Skocz do zawartości
a6addon

FX5900 XT PIXELVIEW 128MB jak dla mnie bomba

Rekomendowane odpowiedzi

Widzisz Ajdaho. Lubisz uogolniac. jednemu kolesiowi nie pojawil sie w gierce rekin to Ati zaraz jest be. Innym sie on ukazuje.

Co do swiatel to myslalem ze robione przez userow screeny wszystko wyjasnia. Czy tam przypadkiem na ktoryms FXie tez nie byly przygaszone????? :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych bardzo obszerny test GF FX 5900XT:

http://www.guru3d.com/article/Videocards/112/

Wynika z niego że niezależnie od rozdzielczości czy włączonego AA i AF karta ta jest porównywalna z Radeonem 9700pro, który jest droższy od GF FX5900XT. Wynika z tego, że w tym przedziale cenowym(ok9500zl lub do 1000zl) nVidia jest lepszym wyborem od ATI, choć trzeba przyznać, że w większości przedziałach cenowych króluje ATI, ale że topic jest o FX5900XT tak więc nie rozumiem o co wy się tak naprawdę kłócicie :?:

Akurat teraz na górze ekranu, na banerze była cena 9700 - 899zł

5900XT kosztuje ok 1099zł. Ale sądzę, że cena 5900XT niedługo spadnie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka mała podpowiedż dla kolegi bo ja za kłutniami nie jestem!!!!

Napisałem, że do 9700pro, który kosztuje ok 1250-1400zl(Hercules 9700pro kosztuje w komputroniku nawet prawie 1700zl) a nie zwykłego 9700.

A i dodam jeszcze, że FX5900XT można kupić w sklepie za ok 950zl a link do sklepu jest podany przez autora tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka mała podpowiedż dla kolegi bo ja za kłutniami nie jestem!!!!

Napisałem, że do 9700pro, który kosztuje ok 1250-1400zl(Hercules 9700pro kosztuje w komputroniku nawet prawie 1700zl) a nie zwykłego 9700.

A i dodam jeszcze, że FX5900XT można kupić w sklepie za ok 950zl a link do sklepu jest podany przez autora tematu.

1)Nie zobaczyłem że chodzi Ci o Pro

2)Tam jest Prolink-a, a mi chodzi raczej o MSI

3)Też się nie chcę kłócić :wink:

 

PS.Przy @ 9700 można wyciągnąć 398/350 (max raptora) gdy przy podkręcaniu 9700Pro dochodzi do 330 na pamięciach.

 

Pozdrawiam :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz Ajdaho. Lubisz uogolniac. jednemu kolesiowi nie pojawil sie w gierce rekin to Ati zaraz jest be. Innym sie on ukazuje.

Co do swiatel to myslalem ze robione przez userow screeny wszystko wyjasnia. Czy tam przypadkiem na ktoryms FXie tez nie byly przygaszone????? :wink:

rzeczywiście były wygaszone > na tym najsłabszym z możliwych> fx5200 , co tylko potwierdza jaieś optymalizacje, a odnośnie rekina to u jednego rekin inny na co innego się skarży i tak w koło macieju zawsze coś nie tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz Ajdaho. Lubisz uogolniac. jednemu kolesiowi nie pojawil sie w gierce rekin to Ati zaraz jest be. Innym sie on ukazuje.

Co do swiatel to myslalem ze robione przez userow screeny wszystko wyjasnia. Czy tam przypadkiem na ktoryms FXie tez nie byly przygaszone????? :wink:

rzeczywiście były wygaszone > na tym najsłabszym z możliwych> fx5200 , co tylko potwierdza jaieś optymalizacje, a odnośnie rekina to u jednego rekin inny na co innego się skarży i tak w koło macieju zawsze coś nie tak

Zależy jeszcze jak kto ma system skonfigurowany :wink: Czy nie ma namieszane w sterach, czy usuwając poprzednie usunął je dokładnie etc. Ja na sterach 4.2 (Omegi) nie miałem jeszcze żadnych problemów z jakąkolwiek grą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie pozatym testy przedstawione przez ChoosenOne pokazują jak to jest z opłacalnością fx5900xt vs. radek 9700 i nie ma co pisać że radka można @ bo fx też można wykęcić , dodatkowo z fx dostanie się lepsze wyposarzenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz Ajdaho. Lubisz uogolniac. jednemu kolesiowi nie pojawil sie w gierce rekin to Ati zaraz jest be. Innym sie on ukazuje.

Co do swiatel to myslalem ze robione przez userow screeny wszystko wyjasnia. Czy tam przypadkiem na ktoryms FXie tez nie byly przygaszone????? :wink:

rzeczywiście były wygaszone > na tym najsłabszym z możliwych> fx5200 , co tylko potwierdza jaieś optymalizacje, a odnośnie rekina to u jednego rekin inny na co innego się skarży i tak w koło macieju zawsze coś nie tak

Zależy jeszcze jak kto ma system skonfigurowany :wink: Czy nie ma namieszane w sterach, czy usuwając poprzednie usunął je dokładnie etc. Ja na sterach 4.2 (Omegi) nie miałem jeszcze żadnych problemów z jakąkolwiek grą.

a jak światła w nfs:u pozyjne czy mijania ?

 

ps. OMEGI to chyba nie orginalne stery od ati ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz Ajdaho. Lubisz uogolniac. jednemu kolesiowi nie pojawil sie w gierce rekin to Ati zaraz jest be. Innym sie on ukazuje.

Co do swiatel to myslalem ze robione przez userow screeny wszystko wyjasnia. Czy tam przypadkiem na ktoryms FXie tez nie byly przygaszone????? :wink:

rzeczywiście były wygaszone > na tym najsłabszym z możliwych> fx5200 , co tylko potwierdza jaieś optymalizacje, a odnośnie rekina to u jednego rekin inny na co innego się skarży i tak w koło macieju zawsze coś nie tak

Zależy jeszcze jak kto ma system skonfigurowany :wink: Czy nie ma namieszane w sterach, czy usuwając poprzednie usunął je dokładnie etc. Ja na sterach 4.2 (Omegi) nie miałem jeszcze żadnych problemów z jakąkolwiek grą.

a jak światła w nfs:u pozyjne czy mijania ?

Zależy jaka jest pora roku :lol: Od jesieni jeżdżę na mijania :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaka jest pora roku  :lol: Od jesieni jeżdżę na mijania  :lol:  :lol:  :lol:

aaaaa to musze zacząć w to grać , choć to symulator wszystkiego innego tylko nie samochodu to chyba jeszcze symuluje pory roku

 

ps. na pozycyjnych nie mozna jeździć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ajdaho ciagla piszesz o tych problemach z Ati. A jak narazie jedynym problemem sa te swiatla w NFS:U i znikajacy u jednego kolesia rekin. Podaj mi dokladne przyklady tych problemow. Bo tak jak juz pisalem ja zadnego nie doswiadczylem. Oswiec mnie.

 

Przez ile uzywales produktow Ati????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz Ajdaho. Lubisz uogolniac. jednemu kolesiowi nie pojawil sie w gierce rekin to Ati zaraz jest be. Innym sie on ukazuje.

Co do swiatel to myslalem ze robione przez userow screeny wszystko wyjasnia. Czy tam przypadkiem na ktoryms FXie tez nie byly przygaszone????? :wink:

rzeczywiście były wygaszone > na tym najsłabszym z możliwych> fx5200 , co tylko potwierdza jaieś optymalizacje, a odnośnie rekina to u jednego rekin inny na co innego się skarży i tak w koło macieju zawsze coś nie tak

Zależy jeszcze jak kto ma system skonfigurowany :wink: Czy nie ma namieszane w sterach, czy usuwając poprzednie usunął je dokładnie etc. Ja na sterach 4.2 (Omegi) nie miałem jeszcze żadnych problemów z jakąkolwiek grą.

A u mnie na tych sterach przy ładowaniu Far Cry restart kompa następował.Dopiero na 4.1 chodzi normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz Ajdaho. Lubisz uogolniac. jednemu kolesiowi nie pojawil sie w gierce rekin to Ati zaraz jest be. Innym sie on ukazuje.

Co do swiatel to myslalem ze robione przez userow screeny wszystko wyjasnia. Czy tam przypadkiem na ktoryms FXie tez nie byly przygaszone????? :wink:

rzeczywiście były wygaszone > na tym najsłabszym z możliwych> fx5200 , co tylko potwierdza jaieś optymalizacje, a odnośnie rekina to u jednego rekin inny na co innego się skarży i tak w koło macieju zawsze coś nie tak

Zależy jeszcze jak kto ma system skonfigurowany :wink: Czy nie ma namieszane w sterach, czy usuwając poprzednie usunął je dokładnie etc. Ja na sterach 4.2 (Omegi) nie miałem jeszcze żadnych problemów z jakąkolwiek grą.

A u mnie na tych sterach przy ładowaniu Far Cry restart kompa następował.Dopiero na 4.1 chodzi normalnie.

@jonathan >po co mam szukać jak sie sami ludzie zgłaszają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AJDAHO :arrow: Co do FARCRY'a - zastawia mnie tylko dlaczego dociera do ciebie brak rekina u jednego usera, a nie dociera fakt, że właśnie w tej samej grze FXy wymuszają tryb ps 1.1 bo nie mogą sobie poradzić z 2.0. Tym samym cała gra w przypadku FX jest "okrojona" z przeróżnych efektów graficznych występujących w grze. Jak dla mnie bomba. To się dopiero nazywa oszustwo 8O

Możesz mi wytłumaczyć według ciebie dlaczego tak jest? Dlaczego FX wymusza PS 1.1? Znów się na "was" uwzieli?

I nie odpowiedziałeś jonathanowi na pytanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co dyskutowac.

Tym tokiem myslenia Intel i Amd sa do bani.

Tak samo wiekszosc producentow plyt glownych i pamieci. Bo przeciez tyle jest topicow o problemach z tymi produktami. A to nie da sie podkrecic, albo niestabilne, albo sie resetuje i zawiesza.

Gratuluje.

Dalej nie mam dokladnych danych.

Chyba pozbede sie swojego 9700pro bo inni maja z nim problemy a u mnie wykrecil sie nawet wiecej niz 9800Pro a z gierkami i programami nie mam problemow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemy są i z ATI i nVidii. Tylko, że userzy ATI są bardziej otwarci i mówią o swoich problemach a użytkownicy FXów wolą siedzieć cicho. :twisted: Postanowiłem zacytować jakie poprawki wprowadzila do najnowszych sterów nVidia. Info zapożyczone ze strony www.nvision.pl:

 

Oto aplikacje w których poprawiono ujawnione bugi:

- Tomb Raider Angel of Darkness

- 3D Paint 2001

- Maya 5.0

- Studio Tools 11

- RenderWare Studio

- Command and Conquer Generals

- Armies of eXigo

- Command and Conquer Zero Hour

- Final Reality

- Flight Simulator 2004

- Jedi Knight 2

- NASCAR 2003 Season

- Big Mutha Truckers

- Splinter Cell

- Star Wars Knights of the Old Republic

Ponadto naprawiono problemy z profilami w Direct3D i OpenGL, supportem drugiego monitora w trybie DualView, obsługą monitorów LCD (błędy w renderingu).

Dodano też funkcję automatycznego podkręcania w sterownikach (coś w rodzaju OverDrive u ATI).

 

Także nie mów, że tylko userzy ATI mają problemy bo ja i wielu na tym forum wcale ich nie mamy dla tego jesteśmy z ATI zadowoleni pod względem wydajności jak i jakości! :wink: A to, że komuś zdarzyło się, że coś niechodzi to niestety odosobnione przypadki. Jest tyle różnych konfiguracji kompów (mówię o wszystkich podzespołach), że konflikt może się zdarzyć i nie ma tu reguły czy ATI czy nVidia! 8) A wydajnościowo i tak ATI wypada lepiej. Miałem FXa i wiem, że liczbe klatek nabija miejscami gdzie nie ma wiele do obliczenia (zrobiłem wykresy) i wyraźnie widać, że liczba klatek potrafi spaść tragicznie i znacznie więcej niż u konkurenta.

Dla tego ja swoje zdanie podsumuję krótko! Miałem FXa 5900XT i dla mnie jest to fatalna karta. Pod względem AA jak i DX9. Oddałem ją i zamówiłem radka 9800Pro dla tego, że wydajność ma większą i nie mam żadnych problemów z ATI!

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Zależy jaka jest pora roku  :lol: Od jesieni jeżdżę na mijania  :lol:  :lol:  :lol:

aaaaa to musze zacząć w to grać , choć to symulator wszystkiego innego tylko nie samochodu to chyba jeszcze symuluje pory roku

 

ps. na pozycyjnych nie mozna jeździć

A masz może wydajność FARCRY na PS2.0 dla R9500Pro a FX5900XT ? heh ... - porównaj sobie i mina ci zżednie.

 

poza tym w FARCRY na każdym FX nie uświadczysz b.duzej częsci (jak ktoś uwidział FX obsługuje tą grę używając PS 1.1 a nie 2.0) efektów, bo FXy są za cieńkie do DX9.0 i nic na to nie poradzisz (co z tego, że karta obsługuje DX9 ? skoro wydajność jest żałosna)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poza tym w FARCRY na każdym FX nie uświadczysz b.duzej częsci (jak ktoś uwidział FX obsługuje tą grę używając PS 1.1 a nie 2.0) efektów, bo FXy są za cieńkie do DX9.0 i nic na to nie poradzisz (co z tego, że karta obsługuje DX9 ? skoro wydajność jest żałosna)

Równie dobrze można cały czas siedzieć na GF4Ti, który był i jest wspaniałą kartą w przeciwieństwie do całej serii FX...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak to prawda że fx mają duży problem z ps2.0 ale jak to napisano w teście na twojepc.pl zauważyć to bardzo ciężko , w przeciwieństwie do świateł pozycyjnych w rajdówkach , cienikiego przetwarzania dymu , czy brakująctch elementów gry , podobnie jak ciut gorszy aa i lepsze anizo

 

ps. pozatym zlanie Ati przez Herculesa zadobrze nie rokuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba zlanie Herculesa przez Ati

Postawili im ultimatum ktorego Hercules nie przyjol.

 

Dalej nie podales mi konkretnych przykladow z tymi problemami z Ati.

Inny dym w Aquamarku i inne swiatla w NFS:U ????

To mnie jak narazie nie przekonuje.

A zastanow sie co bedzie jak wyjda nowe gry ktore juz w pelni beda wymagaly PS2.0

Moze to sie wydazyc lada dzien.

Nie ma co ukrywac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wezcie se juz dajcie spokoj, wy naprawde macie jakies problemy, ze musiecie sie dowartosciowywac oczerniajac i wywyzszajac to te a to te firme :lol: 3/4 posiadaczy ATI nie widzialo FX'a na oczy podobnie jak NV maniacy ATI. Wszysy praktycznie opieraja sie na tym co znajda w necie co nie koniecznie jest zgodne z prawda. Drodzy Nvidiowcy to czy znika jakis rekin to was gowno powinno obchodzic cieszcie sie ze wam nie znika i podniecajcie sie tym faktem. Drodzy ATI maniacy gra chodzi na FX z PS1.1 to fajnie poglaszcie swoja karteczke ze dziala z PS2.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehehehehehe.

Ja jestem w tej części userów co miała obydwie topowe karty konkurentów i opieram się na własnych doświadczeniach! :lol: :lol: :lol: Dla tego polecam ATI a nie nVidie choć od miesiąca siedzę na GF2MX :D :D :D Dla userów chcących tanio kupić tak jak kucyk polecam GFTi4200! Extra wydajność w DX8 za niezłą cene! Ale dla osoby nastawiającej się na grafe za 1000zł i nowe giery szczególnie na DX9 jak np. HL2 czy FarCry czy DOOM3 to jednak FX sobie nie poradzi! Chyba, że giery będą specjalnie optymalizowane pod kątem NV3x i jego możliwości jak np. Doom3. A dla ATI tego robić nie trzeba! :) Wystarczy spojrzeć na giery Powered By nVidia gdzie na ATI i tak działają szybciej heheehe. Także kupujący musi sam się zastanowić na co chce wydać Ciężko zarobioną kaskę! :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@jonathan

nie przyją bo uznał że skórka niewarta wyprawki

@kojak ct

nie zapomnij dodać że miałeś kartę przez 3 dni i tak ją testowałeś że zapomniałeś o opcji DIDITAL VIBRANCE a nażekałeś na kolory na nv :lol: :lol: :lol: :lol: , no pewnie że działają szybciej , wkoncu ati wy łączy światła w nocy w gierkach , i pourywa koła w samochodach , ale fps będzie więcej :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się przesiadłem z Radka9800 od HiS-a na FX5950Ultra od Winfasta i musze stwierdzić że FX jest mniej problematyczny. Choć na Omegach 4,1 i 4,2 też nie było już problemów. W sumie obie karty są bardzo wydajne i w kwesti wyboru kierował bym się ceną i własnymi preferencjami Ati czy Nvidia. (tyczy sie to również słabszych odpowiedników modeli obu firm)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się przesiadłem z Radka9800 od HiS-a na FX5950Ultra od Winfasta i musze stwierdzić że FX jest mniej problematyczny. Choć na Omegach 4,1 i 4,2 też nie było już problemów. W sumie obie karty są bardzo wydajne i w kwesti wyboru kierował bym się ceną i własnymi preferencjami Ati czy Nvidia. (tyczy sie to również słabszych odpowiedników modeli obu firm)

@jonathan

po co ja mam ci szukać dowodów to już 2 osoba która sama się zgłasza , więc mnie o to nie proś , jako zaawansowany urzytkownik tego forum chyba wiesz po co jest opcja SZUKAJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się przesiadłem z Radka9800 od HiS-a na FX5950Ultra od Winfasta i musze stwierdzić że FX jest mniej problematyczny. Choć na Omegach 4,1 i 4,2 też nie było już problemów. W sumie obie karty są bardzo wydajne i w kwesti wyboru kierował bym się ceną i własnymi preferencjami Ati czy Nvidia. (tyczy sie to również słabszych odpowiedników modeli obu firm)

@jonathan

po co ja mam ci szukać dowodów to już 2 osoba która sama się zgłasza , więc mnie o to nie proś , jako zaawansowany urzytkownik tego forum chyba wiesz po co jest opcja SZUKAJ

lol porunujecie 9800 z 5950 ?

Wiec kto jest u nvidi "odpowiednikiem" 9800 pro ?

A nie mowie juz o 9800 xt :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się przesiadłem z Radka9800 od HiS-a na FX5950Ultra od Winfasta i musze stwierdzić że FX jest mniej problematyczny. Choć na Omegach 4,1 i 4,2 też nie było już problemów. W sumie obie karty są bardzo wydajne i w kwesti wyboru kierował bym się ceną i własnymi preferencjami Ati czy Nvidia. (tyczy sie to również słabszych odpowiedników modeli obu firm)

@jonathan

po co ja mam ci szukać dowodów to już 2 osoba która sama się zgłasza , więc mnie o to nie proś , jako zaawansowany urzytkownik tego forum chyba wiesz po co jest opcja SZUKAJ

lol porunujecie 9800 z 5950 ?

Wiec kto jest u nvidi "odpowiednikiem" 9800 pro ?

A nie mowie juz o 9800 xt :wink:

poczytaj testy na necie to będziesz wiedział (pozatym autor posta nie skupiał się na wydajnosdci ale na problematyczności a to już różnica)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ajdaho!

Przestań już z tym DIGITAL VIBRANCE! Aleś się chłopie uparł! Nie musiałem wcale tego włączać bo Ty tak chcesz! Odpalam karte i mam mieć kolory jak trzeba! A nie sztucznie je reanimować! :D To dla czego standartowo nie są tak ustawione? Naprawde przestań! Pozatym kolejna rzecz! Na tym FXie i na monitorze Noki dostrzegłem jak wyraźny obraz miało ATI! Litery w windzie na FX są gróbsze a na ATI są cienkie, ostre i wyraziste a nie sztucznie filtrowane! Pewnie znów wedłóg Ciebie nie umie windowsa ustawić? :twisted: Zresztą powiedziałem, że nie chcę z tobą dyskutować! Ja miałem obydwie karty u siebie i je testowałem a Ty nigdny nawet ATI nie widziałeś! No może u kolegi bo kiedyś o tym pisałeś! Poaztym ja stawiam na jakość i wydajność a TY stawiasz na ładne pudełko wiec o czym tu mówić? :lol: :lol: :lol:

 

:arrow: Respect!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...