Skocz do zawartości
romek

Awaryjność dysków twardych

Czy padl ci dysk? Jesli tak to jakiej firmy?  

75 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy padl ci dysk? Jesli tak to jakiej firmy?

    • Samsung
      45
    • Maxtor
      16
    • IBM / Hitachi
      26
    • Seagate
      76
    • Western Digital (WD)
      51
    • Fujitsu
      12
    • Toshiba
      3


Rekomendowane odpowiedzi

Ja sie też przymiżam do nowego HDD i mój wybór jak narazie jest niezmienny. Nowy IBM/Hitachi  Deskstar 7200 o/m 2mb cache. Jest szybki i cichy. No i 3 lata gwary.

IBM :lol:

2MB cache :lol:

szybki i cichy :lol:

 

gratuluję :lol:

Miałeś??

Wole tego IBMa niż Szajsunga...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem juz 3 dyski

pierwszy Fujitsu padl po 4 miesiacach

drugi WD'ek padl po roku (z mojej winy, male spiecie), ale gwarancje uznali (nie wnikajmy) i wymienili na nowy ;)

trzeci Maxtor padl po 13 miesiacach i szlaq trafil mi gwarancje na niego, gdyz byla tylko na rok :(((((((

 

Teraz planuje kupic samsunga 40gb lub 80gb ... niestety wydatek nie palnowany i fundusze ograniczone, a dysk musze miec szybko i raczej zdecyduje sie na samsunga 40gb (dokladnie http://www.sirius.pl/product.php?action=in...o&id=2287&sid=1 ten model (36 miesiecy gwarancji to jest to.......... 8) )

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Padł mi tylko jeden dysk Caviar WD400JB (pochodził miesiąc). Wcześniej miałem też WD 4,3 GB (wiem że chodzi do tej pory - ma już 5 lat).

Oba Samsungi jak poniżej chodzą bez problemu 40GB (od 3 lat), 80 GB (od pół roku).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marrcin : ten opis na siriusie jest niezły, nawet nie podali jaki to model :lol: a było kilka 40GB i różniły się czasem znacznie. teraz jest tylko jeden dysk 40GB zwykły i 1 slim.

 

http://www.samsung.com/Products/HardDiskDr...Drive/index.htm

pewnie ten co mają to

 

SpinPoint P Series

SP4002H

Silent Rush

 

lub starszy model więc upewnij się że to ten co podłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do: yotomeczek

 

Sluchaj a moze opiszesz jak dziala ci dysk ktory masz w opisie, czyli: Maxtor 80GB 8cache, jak z awaryjnoscia, glosnoscia i temperaturka??

U mnie jak najbardziej OK

Jest głośniejszy od nieświszczących WD 80GB 7200obr 8MB Cache (ale takie 2 mi padły)

Mój leży na piance więc nie słychać chrobotania (przykręcony do budy troszku chrupał), nie świszcze. Grzeje się w zależności chy jest jakiś ruch powietrza czy nie (teraz nie ma i osiąga ok 45 stopni)

Nie polecam Matroxów 40GB bo maim kumplom padły 3 szt :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki "yotomeczek" nie no tak sie przymierzam do 80 lub 120 GB i 8cache, 7200 rpm. Mniejsze nie wchodza w gre. A te Maxtory na razie otrzymują dobre ocenki i co wiem to malo ich pada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z moimi dyskami nie mialem dotychczas zadnych problemow. Najstarszy z nich to Seagate 540 MB zakupiony prawie 10 lat temu do mojej Amigi 1200. Miedzyczasie dorobilem sie Amigi 4000 i tam dysk ten pracuje do dzis u kolezki ktoremu caly zestaw sprzedalem. Drugi to takze Seagate 8 GB - 5 lat przebiegu - mam go do dzis, na szczescie zadnych problemow. Nastepny to jakis IBM 20 GB - nie wiem czy made in Hungary czy nie ;) - kupilem go razem z uzywanym kompem jakies 2 lata temu, oceniam jego przebieg na jakies 3-4 lata. Chodzi w kompie moich rodzicow do dzis. Odnosnie dyskow IBM bylem swiadkiem padu jakiegos 40 GB IBM w studio muzycznym mojego kolegi - poszlo do piachu 2 lata jego pracy, utworow nagran (takze moich :( ) i wogole. Dlugo sie z tego podnosil. Ostatni najnoszy z moich dyskow to WD Raptor WD360GD, duma mojego zestawu ;) Kreci sie dopiero jakies 10 dni, ale jestem bardzo zadowolony jak na razie. Mam nadzieje ze nigdy nie bede musial kozystac z gwarancji producenta (5 letniej zreszta). Tak przy okazji spytam - dysk kupilem w USA - czy gwarancja producenta - konkretnie WD obejmuje caly swiat czy tylko kraj zakupu??

Pozdrawiam,

Stelmi

)O+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a padł...Conner

pamiętacie takie dyski jeszcze?? (tyż nie ma w ankiecie)

mam w domu niezatapialnego Seagata 3,2 GB - przeżył upadek

a w kompie Seagata U5 - rewelacja 0 badów tylko wolny troszkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- kolo 96 roq padl 1 dysk -seagate medalist pro 2,5 GB

- tuz potem sam zabilem 2 taki, ktory dostalem w ramach gwary.. przegrzewaly sie te dyski.. ale szyyybkie to byly :>

- kolejny dysk - medalist 2,5 GB sprzedalem po 3 latach uzytkowania

- kolej na seagate 8,4 GB wymienilem na S 17, ktora przezyla upadek na beton (w plastiku) ale nie przezyla przeciecia tasmy ochronnej ;(

- nastepnie barakuda IV 40 - zabilem chyba przez szok termiczny :(

 

teraz mam WD 1200JB i fajny jest tylko glosnawy. nowego seagate'a do reki nie wezme. (made in china znaczy)

 

ogolnie i tak uwazalem zawsze za najlepsze seagatey. szwagier kilka setek ich sprzedal przez kilkanascie lat i niewiele ich mu padlo. a rozne dyski sprzedawal i to nie do rzucania a do spokojnej pracy w sieciach :(

 

 

ogolnie na wyniki patrze tak:

w ankiecie na najczesciej psujace sie auto wygralby malczak albo polonez.. a dlaczego? bo tego najwiecej jezdzi.

tak samo z dyskami mysle ze najwiecej ludzi po prostu mialo seagate'y przydaloby sie zrobic 2 ankiete z pytaniem JAKIEGO DYSKU UZYWASZ i potem je porownac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie 2-3 dni temu zdechla mi moja dyskietka Seagate 3.2GB...

Smierc byla dziwna... jakis miesiac, moze 2 temu odlaczylem ten dysk, bo byl glosny (glosny byl juz wczesniej, ale dopiero teraz zaczelo mi to przeszkadzac, bo stal sie on najglosniejsza czescia kompa). Nie wyciagalem go nawet z kompa, caly czas lezal sobie przykrecony w budzie. Teraz podlaczylem go z powrotem, wlaczam kompa i odrazu wyczulem ze cos jest nie tak. Przy wlaczaniu windy strasznie mulilo z tego dysku, na tyle ze az caly system przymieral (mimo ze UDMA33 bylo). Partycje jakos udalo mi sie stworzyc (wczesniej mialem na nim partycje linuxowe, ale juz go przenioslem na duzy dysk) i nawet sformatowac (QF), ale pod koniec formatowania wyskoczyl messagebox z bledem (ktory jednak nie przerwal formatu) i dysk byl oznaczony w systemie jako Healthy.

Potem wlaczylem Seagate Tools (czy jak to sie wabilo - w kazdym razie ten dosowy progs diagnostyczny sigejta) i nawet krotki test wykazal bledy fizyczne :(

Trudno sie mowi, chodzil z 5 lat i bylem z niego zadowolony, aczkolwiek szkoda mi go, bo swietnie sie nadawal do przenoszenia danych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2xCaviar 40MB

1xSeagate 2,1GB

2xSeagate 3,2GB

1xFujitsu 10,2GB

1xSeagate 40GB

1xMaxtor 40GB albo 30GB nie pamiętam.

I to by było na tyle!!

Ale na szczęście wszystkie poza pierwszymi trzema, padły na gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta ankieta jest chora. w/g niej toshiby sa najmniej awaryjne :)

 

... bo najmniej kupujacych jest :)

Jeezzuu widzę że nie które osóbki nie czytają wcześniejszych postów. Dokładnie jak wół jest napisane, że ankieta trochę nie wypaliła a po drugie, żeby nie brać jej pod uwage w dokładnej ocenie dysku. Wiadomo i to już nie od dziś, że te co są rzadziej kupowane w ankietce beda odznaczały się mniejszą awaryjnością. Bo bedzię ich mniejszy odsetek. Liczby, liczby....

 

AHA

 

Temat trochę się zmienił, wróć strone wcześniej i zerknij co napisałem i wszystko będzie jasne.

Miłego postowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mogę teraz sam dodać dwa dyski:

Maxtor 30GB: po formacie juz nie ruszył, pozniej okazalo, ze spalila sie elektronika (kiepski zasilacz u kumpla :evil: )

WD 30GB: z nie wiadomych przyczyn przestal dzialac i po danych, teraz probuje przywrocic go do zycia ale z kiepskim skutkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem co Wy robicie z tymi dyskami, ze Wam tak padaja :D Chyba, ze mam szczescie poprostu. Jak tak czytam to tylko bardziej sie przekonuje do seagate'a bo wszystkie moje 3 dyski w zyciu byly tej marki i wszystkie dzialaja do dzis (jeden przezyl nawet kopniecie w kompa - ten pierwszy ;) ). Poza tym cenie cisze a tez czytam o innych, ze halasuja. Dla mnie w ogole to jest tak smiesznie bo uzywajac zawsze seagate dziwie sie ze dysk moze pasc albo byc glosny (w sensie jeszcze glosniejszy niz seagate), cale szczescie ze czytam forum i widze ostrzezenia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe ludzie kupujcie MAXTORY !!!!

mam Maxtora 40gb od ponad 2 lat i przez ten czas:

-spadl mi z wysokosci ok. 1.5 m. na podloge i....nic

-niechcacy kilka razy wyciagalem go z kompa podcza spracy windy (byl w kieszeni) i ......nic

- podpiolem do niego zle zasilanie (kable zaczely sie topic :twisted: )-zasilacz sie spali a dysk dalej dziala 8) i ....nic

i do tej pory nie mam zadnych badow :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis w nocy z zalem pozegnalismy naszego kochanego WD1200JB. ot, nagle sie zatrzymal razemz kolegami komponentami. po probie podniesienia okazalo sie, ze niestety, nie udalo mu sie rozpoczac wspolpracy. jedynie wydal ostatni dech, spalajac jakis scalak na swej elektronice (smierdzel).

 

w zwiazku z powyzszym, uruchomilismy nasz stary, zakupiony na allegro jako "uszkodzony" dysk Seagate bakaqda. zegnaj wdc, byles glosny i nieznosny... (ale wdc 40 to jest dopiero glosnosc)

 

tak wiec moi drodzy, nie kupujcie WDC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

padl mi ibm 20GB ale 2 lata chodzil - byl z tej felernej serii z ,,hungary" :D, przecietnie wytrzymywaly 6 miechow moze dluzej moj az 2 latka - i tak bylem bardzo zadowolony bo byl to zajebiscie wydajny dysk!!!

nowe dyski przewaznie padaja z przegrzania ale ja mam na to sposob:PP

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

to jest WD800JB narazie zero problemow z glosnascia tez jest ok 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...