Skocz do zawartości
romek

Awaryjność dysków twardych

Czy padl ci dysk? Jesli tak to jakiej firmy?  

75 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy padl ci dysk? Jesli tak to jakiej firmy?

    • Samsung
      45
    • Maxtor
      16
    • IBM / Hitachi
      26
    • Seagate
      76
    • Western Digital (WD)
      51
    • Fujitsu
      12
    • Toshiba
      3


Rekomendowane odpowiedzi

Duzo sie slyszy o awaryjnosci dyskow twardych, niektore modele padaja jak muchy. Dzialaja nieraz dzien, dwa lub trzy miesiace i klapa, wymiana czekanie na nastepny a dane zawarte na dyskach oplakiwane sa przez dlugie wieczory. Szukalem troche w internecie takiej ankietki lub porownania takiej awaryjnosci danych producentow dyskow, niestety nie znalazlem. Ankieta tylko zawiera producentow dyskow ale jak wiadomo, ze w danym koncernie zdarzaja sie bezawaryjne i zdarzaja sie padajace co chwile. Czekam na wasze odczucia zwiazane z uzywaniem dyskow ich praca i klopotami z nimi.

 

Niech stanie sie ten temat swoistym kompediom dla osob ktore zastanawiaja sie nad kupnem lub wymiana dysku tylko nie wiedza jaka firme wybrac aby w 100% odpowiadalo ich oczekiwaniom.

 

Nie zamieszczajcie postow z trescia: "moj dziala 5 miesiecy i jest ok...", bo beda tylko zasmiecaly temat i powodowaly dezorientacje nie wtajemniczonych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i masz... Booożeeeeeee.... Wszystko zależy od szczęścia i serii!!!!!! Równie dobrze możesz kupić np. seagatea, który wysypie ci się po tygodniu, a może też chodzić przez 5 lat bez żadnej awarii, dla mnie taka ankieta jest bez sensu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hhmmm.... po pierwsze mimo wszystko nie wkladalbym do jednego worka IBM i Hitachi(mimo tego ze maja wiele wspolnego).

Jesli padl mi 1 seagate,wdek oraz 3 ibmy... to czy mam glosowac na odwiedni dysk tyle razy?

Ech... chyba lepiej byloby stworzyc po prostu watek w ktrym kolejne osoby pisalyby jakie i po jakim okresie dyski ulegy awarii...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę nietrafiona ta ankieta. Wiadomo że jak marka jest mniej popularna to mniej będzie na nią głosów w tym rankingu i wcale nie oznacza że będzie mniej awaryjna od reszty. Chyba że zakładasz że każda ma circa 14-sto procentowy udział w rynku (a zwłaszcza wśród bywalców tego forum)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze ze troche sceptycznie odnosicie sie do ankiety, uwazalem ze bedzie odzwierciedlala ilosc awarii danego producenta w jakims odsetku. No coz troche chybilem.

 

Cytat: (SKYP)

"Ech... chyba lepiej byloby stworzyc po prostu watek w ktrym kolejne osoby pisalyby jakie i po jakim okresie dyski ulegy awarii..."

 

to jest bardzo dobry pomysl i po czesci do tego zmierzalem, a wiec niech ta mysl przewodnia prowadzi ten temat.

 

Piszcie jakie problemy trapily was z ferelnymi dyskami, jak z serwisem i po jakim czasie odmowily posluszenstwa. Lub o dyskach, z ktorymi pracuje sie wam najlepiej.

 

Ps. czekam na dalsze propozycje przeobrazenia tego topicu i tematow ktorych nie poruszylem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proponuje Toshibe wywalić z ankiety , dyski mało uzywane , mało popularne , mało osób je ma i ankieta niebedzie mowila nam calej prawdy

Czuje sie pokrzywdzony, mi padla Toshiba :D :evil: ale w laptopie :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakies 3 lata temu padl mi cawiar 850mb (chodzil przez 5lat), nastepnie kupilem caviara 4,3GB- padl po 3 latach, nast Seagate 17Gb U8- padl po 3 latach (wlasciwie to jeszcze chodzi ale wylacza sie od czasu do czasu wiec niedlugo calkiem padnie :-)), nastepnie mialem przez rok WD400JB i nie nazekalem na niego ale po roku wymienilem go na 800JB i jak narazie hula...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze temat troche sie rozkrecil. Chyba byl dobrym pomyslem, ale troche nie przemyslalem ankiety, nastepnym razem pierw sie poradze jakie powinny byc kryteria, a dopiero pozniej ja zamieszcze.

 

Co do moich problemow z dyskami oj to bylo ich troche. Zacznijmy od poczatku. Zakupilem w '98 kompa z dyskiem Samsunga 3,2 GB to byla kiedys dla mnie wielkosc. Dzialal sobie spokojnie okolo 3 lat, dopoki dopoty zaczal wydawac dziwne dzwieki, zawieszac sie lub nawet tracic wszystkie dane. Po prostu horror. Odkupilem od kumpla WD 6,4 GB, dzialal spoko lecz po 5 miesiacach zaczal drapac, piszczec itp. nie wytrzymalem i sprzedalem. Pozyczylem od kumpla samsunga 20 gb abym mogl dalej kozystac i zaczolem poszukiwania za nowym dyskiem. Pojawil sie wd 40 GB, padl po miesiacu pozniej taki sam lecz podzialal okolo 3 miechow, naszczescie mam kumpla ktory wymienial mi te dyski od reki, pozniej pojawila sie baracuda 40 gb, strasznie sie grzala i lapala wysokie wibracje. pozniej samsung 80 GB, ktorego tak prawde nie bylo, bo po kupnie dzialal jeden dzien, wymiana, czekanie i tym razem caly tydzien i sie zdenerwowalem i zabaralem pieniadze. Teraz pozostal mi w kompie moj pierwszy dysk czyli samsung 3,2 GB, wychodzi na to ze dziala raz gorzej raz lepiej ale od 6 lat.

 

Teraz zastanawiam sie (BARDZO) nad kupnem nowego dysku lecz tym razem o bardzo malej awaryjnosci. Chyba MAXTOR bedzie moim zakupem z 8cachem a wielkosc 80GB lub 120GB, zastanawiam sie nad SATA, ale zobaczymy. Moze ma ktos takie dyski Maxtora, prosilbym o podanie swoich odczuc na temat ich uzytkowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie też przymiżam do nowego HDD i mój wybór jak narazie jest niezmienny. Nowy IBM/Hitachi  Deskstar 7200 o/m 2mb cache. Jest szybki i cichy. No i 3 lata gwary.

IBM :lol:

2MB cache :lol:

szybki i cichy :lol:

 

gratuluję :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Male zaufanie mam do IBM-a kiedys mnie zawiodl i nie zabardzo zbiore sie do jego zakupu.

 

Co do MAXTORA

7,200 rpm; 8 cache; szybki i gwarancja tez na trzy latka wiec tez OK :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Ankieta nie jest dobra, tak jak ktoś napisał. Najwięcej odpowiedzi będzie miał ten dysk, który jest najpopularniejszy i najczęściej spotykany. Nie zdziwie się, jak się okaże, że toshiba to najmniej awaryjne dyski wg. tej ankiety. A poprostu mało kto je ma.

 

2. Taki temat już był, i to nie raz chyba:

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=35679

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=43606

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o kurcze nie znalazlem tych topicow. Sorra, szukalem czegos takiego ale nie znalazlem i walnalem swoja ankietke, jednak troche z nia nie trafilem. Dobra, dobra ale zmienilem troche temat i jest narazie chyba git.

 

Nie piszcie postow, ze ankieta jest nie trafiona i bez sensu bo juz o tym wiem i po prostu nie odpowiadajcie na nia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...