Skocz do zawartości
a6addon

FX5900 XT PIXELVIEW 128MB jak dla mnie bomba

Rekomendowane odpowiedzi

3DMark03 - 1024x768 - 4x FSAA & 8x AF - 3397

3DMark03 - 1600x1200 - 4x FSAA & 8x AF - 1782

 

jedyne co zmieniłem to włożyłem do kompa z powrotem swoje pamięci (wróciły z wypożyczenia - qmpel testował 5700)

 

czyli konfig jak wyżej tylko

DDR 1024MB PC3200 (400MHZ) TWINMOS DUAL;

 

mam jeszcze chłodzenie zalmana na dziś wieczór więc dziś po pracy zrobie reszte testów i ją troche pożyłuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.ocinside.de/index_d.html

tam ludzie sie chwala ich 9800se@pro

wiec gosc kory ma 2500+@3200+ (jak twoja)

i podkrecona 9800se@pro (twoja tez podrecona)

a 3dmarkow (2003) ma 6750 :D

przy czym ceny 9800se sa nizsze od 5900 :)

a ceny 9800 pro takie same jak 5900 :)

(oczywiscie ja bym bral 9800se jak bym mnial gwarancjie ze sie przerobi na 9800pro... ale chyba sie zdecyduje na 9800 pro - cena jak 5900) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki sam procek jak on reszte podobno moge sie zmierzyc w niedziele poza tym ja na swoim juz niezyjacym hehe radku mialem 5.4k w 3dmarq 03 i 17k w 3dmarq 01 wiec bym sie tak nie zachwycal wynikami tym bardziej ze 5900xt posiada bardzo wysokie taktowania i bardzo dobre pamieci 2.8ns bodajze .... No ale za ta cene zapewne dobra karta ale ja widzialem testy i na max rozdzialce i przy AA i Anizo na max to wysiada i to ostro nawet 2x slabsze wyniki ma z checia bym to sprawdzil no ale do 3d marka 03 nie wiem czy mam klucz i nie wiem czy bez mozna umieszczac ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamieci posiada 2,8 ns ablo 2,2 ns :wink:

innych chyba nie montuja na 5900 :wink:

taktowanie maja duzo wieksze jak w radkach i dla tego OGROMNE I GLOSNE chlodzenia :cry:

dlatego wole radka :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gent jak masz kase bierz 9800pro jak nie to moze gdzies znajdziesz pewne 9800se >9800pro przyznam sie szczerze szukalem miesiac nigdzie nie znalazlem a doplacac 400 zl za to ze oni sprawdza to ja dziekuje to juz wolalbym dolozyc i miec 9800pro prawdziwe :D ale nie zmienilem i narazie mam 9700 i tez nie narzekam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kucyk dlaczego ?? 9800pro naprawde sa mocne mimo niewielkich roznic miedzy 9700 tu na forum ktos ma 7000 na 9800pro bodajze, a przeciez 9800se np herculesa aiw ma taktowania pro wiec tylko kwestia trafic potoki no i sie ma pro bez krecenia czegokolwiek .... A co do pamieci to 2.8 ns tam sie pomylilem poprawilem juz no jesli on ma 2.2 to wtedy o hohohoh mozna poszalec :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kucyk dlaczego ?? 9800pro naprawde sa mocne mimo niewielkich roznic miedzy 9700 tu na forum ktos ma 7000 na 9800pro bodajze

Nie wiem, według mnie nie ma szans, aby komp na procku barton 2500+@3200+ i radku z tatkowaniami 9800pro czyli 380/680 osiągnął 6750 3dmarków03.

Mój przy 2214MHz i 370/680 ledwo wycisnął 5746 i zrobić na nim 10003dmarków więcej to poprostu niemożliwe. To nie 3dm01, tylko 3dm03 a tu o każdy punkt więcej ciężko jak cholera :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kucyk :wink:

tylko ze on ma moze duuuuzo bardziej grafe podkrecona...

akurat na tamtym forum widzialem 9800 pro z gpu 490 mhz :D (tylko nie pamietam czy to akurat tego gostka :( )

pozdro :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam go od paru dni i moge spokojnie go polecić.

jak na karte poniżej 1000 po prostu wymiata.

3DMark01:15785 

3DMark03:5532 

Aquamark3:39847 

przy @467/818

 

http://www.devcom.com.pl/sklep/product_inf...roducts_id=1118 tutaj go kupiłem za 965

no wyniki masz cieniutkie na tej grafie , podejrzewam że coś nie tak z ustawieniami i można wycisnąć duuuuużżżżo więcej, w 3dmarku2k1 masz niewiele więcej odemnie , w 3dmarku2k3 jest juz dość ładnie , natomiast w aquamarku3 masz mniej , niedługo znajomi składają kompa sprzedam im swoją grafę(za tyle co kupiłem :twisted: ) i łykne tego fx5900xt ale leadteka za te cene, to wtedy zobaczymy jakie będą wyniki :twisted: :twisted:

 

wole <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> za 950-1000 takiego fx i go poprostu podkręcić niż kombinować z radkami czy sie uda przerobić czy nie,kombinować z vmodami i szukać ich niewiadomo gdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ajdaho!

Nie przesadzaj! Jak ja podałem podobne wyniki to powiedziałeś, że nie umie skonfigurować kompa (oczywiście nie wprost to powiedziałeś :wink: ) więc nie mów, że u nas tak kiepskawo wypadają bo tak wypadają! Miałem tą karte i wiem co jest warta! Pozatym jak mówisz, że kupując radka może będzie chodził a może nie to już mnie zniechęciłeś do dalszej rozmowy! Za 900zł masz pełnego 9700 przy którym nic nie musisz odblokowywać czy modować! Poprostu podkręcasz na pro i po problemie! Więc nie wciskaj ludziom głupot ok? Bo znów będzie wojna! :evil:

 

Respekt! :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozatym nie rozumiem tutaj pewnego podejścia do sprawy , facet ma grafe PARE DNI jeszcze jej nie zdążył dobrze potestować , każdy kto podejdzie do sprawy nie stronniczo to mu napisze że te wyniki co ma to o kant d... rozbić ,że musi coś pomyśleć bo to jak by się chwalił 8000 w 3dm2k1 na radku 9600xt , ja bym się takimi wynikami nie chwalił , sam wiem że jak prze pierwsze dni jak miałem obecną grafę to "wyciskałem" na niej 14,5k w 3dm2k1 a po 2 tygodniach już miałem 1k więcej , co z tego że ma np. ~2300mhz na procku , skoro może to mieć przez 17,5x133 ,a inny będzie miał 10x230 i też 2300mhz , czyj komp będzie wydajniejszy ? gość nie musiał szukać bóg wie gdzie grafy która da się przerobić na wyższy model, nie musiał robić vmodów ani dla rdzenia ani dla pamięci , poprostu kupił kartę podkręcił w orginalnych sterach i już , jak dla mnie to dużo za ~1000zł. a to czy bęzie miał 200 czy 150fps z aa x 4 i anizo x 8 to kogo to ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ajdaho!

Nie przesadzaj! Jak ja podałem podobne wyniki to powiedziałeś, że nie umie skonfigurować kompa (oczywiście nie wprost to powiedziałeś  :wink: ) więc nie mów, że u nas tak kiepskawo wypadają bo tak wypadają! Miałem tą karte i wiem co jest warta! Pozatym jak mówisz, że kupując radka może będzie chodził a może nie to już mnie zniechęciłeś do dalszej rozmowy! Za 900zł masz pełnego 9700 przy którym nic nie musisz odblokowywać czy modować! Poprostu podkręcasz na pro i po problemie! Więc nie wciskaj ludziom głupot ok? Bo znów będzie wojna!  :evil: 

 

Respekt! :?

chodziło mi o te radki 9800se o których piszą wcześniej inni , a odnośnie jego wyników to poczekajmy jeszcze 2 tyg. jak stwierdze że mi fx5900xt jest koniecznie potrzebny to se go kupie i wtedy zobaczymy co z niego wycisnę , gość ma wyniki niewiele wyrzsze od moich , a chyba wszystkie serwisy nie kłamią twierdząc że jednak 5900xt jest wydajniejszy od 5700ultra prawda

 

update

ps.

wtedy miałem zastrzeżenia iż tak prędko wyciągnołeś wnioski , powtarzam i chyba karzdy to wie że zaraz po kupieni nie wyciśnie wszystkiego z grafy na to trzeba czasu żeby poznać nowy sprzęt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekamy miesiąc i zobaczymy ile wtedy wyciśnie! Dziwne! Pewnie to zbieg okoliczności! Rozmumiem już! Miałem źle skonfigurowanego kompa! Sorry! nie miałem 10x230Mhz tylko 10x215Mhz! :evil: Ale ze mnie gafa! :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekamy miesiąc i zobaczymy ile wtedy wyciśnie! Dziwne! Pewnie to zbieg okoliczności! Rozmumiem już! Miałem źle skonfigurowanego kompa! Sorry! nie miałem 10x230Mhz tylko 10x215Mhz!  :evil: Ale ze mnie gafa!  :twisted:

"ziarnko do ziarnka i zbierze się miarka" , tu zarobisz kilka punktów tma zarobisz kilka punktów i tak ci wynik urośnie , na tym to polega

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...