Skocz do zawartości
rogers

Zagubiona partycja na dysku!! jak odzyskać??

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam problem z dyskiem WD 80GB 7200obr/sec. 8 MB. Pare dni temu aktualizowałem sterownik od Radka i nie chciał się w żaden sposób zaktualizować. Następnie ponieważ nie miałem dyskietki aby zrobić Start Dysk wgrałem winde na winde ale instalacja została przerwana przez błąd. Jedynie udało mi sie wgrac Win ME i zainstalowac stery. Ale w pewnym momęcie zorientowałem sie że zniknęła druga partycja E: (70 GB). Pozyczyłem od brata Start Disk i wpisałem polecenie FDISK no i wyświatla że na dysku sa 2 partycje (C: - Primary 10GB i Extended 770MB) ale brak E: 70 GB. Także informuje że łączna pojemność dysku to 10770 MB. Próbowałem usunąć partycje C: primary ale informuje że najpierw trzeba usunąć partycje Extended. Gdy próbowałem usunąć tą partycje Extended informuje że najpierw muszę usunąć logiczna partycje, której nie ma!!. Gdy chce usunąć logiczną partycje informuje że taka nie istnieje. Wogule nie moge usunąć tych partycji. Poradźcie co zrobić????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej masz starego Fdiska który ma problemy z widzeniem dużych dysków, a druga rzecz jeśli mialeś partycje na NTFS to nie usuniesz ich Fdiskiem - użyj CD startowego z Win2000 lub XP, co do ME nie wiem czy obsługuje NTFS.

Poprawiony Fdisk znajdziesz tam:

http://tinyurl.com/sj2n

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

używałem FDISKa Win98SE (niby miał obsługe dużych dysków bo pytał czy taką włączyć). Ale nie wiem jak utworzyć FDISKa WinXP bez zainstalowanego systemu tz. z samej płyty. Moja płyta WinXP chytba nie jest boot'ująca.

A jest gdzieś do ściągnięcia boot disk czy tak FDISK WinXP?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściągnij sobie poprawionego Fdiska z linka podanego wyżej albo daj adres to Ci podeślę. Po rozpakowaniu musisz zmienić nazwę pliku fdisk.98se na fdisk.exe i zastąpić nim oryginalny fdisk.exe na dyskietce startowej którą masz z 98SE. Fdisk będzie Ci teraz widział poprawnie rozmiary dużych dysków (jak się nie mylę do 136GB).

Co do partycji: jak pisałem wyżej - jeśli zakładałeś partycje pod NTFS to i tak nie usuniesz ich fdiskiem.

I jeszcze jedno: w tytule piszesz jak odzyskać, a w treści, że próbujesz tą partycję usunąć - jak to właściwie ma być :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...