Skocz do zawartości
szpaker

Problem z odtwarzaniem filmów

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zainstalowne Windowsy 98 SE, posiadam procesor AMD 300 Mhz, 128 RAM, kartę graficzną 4 MB. Chicałbym na tym sprzęcie płynnie odtwarzać filmy. W związku z tym co należałoby zmienić w ustawieniach Windowsa i jakie programy zainstalować, żeby kolejne klatki filmu nie wląkły się za dźwiękiem. Sytuacje trochę poprawiłem instalując DirectX 9.0 b, program Allplayer i kodeki ffdshow, ale wciąż nie mogę płynnie oglądać filmów. Jeśli ktoś ma jakiś pomysł to proszę o odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ffdShow --> Configuration --> Przetwarzanie (Postprocessing):

- metoda przetwarzania - Nic's (mplayer odznacz)

- ustawienia ręczne lub standardowe - ustaw na minimum.

Na takim sprzęcie nie będzie działać idealnie, ale będzie lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj kumpel ma przerobiona wersje linuxa botowanego z plyty ktory laduje sie do ramu :) podobno na 150 mhz plynnie filmy chodza :)

http://www.cinemix.coe.pl/index-pl.php

Minimalne wymagania sprzętowe:    * procesor Pentium MMX 200 MHz (lepiej K6/Celeron ~400 MHz - to zależy od filmów)    * 32 MB RAM (może pójdzie na mniej)    * karta graficzna PCI z 4 MB RAM zgodna z VESA 2.0 np.: Riva, ATI, S3, SIS    * karta dźwiękowa ISA: zgodna z SB 16, SB AWE 32-64, Crystal CX4235    * napęd CD-ROM 12x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieprawodopodobne, ale filmy mogę oglądać bez problemu, dźwięk, napisy, obraz są na swoim miejscu. Film włączyłem na moim drugim komputerze, który ma 32 MB RAM, 300 MHz, 4 MB RAM i też pięknie się odtwarzał.

Polecam przeczytanie jeszcze artykułu zamieszczonego na stronie http://www.cdrinfo.pl/software/artykuly/ar...=20040103225035.

Dziękuję bardzo za pomoc zwłaszcza paulowi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...