciami 512 wpływa negatywnie na pracę płyty głównej??? Dzięki za info.

Płytka jak w opisie.

A i jescze jedno gdzie znajduje się opcja dzielników dla pamięci i fsb .Nie mogę odnaleźć tego w biosie. bios ver.1009

Edytowane przez !Łukasz!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko: Czy obsadzenie wszystkih slotów od ramu pamięciami 512 wpływa negatywnie na pracę płyty głównej??? Dzięki za info.

Płytka jak w opisie.

A i jescze jedno gdzie znajduje się opcja dzielników dla pamięci i fsb .Nie mogę odnaleźć tego w biosie. bios ver.1009

Nie wpływa negatywnie.

 

Opcje do dzielników znajdują się w menu odpowiedzialnym za podkręcanie procesora czyli AI Overclocking.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to menu jest w biosie czy w programie do OC tej płytki? W biosie nazywa się to inaczej.

Instalowałem kedyś AI Booster i wyskakiwały mi jakieś błędy. ihmo "revision by 0" olałem temat i odinstalowałem.

Edytowane przez !Łukasz!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mogę tego odnaleźć .

Wchodzę do biosu jest zakładka Advenced wybieram jumperfree configuration potem AI overclock tuner i nie ma tego dzielnika. W innych zakładkach też tego nie ma. <_< <_<

Edytowane przez !Łukasz!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...