Skocz do zawartości
Pavlik

Ever czy APC??

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Temat ten był wprawdzie poruszany, ale dość dawno....

Mam zamiar kupić UPSa, z tym, że waham się pomiędzy: EVER Net 700 DPC ~580 zł, a APC Back-UPS RS 500VA ~580 zł.

Modele te mają AVR. Tu pytanie: na ile potrzebny jest ten system w domowym użytku? Co daje on w PRAKTYCE?? Czy tylko oszczędność baterii?? (przecież za taką różnicę w cenie moge kupić zapasowe !)

Bo jesli nic nie przekonuje do AVR, to może lepiej wybrać: EVER ECO 500 Pro ~340 zł, albo APC Back-UPS CS 500VA ~360 zł??

Co o tym sądzicie??

Którą firmę polecacie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na czym dokladnie polega AVR ale sadzac z tego co znalazlem jest to automatyczna regulacja napiecia. Moze jest to zwiazane z tym ze niezaleznie od tego jakie napiecie daje bateria na wyjsciu zawsze masz takie samo. :?

Nie wiem jak jest z Ever ale ja troche handluje APC i narazie niemialem zadnego uszkodzonego.

 

P.S. Jak chcesz cos mocniejszego to zerknij tutaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cytujac

AVR - układ automatycznej regulacji napięcia (ang. automatic voltage regulation). W zasilaczach typu line-interactive pozwala na poprawienie wartości napięcia bez konieczności czerpania energii z akumulatora

 

jesli masz zanizone napiecie w sieci to ups bedzie pracowal bez korzystania z akumlatora ( do pewnej granicy ~180 V)

zalezy do zcego bedziesz ups wykorzystywal , jesli bedzie to ups do twojego kompa i bedzie uzywany tylko wtedy kiedy bedziesz przy nim to mozesz kupic najtanszego zeby zapewnic sobie pare minut na nagranie wszytkich prac i wylaczenie kompa

jesli masz zanizone napiecie w sieci , czeste wachania lub potrzebujesz upsa ktory wylaczy ci sam kompa jak ciebie przy inm nie bedzie to wez drozszy ktory sie komunikuje z kompem przez port com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpuść sobie UPSy firmy Ever. Mnie skusiła 3 letnia gwarancja, i niby nowoczesny system DPC.... praktycznie rzecz biorąc, (używam modelu 700 NET) moje upsy zrobiły bubu. Na początku nawet stabilnie trzymały kompiuter, natomiast teraz jeden padł całkiem (g... się tak rozładowało że akumulatory się zepsuły :/ odesłałem na gwarancje, uznali coprawda :P), a drugi jakoś nie bardzo chce trzymać maszynke. soft dołączany jest badziewny i tyle.

 

stanowczo odradzam. a z tej klasy cenowej, to polecam poznańskie ETA - przewineło mi się kilka, i są napewno lepsze od EVERów....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UPS-y EVER to totalna pomyłka- psują się, słabo trzymią, grzeją się dość poważnie - zastanawiałem się nawet jak takie badziewie może trafiać na rynek.

A teraz przedstawię pokrótce moje spostrzeżenia bo miałem okazje je testować w pracy.

a więc- Pierwszy ups jaki kupiłem to APC 350 BACKS UPS EI - podtrzymuje moją maszynkę z monitorem lampowym około 10minut maksymalnie. Niedawno pojawiła się idea w pracy aby zakupić UPS-y do kompów. Po przejżeniu ofert w sieci okazało się ze EVER-y są tanie z długą gwarancją no i za cenę apc350 mozna kupić EVER-a 500 a nawet 700. po zakupieniu tych upsów okazało się ze to kicha. Popodłączeniu ich do sieci zaczeły się niemiłośiernie grzać ze prawie pażyły ale zakładając ze to był nowy sprzęt to widocznie pierwsze ładowanie takie skutki wywołuje- a śmierdziało jakby się w nich instalacja paliła...

po naładowaniu następnego dnia przyszła pora na test i niestety :( EVER500 trzymał 6 minut słabszy komputer od mojego a 700 trzymała 8 minut.

tak se pomyslałem ze dobrze ze nie kupiłem tego badziewia tylko postawiłem na apc.

podsumowujac APC350 jest o niebo lepszy od Everów 500 i 700...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do użytku domowego w zupełności wystarczy UPS ETA Light 520. Posiadam go już od 3 lat. Wymieniłem baterię w lipcu tego roku. Czas podtrzymywania: 6 - 15 minut pod 'obciążeniem' Trzymał mi serwer, ADSL Modem 35 minut.

Koszt ETA Light 520 w granicach 320 - 350zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...