Skocz do zawartości
Vincent de Marco

Wymiana Kingston na Hynix/Geil ?

Rekomendowane odpowiedzi

Moge wymienic moje zafajdane kingstony hyperx 3200 2x512 (ida max 220 przy 2.85v w synchro 1:1 bo to NIE jest wersja na BH-5) na hynixy d43 4x256 i doplaca mi do tego 120 PLN. Nie wiem czy sie oplaca, bo wszyscy mowia ze jak sie zapelni 4 sloty to kicha nie krecenie a ja bym chcial je puscic na jakies 240 synchro 1:1.

 

Druga opcja jest taka, ze z kolei tym razem ja doplace 300 PLN i dadza mi Geile 2x512 PC-466 2.5-3-3-7. I tu pytanie: czy ktos z Was orientuje sie jak toto sie kreci ? Da sie zrobic z nich ddr-y 480-stki na jakis rozsadnych timingach ? Moja plyta daje max.napiecie na ramy 2.85v, ale podobno tak naprawde jest to 2.95v.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam GeIL co prawda 433 ale ida na 500MHz ale jest jedno "ale" musisz zrobic Vdimm mod'a do swojej plyty tzn. moda zwiekszajacego napiecie idace na pamieci (jest on dziecinnie prosty), dzieki niemu ustawilem 3.1v zamiast maxymalnych 2.85v. Podsumowojac jezeli moje pamieci 433 chodza z napieciem 3.1v na 500MHz to moze twoje 466 pojda z napieciem 2.85v (jezeli nie zawsze jest mod... moge ci pomoc jakby co).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Twoje KHXy na pewno są bez A ? Jeżeli tak to czy mógł byś powiedzieć jakimi kostkami są obsadzone ?

Jeżeli zamawiałeś kostki bez A to powinieneś dostać memorki o takich parametrach 2-2-2-6-1 (Więcej tutaj)

Jeżeli dobrze pamiętam to takie parametry zapewniają kości BH5/6 a nie inne (np. CH5). Jeśli Twoje kostki mają inne parametry to powinieneś negocjować ze sprzedawcą, może coś wywalczysz...

 

Obsadzając 4 sloty będziesz miał problemy z podkręcaniem. Wątpie w osiągnięcie 240 FSB na obsadzonych 4 slotach :wink: .

 

Pozdro, Anon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz GeIL'e :) - 2 obsadzone sloty i przy odpowiednim napieciu 2.85 (jak nie to 3.1) pojda na 480MHz luz, w koncu 480 - 466 to tylko @14MHz.

No wlasnie problem w tym, ze napiecie moge dac max.2.85. Koles co nimi handluje powiedzial, ze jezeli z 466-stek chce zrobic ddr-480 (albo nawet 490) to lepiej jednak brac 500-setki. Roznica w cenie to 200 PLN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...