Skocz do zawartości
Marcin_gps

Super Dźwięk Dla Wszystkich - Foobar2000 + Asio

Rekomendowane odpowiedzi

DLA POSIADACZY SBLIVE // AUDIGY // AUDIGY2

 

>>Posiadacze innych kart dzwiekowych patrzcie niżej

1. Sterowniki KX PROJECT - www.kxproject.com (wersja 3537 final) - tylko dla kart creative'a - lista obslugiwanych kart

2. FOOBAR 2000 0.9.x - www.foobar2000.org

 

Na początku wielkie podziękowania dla xana za wprowadzenie do tematu Foobar2000 i kxproject

 

Ostatnio, przeczesujac forum hydrogenaudio natknalem sie na plugin do foobara wykorzystujacy

ASIO (Audio Stream Input Output) - wielokanalowy protokol tranferu audio, ktory zostal stworzony

przez firme Steinberg (ci, ktorzy nigdy nieslyszeli o tej firmie powinni wiedziec, ze robi ona jedno z

najlepszych, jesli nie najlepsze oprogramowanie do obrobki dzwieku 'Cubase')

Tak sie akurat ladnie składa, ze sterowniki kx project posiadaja znakomita obsluge ASIO.

Bez problemu mozna osiagnac latency na poziomie 5ms, a nawet 2ms. Wszystko zależy od sprzętu i jego konfiguracji.

 

Jak juz zainstalujecie powyzsze stery, możecie sciagnijcie pliczek z moimi ustawieniami i zaladujcie je. Wlasna konfiguracja wymaga znajomosci poruszania sie po DSP (patrz FAQ)

 

http://www.members.lycos.co.uk/ocmaniacs/ftp/stereo.kx - USTAWIENIA DLA STEREO

 

http://www.members.lycos.co.uk/ocmaniacs/ftp/surround.kx- DLA 5.1 i 4.1 (zmieniamy klikajac na ikonce KX -> efekty -> Surrounder

 

http://www.members.lycos.co.uk/ocmaniacs/ftp/ac3.kx (jak ktos nie chce zeby kx'y dekodowaly ac3)

 

http://www.members.lycos.co.uk/ocmaniacs/ftp/mikrofon.kx (ustawienia dla mikrofonu)

 

Jak nie slychac dzwieku, to nalezy uzyc opcji Zamien Przod z tylem w mikserze kx'ow (prawy klik na ikonce kx ->mikser)

 

Ustawienia sa zoptymalizowane pod katem najmniejszego latency i najwiekszej stabilnosci.

W DSP pominalem wszelkie 'duperele'. Jest czysty sygnal (wszystko zależy od potrzeb)

 

Trzeba tylko ustawic ASIO, klikajac na ikonce KX->Ustawienia->Panel Sterowania ASIO

Latency dajcie na 21ms, a output na 48000Hz

W przypadku wydajnego komputera i zoptymalizowanego systemu, można osiągnąć niższe opóźnienia - proszę eksperymentować.

 

ASIO najlepiej dziala przy ustawieniu optymalizacji uslug dzialajacych w tle.

 

Jeszcze jedna wazna wskazowka

 

Uzywajcie czarnego wyjscia analogowego na karcie (tyl), poniewaz oferuje ono lepsza jakosc (sam Eugene tak napisal)

Oczywiscie jezeli macie mozliwosc uzywania wyjscia cyfrowego to bedzie to najlepsze rozwiazanie.

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

FOOBAR 2000

 

Teraz kwestia mojego ulubionego player'a ;) -> Foobar'a 2000

Dlaczego foobar gra lepiej?? (choc sam tworca z niewiadomych przyczyn przyznaje ze foobar brzmi jednakowo jak pozostale odtwarzacze)

A to za sprawą ukrytych dekoderów. TEST --> TEST

 

Na poczatek ściągnijcie plugin ASIO

 

nastepnie resamplera ze strony http://www.mega-nerd.com/SRC/fb2k.html

Wszystko nalezy rozpakowac do katalogu foobar2000/components

 

 

Foobar - ustawienia dźwięku

 

1. ASIO w foobarze uaktywniamy w preferencjach (playback-->output-->output device(wybieramy odpowiednie urzadzenie)

 

nastepnie ASIO Virtual Devices-->Add New-->ustawiamy kanaly

 

2. resamplera (SRC) wlacza sie z poziomu DSP

DSP Manager-->(przerzucamy na lewa strone-->active DSPs)-->configure(ustawiamy 48000Hz (lub więcej o ile pozwala na to karta dźwiękow), best sinc)

 

3. Używając 16-bitowego formatu i resamplingu, można jeszcze włączyć

Dithering_%28audio%29(playback-->output-->dither).

 

W przypadku 24-bitowej karty, nie należy włączać ditheringu.

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------

INFORMACJE DODATKOWE

 

Aby uniknac jakichkolwiek szumow i trzaskow nalezy sprawdzic czy ustawienia BIOS'u sa takie jak ponizej:

 

PCI Latency Timer - 64

PCI Delay Transaction - ENABLED

PCI Master Read Caching - DISABLED

CPU to PCI Write Buffer ENABLED

Fast R-W Turn Around ENABLED

P2C/C2P Concurrency ENABLED

PCI Dynamic Bursting ENABLED

PCI Master 0 WS Read ENABLED

PCI Master 0 WS Write ENABLED

PCI Master Pipeline Req ENABLED

PCI#2 Access #1 Retry DISABLED

PCI/VGA Palette Snoop DISABLED

PNP/OS DISABLED

PCI Master Bus Time-Out - 0

 

Taka konfiguracja jest zoptymalizowana pod katem wydajnosci szyny PCI, co jest sprawa priorytetowa jezeli chcemy miec czysty dzwiek przy niskim latency.

 

Jezeli chodzi o plyty glowne z chipsetami VIA, konieczna jest instalacja VIA 4in1

Dla starszych plyt (na KT133/133A) zalecana jest instalacja VIA 4in1 4.38 (4.35)

 

Zamiast instalowac PCI LATENCY PATCH patrzcie ponizej na zmodyfikowany plik rejestru

 

UPDATE DLA STARYCH PłYT(VIAKT133A)

 

te male trzaski nie dawaly mi spokoju, wiec w koncu rozwiazalem problem

 

oto zmodyfikowane przeze mnie ustawienia latency :wink:, ktore polecam dla posiadaczy starszych plyt glownych na chipsecie VIA, na ktorych nie da sie ustawic latency w biosie (kt133)

Oczywiscie jezeli nie odnotowujecie zadnych trzaskow podczas odtwarzania plikow muzycznych, to nie zawracajcie sobie glowy

 

 

 

Aby ustawienia zaczely dzialac, nalezy po 2x kliknieciu myszy i wprowadzeniu ich do rejestru

w menu start->uruchom wpisac NET START VLATENCY

 

ustawienia zaczna dzialac po restarcie

 

jezeli chcecie przestac uzywac ustawien wpisac NET STOP VLATENCY

 

gdyby kogos interesowal ten temat to prosze bardzo, mozna poczytac i ewentualnie pozmieniac

 

http://www.georgebreese.com/net/software/r...15_registry.htm

 

Aby ustawienia zaczely dzialac, nalezy po 2x kliknieciu myszy i wprowadzeniu ich do rejestru

w menu start->uruchom wpisac NET START VLATENCY

 

ustawienia zaczna dzialac po restarcie

 

jezeli chcecie przestac uzywac ustawien wpisac NET STOP VLATENCY

 

gdyby kogos interesowal ten temat to prosze bardzo, mozna poczytac i ewentualnie pozmieniac

 

http://www.georgebreese.com/net/software/r...15_registry.htm

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

TEST

 

Chwila prawdy

Wlaczamy ulubiony utwór i sluchamy, czy nie ma zadnych trzaskow.

Jezeli takie wystapia, nalezy sprawdzic kilka rzeczy (patrz 'WAZNE INFORMACJE' powyzej)

Jezeli wszystkie ustawienia sie zgadzaja, sprobujcie zwiekszyc latency w sterownikach ASIO i buffer size w foobarze.

 

Powinno grac extra

 

Mam nadzieje, ze rezultat moich wielogodzinnych zmagan z roznymi ustawieniami (Momentami chcialem rozpier... kompa) nie poszedl na marne. Przynajmniej ja tak uwazam ;)

 

 

Jezeli po zainstalowaniu i skonfigurowaniu jak wyzej nie slyszycie roznicy miedzy ASIO, a DirectSound/KernelStreaming/WaveOut, to albo macie

beznadziejny sprzet (w stylu plastikowych radyjek komunijnych) albo jestescie glusi (slon wam na uszy nadepnal). NO OFFENCE

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

DLA POSIADACZY WSZYSTKICH KART DŹWIĘKOWYCH

 

Z wtyczkami do foobara postepujemy identycznie jak wyzej.

 

Teraz kolej na sterownik ASIO.

Jeżeli nasza karta dźwiękowa nie ma domyślnie wsparcia dla ASIO, można użyć uniwersalnego sterownika ktory znajdziemy pod tym adresem:

 

ASIO4ALL

 

Konfiguracja ASIO4ALL wraz z wyjasnieniem kilku pojec i screenami --> TU

 

W przypadku występowania trzasków nalezy zwiększyć latency samples do poziomu przy którym one ustąpią. Jeżeli mamy mocną maszynę, prawdopodobieństwo występowania jakichkolwiek trzasków przy powyższych ustawieniach jest znikome.

jest to uzaleznione od ogolnej wydajnosci systemu.

posiadacze przetwornikow DAC na USB musza pamietac o service pack'u 2 do winxp, poniewaz sterownik USB zaimplementowany w dodatku pozwala na duza przepustowosc (brak trzasków).

 

CIEKAWE LINKI

 

test pokazujący wyższość foobara nad innymi playerami

Audiofile i dyski twarde zamiast CD

czynniki mające wpływ na dźwięk

bardzo dobry FAQ o kX'ach (po angielsku)

lista pluginów do foobara wraz z wyjaśnieniem działania

oficjalne forum foobara

 

 

Jeszcze coś dla oka ;)

Spartański wygląd okienka może po kilku(nastu) godzinach zmagań nabrać ładnego wyglądu

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

 

enjoy ¬_¬

Edytowane przez Marcin_gps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nawet chodzi :D

 

foobar'a używam od 10minut ;) więc w jaki sposób tam importować konfig (np. ten Twój) bo wydaje mi się że wgranie go do głównego folderu foobar200 nic nie dało ponieważ ustawienia są standard

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejdz do preferencji , zakladka Core wejdz tam i wez odznacz opcja Eneble User Profile i resetnij foobara . To na 90 procent to :) .

Pozatym jezeli masz standard ustawienia, to jeszcze wyjsie Asio ci sie nie wlaczylo . Zakladka Playbac i tam daj wyjscie Asio .

 

 

Widac nie przeczytales calosci tekstu

Po zaladowaniu ustawien musisz przejsc do panelu sterowania asio i ustawic output na 44kHz i latency daj na 2ms

Przecież napisałem, że jak tam próbuję wejść to nic się nie dzieje.

Mam Windowsa 2003, może o to chodzi.

Dokladnie przeczytales dobrze :) , tylko dziwi mnie czemu nie masz sterownika Asio . Najnowsze masz Kxy ??

 

Niestety ASIO nadal milczy. :cry:

Jak w mixerze regulować wysokie i niskie tony ?

W zakladce Kx dsp(prawym na ikonke Kxow ) , plugin nazywa sie Timbre .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Xan chyba zaladowal ten config bo nie mialem wczesniej przezroczystego foobara i ustawienia Null w output :lol:

 

Teraz pytanka:

 

1. :arrow: czy sposob podany przez Marcina_gps dziala na Audigy@Audigy2ZS :?:

2. :arrow: Czy musze instalowac KX-y zeby korzystac z ASIO :?: Z tego co wiem to SB Live nie wspiera ASIO (Audigy1/2 wspieraja) dlatego sa wlasnie KX-y.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm nie powinienes miec Null , tylko Asio ( wrzuciles wtyczki do components z linka ?? ) .

Ciezko tak przez forum o wszystkim powiedziec , ogolnie jezeli Creative da sterownik Asio, to wyjscie bedzie dzialalo ja nie testowalem :) .

 

A to dla ciebie http://www3.cypress.ne.jp/otachan/foo_outp...xe)_038sse2.zip bo widze ze masz P4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra wrzucilem do katalogu Components plugin ASIO i w Foobarze jest on dostepny. Wybieram go, odpalam jakis utwor i wywala:

 

INFO (CORE) : opening file for playback :

INFO (CORE) : location: "file://E:MuzaArmin Van Buuren - 5 albumz!Armin van Buuren - 004 TransparanceArmin van Buuren - 004 Transparance - cd2.cue" (1)

INFO (foo_output_asio(exe)) : open : 44100 Hz, LINEAR PCM, 16 bits, 2 channels

ERROR (foo_output_asio(exe)) : unsupported sample rate.

 

Sciagnalem tez plugin ASIO zoptymalizowany pod SSE2 - tez mam wrzucic wszystko do components? (pelno plikow w katalogu source...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ustawiles poprawnie asio w kx'ach

 

musi byc czestotliwosc zgodna z plikiem muzycznym

jezeli sluchasz @44kHz to ustaw w panelu sterowania asio @44

 

i latency oczywiscie na 2ms (ewentualnie na 5)

 

jest jeszcze jeden sposob - resampler w foobarze ustawiasz na 48kHz i w panelu sterowania asio @48 i po klopocie, ale lepiej bez resamlera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podpiete głośniczki 5.1 a grają mi tylko twa przednie satelity ? co jest! bass milczy tył i centralny tak samo :(((  coś zle robie czy to zamierzony defekt ?

preferences-->DSP Manager-->convert stereo to 4 channels.

AAaaa a tak w ogóle to nie działa mi regulacja głośności z klawiaturki ?  a czesto używam tego potencjometru !

preferences-->DSP Manager-->volume control

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie to dziala 8O :!: Odpalilem w koncu tak jak poradzil mi xan (THX :wink: ) i doznalem szoku odsluchowego 8O Dzwiek jaki wydobyl sie z mojego Hi-fi powalil mnie na ziemie :D Faktycznie spora roznica - bas mocny, czysty, sopran wyrazny - co tu duzo gadac :wink:

Porownuje wlasnie Winamp 5.0 vs Foobar 0.8 (ASIO) bez uaktywanionych efektow DSP i roznica jest bardzo wyczuwalna. Z zalaczona wtyka Enhancer w Winampie jest juz troche lepiej (chociaz wiadomo ze to sztuczne podbicie dzwieku...)

Zaraz wyprobuje tych bibliotek ASIO dla SSE2 :wink:

 

Od dzis tylko Foobar :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ja mam podpiete głośniczki 5.1 a grają mi tylko twa przednie satelity ? co jest! bass milczy tył i centralny tak samo :(((  coś zle robie czy to zamierzony defekt ?

preferences-->DSP Manager-->convert stereo to 4 channels.

AAaaa a tak w ogóle to nie działa mi regulacja głośności z klawiaturki ?  a czesto używam tego potencjometru !

preferences-->DSP Manager-->volume control

Nieeeeeeeeeeeeeeeee wolno tego robic !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zadnego dsp w foobarze nie wlaczac , nawet volume control wywalic .

Jak chcecie miec 5.1 czu tam 4 kanaly to wtyczka surrounder w kx dsp moze wam zrobic 5 kanalow + sub z mp3 . Obecnemu juz zrobilem wtyke wiec wam moge wyslac .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowalem te sterowniki jakosc faktycznie super, ale jak wylaczyc dekoder AC3 w sterownikach ?

Bo mam amplituner i kx'y same mi chca dekodowac ac3 przez co amplituner tego nie trawi :D i mam tylko stereo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowalem te sterowniki jakosc faktycznie super, ale jak wylaczyc dekoder AC3 w sterownikach ?

Bo mam amplituner i kx'y same mi chca dekodowac ac3 przez co amplituner tego nie trawi :D i mam tylko stereo

Jaka masz karte ( model ) . Ogolnie to zakladka kx mixer , i masz na dole ac3 wybierz SPDIF1 . Ale ac3 passtrough narazie dziala tylko na audigy 1 i 2 . Na starszych kartach ma byc poprawione to w nastepnej wersji sterownika .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcecie miec 5.1 czu tam 4 kanaly to wtyczka surrounder w kx dsp moze wam zrobic 5 kanalow + sub z mp3 .

Już się poprawiłem - zrobiłem tak jak napisałeś. Nie wiem tylko gdzie ustawić głośność osobno na przód i tył.

Nawet bez ASIO (niestety :cry: ) uzyskałem dźwięk dużo lepszy niż na Creativach. DSP w kx'ach daje takie możliwości, że głowa boli. :D

kx'y mają kolejnego użytkownika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze 1 w kx test glosnikow ida mi 2 przedie z wzmacniacza i 2 tylne od cambridga ale np w grach nie dzialaja juz 4 glosniki :D co jest na creativie sterach bylo ok ?

Poczytaj o kxach na stronie, albo odinstaluj te stery .

Kxy nie sa ogolnie do gier , wiec radze nie uzywac .

A wiecej kanalow masz w Kx dsp , wtyczka sie zowie surrounder i defoult do 2.1 , trzeba zmienic na 4.1 albo 5.1 . I dostepna jest na defoultowych ustawieniach dsp .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

turzol - buffer size daj sobie na 2 i process priority na realtime

Wielkie dzieki - dziala zabojczo :wink: Normalnie nie poznaje mojej wiezy :D 0 trzaskow i innych krzakow :twisted:

 

BTW Podajcie jakis utworek dobry do testow odsluchowych Foo(ASIO) :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz wiem w opcjach od glosnikow mialem ustawine na 4.1 ale nie bylo zaznaczonej opcji surround teraz jest juz dzwiek z 4 glosnikow i w divixach tesz

A wtyczki od przodu i tylu zamieniles , czy sluchasz moze na przednich kanalach tylnich ?? :P .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

turzol - buffer size daj sobie na 2 i process priority na realtime

Wielkie dzieki - dziala zabojczo :wink: Normalnie nie poznaje mojej wiezy :D 0 trzaskow i innych krzakow :twisted:

4 zakladki w dol masz zakladke Status display , jakie masz parametry w zakladce output latency ?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POwtarzam po raz ostatni dla osob, ktore intaluja pierwszy raz kxy .

Ze wzgedlu na to, ze tylnie kanaly w kartach Creativa maja lepszy kodek ( tak twierdzi tworca kxow ) Tylnim wyjsciem z karty Creativa wychodza kanaly przednie ( nalezy zmienic wtyczki!!!!!, badz w mixerze kxow swap rear/front channel ) )

 

 

These issues pertain to all Creative cards, but not to the E-mu APS and some Audigy2 Platinum Ex cards. Creative audio cards based on the EMU10kX audio DSP require a DAC (Digital to Analog Converter) in order to produce analog output. In general, this task is typically performed by either AC97 Codecs or I2S Codecs.

 

As a rule, Creative audio cards use the AC97 Codec for Front and Center/Subwoofer outputs, and I2S Codec for Rear output. The AC97 Codec is also used as an ADC (Analog to Digital Converter) and, thus, is responsible for all on-board analog inputs. (Note that LiveDrives and other DaughterBoard cards use different schemes).

 

The AC97 Codecs used in SBLive! cards are rather noisy devices (when compared to I2S Codecs), and this leads to some quality problems. As a rule, SBLive Rear outputs have much better Signal To Noise Ratio (SNR), Total Harmonic Distortion (THD) and Channel Separation (acs) since they use the I2S Codec. So, if you want to get better sound quality for music playback it is recommended that you plug your speakers into the 'Rear Out' and enable the 'Swap Front and Rear' kX Mixer option (the swap is enabled by default).

 

The Audigy and Audigy2 cards use both AC97 and I2S Codecs for Front output and this theoretically gives you rather good Front quality. But nevertheless, the AC97 Codec causes some distortion and thus the same procedure is recommended for use with Audigy / Audigy2 cards as well.

 

Certain Audigy2 Platinum Ex cards lack AC97 codec and thus don't require Front and Rear outputs to be swapped.

 

Of course, the above should be considered as a recommendation only.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mi wywala taki blad..INFO (CORE) : startup time: 1140 ms

INFO (CORE) : opening file for playback :

INFO (CORE) : location: "file://G:afi-sing_the_sorrow_(advance)-2003-fnt\05-afi-dancing_through_sunday-fnt.mp3" (0)

INFO (foo_output_asio(exe)) : open : 44100 Hz, LINEAR PCM, 16 bits, 2 channels

ERROR (foo_output_asio(exe)) : unsupported sample rate.

 

 

Zainstalowalem stery , wszdzilem cfg , mam 4 glosniki , ale nie mam tego mpg123 bo nie znalazlem.. Co zrobic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra wsadzilem tego mpg123 do katalogu , zaladowalem te ustawienia do 4 glosnikow i teraz tylko przednie graja... Robilem tak jak mowiles... : Co moze byc?

POwtarzam po raz ostatni dla osob, ktore intaluja pierwszy raz kxy .

Ze wzgedlu na to, ze tylnie kanaly w kartach Creativa maja lepszy kodek ( tak twierdzi tworca kxow ) Tylnim wyjsciem z karty Creativa wychodza kanaly przednie ( nalezy zmienic wtyczki!!!!!, badz w mixerze kxow swap rear/front channel ) )

 

 

These issues pertain to all Creative cards, but not to the E-mu APS and some Audigy2 Platinum Ex cards. Creative audio cards based on the EMU10kX audio DSP require a DAC (Digital to Analog Converter) in order to produce analog output. In general, this task is typically performed by either AC97 Codecs or I2S Codecs.

 

As a rule, Creative audio cards use the AC97 Codec for Front and Center/Subwoofer outputs, and I2S Codec for Rear output. The AC97 Codec is also used as an ADC (Analog to Digital Converter) and, thus, is responsible for all on-board analog inputs. (Note that LiveDrives and other DaughterBoard cards use different schemes).

 

The AC97 Codecs used in SBLive! cards are rather noisy devices (when compared to I2S Codecs), and this leads to some quality problems. As a rule, SBLive Rear outputs have much better Signal To Noise Ratio (SNR), Total Harmonic Distortion (THD) and Channel Separation (acs) since they use the I2S Codec. So, if you want to get better sound quality for music playback it is recommended that you plug your speakers into the 'Rear Out' and enable the 'Swap Front and Rear' kX Mixer option (the swap is enabled by default).

 

The Audigy and Audigy2 cards use both AC97 and I2S Codecs for Front output and this theoretically gives you rather good Front quality. But nevertheless, the AC97 Codec causes some distortion and thus the same procedure is recommended for use with Audigy / Audigy2 cards as well.

 

Certain Audigy2 Platinum Ex cards lack AC97 codec and thus don't require Front and Rear outputs to be swapped.

 

Of course, the above should be considered as a recommend

 

A wtyczke pewnie trzeba zrobic nowa , ta widac ma blad( rozny model karty dzwiekowej inne ustawienia musza byc zrobione ),ja i Marcin uzywamy tylko stereo i nie ma jak testnac ) ) , ogolnie ja juz mam dosyc zabawy w to, wiec zglos sie do Marcina_gps, i powiedz mu jaka masz karte dokladnie . BTW moze poczytajcie sobie najpierw troche na stronie producenta , tam jest wszystko napisane.

 

Tu macie forum kxow , niesamowita ilosc informacji tam jest .

http://www.driverheaven.net/forumdisplay.p...p?s=&forumid=67

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

No cóż panowie - kolejna pochwała :D - zrobiliście naprawde kawał dobrej roboty. Postępowałem według instrukcji i efekt końcowy powalił mnie poprostu na kolana.... REWELACJA :!: :!: :!: Od dziś tylko Foobar2000 - Winamp jest miętki :P

 

P.S. Marcin_gps - PCI Latency Timer -> brak. Powód: ten sam badzieff Soltek SL-75KAV ;)

 

POZDRAWIAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...