Skocz do zawartości
Fallout

Jaki zestaw audio do kompa ??

Rekomendowane odpowiedzi

Czy te w/w zaliczaja sie do tych niektorych? ;)

Jasne - oczywiście też zależy jakiego dzwięku oczekujesz - bo jeśli ma to być ostre dudnienie to "nie tędy droga" :). Ale myślę że Ci się podobają - zresztą nie tylko Tobie.

 

:arrow: Fallout

Najpierw to uzbieraj ten tysiąc :) Jak już uzbierasz to może trafisz na wspominane kolumienki i wzmacniacz w dobrej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne - oczywiście też zależy jakiego dzwięku oczekujesz - bo jeśli ma to być ostre dudnienie to "nie tędy droga" :).

Nic z tych rzeczy... :)

Musze teraz dorwac kogos kto takie ma i posluchac, bo nie lubie kupowac w ciemno.

 

PS. Ktorys z tych jest sensowny wg Ciebie?

http://allegro.pl/show_item.php?item=21705812

http://allegro.pl/show_item.php?item=21707018

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hahah tak sie sklada ze kumpel w sieci ma tego Teaca no i jest to bardzo dobry wzmacniacz, dynamika prawie dorownuje dla rotela 931 (porownywalem), za taka cene swietna okazjaa, dzwiek z niego raczej jest chlodny, bez zadnych podbarwien i szybki, jest to konstrukcja na elementach dyskretnych (nie przymula jak scalaki STK takie jak w technicsach)

 

tak odemnie to polecam ten sprzecik, zeby kosztowal 500zl to tez warto by bylo zainwestowac a za 350zl to chyba okazja ( nie?? :) )

 

co do yamahy to slyszalem moze ze dwie starsze jej konstrukcje w moim zyciu i no gralo w miare, dzwiek taki troche rozjasniony i bas podbarwiony, ognie nie sa zle ale w tej samej cenie to ja bym pisal sie na teaca

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak odemnie to polecam ten sprzecik, zeby kosztowal 500zl to tez warto by bylo zainwestowac a za 350zl to chyba okazja ( nie?? :) )

No raczej :) Jest jeszcze drugi taki sam od kogos innego za 400. W razie jak jednego podbiora to jest jeszcze drugi. :)

a ten teac + missonki m71 to iscie szatanskie zestawienie 

 

teac - chlodny, dystyngowany i szybki dzwiek + dynamika i jasnosc grania M71 = super dzwiek

I wlasnie takie szatanskie zestawienie chyba sobie sprawie :)

 

Chcialbym jeszcze tylko uslyszec jeszcze jakas opinie na temat tego TEAC'a, bo jedna to malo, P_i_t_t czekam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak odemnie to polecam ten sprzecik, zeby kosztowal 500zl to tez warto by bylo zainwestowac a za 350zl to chyba okazja ( nie?? :) )

No raczej :) Jest jeszcze drugi taki sam od kogos innego za 400. W razie jak jednego podbiora to jest jeszcze drugi. :)

a ten teac + missonki m71 to iscie szatanskie zestawienie 

 

teac - chlodny, dystyngowany i szybki dzwiek + dynamika i jasnosc grania M71 = super dzwiek

I wlasnie takie szatanskie zestawienie chyba sobie sprawie :)

 

Chcialbym jeszcze tylko uslyszec jeszcze jakas opinie na temat tego TEAC'a, bo jedna to malo, P_i_t_t czekam ;)

Wiesz - my z Kamieniem i różnymi sprzedawcami mamy taką umowę, że namawiamy ludzi na jakiś towar a potem dzielimy się zyskiem :lol: :lol:

 

A tak serio - to możesz śmiało brać (oba powinny grać fajnie w zestawieniu z tymi kolumienkami) - chociaż mnie wizualnie bardziej podoba się Yamaha :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do teaca bardziej missiony pasuja... maja bardziej zywiolowe brzmienie jak tannoye, ale swoaja droga jedne i drugie sa bardzo dobre

 

P_i_t_t no co ty na wyglad lecisz wzmacniacza ?? :wink:

 

szczerze to nie wiem dokladnie jak gra ta yamaha ale teaca jestem pewien ze to sprzecik z klasa i dobrym brzemieniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do teaca bardziej missiony pasuja... maja bardziej zywiolowe brzmienie jak tannoye, ale swoaja droga jedne i drugie sa bardzo dobre

 

P_i_t_t no co ty na wyglad lecisz wzmacniacza ??  :wink: 

 

szczerze to nie wiem dokladnie jak gra ta yamaha ale teaca jestem pewien ze to sprzecik z klasa i dobrym brzemieniem

Nie - ale fajnie jest jak i gra i wygląda :wink: Nie słyszałem żadnego z nich - mogę się jedynie domyślać mając do czynienia z innymi modelami. Wiadomo, że to nie to samo co normalny odsłuch, ale daje juz pewne rozeznanie. A ze wzmacniaczami to jest jak z kobietami - w sumie najbardziej liczy się wnętrze, a jednak najpierw najładniejsze modele schodzą z półek :wink: . Owocnych poszukiwań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal sie wacham. Oba mi sie podobaja z wygladu. Yamaha ma plynny loudness, ale nie wiem na ile to wazne (jak narazie slyszalem tylko jak dziala "binarny" loudness [jest/nie ma])

Napisze jesszcze do obu wlascicieli i spytam sie jak wygladala eksploatacja tych sprzetow, mzoe to pomoze dokonac wyboru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FiDO daj spokoj z loudness, gwarantuje ci ze jezeli bedziesz mial missiony M71 lyb tannoye M2 to nie bedziesz tego uzywal, to tylko zepsuje caly dziwek, z tych kolumieniek na plaskiech charakterystyce bas jest dobry, jak juz samym korektorem podkrecisz to bedziesz mial niezla stope basowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dobrze wiedziec. W takim razie czekam na odpowiedzi od wlascicieli w sprawie eksploatacji.

 

Swoja droga czarny Teac kusi ;) chociaz Yamaha tez ladna ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/show_item.php?item=21642143

no to jest taaaaaaki sprzecior

 

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=21524554

a tu technics w czystej klasie A (40zl miesiecznie wiecej za prad ale jaka jakosc :wink: )

 

FiDO pomysl nad tym NADem jak masz troszke wiecej kaski... jest to bardzo ciekawa alternatywa, wszystkie nady graja dobrze i charakteryzuja sie ogromna moca osiagana w impulsie co sie wiaze z krotkim czasem narastania impulsu (slychac poczatek dzwieku) co owocuje bardzo dobra dynamika w sluchaniu muzyki i mozliwoscia wychwycania wielu detali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FiDO pomysl nad tym NADem jak masz troszke wiecej kaski... jest to bardzo ciekawa alternatywa

Teoretycznie mialbym... ale czy jego jakosc az tak bije na glowe te poprzednie wymienione, zeby ponad 100zl doplacac ?

I czy to nie rozsadzi tych Mission'ow? ;) (wyglada juz znacznie powazniej)

 

Pozatym zauwazylem cos dziwnego...

http://a.gery.pl/show_item.php?item=20815875

http://allegro.pl/show_item.php?item=21642143

Najpierw to kupil (3 tygodnie temu) za 250zl a teraz sprzedaje.. cos mi tu smierdzi.

 

wszystkie nady graja dobrze i charakteryzuja sie ogromna moca osiagana w impulsie co sie wiaze z krotkim czasem narastania impulsu (slychac poczatek dzwieku) co owocuje bardzo dobra dynamika w sluchaniu muzyki i mozliwoscia wychwycania wielu detali

Tak, tylko pytanie czy ja to wychwyce. Audiofilem nie jestem, chociaz potrafie docenic dobry dzwiek, ale nie wiem czy az takie szczegoly.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no faktycznie cos tu smierdzi z tym nadem, FiDO ja tylko to podalem jako alternatywe :), mysle ze ciezko wychwycic by bylo roznice szczegolnie w stosunku do tego teaca, nie wiem jak do yamahy

 

poluj na Teaca :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/show_item.php?item=21642143

no to jest taaaaaaki sprzecior

Miałem podobnego NAD'a przez chwilę (pożyczonego), tylko ciut niższy model (nie miał tego wyświetlacza), i muszę powiedzieć, że żal mi było go oddawać... Naprawdę ładnie grał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do teaca bardziej missiony pasuja... maja bardziej zywiolowe brzmienie jak tannoye, ale swoaja droga jedne i drugie sa bardzo dobre

 

P_i_t_t no co ty na wyglad lecisz wzmacniacza ??  :wink: 

 

szczerze to nie wiem dokladnie jak gra ta yamaha ale teaca jestem pewien ze to sprzecik z klasa i dobrym brzemieniem

 

na moje to przy takim sprzecie to takie dobieranie jest juz naprawde przesadzone:D

 

Wiem ze jest roznica - ale jej nie slysze , ale to co wazne , ze jest;pppp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do teaca bardziej missiony pasuja... maja bardziej zywiolowe brzmienie jak tannoye, ale swoaja droga jedne i drugie sa bardzo dobre

 

P_i_t_t no co ty na wyglad lecisz wzmacniacza ??  :wink: 

 

szczerze to nie wiem dokladnie jak gra ta yamaha ale teaca jestem pewien ze to sprzecik z klasa i dobrym brzemieniem

 

na moje to przy takim sprzecie to takie dobieranie jest juz naprawde przesadzone:D

 

Wiem ze jest roznica - ale jej nie slysze , ale to co wazne , ze jest;pppp

" Błogosławieni, którzy nie widzieli (słyszeli) a uwierzyli ... " :lol:

 

No to jak w końcu - wiesz że różnica jest ale jej nie słyszysz ?. Hmm - trochę dziwne :roll: - czyjaś sugestia ?. A dlaczego twierdzisz, że jest to przasada ?. Ja przesadą nazwałbym kupowanie np. kabelka kosztujacego 1000 zł do zestawu za tyle samo. Tak sie akurat składa, że sprzęty różnych firm brzmią w charakterystyczny i odmienny sposób - dotyczy to zarówno wzmacniaczy jak i kolumn. Tak samo jak w przypadku komputerowych elementów i w hi-fi są szczególnie udane konfiguracje. Powszechnie wiadomo, że cały system będzie działał tak dobrze jak jego najsłabsze ogniwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja slysze wlasnie wyrazna roznice miedzy Tnnoyami M2 a a Missionami M71, tannoyki prezentuja bardziej monitorowe brzemienie, gladki, bardziej spokojny homologiczny jest z nich dzwiek... mi sie podoba

z koleji missiony no to juz nie wiem... jest klasa sama w sobie, jak na poczatku ich sluchalem to wydawalo mi sie ze jakies niezle podlogowki graja, dzwiek bardzo odmienny od tannoy'i jakby jasniejszy i bardziej zywiolowy... mnie zadziwiaja

 

tak wogle to zebym mial wybierac dla siebie ktores z tej dwojki to bym posiwial chyba ;p

 

no chyba ze ze wzgledu na to co sie slucha dokonac wyboru:

-tannoye m2: jazz, soul, pop, muzyka powazna

-mission m71: rock, dance, techno, pop

 

co nie swiadczy ze jedne czy drugie nie nadaja sie do innych typow muzyki, w swojej cenie te dwie konstrukcje wg. mnie nie maja konkurentow

 

najlepiej samemu posluchac i wybrac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyznasz ,ze wiele jest ludzi ktorzy nie slysza roznicy a tylko sobie ja wmawiaja i to im wystarcza.

 

Jestem przekonany ze gdybym zrobil test ludzia ktorzy powiedzmy wmiare sie orientuja w sprzecie oni by siedzieli z zamknietymi oczami ja by zmienial _podobnej_ klasy wzmiacniacze to kilkanascie - kilkadziesiat procent z nich nie zauwazylo by roznicy - nie mowiac juz o normalnych zajadaczach chleba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to zeby nie popadac w skrajnosci te roznice pomiedzy tymi

wzmacniaczami sa pewnie tak niewielkie ( nie slyszalem) ale ty kamien chyba tego wzmacniacza z missionami tez nie i tylko domniemujesz.

 

reasumujac jak jestes zwyklym szarym sluchaczem to nie ma co sobie gitary zawracac imo;/

-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vengeance we wzmacniaczach znacznie ciezej w krotkim czasie wychwycic roznice (te pojawiaja sie gdy osluchamy sie ze spzretem) ale wydaje mi sie ze natomiast odnosnie kolumn to ludzie ktorzy maja jakies zaciecie audiofilskie z latwosia rozroznia ze gra inny model

 

znaczy zalezy jeszcze jakiej klasy sprzety i kategorii brzmieniowej bys porownywal ze soba

 

unitry wzmacniacz (obojetnie jaki) mysle ze po parunastu sekundach bys odroznil od ww. TEACA (uwzgledniajac odpowiednio dobre zrodlo dzwieku i dobre kolumny do niego podlaczone)

 

a co do kolumn heh jestem na 99% pewien ze na w miare dobrym wzmacniaczu i zrodle przy zawiazanych oczach sam bys latwo wychwycil roznice brzmieniowe miedzy M71 a M2 (naprawde sa to zupelnie dwie inne szkoly grania)

 

jako przyklad powiem ze ja Rotela Ra972 od Kenwooda KA-59 nie odrozniam po paru minutach, dopiero gdy poslucham go pare dni, kiedy w pewnych momentach uslysze jakies niuanse potrafie powiedziec w jakich kwestiach ich przekaz sie rozni :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vengeance we wzmacniaczach znacznie ciezej w krotkim czasie wychwycic roznice (te pojawiaja sie gdy osluchamy sie ze spzretem) ale wydaje mi sie ze natomiast odnosnie kolumn to ludzie ktorzy maja jakies zaciecie audiofilskie z latwosia rozroznia ze gra inny model

 

znaczy zalezy jeszcze jakiej klasy sprzety i kategorii brzmieniowej bys porownywal ze soba

 

unitry wzmacniacz (obojetnie jaki) mysle ze po parunastu sekundach bys odroznil od ww. TEACA (uwzgledniajac odpowiednio dobre zrodlo dzwieku i dobre kolumny do niego podlaczone)

 

a co do kolumn heh jestem na 99% pewien ze na w miare dobrym wzmacniaczu i zrodle przy zawiazanych oczach sam bys latwo wychwycil roznice brzmieniowe miedzy M71 a M2 (naprawde sa to zupelnie dwie inne szkoly grania)

 

jako przyklad powiem ze ja Rotela Ra972 od Kenwooda KA-59 nie odrozniam po paru minutach, dopiero gdy poslucham go pare dni, kiedy w pewnych momentach uslysze jakies niuanse potrafie powiedziec w jakich kwestiach ich przekaz sie rozni :)

Kolumny to oczywiscie:D

hmm co do tego ze tannoye nadaja sie bardziej do niektorych typow muzyki to musza ci przyznac racje:D chociaz napoczatku nie wierzylem

i duzo lepiej brzmi na nich king crimson matheny czy jakis jazz niz jakies vaderowe kawalki:D

 

moze i w roznice pomiedzy dwoma podobnej klasy wzmacniaczami tez kiedys uwierze:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyznasz ,ze wiele jest ludzi ktorzy nie slysza roznicy a tylko sobie ja wmawiaja  i to im wystarcza.

 

Jestem przekonany ze gdybym zrobil test ludzia ktorzy powiedzmy wmiare sie orientuja w sprzecie oni by siedzieli z zamknietymi oczami ja by zmienial  _podobnej_ klasy wzmiacniacze  to kilkanascie - kilkadziesiat  procent z nich nie zauwazylo by roznicy - nie mowiac juz o normalnych zajadaczach chleba.

No pewnie, że tak jest. A jak jest ogólnie na codzień z reklamami ? - często kupujemy akurat reklamowany produkt, bo rzekomo jest lepszy. Nie ma czasu na sprawdzanie czy tak faktycznie jest, i bierzemy to za pewnik.

Co do sprzętu audio to daleki jestem od tego typu podejścia i dlatego jesli cos mam kupić to osobiście to testuje.

Kwestia słyszenia (lub nie) różnic - faktycznie najprościej rozróżnić kolumnę - bo tu jest to najbardziej widoczne. Wzmacniacz - również da się wychwycić, ale przede wszystkim potrzebny jest dobry CD i oczywiście dobrze nagrana płytka audio. W tzw "ślepym teście" urządzeń w zbliżonej cenie pewnie bym miał problemy rozpoznać coś w krótkim czasie, ale słuchając dobrze znanej płyty i mając dłuższą chwilę dało by sie co nieco wyłapać.

Natomiast bardzo sceptycznie podchodzę do wpływu kabli, kondycjonerów itp. na brzmienie całości. Tzn - w porównaniu do zwykłej miedzi OFC kabelek z prawdziwego zdarzenia (powiedzmy 20zł/m) jest OK - jednak rozpisywanie się i zachwycanie brzmieniem poszczególnych podzakresów w gazetach pokroju Hi-Fi i muzyka traktuje nieco z przymrużeniem oka. W tej kategorii w "ślepym tescie" pewnie bym odpadł na początku :P .

Wiele ludzi jak (np mój tata) ma totalnie gumowe ucho :lol: i dla niego róznica między Altusami 200 a Monitor 3 jest bardziej wizualna niźli słyszalna. W tym przypadku kupowanie drogich i firmowych elementów kierujac się opiniami i reklamą to zwykła chęć dowartościowania się na zasadzie "wypada to mieć".

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...