Skocz do zawartości
peter11

Kingston- które kupić HyperX3200 z "A" czy bez A

Rekomendowane odpowiedzi

Te z A maja timingi wyzsze niz te bez A (konkretnie jak timingi w przypadku obu kosci wygladaja nie powiem, bo nie pamietam).

O ile mnie pamiec nie myli to te bez A sa na Winbondach BH-5 a te z A na Winbondach CH-5

:arrow: Winbond'y BH-5 sa juz raczej zadkoscia. teraz CH-5 wiedzie prym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HyperX3200 bez "A" byly tylko na BH5 ale nie sadze ze jeszcze dostaniesz takie, przynajmniej 2x256 bo 2x512 jeszcze gdzies tam widzialem. Nawet na stronie producenta sa juz tylko "A".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam khx 3200/256 na bh5 i szukam wszedzie kosci drugiej bo chcialbym sobie na duala zapakowac :)

niestety trudno je znalesc :( prosze o pomoc moze ktos ma do sprzedania ?? pozdroawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KHX na BH-5 to już nie rzadkość, a przeszłość. Tak samo jak ich stosowanie obojętnie czy w KHX z A czy bez A. Wszystko leci na CH-5.

:arrow: przeszlosc... ja obstaje jednak przy rzadkosci. BH-5 maja bardzo duzy potencjal i nie widze w nich przeszlosci, a przyszlosc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam mam gdzies BH-5 :) moje GeIL'e leca na 500MHz i nie musze ustawiac takich kiepskich timingow jak przy Hynix'ach... jestem zadowolony! :P

:arrow: Geil - fee.. slabo sie kreca, a z timingami nisko nie zejdziesz. BH-5 i BH-6 to jest to :) niskie timingi i super OC. wlasnie testuje BH-6 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam mam gdzies BH-5 :) moje GeIL'e leca na 500MHz i nie musze ustawiac takich kiepskich timingow jak przy Hynix'ach... jestem zadowolony! :P

:arrow: Geil - fee.. slabo sie kreca, a z timingami nisko nie zejdziesz. BH-5 i BH-6 to jest to :) niskie timingi i super OC. wlasnie testuje BH-6 ;)

 

...i jak poszły testy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Memtest86 przechodza bez problemu ale moj blad bo podalem 2.5-3-3-6, do pelnej stabilnosci przy FSB 250 trzeba rozluznic do 2.5-3-3-8 jednak moj procek jest beznadziejny i niestety o dluzszych testach w Prime95 nie ma co marzyc (to napewno procek). Dlatego zostalem przy 243 FSB, DDR486 i wszystko smiga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam mam gdzies BH-5 :) moje GeIL'e leca na 500MHz i nie musze ustawiac takich kiepskich timingow jak przy Hynix'ach... jestem zadowolony! :P

:arrow: Geil - fee.. slabo sie kreca, a z timingami nisko nie zejdziesz. BH-5 i BH-6 to jest to :) niskie timingi i super OC. wlasnie testuje BH-6 ;)

 

...i jak poszły testy?

:arrow: Winbond BH-6 maja potencjal :) narazie z 333MHz udalo sie dobic do 480MHz (FSB 240) przy napieciu 2.95V, timingach 2-2-2-6 i trybie 'street' :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Czy warto zakupić pamięć Kingston KHX3200/512 w Siriusie?

Potrzebuję dwa takie moduły do pracy w trybie DC

 

Jakimi timingami charakteryzuje się ta pamięć?

 

Jak duże jest ryzyko, że tak zakupione moduły (które nie są przecież specjalnie sparowanym zestawem 2x512) nie będą doskonale współpracowały w DC?

Czy cięzko nabyć takie 2 kości o numerach seryjnych kolejno nastepujących po sobie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet, jeśli to będą kości o zupełnie innych numerach seryjnych, to i tak będą działały w dualu.

To wiem ;) Pytanie tylko, jak dobrze będą działały (mozliwosc ustawienia mocniejszych timingów przy większej FSB, itp.) w porównaniu do takich dobranych przez samego producenta?

 

Czy ta pamięć, nawiasem mówiąc kosztująca w Siriusie 607 zł, zbudowana jest na kostkach Winbond BH5?

 

Na Xtreme Systems Forums zostałem poinformowany, że każdy KHX PC3200 bez literki "A" w nazwie zbudowany jest na tych właśnie chipach.

 

Wydając taką kasę na pamięć wartoby chyba mieć tę 100% pewność, że kupuje się to, co się chce, czyż nie??

 

Jeśli, więc ktoś coś wie nt temat, bardzo proszę o podzielenie się swoją wiedzą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie, szkoda, że ja nie mogę dać takiego napięcia. :(

Grzech takie ramsy latają na niskim napięciu ... ile wyciągają ??

Szkoda, że nie mieszkasz bliżej Łodzi ... u mnie można dać duuużo (3,40 już miałem na ramach), a mobo wytrzymuje około 260FSB (258 synchro z moimi kostkami w dualu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heyah,

 

:arrow: Winbond BH-6 maja potencjal :) narazie z 333MHz udalo sie dobic do 480MHz (FSB 240) przy napieciu 2.95V, timingach 2-2-2-6 i trybie 'street' :)

A nie są to przypadkiem Winbondy BH5?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heyah,

 

:arrow: Winbond BH-6 maja potencjal :) narazie z 333MHz udalo sie dobic do 480MHz (FSB 240) przy napieciu 2.95V, timingach 2-2-2-6 i trybie 'street' :)

A nie są to przypadkiem Winbondy BH5?
:arrow: hehe :lol: wiem o czym pisze, wiem co mam w kompie - Winbond'y BH-6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heyah,

 

:arrow: Winbond BH-6 maja potencjal :) narazie z 333MHz udalo sie dobic do 480MHz (FSB 240) przy napieciu 2.95V, timingach 2-2-2-6 i trybie 'street' :)

A nie są to przypadkiem Winbondy BH5?
Wczesniej zapewne tak teraz napewno nie. Przyczyna jest prosta produkcja

chip'ow BH-5 zakonczyla sie w pazdzierniku-listopadzie 2003. Zdejmij (podwaz)

radiator tylko w ten sposob przekonasz sie na jakich kosciach zostaly zbudowane

Twoje pamieci.

 

un_ix @ przy tak niskim napieciu jest to niemozliwe! BH-6 potrzebuja wyzszego

napiecia aby pracowac przy czestotliwosciach osiaganych przez BH-5 przy napieciu

nizszym. W Twoim wypadku jest to swojego rodzaju ewenement na skale swiatowa.

Nie twierdze, ze klamiesz oraz niczego nie insynuuje. Wprawia mnie to w ogromne 8O

zdziwienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdejmij (podwaz) radiator tylko w ten sposob przekonasz sie na jakich kosciach zostaly zbudowane Twoje pamieci.

A nie prościej jest odczytać wartości z SPD pamięci w BIOSie?

Jeśli byłyby to 2,2,2,6 znaczy, że mamy do czynienia z BH5, jeśli natomiast 2,3,2,6 na pewno nie.

Chyba właśnie w tym jest cały pic :)

 

Nie twierdze, ze klamiesz oraz niczego nie insynuuje. Wprawia mnie to w ogromne  8O zdziwienie.

To zupełnie jak mnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdejmij (podwaz) radiator tylko w ten sposob przekonasz sie na jakich kosciach zostaly zbudowane Twoje pamieci.

A nie prościej jest odczytać wartości z SPD pamięci w BIOSie?

Jeśli byłyby to 2,2,2,6 znaczy, że mamy do czynienia z BH5, jeśli natomiast 2,3,2,6 na pewno nie.

Chyba właśnie w tym jest cały pic :)

To niczego nie wyjasni! Przeciez chip'y BH-6 takze dzialaja na timingach 2-2-2-5/7/11-1

Podany przez Ciebie sposob moze co najwyzej pomoc w zawezeniu grona chip'ow

"podejzanych". Dzieki owemu sposobowi mozemy wyeliminowac takie chip'y

jak chociazby CH-5, ktorych default'owe timingi sa 2-3-2-5/7/11-1 ale

nic poza tym. Jedyna, wlasciwa metoda aby przekonac sie "co w

pamieciach piszczy" to zdjecie lub podwazenie radiatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...