Skocz do zawartości
Fredziu

Kręcenie radeona 9100 (problemy z taktowaniem memorek)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam grafę Sapphire Radeon 9100 64Mb DDR 128bit. Karta ma standardowe taktowanie core 250MHz/mem 460MHz. Rdzeń podkręciłem do 310MHz (dodatkowy wentyl 80x80mm na śledziu), problem mam jedynie z pamięciami EtronTech 3,5ns. Pamięci kręcą się jedynie do 270MHz (540MHz DDR). Potem pojawiają się arty, chociaż pamięci są tylko letnie po przejściu kilku razy całego 3dmarka 2001 na np. 275MHz (550MHz DDR). Pytanie: co mam zrobić? Kupić radiatorki jakieś miedziane na pamięci i kręcić dalej, czy te memorki mają niedobór prądu? Zastanawia mnie to bardzo bo arty na memorkach pojawiają się już przy taktowaniu 272MHz (554MHz DDR).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taką samą kartę i pamięci kręcę do 293MHz i przy takim taktowaniu pojawiają się arty. Jest to trochę dziwne, bo pamięci prawie wcale się nie grzeją. Dlatego też moim zdaniem dołożenie radiatorków nic nie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten sam problem z moją kartą. Jest 444 MHz a, gdy podniosę do 450, to już w 3DMarku2003 pokazują się artefakty(!?). Pamięci są 4ns. Teoretycznie powinny chodzić na 500MHz bez problemu.

Myślę, że rozwiązanie problemu to v-mod. TRZEBA JEDNAĆ ZNAĆ SCHEMAT KARTY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taką samą kartę i pamięci kręcę do 293MHz i przy takim taktowaniu pojawiają się arty. Jest to trochę dziwne, bo pamięci prawie wcale się nie grzeją. Dlatego też moim zdaniem dołożenie radiatorków nic nie da.

Dziobak, jakie Ty masz memorki na swoim radku? Też EtronTechy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam ten problem, rdzeń idzie na 300mhz ale pamięci powyżej 290 już sypią afektami (Samsung 4ns).A radiatory ledwo, ledwo cieple.

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Te radiatory :twisted: .Założe się, że pamięci poprostu są nie do voltowane i bez V-moda się nic nie zrobi. Mam ktoś opis do V-moda Sapphira :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ze swoja karta do 290 dojechac nie moglem a zrobilem z nia sporo, jak widac po 3dmarkach . . .

Vmem pomogl bardzo na Core natomiast na pamieci srednio cokolwiek daje tak samo jak radiatorki ( choc ja je mam na swojej grafie )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście wyznaję zasadę "najpierw wygrzać, potem chłodzić" i to radzę uczynić każdemu, kogo nie satysfakcjonuje taktowanie pamieci... Łapać za żarówkę, żelazko(mein patent) czy co Wam jescze do głowy przyjdzie i grzać, a o grzaniu było już trochę na forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja też mam grafę Sapphire Radeon 9100 64Mb , dzis wlasnie wybieram sie do sklepu po klej termoprzewodzący , chce załozyc radiatorki na pamieci , i wymienic radiator na chipsecie

Mam takie pytanko , da sie ten radiator z tego Sapphira sciagnac , bo jak wstepnie sie przymiezalem to ani drgnał :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taką samą kartę i pamięci kręcę do 293MHz i przy takim taktowaniu pojawiają się arty. Jest to trochę dziwne, bo pamięci prawie wcale się nie grzeją. Dlatego też moim zdaniem dołożenie radiatorków nic nie da.

Dziobak, jakie Ty masz memorki na swoim radku? Też EtronTechy?

Samsungi 4ns mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja też mam grafę Sapphire Radeon 9100 64Mb , dzis wlasnie wybieram sie do sklepu po klej termoprzewodzący , chce załozyc radiatorki na pamieci , i wymienic radiator na chipsecie  

Mam takie pytanko ,  da sie ten radiator z tego Sapphira sciagnac , bo jak wstepnie sie przymiezalem to ani drgnał  :(

 

Otoz bardzo prosto, ja tez mam Sapphire'a i radiatorek na nim byl przyklejony twardym klejem, wiec nawet po nagrzaniu za nic nie ruszal sie z miejsca. Sposob jest prosty i skuteczny, wyciagasz karte, czekasz az ostygnie, wsadzasz w woreczek foliowy i na krioterpaie do zamrazalki, u mnie 40 minut wystarczylo, klej sie skrystalizowal i stal sie kruchy, podwazasz radiator srubokretem i odskakuje (uwazaj na oczy jak skoczy ;-P)..to chyba tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HEEH udalo sie , zrobilem to tak ---> podgrzalem w 3D Marku 2001 , komp sie zawiesił , wyciagnalem grafe , podwazylem radiator i odskoczył ( nie dostalem po oczach ale malo brakowalo ) , nawet niezle trzymal .

Zalozylem na rdzen radiator z procesora , przykleilem go Termopoxem , do tego colerek i jest ok , rdzen krece na z 250@310 , i smiga , narazie czekam na tasme dwustronna termoprzewodzaca , bo bardzo grzeja mi sie pamieci ( samsungi ) , radiatorki juz mam zrobione .

Ciekawe czy pamieci pojda z radiatorkami na 290 , narazie mam na 270 i czasem sypna artefaktem , ale dodam ze sie niezle grzeja .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hydro2

A ja mam taka karte z pamieciami EnTrotecha 4.0 tylko ze standardowo miala 230/250.zrobilem v-moda i mam 250/250 i zeby nie bylo artow i sie nei wiesdzalo musze miec 252/290,nie uwazacie ze to troszq za malo??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...