Skocz do zawartości
Fallout

Jaki zestaw audio do kompa ??

Rekomendowane odpowiedzi

denon to klasa srednia nizsza, tak samo jak yamaha sa to sprzety z dolnej polki 

Wiesz miałem już duużo wzmacniaczy różnej marki Pioneery technicsy denony soniaki onkyo i yamahy i muszę przyznać że z tych marek w cenie do 1500zł najlepsze są Yamahy i Denony a za nimi Onkyo. Oczywiście mówię o rynku wzmacniaczy sprzed kilku lat al`a allegro. Jednak teraz sytuacja wygląda tak samo:). Ja obecnie mam Yamahe AX-750 i jak narazie lepszego wzmaka w cenie do 1500zł niewidziałm ani nie słyszałem.

to ja w cenie do 1500zl moge wymienic bez namyslu kilaka wzmacniaczy co sa lepsze od tej yamahy: Rotel RA921 i RA931, Cambridge A300, NAD C320, AMC 3000, Yamaha AX496..... chodzi mi glownie o to ze nie mozna generalizowac... i co tu duzo mowiac "Pioneery technicsy denony soniaki onkyo i yamahy" to jest wlasnie dolna polka, masowki :wink:

 

wiesz zalezy jeszcze czego wymagasz od dzwieku, niektorzy sluchaja altusow podpietych pod tosce i mowia ze gra pieknie... kwestia gustu i potrzeb :)

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A słyszałeś kiedyś tą Yamahe na porządnych głośnikach. Bo wiesz najlepiej wypowiadać sie o sprzęcie o którem wie sie co potrafi i ma sie z nim pewne doświadczenia. A te wzmacniacze mają strasznie mało mocy przeważnie ok 50W 8ohm jak za tą cene i niczego im nieujmując to w porównaniu choćby do Yamahy AX-750 która ma 185W 4ohm to lepiej zainwestwoać w mocniejsze głośniki. Bo efekt Bedzie dużo lepszy . Oczywiście istnieją też audiofile dla których robi sie takie wzmacniacze ale ja piszę o realich.

Pozdro:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A słyszałeś kiedyś tą Yamahe na porządnych głośnikach. Bo wiesz najlepiej wypowiadać sie o sprzęcie o którem wie sie co potrafi i ma sie z nim pewne doświadczenia. A te wzmacniacze mają strasznie mało mocy przeważnie ok 50W 8ohm jak za tą cene i niczego im nieujmując to w porównaniu choćby do Yamahy AX-750 która ma 185W 4ohm to lepiej zainwestwoać w mocniejsze głośniki. Bo efekt Bedzie dużo lepszy . Oczywiście istnieją też audiofile dla których robi sie takie wzmacniacze ale ja piszę o realich.

Pozdro:)

hehe no wlasnie tak jak napisalem wyzej, zalezy czego sie oczekuje od sprzetu, przykladowo dla mnie moc wzmacniacza i kolum nie jest zadnym wyznacznikiem, tak wogole to wcale na to kompletnie uwagi nie zwracam przy doborze sprzetu, bo taki AMC 3025/3050 i Rotel Ra-921/931 pomimo iz maja po 20-40W zagraja o wiele dynamiczniej niz przykladowo Technics 100W. Yamaha nie taki zly sprzet jak chce sie glosno pograc albo wysterowac jakies kolumny o malej efektywnosci. Jak moc jest dla ciebie wyznacznikiem jakosci i lubisz glosno pograc to w 100% jestem za yamaha :) Jezeli jednak szuka sie dobrego brzmienia... no to juz inna sprawa, zreszta pewnie wiesz o co mi chodzi :)

Twoj sprzet nie jest zly, ale sa lepsze w tej cenie (brzmienie)

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki ty masz obecnie sprzęt grający :D Ja do tej Yamahy mam kolumny własnej produkcji na bassie STX GDN-38-SC-4 Sredniotonówce 10" HH8021 i po 3 gwizdki piezo Alpharda. Wiem że jakoś sopranów niejest najlepsza ale jak miałem zwykle cewkowe to coś za szybko sie paliły. A i tak głównie słucham techna i hh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprzet moj mam w podpisie

 

wzmacniacz pro-ject 7 http://www.hifi.pl/rec.php?tx=wzmacniacze/project7

kolumny tannoy m1 http://www.hi-fi.com.pl/asp/zestawienia.as...1&szukaj=Szukaj

 

stx'a przemilcze tym bardziej wysokotonowki piezzo :wink:

(to ze ci sie cewkowe palily to albo miales zle dobrana zwrotnice albo na korektorze przy glosnym sluchaniu miales soprany na maxa nastawione)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostre, piskliwe i dominujące soprany to to co czego najbardziej nie znoszę :x . Słuchałem kiedyś kolumn opartych na głośnikach STX i szczerze powiem że jak dla mnie to była tragedia - typowe brzmienie dobre na dyskotekę. Moc nie jest wyznacznikiem jakości - nie wiem jak ten model (AX-750) ale w wielu przypadkach (głównie japończyki) jest ona brana z kosmosu. Uważasz że 50W/8 to mało ? (mówimy oczywiście o rzetelnej mocy). Gwarantuje Ci że prędzej ogłuchniesz niż zaczniesz narzekać na większy zapas na potencjometrze 8) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostre, piskliwe i dominujące soprany to to co czego najbardziej nie znoszę  :x . Słuchałem kiedyś kolumn opartych na głośnikach STX i szczerze powiem że jak dla mnie to była tragedia - typowe brzmienie dobre na dyskotekę. Moc nie jest wyznacznikiem jakości - nie wiem jak ten model (AX-750) ale w wielu przypadkach (głównie japończyki) jest ona brana z kosmosu. Uważasz że 50W/8 to mało ? (mówimy oczywiście o rzetelnej mocy). Gwarantuje Ci że prędzej ogłuchniesz niż zaczniesz narzekać na większy zapas na potencjometrze  8) .

true true , caly czas chce to powiedziec :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostre, piskliwe i dominujące soprany to to co czego najbardziej nie znoszę  . Słuchałem kiedyś kolumn opartych na głośnikach STX i szczerze powiem że jak dla mnie to była tragedia - typowe brzmienie dobre na dyskotekę. Moc nie jest wyznacznikiem jakości - nie wiem jak ten model (AX-750) ale w wielu przypadkach (głównie japończyki) jest ona brana z kosmosu. Uważasz że 50W/8 to mało ? (mówimy oczywiście o rzetelnej mocy). Gwarantuje Ci że prędzej ogłuchniesz niż zaczniesz narzekać na większy zapas na potencjometrze  .

Jakie to były kolumny?? . Ja z moimi schodzę poniżej 30Hz i bass jest baardzo mięki i głęboki. ( te bassy są na gumie a nie na twardym zawieszeniu) A na dyskotekach z reguł stosuje sie głośniki typu Heavy duty, które nieschodzą nawet ponieżej 50hz. A co do mocy 50W 8ohm to niestarcza to zasilenia nawet średniej klasy 10". :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie to były kolumny?? . Ja z moimi schodzę poniżej 30Hz i bass jest baardzo mięki i głęboki. ( te bassy są na gumie a nie na twardym zawieszeniu) A na dyskotekach z reguł stosuje sie głośniki typu Heavy duty, które nieschodzą nawet ponieżej 50hz. A co do mocy 50W 8ohm to niestarcza to zasilenia nawet średniej klasy 10". :)

 

sie nie dziwie ze tobie 50W nie starcza bo stx ma parametry z kosmosu, u nich jest podane ze glosnik ma efektywnosc 90dB a ktos z akustyka.tk mierzyl i wyszlo ze ma 78-79dB :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle że dalsze dyskusje na temat jak co z czym sobie radzi niemają sensu. Jak sie tego nieusłyszy na własne uszy.

 

buahahahaha sorrry  zapraszam do posluchania mojego "tylko" 42W na kanal  Radzi sobie z 4 20cm glosnikami

10" to 25cm :wink: Radzić a wycisnąć maksa to duża różnica zapewniam cie że na mocniejszym wzmacniaczu grałyby jeszcze lepiej :D

A jakie masz te głośniki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sie nie dziwie ze tobie 50W nie starcza bo stx ma parametry z kosmosu, u nich jest podane ze glosnik ma efektywnosc 90dB a ktos z akustyka.tk mierzyl i wyszlo ze ma 78-79dB

Widze że za mało słuchasz a za dużo czytasz . Przez moje ręce przewineło się przynajmniej kilkadziesiąt wzmacniaczy i masa róznych kolumn. I staram sie wypowiadać o tych które słyszałem a nie " ktos z akustyka.tk mierzył. 78-79db :lol: toż więcej ma każdy głośnik nawet w cenie 25zł na giełdzie kupiony :lol: .

hmm.. więc powinno być słychać głośną rozmow w odległości metr od głośnika (głośna rozmowa to ok.75db) no ciekawe spróbuje :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisalem ze >>efektywnosc<< mial mierzona 79dB przy 2.8V/1m.... rozrozniaj pojecie efektywnosc a maksymalny poziom natezenia dzwieku

 

juz wczesniej napisalem ze zalezy czego sie oczekuje od dzwieku ty oczekujesz glosnego umc umc łup łup no to masz odpowiedni sprzet :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do mocy 50W 8ohm to niestarcza to zasilenia nawet średniej klasy 10". :)

 

sredniej klasy głosnik 10" to takie jak VIFA, SCAN SPEAK, VISATION i cos wydaje mi sie ze przy 50W to bys predzej oglochl niz zabraklo by cio mocy, a ze stx to sprzet low-end i produkuje marne glosniki to trzeba dostarczyc mu duzo mocy i wiem ze tak jest bo mialem w subie STX GDN 23-120-4-SW i mostek na TDA7294 slabo sobie z tym radzil, wrzucilem niedawno zamiast STX'a Tonsila GDN 20/80/2 i co moge powiedziec ze przy 1/4 mocy gra glosniej niz jak bylo prawie na maxa na STX'ie... tak wiec uwazam temat za zamkniety i nie ma co sie kłocic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No powiedzmy że częściowo sie z tobą co do zakończenia tej dyskusji. Ale swoją drogą to chciałby kiedyś usłyszeć jak gra twój sprzęcik.

 

A do kompa to najlepsze są Zoltrix Sound 2x2w. :lol: (wiem bo sami mi dali sa friko do kompa)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:arrow: PakerWolus

 

Po pierwsze skąd wiesz że schodzisz poniżej 30Hz ?. Dysponujesz generatorem tonów prostych ?. (płytka testowa/komputer z np. Sound Forgem ?)

 

Nie pamiętam modelu tych STX-ów bo jak najszybciej chciałem o nich zapomnieć. Wiem że na dyskotekach stosuje się innego typu kolumny - brak najniższego basu rekompensuje ilość zastosowanych głośników, dodatkowo przy wyższym obcięciu pasma od dołu uzyskuje się większą wytrzymałość termiczną. Poza tym stosuje się głośniki o wysokiej efektywności (ach te tubki :? ) - byle tylko było głośno. Jednak suma summarum na tego typu kolumnach trudno jest słuchać muzyki na codzień w sposób, który może umilać wolny czas. No ale jak ktoś się upiera - wolny wybór. Dla mnie w każdym razie to porażka.

 

Tak jak pisal kamien - w tego typu kategoriach bardzo ważna jest efektywność - skoro upierasz się że 80W/8 to mało to te STX-y co masz muszą być naprawdę kiepskie pod tym względem lub wzmacniacz ma "bajkową" moc. Nierzadko się zdarza że przyglądając się tabliczce znamionowej wychodzi na to, że w środku siedzi malutkie perpetum mobile :P . W wielu amplitunerach (Yamaha również) jest to na porządku dziennym.

 

Pewnie wiesz również, że głośniki o efektywności 87 dB/W/m zagrają tak samo głośno z wzmacniaczem powiedzmy 50W jak inne 90 dB/W/m z połowę słabszym 25W.

 

Nie mam zamiaru Cię na siłę przekonywać jak jest naprawdę. Skoro przesłuchałeś już tyle kolumn i wzmacniaczy to masz jakieś wyrobione zdanie na ten temat. Jesli jednak chcesz to polecam jednak posłuchać zestawienia np Paradigm Monitor 3 z "niepozornym" Rotelem o mocy np 40W/8 ohm. Bo jak sam przyznałeś - trzeba to samemu usłyszeć aby uwierzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja testowałem go na utworach USAC i w programie WInsBeta tam jest generator częstorliwości.

 

P_i_t_t...!!!! pomoz !!!

przecież zgodziłem sie zby zakończyć tą dyskusje więc o co ci chodzi :?:

 

A co do tych STX to one mają 200RMS a wmak ma 185W 4 ohm . Jak chcesz to sobie o nim poczytaj na ebayu naprzykład.

A jak już mówiłem niema sensu kontynuować tej dyskusji bo i tak każdy napisze to co uważa sa słuszne.

A tak na marginesie to słuchanie według mnie co jest tylko subiektywną opinią zaczyna sie jak masz minimum 25cm bass bo inaczej coż z tego jak jakość jest dobra jeśłi niema głębi dzwięku i jest po prostu zbyt płytko.

Niezależnie od jakości średnica głośnika ma duże znaczenie przynajmnie w jakimś stopniu. I mówię to o głośnikach porównywalnych klasą.

Zakończmy ten temat bo według mnie różnice w dzwięku na poziomie 1-3% bo tu słychać powiedzmy jakąś częstotliwoś lepiej z tu gorzej. w tak małych kolumnach niegrają większej roli i lepiej zainwestować w coś z lepszym "kopem". Ale i tak każdy zrobi jak uważa

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

A tak na marginesie to słuchanie według mnie co jest tylko subiektywną opinią zaczyna sie jak masz minimum 25cm bass bo inaczej coż z tego jak jakość jest dobra jeśłi niema głębi dzwięku i jest po prostu zbyt płytko.

Niezależnie od jakości średnica głośnika ma duże znaczenie przynajmnie w jakimś stopniu. I mówię to o głośnikach porównywalnych klasą.  

Zakończmy ten temat bo według mnie różnice w dzwięku na poziomie 1-3% bo tu słychać powiedzmy jakąś częstotliwoś lepiej z tu gorzej. w tak małych kolumnach niegrają większej roli i lepiej zainwestować w coś z lepszym "kopem". Ale i tak każdy zrobi jak uważa

Pozdro

Owszem wielkość głośnika ma znaczenie ale nie kluczowe. Co z tego że Altusy 200 mają 25cm głośnik skoro nawet podane przeze mnie Monitor 3 (21cm) je deklasują pod tym względem (o innych nawet nie wspominam). Zdziwiłbyś się słysząc niektóre konstrukcje z wyglądu całkiem niepozorne (np. monitorki Audiowave). Wszystko również zalezy od wielkości pomieszczenia - bo jeśli w/w monitorki wstawiłbyś do 40 metrowego salonu to nie zdziwiłbym się na jęk zawodu.

Co do lepszego "kopa" - to już w zalezności od potrzeb - w moim przypadku chciałem mieć dodatkowy "akcent" przydatny w oglądaniu filmów, dlatego kupiłem aktywny subwoofer.

 

PS. Co do dyskusji - to chyba o to chodzi - w końcu jesteśmy na forum. Ja tylko przedstawiam mój punkt widzenia, nikt nie musi się z nim koniecznie zgadzać. Wcale nie mam zamiaru się kłócić - bo niby po co i dlaczego ?. Postrzegasz pewne rzeczy w inny sposób - Twoje prawo. Po prostu jeśli masz możliwość posłuchaj podanego zestawienia - a nóż Ci się spodoba. Ja początkowo również wyznawałem zasadę "duży może więcej", ale później nastapił przełom w moim rozumowaniu. W końcu nawet krowa zmienia poglądy :P .

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:arrow: PakerWolus

 

widze ze ty wylacznie skupiasz sie na basie,bo tylko i wylacznie o nim mowisz a on jest jakas czescia pasma akustycznego... mysle ze wiekszosc dzwieku tworza srednie i wysokie tony, to one buduja cala przestrzen i ukazuja detale, aha powiedzialas ze dopiero gdy masz 25cm niskotonowy to zaczyna sie sluchanie.... hmmm.... to wiesz ja powiem tak nawet przy 40 cm niskotonowym nie mozna nazwac sluchania sluchaniem kiedy sie ma wysokotonowki piezzo :lol:

 

powiedz mi jeszcze jedno czy poza umc umc łup łup z tych swoich kolumn wyciagasz cos wiecej?? wokale sa naturalne ?? wysokie tony nie draznia, ukazyja szczegoly i tworza przestrzen ze palcem pokazac mozesz gdzie stoi wokalista gdzie gitarzysta itd?? wogle wiesz cos o znikaniu kolumn w muzyce ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sredniotonówce 10" HH8021

Sorrki moja pomyłka średniotonówke mam 20cm.

 

No niezajmuje sie profesjonalnie akustyką ale co nieco wiem na ten temat

Według mnie kolumny grają bardzo dobrze dzwięk jest czysty i głęboki.

A co do zanikania kolumn to efekt jest bardzo dobry. Nawet to testowałem próbując zlokalizować kolumny po wcześniejszym okręceniu sie z zamkniętymi oczami(wiem że to śmieszna :lol: ). Napewno niejest to efekt taki jak na sytemach typu 5.1 i więcej bo ja mam tylko stereo ale mnie jak najbardziej zadawala.

powiedz mi jeszcze jedno czy poza umc umc łup łup z tych swoich kolumn wyciagasz cos wiecej?? wokale sa naturalne ?? wysokie tony nie draznia,

Dzwięk niejest w żadnym stopniu zniekształcony.Soprany też niedrażnią Yamaha posiada bardzo dobrą regulacje a nawet zwykłe sterowniki w dzwiękówce mogą bardzo zmienić dzwięk.

Ja obecnie posiadam Sound Blastera PCI i słucham na włączonym efekcie spatial niewiem dokładnie co on robi ale według mnie stwarza efekt 3d takie są moje odczucia.

A tak jak powiedziałem słucham głównie Techna hip-hop drum and basse a w tych rejonach muzycznych soprany cewkowe niespisują sie najlepiej przynajmnie j ja wole piezo. Bo ani tego spalić sie nieda i w porównaniu do cewkowych grają głośniej .

A co do moich bassów to dlatego mam te 40cm bo po prostu lubię jak czuć bass "na klacie" i dlatego STX bo w tej cenie nic lepszego bym nieznalazł.

Czekam na twoje spostżeżenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiesz ze doswiadczenie "znikniecia" kolumn o szerokosci wiekszej jak 25cm jest praktycznie nie mozliwe

Hmm no a czemu niby niejest możliwe . Jeśli dzwięk odpowiedznio wypełnia całe pomieszczenie. Ja myśle tak jak już wcześniej napisałem z moich doświadczeń :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sluchalem altusow 140 w roznych pomieszczeniach do 25m^2 i testowalem je z tannoyami m2 i pod kazdym wzgledem ( basu rowniez ) przegrywaly i to kretesm

 

moze w pomieszczeniu >25m mialy by jakies szanse

 

altus 140 ma chyba 30cm niskotonowy o ile sie nie myle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...