Skocz do zawartości
Walker3d

Server doskonały

Rekomendowane odpowiedzi

Dlatego nie masz takich problemów.

Boże jaki ja głupi byłe że wziąłem tego Planet , mogłem dopłacić 150 zł i miałbym 3COM :evil: Ale tak to jest jak się polega na opini sprzedawcy :evil: Teraz już wiem że nie ma co oszczędzać na sprzęcie , jak kupować to tylko porządny firmowy sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemensy w wiekoszsci wibruja :)

Problem z wibrą już rozwiązany , poniewaz poprowadze napięcie z diody a nie jak wcześniej zakładałem z wibry . Dzięki Adamowi1988 mam już nawet schemat instalacji :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walker3D, co do resetowania przez komorke to jest bardzo latwa sprawa, kupujesz przekaznik sterowany np przez 5V (cos mi sie nie wydaje zeby 12V bylo w komorce), napiecie z owej komorki np z podswietlania ekrany dajesz na przekaznik w taki sposob ze gdy zostanie podane nan napiecie z komorki rozlaczy nogi przez ktore przeplywa napiecie 220V, gdy doplyw napiecie z komorki zostanie przerwany dopywl pradu do switcha i kompa spowrotem bedzie przywrocony

 

tak btw. to z ta komorka jest bardzo nieglupi pomysl i co najwazniejsze bardzo latwy do wykonania

 

ps. powiedz jeszcze jakie masz lacze??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

;] Ogólnie za 16portowego 3coma zapłaciłem ok. 400pln na allegro.

Kiedy ?? 8O 8O 8O Ja w lipcu zapłaciłem za mój złom ponad 350 zł a 3COM był za około 500

A żebym to ja pamiętał... z rok temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A żebym to ja pamiętał... z rok temu.

No to jak ty kupiłeś 16-stke rok temu za 400 zł a mnie pół roku temu sprzedawca chciał opchnąć za prawie 500 to najwyraźniej chciał na mnie nieźle zarobić. Przecież tak na prosty chłopski rozum to cena powinna z tych twoich 400 zł (nawet jeśli kupiłeś po okazyjnej cenie) spaść przez ten czas. Nawet jakbym miał za niego dać 450 zł to bym go kupił ale na 500 zabrakłoby $$$ a nie chciałem od razu na początku diałalności sieci popadać w długi . No ale " Co sie odwlecze to nie uciecze" i tak wpadłęm w większe długi niż byłem przed zakładaniem lanu a sprzęt mam takiej klasy ze nie ma co to więcej pisać :cry:

 

kamien : Nie , Sagem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehhh szkoda ze nie thomson, wtedy mialbym tobie alternatywe dla windowsa w postaci www.smoothwall.org , na thomsonie skonfigurowanie tego linuxa jest banalne ale juz gorzej z sagemem a ze mowilez iz nie bardzo sie orientujesz w konfiguracji linuxa to nie stety odpada :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do samoistnego uruchamiania sie kompa to moja porzednia mobo aopen'a miala taka zworke podpisana apar czy jakos tak ze jak ja zewrzesz to komp bedzie startowal odrazu jak psu dostanie 220V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w nocy wyłączyłem server aby zewrzeć te przewody zalilające i napotkałem na pewną przeszkode , a mianowicie zapomniałem że w serverze jest zasilacz AT i tam nie ma przewodu zielonego . Więc który należy w tych zasilaczach połączyć aby komp sam wstawał przy podłączeniu go do zasilania ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe no tak ale ze mnie gapa :lol: , zmyliło mnie to że zawsze musiałem wyłanczać kompa POWERE'm(normalne przy AT) Teraz wyłączyłem server przez UPS'a i jak włączyłem to sam wstał . Już zakleiłem przycisk POWER żeby mnie nie kusił :lol:

Thnx noose

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A żebym to ja pamiętał... z rok temu.

No to jak ty kupiłeś 16-stke rok temu za 400 zł a mnie pół roku temu sprzedawca chciał opchnąć za prawie 500 to najwyraźniej chciał na mnie nieźle zarobić. Przecież tak na prosty chłopski rozum to cena powinna z tych twoich 400 zł (nawet jeśli kupiłeś po okazyjnej cenie) spaść przez ten czas. Nawet jakbym miał za niego dać 450 zł to bym go kupił ale na 500 zabrakłoby $$$ a nie chciałem od razu na początku diałalności sieci popadać w długi . No ale " Co sie odwlecze to nie uciecze" i tak wpadłęm w większe długi niż byłem przed zakładaniem lanu a sprzęt mam takiej klasy ze nie ma co to więcej pisać :cry:

 

kamien : Nie , Sagem

weź sprzedaj tą qpę planeta co teraz masz i kup przed wyjazdem tego switcha

 

8 portów styknie, a cena 250 zł !

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=22044273

 

zastanawiająca jest też ta ofera - ale ten ma już swoje lata i nie wiadomo jaka będzie cena ostateczna (ale w sumie po co ci super stack ?)

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=21772776

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że 3Com to świetne maszyny ale potrzebuje jak coś więcej portów , bo teraz jest 7 userów + server czyli wszystkie 8 miałbym zajęte ,a w planach mam rozbudowe mojego lanu więc musze mieć 16 :wink:

Ale nie moge sobie darować że nie dołożyłem tych paru złotych i nie wziołem na początku 3 Coma :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe troche nie za wolny :wink:

Nie no na razie kupno nowego switcha nie wchodzi w gre , chyba zeby się trafiła naprawde okazja i moałbym jakiegoś łosia który kupił by odemnie tego mojego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze sprobowac podlaczyc zasilanie swticha do zasilacza komputera po przez kabel zasilajacy z ukladem podpinanem pod port komunikacyjny (COM). Widziałem takie coś na allegro. Urządzenie podłaczone w ten sposób wyłączało lub restsrtowało się razem z komuterem. Wtedy klienci mogliby automatycznie restartować server razem ze swichem. Przeciez jak Ciebie nie bedzie nikt nie bedzie wiedzial czy zawiesil się serber, czy switch, więc za jednym razem zrestartuje i to i to.

 

A teraz pytanie ode mnie: Jakiego switcha mozecie polecic zeby nie sprawial problemow??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie to kazdego, byle nie planet ;] po za tym zaden switch nie sprawia wiekszych problemow (chyba, ze masz problemy z zasilaniem...)

Święte słowa . Nigdy nie kupujcie produktów firmy PLANET .

 

Cały mój projekt troche stanął bo cały czas czekam na odpowiedni przełącznik rozwierny (już 3 tydzień :cry: ) Może niedługo go w końcu zdobęde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz pytanie ode mnie: Jakiego switcha mozecie polecic zeby nie sprawial problemow??

Dokładnie w takiej kolejności

 

Cisco Catalyst (np 2950)

3Com super stack 4400 (3300)

 

skonfigurowałem takich kilkadziesiąt w róznych miejscach (Toyota, Jeronimo Martins, Volvo....)

 

z żadnym z nich nie było ŻADNYCH problemów

 

raz klient kupił jakieś malutkie 3comy ... i okazało się że nie działają poprawnie z iMacami - porażka :(

teraz kupił Cisco :) - i gra muzyka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Topic się troche postarzał ale dziś prace ruszyły do przodu . Zmątowałem wreszcie w całość ten przekaźnik rozwierny i musze powiedzieć że jak na razie testowałem go na lampce 60 W i działa świetnie . Po północy będe go już testować na serverze i zobaczymy czy też będzie tak idealnie chodzić , chociaż myśle ze tak .

 

Za przekaźnik wielki thnx i szacuneczek dla Adam'a1988

Ps. Mam nadzieje że będziesz na zlocie , bo musze cie opić za ten przekaźnik :wink:

 

Na początku miałem użyć do rozłanczania telefon Philips fizz ( taka straszna cegła) ale miałem z nim troche kłopotów więc ostatecznie użyłem Nokii 5110 . Lutowanie 2 przewodów na odcinku 1 mm jest straszną udręką ale w końcy się udało i wszystko działa

 

Jeszcze jedna prośba , jak zrobić aby po resecie server nie uruchamiał się w trybie awaryjnym ??? Noose coś mi kiedys tłumaczył ale nie za bardzo to załapałem . Jeżeli ktoś wie co trzeba przerobić w Win 98 Se i ma jakiś link do instrukcji krok po kroku , tak żebym załapał , byłbym bardzo wdzieczny .

 

Ps.Rezerwacje na prom mam na 10 czerwca także czasu zostało bardzo mało więc prosze o szybki i treściwe rady.

Pozdrawiam Walker3d

 

UPDATE

Testy na serverze przebiegły idealnie . Napięcie sie rozłączyło , server się wyłączył i po ponownym podłączeniu zasilania wstał w ciągu ~1:30 min bez żadnych problemów . Teraz jeszcze przez te pare dni musze popatrzeć czy nic się nie grzeje , chociaż zasilacz jest stabilizowany domowej roboty z ogromnym radiatorem wiec wątpie aby sie grzał . Jak będe miał kiedyś dostęp do cyfrówki to porobie pare fotek i wrzuce na server.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to lecimy :]

zakladam, ze masz odpalone pokazywanie wszystkich plikow :]

 

msdos.sys -- Prawy Klawisz --> wlasciwosci -> odznacz tylko do odczytu --> odpal go w notatniku -> szukaj BootMenu (jezeli jest to zmien 1 na 0, jezeli nie ma to dopisz przed tymi xxxx'mi wszystkimi BootMenu = 0) --> zapisz --> zaznacz tylko do odczytu --> restart :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok thnx noose za instrukcje . Właśnie wcześniej jak mi mówiłeś o tym BootMenu to go w msdos.sys w ogóle nie miałęm wiec nie wiedziałem jak to ugrść , teraz go dopisałem przed xxxxxxxx .

UPDATE

Jak na razie zrobiłem 2 resety z power'a :wink: i wstaje bez problemów wiec myśle że właśnie to było rozwiązanie . Jakby się coś działo to dam znać ale watpie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...