Skocz do zawartości
a6addon

FX5900 XT PIXELVIEW 128MB jak dla mnie bomba

Rekomendowane odpowiedzi

W 2001 uzbierać 1000pkt to nie taki problem, jak uzbierać taką liczbę w 3dm03  :?

no to niestety wiem :cry: , przy całym wzroście na mojej grafie w aquamarku3 i 3dmarku2k1 w 3dmarku2k3 uroslo zaledwie 30pkt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ile twoja wyciaga ?  :roll:

ok 12000 bez jakichkolwiek podkrecen sprzetu, malo tego prowdopodobnie w trybie asynchronicznym fsb ram/proc(wypisuje 268 dla ramu i 266 procka) :lol:

 

Dzisiaj mam troszke czasu i pod wieczor prawdopodnbnie podkrece calosc, czyli procek na min 166 a grafe delikatnie - ram niestety 266 (antyk):)

 

pozdrr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w 03 uzyskalem narazie 400pkt wiecej. Poczekam pare lat az mi gwarancja pojdzie na ten sprzet, bo wymiana chlodzenia albo radiatorki na pamieci rownaja sie z utrata gwarancji.

Przecież standartowe chłodzenie zawsze możesz założyć spowrotem, a co do radiatorków na pamięciach możesz użyć pasty termoprzewodzącej i na przekątnych delikatnie posmarować dobrym klejem (wręcz dac po kropelce). Ze zdjęciem nie powinno być wielkich problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jakieś 2 tgodnie temu miałem dylemet Giagabytr FX 5900 + Tuner TV  

czy AIW Radeon 9800SE i wybrałem to 2 - radeka kupiłem w ciemno i sie zmodował na PRO w w 3D mark 16800 bez podkręcania... :)

a z podkręcaniem jaki wynik ?, bo podobno te już sie tak nie kręcą ale tego to nie jestem pewien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jakieś 2 tgodnie temu miałem dylemet Giagabytr FX 5900 + Tuner TV  

czy AIW Radeon 9800SE i wybrałem to 2 - radeka kupiłem w ciemno i sie zmodował na PRO w w 3D mark 16800 bez podkręcania... :)

a z podkręcaniem jaki wynik ?, bo podobno te już sie tak nie kręcą ale tego to nie jestem pewien

Niektórzy nawet dochodzą do taktowań 9800XT 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jakieś 2 tgodnie temu miałem dylemet Giagabytr FX 5900 + Tuner TV  

czy AIW Radeon 9800SE i wybrałem to 2 - radeka kupiłem w ciemno i sie zmodował na PRO w w 3D mark 16800 bez podkręcania... :)

a z podkręcaniem jaki wynik ?, bo podobno te już sie tak nie kręcą ale tego to nie jestem pewien

Niektórzy nawet dochodzą do taktowań 9800XT 8O

no to fajnie niektórzy wyciągają z pIV3,06 nawet 4ghz 8O ,jestem ciekaw jak u DOKŁADNIE tego kolegi się kręci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD Athlon XP 1833 MHz (2500+)

GeForce FX 5900XT prolink @443/786

512 Mb DDR-SDRAM

SOLTEK 75FRV

3dmark03 - 5300

przy zwiększeniu takiowania na benchmarku zacina się

3dmark "lost focus"-taki komunikat wyświetla

co może być przyczyną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie krótka piłka: co lepsze, co byście wybrali z tych dwóch:

r9700 ten oem herculesa

czy fx5900XT?

ja bym brał fx5900xt , wydajność na tym samym poziomie , a fx5900xt masz wersje box z wszystkimi dodoatkami za ~950zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zauwazyć iż obie karty działają na zupelnie innych sterach, a jak świat ...wiadomo różnie bywa z optymalizacją. Zakladamy ze all sa OK, wiec i tak sama R98000P to jest szybsza karta (defaultowo) niz gf5900XT, wiec tak naprawde nie ma co jako taka konkurowac. OC to inne sprawa, ja mam np msi fx5900xt a te sie kreca niesamowice (link wyzej). W odniesieniu do powyzszego linka, ciekawe jaki po podkreceniu byłby wynik w porownaniu do R9800P? A jesli jeszcze chcemy uwzglednic koszt karty, to osobiscie dla mnie wowczas taki test bylby bardziej obiektywny:), a szczegolnie dla tych co staraja sie oszczedzac $$$. Sam R9800pro jest to grafa-potwor-ze złota ;-)

 

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o bosh wiem ze r9800 to karta z innej polki ale zobacz na mojego skrinszota- radeon 9700 oc do pro - 52 fps na ps2.0

Uruchom Far Cry zrob skrina wtedy pogadamy

 

peace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co może jeszcze ktoś sie wypowie:

r9700 czy 5900XT???

I moze dorzyci jeszcze jakieś za i przeciw

w testach wyprzedza 9700 minimalnie 5900xt... - ja i tak nie tkne sie zadnegego fx'a bo do nich chlodzenia mocnego potrzeba :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o bosh wiem ze r9800 to karta z innej polki ale zobacz na mojego skrinszota- radeon 9700 oc do pro - 52  fps na ps2.0

Uruchom Far Cry zrob skrina wtedy pogadamy  

 

peace

dobrze że mamy 9700 :twisted:

 

Ale nVidia przewala :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do chlodzenia nie moge sie calkowicie zgodzic, bo w MSI stosuje sie miedziane (no dobra - powiedzmy ze sredni koszt) i przede wszytskim jest ciche (jak dla mnie). Ponoc ma nie przekraczac 27dB.

Moge subiektywnie powiedziec, ze mialem wczesniej GF 4 Ti 4200 64 (agpx4) i takta karta wydawala sie cicha, ale do czasu. MSI 5900XT VTD-128 jest naprawde cicha , ale moze ktos (do)slychal cos cichszego ;)

 

Peace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra nie wiem jaka firma ale wiekszosc 5900 ma po 2 wentylatorki lub podobne chlodzenie... bylem w sklepie to slyszalem nawet ich chwistanie  :(

zawsze z tej większości możesz wybrać ten najcichszy i po problemie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@AJDAHO> najcichszy z glosnych nadal jest glosny  :lol:

pozdro  :wink:

czy jest taki głośny to się spytaj BLUSKY a nie do mnie , ja na swoim fx5700Ultra dzięki temu że ma miedziany radiator mogłem wicher zapuscic na 7v i nie narzekam , pozatym może przyczyną kompleksów są topiki w stylu "karty ati a FARCRY" i im podobne , pierw było że na ati dym jest rzadszy , potem światła w grach bledsze , a teraz znikają elementy , dojdzie do tego ze w colinie 5 na grafach ati auta będą na cegłach stać :lol: i jakiś posiadacz ati napisze " wiesz bo mi w grze nie przeszkadza brak felg i opon"

 

:P :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...