Skocz do zawartości
GrOOve

Asus P4C800 i P4P800

Rekomendowane odpowiedzi

myślę matthew żę niestety nie ja miałem taką samą sytuację z celeronem 1,8, tylko mi pokazywało pamiątki w biosie 266Mhz!!!. Jak masz procka na Northwoodzie to myślę że nie będziesz miał problemu ze sprzedarzą i zapodaj sobie na 800 MHz tylko z serii DO bo ja mam serię Co :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że możesz mieć rację bo jest to jedna z pierwszych płyt i wogóle miałem problem bo gdy kupiłem procesor 2,8 Prescott to nie wstał mi komp i musiałem aktualizować bios!! . Dzięki za odpowiedź ale czy jest jakiś sposób żeby się tego pozbyć ???

1211250[/snapback]

Z tego co wiem - nie. To wina kontrolera pamieci na tych plytach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile się nie mylę to masz w biosie RAM ustawiony na Auto a ustaw na częstotliwość taką jakie masz pamięci (400 MHz?) i powinno ci iść synchronicznie.

Ja tak mam tylko mam płytyę P4P800 i ami bios

1211205[/snapback]

Po ustawieniu na FSB 225Mhz a ram na 400Mhz nie wstaje :( , moze ktos ma inny pomysł zeby było 1:1 powyzej FSB 200Mhz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BossNY spróbuj najpierw ustawić na 200 fsb czy Ci wstanie jak tak to podnoś go co 1MHz na FSB! Aha i w "Performance Mode" ustaw na Auto jeżeli masz Turbo!

Bo ja tak miałem na Turbo i poszło mi tylko do 229 FSB. Mam pytanko a jak masz ustawione pamięci?(CL.RAS,CYCLE TIME).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Vincent de Marco

 

Dzięki za rade. Jeżeli mi ktoś jeszcze to potwierdzi to niestety będe zmuszony zmienić MoBo ale chyba na Abita IC7 (Dobre opinie o niej słyszałem), oczywiście pod OC ma się rozumieć!!

 

 

 

 

 

 

 

 

--------------------------------

P4E2,8@3,2(14*229)/AsusP4P800/2x512 Hynix D43/GF FX5200 Ultimate/WD Caviar 40GB/SoundBlaster Live 5,1/LG F700B/Chiftec HPC360-302DF/Cooler Gigabyte GH-PCU21-VG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie dokupuje nowy dysk 120 SATA (juz jeden taki mam) i tak sie zastanawiam nad spieciem tego w RAID 0 na P4P800. Jakos niewiele mi sie udalo znalesc info na temat tego raid-u, tylko tyle ze dziala jedynie pod WINXP. Ma ktos taki konfig u siebie ?? jak to chodzi, czy faktycznie wzrasta wydajnosc takiego rozwiazaniu, itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam troszkę inny kłopot ale dotyczy tej płyty.

Nie mogę zainstalować firmowego oprogramowania do płyty.

Chodzi o ASUS Update v.5.05.01 Wyskakuje okienko,że "setup program was detected no Asus motherboard" i zamyka instalację.

Tak się dzieje po instalacji dwóch nowych dysków i reinstalce systemu.

Czy macie jakieś pomysły?

Dzięki z góry.

1087287[/snapback]

u mnie tez sie tak dzieje ale bez problemu zrobilem aktualizacje z dyskietki startowej programem AFUDOS211 :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BossNY spróbuj najpierw ustawić na 200 fsb czy Ci wstanie jak tak to podnoś go co 1MHz na FSB! Aha i w "Performance Mode" ustaw na Auto jeżeli masz Turbo!

Bo ja tak miałem na Turbo i poszło mi tylko do 229 FSB. Mam pytanko a jak masz ustawione pamięci?(CL.RAS,CYCLE TIME).

1212363[/snapback]

Ok później tak popróbuje, pamieci mam na CL 2 2-2-5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BossNY

 

Spróbuj zmniejszyć też pamiątki CL

 

 

 

------------------------------

P4E2,8@3,2(14*229)/AsusP4P800/2x512 Hynix D43/GF FX5200 Ultimate/WD Caviar 40GB/SoundBlaster Live 5,1/LG F700B/Chiftec HPC360-302DF/Cooler Gigabyte GH-PCU21-VG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy FSB 211Mhz reset przy wejsciu do windowsa (ram ustawiny na 400Mhz, CL2,5 2-2-5, Preformance Mode na Auto)

FSB na 209Mhz poszedł 1:1, sprawdzałem jeszcze na 225Mhz i 215Mhz ale resety.

Chyba dalej niż 209Mhz 1:1 nie pójdzie na tej mobo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus P4C800 przekłamuje w temperaturze CPU, bardzo dziwne iż zaobserwowała to zaledwie 1 osoba pisząca w tym dość długim temacie. Tylko przekłamuje co? PCprobe czy BIOS? Rożnica miedzy probe a biosem wynosi 5-6 stopni. Nowe wersje probe jak napisał "Vincent de Marco" roznią sie od siebie tylko numerkiem wersji bo nic innego nie poprawili. Najbardziej prawdopodobne jest iż BIOS ma racje gdyż radiator na procesorze jest wyczuwalnie ciepły w dotyku, więc ma temperature wyższą niż ciepłota ciała ludzkiego 36.6 stopnia, a BIOS pokazuje 40 stopni.

 

PS. Temperatura MB jest wporządku te 26 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BossNY

 

Myślę że masz jednak za ostre timingi na ramie ja mam ustawione na 2,5-3-3-7 i spokojnie podnosze fsb na 236(236*14-3,3GHz). Spróbuj ustawić tak jak ja mam i zobacz ile Ci pociągnie a wtedy ewentualnie skracaj timingi.Nie wstaje ci komp i winda się wiesza przez pamiątki przy takich ustawieniach!!!!!.

 

-----------------------

P4E2,8@3,2(14*229)/AsusP4P800/2x512 Hynix D43/GF FX5200 Ultimate/WD Caviar 40GB/SoundBlaster Live 5,1/LG F700B/Chiftec HPC360-302DF/Cooler Gigabyte GH-PCU21-VG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam P4P800-E Deluxe i mam do was pytanie czy jak nie mam dysku na S-ATA ani na Promise ani na Intelu(chipsecie) to czy bedzie sie pluło o sterowniki bo jak narazie u mnie nie czeba sterowników w windowsie przynajmniej nic nie pokazuje. moze coś jest nie tak ? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BossNY

 

Myślę że masz jednak za ostre timingi na ramie ja mam ustawione na 2,5-3-3-7 i spokojnie podnosze fsb na 236(236*14-3,3GHz). Spróbuj ustawić tak jak ja mam i zobacz ile Ci pociągnie a wtedy ewentualnie skracaj timingi.Nie wstaje ci komp i winda się wiesza przez pamiątki przy takich ustawieniach!!!!!.

elvis MP miałeś racje z tymi timingami.

Poszedł na FSB 230Mhz (CL2,5 3-3-6) 1:1 !!! :D czyli 3,68Ghz, ale po kilku minutach w windowsie reset, musze jeszcze pokombinowac przy timingach.

Dzięki za pomoc elvis MP!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech ktoś napisze kto ma P4P800 jak u niego temp. MB w probe i BIOS'a

1214612[/snapback]

Porównywanie temp w biosie i w Windows nie ma sensu, gdyż każdy powinien dawno zauważyc, że po wejściu do Biosu na jakiejkolwiek płycie głównej temp proca zaczyna rosnąć tak jakby był obciążony. Więc lepiej radzę się przyjżeć temperaturze w windows, gdyż ta jest prawidłowa i nie robić takich porównań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam do was panowie nie typowe pytanie. Być może wyda wam się ono śmieszne i zdaję sobie sprawę że powinienem pytać na kartach graficznych ale jestem już z lekka zdesperowany a na forum kart nie otrzymałem jasnej i klarownej odpowiedzi. Posiadam P4C800. Niedawno sprawiłem sobie GF6800GT Winfasta. Niestety okazało się że nie obsługuje antialiasingu (nie ma go w grach, programach). Panowie z forum kart graficznych stwierdzili iż niemożliwe jest uszkodzenie karty tak by chodziło aniso a nie było fsaa. I że problem to softwarowy. Niestety żadne aktualizacje sterowników, biosów nic nie dały w tym i płyty głównej oczywiście. Stąd moje pytanie do was. Czy słyszał ktoś z was o podobnych problemach? Czy płyta główna może mieć wpływ na kartę graficzną taki iż powoduje to takowe zachowanie? A może wystarczy zmienić jakowąś opcję w biosie?? Wiem że naiwne to pytania ale męczy mnie to zachowanie straszliwie...

Z góry dzięki

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

Asus P4C800, Intel 2.8HT Prescot, 2x512 400 TwinMOS, Leadtek Winfast A400GT TDH,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lecstad

 

w NVIDIA Settings-Performance & Quality Settings-Antialiasing Settings masz może włączone Application controlled ??? jak tak to sterowane jest to przez system. Musisz wtedy zmienić na poniższe wartości:2x, 4x lub też inne.

 

------------------------

P4E2,8@3,2(14*229)/AsusP4P800/2x512 Hynix D43/GF FX5200 Ultimate/WD Caviar 40GB/SoundBlaster Live 5,1/LG F700B/Chiftec HPC360-302DF/Cooler Gigabyte GH-PCU21-VG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lecstad

 

w NVIDIA Settings-Performance & Quality Settings-Antialiasing Settings masz może  włączone  Application controlled ??? jak tak to sterowane jest to przez system. Musisz wtedy zmienić na poniższe wartości:2x, 4x lub też inne.

1217032[/snapback]

Prztestowałem to już. I w aplikacjach jak i w samym Windowsie. Stąd ta moja desperacja i pytania zadane tutaj choć sam domyślam się że płyta główna raczej znikomy ma wpływ na działanie grafiki....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taki kłopot....mam zamiar zaakupić dysk twardy Samsung o pojemności 120 GB oczywiście SATA. Nie wiem tylko czy to dobry pomysł....bo słyszałem że są kłopoty z choćby instalacją Win XP na takim dysku i ponoć nie widać iinnych dysków ATA jak ma się jeden SATA, no i pozostaje odpowiednia konfiguracja biosu :? Moja płyta to ASUS P4P800SE. Proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taki kłopot....mam zamiar zaakupić dysk twardy Samsung o pojemności 120 GB oczywiście SATA. Nie wiem tylko czy to dobry pomysł....bo słyszałem że są kłopoty z choćby instalacją Win XP na takim dysku i ponoć nie widać iinnych dysków ATA jak ma się jeden SATA, no i pozostaje odpowiednia konfiguracja biosu  :?  Moja płyta to ASUS P4P800SE. Proszę o pomoc

1217763[/snapback]

chipsety Intela nie maja zadnych klopotow z instalacja systemow na dyskach SATA bo systemy widza je jako zwykle ATA :-) u siebie instalowalem win2k i linuxa Md10.1 bez dodatkowych sterownikow! zreszta ten temat byl juz ty wiele razy walkowany :-)

co do problemow z widzeniem innych dyskow ATA to tez nie zaobserwowalem czegos takiego u siebie. kopiowalem dane ze starego ATA66 na nowy SATA bez najmniejszych problemow.

Obserwuje niechec do dyskow SATA i zastanawiam sie jaki jest tego powod wydaje mi sie ze strach przed nowym ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A SATA wymaga innego złącza zasilania?? Bo ja mam Chieftec 360Watt i mam tam dwa dla SATA, ale słyszałem że tam też powinien być pomarańczowy "kabel" a ja mam tylko 2 czarne, czerwony i żółty...

Czyli lepiej kupić dysk SATA niż PATA?? I jeszcze jedno: po co się tworzy dyskietkę tą z której powinnio się potem (przy instalacji XP) dodać sterowniki??

 

Z tego co widziałem, to ty masz płytę z mostkiem Intel ICH5 , a ja z Intel ICH5R czy to ma coś wspólnego z SATA- czyli, że u mnie będzie trzeba dodatkowo kombinować??

Edytowane przez /matthew/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...