Skocz do zawartości
Mrozial

Projekt RAINBOW UV by M (Zdjęcia)

Rekomendowane odpowiedzi

Siemacie! Przedstawiam wam mojego moda co prawda jeszcze nie skończonego, ale mającego juz ciekawy wygląd, piszcie co o nim myślicie,

apropo mam problem z katodami gdy wlaczam je gdy system juz stoi to komp sie wiesza, co może byc przyczyną :?:

Może znacie lepsze ustawienie katod niż to moje?

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Fotki nie są nejlepszej jakości - Pozdro! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze mowiac to okno ani ytoche mi sie nie podoba:/ wiem ze mial byc taki efekt jakby bylo kopniete, ale mi to nie pasuje...wyglada jakby bylo zrobione po pijaku :lol: ale tobie sie podoba i jest ok...

 

co do katos to ta , ktora masz w pionie dalbym tez w pionie ale z przodu obudowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sie montuje okno w budzie to trzeba rowniez pomyslec o uporzadkowaniu wnetrza. Zrob cos z tymi kablami bo masz burdel okropny :P

Umiejscowienie okna... hmm... IMHO beznadziejne... ale jesli Tobie sie podoba to OK bo to przeciez Twoja buda :wink:

Co do efektu wizualnego UV to nie powala on na kolana, ale to podejrzewam ze wina aparatu i w rzeczywistosci wyglada to lepiej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okno... conajmniej dziwne... moim zdaniem do niczego nie pasuje. To tak jak krzywo zawieszony obraz, na pierwszy rzut oka widać, że coś nie gra i każdy poprawia ustawiając go do pionu. Tobie się już to raczej nie uda :D

 

Co do wieszającego się kompa po włączeniu katod to stawiam na za słabą zasiłkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie, zasilacz nie wyrabia

mozliwe jest takze ze na jednej "linii" masz podpiety dysk, cdrom i katody i wtedy wlaczenie katod powoduje spadek napiecia i zawieche

podlacz katody pod jeden przewod molexow i sprobuj

jesli to nie zda egzaminu :arrow: ZASIŁKA DO DOOPY

 

co do moda, okna sie nie czepiam :D

a w srodku pomalowalbym troche mobo i karty pci markerami czulymi na UV ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O widze duzo krytyki z waszej strony wiec tak:

Radoha: nieuporzadkowanie spowodowane jest tym iz narazie nie mam w co opatulic kabli zasilajacych i mam tylko jeden okragly kabel, jak wszystko bedzie wygladac tak jak ten okragly nie powiesz ze to nieporzadek, zreszta bedzie latwiej juz to ulozyc. :)

sir Afeenn: moim zdaniem dobre okno to takie, ktore ukazuje duzo wnetrza, niestety twoje nie ukazuje za wiele, nie masz wentyla na tylnej czesci budy, a na procku nie masz za wielu mozliwosci, wiec nie masz co eksponowac, rozumiem czemu dales taka szybke.

OBcY : jezeli bedziesz mial namiary na jakis sklep www w ktorym bedzie uszczelka typu H chudsza to daj znac, ja takiego nie znalazlem :)

Radek_BVB : moja zasilka to ModeCom 300GT czego te katody by chcialy :D

Apropo zasilanie z zasilacza wychodzi z jednego gniazda wiec nie ma chyba sensu zmieniac ustawienie molexow Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem ci Mrozial ze ja tez mam Modecoma tylko ze 350W

i jak mam katode podlaczona na molexach razem z hdd to jak wlacze katode to mi sie komp resetuje :o

wiec cos musi byc nie tak

teraz na osobnej "linii" mam katody i wszystko dziala ok :?

 

no i proponuje poeksperymentowac z jakimis sprayami/markerami UV

tutaj masz na zachete:

http://metku.net/modgallery/popup.html?htt...ages/1424_1.jpg

http://metku.net/modgallery/popup.html?htt...ages/1293_2.jpg

wystarczy pucha sprayu UV i troche wyobrazni ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O widze duzo krytyki z waszej strony wiec tak:

sir Afeenn:  moim zdaniem dobre okno to takie, ktore ukazuje duzo wnetrza, niestety twoje nie ukazuje za wiele, nie masz wentyla na tylnej czesci budy, a na procku nie masz za wielu mozliwosci, wiec nie masz co eksponowac, rozumiem czemu dales taka szybke.

Galeria faktycznie trochę czerstwa jest. :)

Ale sarkazm mogłeś sobie darować... te zdjęcia mają 1.5 roku

obecnie wygląda to tak (kolory to efekty moich experymentów i testowanych katod :) mój stały kolor to niebieski) :

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Bym zapomniał: z tyłu mam wentyl :) (przód 120m delta, bok 80mm panaflo, tył nad zasilaczem 80mm panaflo)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie ja tez uwazam ze ta uszczelka jest troche przy gruba, ale ja nie chce uszczelki typu U, nie chce nitow, nie chce kleju, chce uszczelke typu H z klinem jak gdzie zobaczycie owa uszczelke tylko ze ciensza dajcie znac, bede wdzieczny, apropo sir Afeen zrob cos z tymi nitami albo srubami bo to kiepsko wyglada moim zdaniem, a jezeli chodzi o umiejscowienie szyby to jestem z niej dumny, to byl moj pierwszy raz i wzorowalem sie na budach naprade fajnych :D

Radek sprobuje z tymi katodami THX.

Nie chcialem okna ktore bylby wyciete prosto jak widzicie na boczku szly przez niego 4 paski wentylacji , gdybym wycinal wszystko rowno pionowo i poziomo, jeden z paskow wentylacji musialby zostac nie ruszony, ale wtedy uszczekla bylaby na nim i odstawalaby.

Chyba tylko dremel tak tnie ze nawet jeden platek sie nie wygial, a jechalem pod ukosem. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ze śrubani nie da się nic zrobić, tzn właściwie już jest coś zrobione bo łby są spiłowane i ukryte pod uszczelką, a z nakrętkami raczej nic nie zrobie bo spadnie mi okno :) uszczelka jest w formie U, nie tak jak u Ciebie H i obejmuje tylko blachę, plexia trzma sie wlasnie na śrubach 4mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Radoha:  nieuporzadkowanie spowodowane jest tym iz narazie nie mam w co opatulic kabli zasilajacych i mam tylko jeden okragly kabel, jak wszystko bedzie wygladac tak jak ten okragly nie powiesz ze to nieporzadek, zreszta bedzie latwiej juz to ulozyc.  :) ...

Wiesz... nawet bez specjalnych otulin na kable mozna zrobic ladny porzadek w budzie :wink:

Dla przykladu: >link<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem po co okno kopnięte: nie pokazuje zasilacza i dysków.

Rozumiem po co katody - lubisz tak...

Ale dlaczego te catody tak wsadziłeś, że walą po gałach (tył i dół)

Dlaczego, skoro kupiłeś niezbyt zdrowe dla oczu uvki, nie pomazałeś ścieżek czymśświecącym, nie powsadzałeś w kable czegoś świecącego? Po to przecie uvki są?... No, chyba, że masz glony w tym wirtual;nym WC;)

e... ten czarny wentyl na plecach... wygląda paskudnie (choć ja tylko czarne uznaje, to w tym miejscu zrób mu przynajmniej białe łopatki!)

 

Ogólnie nie jest źle, musisz posprzątać wnętrze i zrobić coś sensownego z catodami a bedzie ładniutka budeczka do pokazywania się na forum;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radoha nie chce mi sie tego robic dwa razy :D, jak bym nie mial co robic to pewnie bym to zrobil :D

Ryba_8 czytaj topiki od poczatku, specjalnie dla ciebie zacytuje co napisalem wczesniej "Przedstawiam wam mojego moda co prawda jeszcze nie skończonego...", aha i jak bys troche poszukal w necie to bys pewnie znalazl informacje na temat swiatla uv i jego 3 rodzajach promieniowania, wyobraz sobie ze akurat w katodach jest ono nie szkodliwe :lol:

a jezeli chodzi o ciebie spiderman to proponuje pozmieniac ksztalt okien w mieszkaniu, sa takie standardowe :D :] hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radoha nie chce mi sie tego robic dwa razy :D, jak bym nie mial co robic to pewnie bym to zrobil :D

Ryba_8 czytaj topiki od poczatku, specjalnie dla ciebie zacytuje co napisalem wczesniej "Przedstawiam wam mojego moda co prawda jeszcze nie skończonego...", aha i jak bys troche poszukal w necie to bys pewnie znalazl informacje na temat swiatla uv i jego 3 rodzajach promieniowania, wyobraz sobie ze akurat w katodach jest ono nie szkodliwe :lol:

a jezeli chodzi o ciebie spiderman to proponuje pozmieniac ksztalt okien w mieszkaniu, sa takie standardowe :D :] hehe

sluchaj Ty sie tak nie rzucaj ok??? kazdy ma tu prawo aby wyrazic wlasna opinie a Ty musisz to uszanowac....jesli nie to PO CO dawales tu zdjecia swojej budy??? miales nadzieje ze wszyscy powiedza ze jestes geniuszem , a buda jest super , xtra i wogole???

 

NIE OSZUKUJMY sie...NIC specjalnego nie zrobiles! wstawic okno(do tego bezsensowne), 2 katody i swiecisz jakis Ty madry??? chlopie daj spokoj....ile to ci zabralo czasu?? 1-2 h?? to chyba max.

 

a po drugie zobacz inne mody (m. in. tez mojego ktory jest kilka tematow nizej :lol: ) i zobacz co mozna z buda zrobic....I NIE OBRAZAJ sie ze ludzie krytykuja Twoja bude

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sluchaj Ty sie tak nie rzucaj ok??? kazdy ma tu prawo aby wyrazic wlasna opinie a Ty musisz to uszanowac....jesli nie to PO CO dawales tu zdjecia swojej budy??? miales nadzieje ze wszyscy powiedza ze jestes geniuszem , a buda jest super , xtra i wogole???

 

NIE OSZUKUJMY sie...NIC specjalnego nie zrobiles! wstawic okno(do tego bezsensowne), 2 katody i swiecisz jakis Ty madry??? chlopie daj spokoj....ile to ci zabralo czasu?? 1-2 h?? to chyba max.

 

a po drugie zobacz inne mody (m. in. tez mojego ktory jest kilka tematow nizej :lol: ) i zobacz co mozna z buda zrobic....I NIE OBRAZAJ sie ze ludzie krytykuja Twoja bude

To samo mi się cisło na język ale odpuściem sobie... Chłopie, atakujesz każdego kto ma odmienne zdanie na temat Twojej budy niż Ty.

Po co wrzucałeś tutaj te zdjęcia skoro nie potrafisz uszanować opini tych, których się pytasz o zdanie? Dodatkowo w obraźliwy sposób komentujesz ich wypowiedzi. Trzeba było pozostać w samouwielbieniu. Tutaj na nikim nie zrobi wrażenia okienko "gotowiec" i dwie katody...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja powiem tak ! Każdą prace własną trzeba nagradzać brawami ! ale jeżeli chodzi o resztę to widać że modder jest początkujący więc nie wymagajcię od niego nie wiadomo czego tylko dajcie mu sygestie i pomóżcie a nie wyśmiewajcie. Wiem jak jest ciężko wymyśleć coś nowego na scenie moddowania. Dajcie szansę ~Mrozialowi napewno poprawi swoje błędy bo na nich się uczy modować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie otwieraja mi sie fotki, wiec moge sie wypowiedziec:

:arrow: sama obudowa srednio mi sie podoba - lepiej wyglada z daleka niz z bliska

:arrow: strasznie gruba uszczelka okna

:arrow: kiepsko wygladaja okragle tasmy w zestawieniu ze zwyklymi i ogolny balagan jesli chodzi o ulozenie kabli - ten od zasilania ATX ciagnie sie przez pol budy - z reszta kazdy chyba sie tak ciagnie

:arrow: wentyl wyciagajacy powietrze (ten pod zasilaczem) moglby byc kolorowy, bo ten czarny srednio wyglada (Pasowalby tu np ThermalTake Blue-Eye LED Fan, ktory scwieci 3xniebieska dioda + 1xczerwona podczas pracy hdd

:arrow: nocne zdjecia nawet spoko, ale skoro masz katody UV - daj wiecej elementow UV (bo teraz widac chyba tylko kabel hdd i jakies dwie male wtyczki).

 

Ogolnie to spoko, ze chce ci sie modowac bude - pozwala to miec nadzieje na dalsze/lepsze pomysly w przyszlosci :wink:

 

Zobacz moja bude - moze cos ci sie z tego przyda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja powiem tak ! Każdą prace własną trzeba nagradzać brawami ! ale jeżeli chodzi o resztę to widać że modder jest początkujący więc nie wymagajcię od niego nie wiadomo czego tylko dajcie mu sygestie i pomóżcie a nie wyśmiewajcie. Wiem jak jest ciężko wymyśleć coś nowego na scenie moddowania. Dajcie szansę ~Mrozialowi napewno poprawi swoje błędy bo na nich się uczy modować

Mam takie samo zdanie jak Ty.

W moim porównaniu do krzywo zawieszonego obrazu nie było ironii, tak mi się to skojarzyło i to wszystko.

Wszyscy napisali mu co myślą, z resztą sam o to prosił.

Troszke mnie mnie wk.....ił komentarz, że niby mam się wstydzić bebechów i dlatego wyciąłem takie okno. Po pierwsze link w podpisie mam do OBUDOWY, a po drugie sprzęt jaki mam aktualnie jest tez w podpisie. Z resztą nie bawią mnie konkurencje w stylu "mój ch.... jest większy".

No chyba, że dla kolegi Mroziala, T-bred 1700+ na 8rda to słaby sprzęt.

No cóż dla niektórych faktycznie może być słaby, jednak mi wystarcza, a już napewno nie zamierzam wycinać takich okien, żeby go ukrywały... :lol:

 

Tym kończę swój wkład w tą dyskusję, już mi się odechciało...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanko: czy te zdjecia dobrze oddają jasnośc świecenia tych katod UV? czy w rzeczywistości świeca one mocniej, bardziej podświetlają kompa?

padło stwierdzenie ze katody uv są niezdrowe dla oragnizmu ludzkiego, czy to prawda i w jakim ewentualnie stopniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewiem czemu, ale ta buda jakaś taka bez życia jest :/ Katody UV nieoświetlają zabardzo wnętrza więc neimożna dostrzec co siedzi na cpu i grafie :/ okno to twoja indywidualna kwesia, wg. mnie musisz popracować jeszcze :) póki co to mi sie niepodoba, ale to moja własna opinia ;) jak coś pokombinujesz moze zmienie zdanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...