Skocz do zawartości
Marcin_gps

Super Dźwięk Dla Wszystkich - Foobar2000 + Asio

Rekomendowane odpowiedzi

Robie w sumie chyba wszystko zgodne z instrukcjami i jakos mimo wgrywanych cfg z 1szego posta itp itd dalej w Foobarze mam dzwiek po prostu SŁABY. Moglby ktos łopatologicznie wypisac po kolei WSZYSTKIE kroki aby uzyskac jak najlepszy dzwiek na zwyklej karcie dzwiekowej? (integra z A7N8X). Z gory dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robie w sumie chyba wszystko zgodne z instrukcjami i jakos mimo wgrywanych cfg z 1szego posta itp itd dalej w Foobarze mam dzwiek po prostu SŁABY. Moglby ktos łopatologicznie wypisac po kolei WSZYSTKIE kroki aby uzyskac jak najlepszy dzwiek na zwyklej karcie dzwiekowej? (integra z A7N8X). Z gory dzieki

wydaje mi sie ze sam foobar nie podnosi az tak mega jakosci dzwieku,

u mnie to kx drivers byly tym co bardzo pomoglo....

nie da rady kupic jakies karty sb live?

 

jak zrobic w foobarze jakies zakladki jak np koles ma tutaj:

http://www.stayathome.nm.ru/files/foobar.png

(chodzi o te po lewej, playlist-track info-album list)

robie spiltter na playlist tabs i nic nie daje... :/

jak wlaczyc te tabs?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kto mi cos poradzi ?? jak meczy to ze nie mozna przeleciec odrazu paru piosenek tylko trzeba czekac co 2 piosenki

 

 

edit : doszedlem przez co wtyczka publicAMP mi to wszystko zwieszala

Edytowane przez radeksz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze sam foobar nie podnosi az tak mega jakosci dzwieku,

u mnie to kx drivers byly tym co bardzo pomoglo....

nie da rady kupic jakies karty sb live?

Ja sie nie pytam czy mi foobar zwiekszy jakosc dzwieku. Pytam sie jak go skonfigurowac bo na czystej wersji w porownaniu do Winampa to na Foobarze dzwiek jest paskudny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W foobarze 0.9.2 jest asio, chodzi to na wbudowanym resamplerze - i OK, tylko czy jakość jest ta sama co w 0.8 z asio i innymi wtykami Otachana??

 

Czy przejście na 0.9.2 z asio ma sens? Osobiście wydaje mi się że to 0.9.2 z asio gra trochę gorzej, jednak nie wiem czy to nie czasem tylko błędne wrażenie, więc chciałbym poznać opinię szerszego grona...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten temat to smietnik z nielicznymi rodzynkami ;) Bowiem dla typowego uzytkownika ktory chce miec lepszy dzwiek korzystajac z foobara przedarcie sie przez topic to koszmar. Przejrzałem iles postow wstecz i dalej juz nie mam zamiaru bo to zbyt duze kompedium ktore nie ma ladu i składu..

Zapytam wiec w taki sposob:

 

Posiadam stara dziwkowke 128 crativea, mam najnowszego foobara, do niego wrzuciłem wtyczke ASIO z odp strony ktora niedawno ktos podał, do tego w katalogu system32 umiesciłem pliczek ze strony ASIO.. zrobiłem jak napisał Marcin_gps i nic ;) Tzn wyskakuje inf "Unrecoverable playback error: Could not create ASIO buffers" Wiec? Jesli nie takim sposobem moge uzyskac poprawe dzwieku to jakim?

 

Inf na 1 stronie sa juz raczej "nie na topie" wiec jesli był by ktos skłonny na ich odswiezenie to dzieki mu za to ;)

Edytowane przez Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

>>Jacek

 

podaj wiecej szczegolow, asio2ks rozumiem masz zainstalowane...?

wejdz do panelu sterowania i zobacz czy masz kanaly aktywne w asio2ks i ustaw odpowiednio duzy bufor tam...

 

oprocz tego w foobarze wejdz do preferencji i zobacz czy masz urzadzenie do asio wybrane...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najnowszy foobar, "ASIO2KS beta-version 0.90-2" ze strony http://www.asio2ks.de, do tego "ASIO support" ze strony foobara.

 

W samym odtwarzaczu wchodze do zakładki Output.. dalej ASIO Virtual .. tu klikam dodaj ...

Dołączona grafika

 

po czym w output device ustawiam na asio i tyle. W asio ktorego ikonka jest w panelu konf ustawijac suwak na wartosc od kilkudziesieciu do kilku set ms.. nizszy suwak jest na 3/xxx

Edytowane przez Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chcesz to nie instaluj i tyle...

juz tu klotnia przez kilkanascie stron byla...

powiem tak, nie ma dowodow na to ze gra lepiej, bo teoretycznie wszystkie (DS, WavOut, ASIO, KS) graja tak samo, ale jest cos takiego jak KMIXER w windzie i nie chce mi sie dalej pisac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panów :)

 

Ja również od jakiegoś czasu siedze na foo + asio, jestem bardzo zadowolony z jakosci dzwięku, porównywałem sobie foo z winampem i po prostu słychac różnice :) winamp do kosza... :mrgreen:

 

Mam jednak pytanko...

Jak powinno wyglądac DSP latency i output latency w zakładce "status display" ponieważ u mnie pierwsza wartosc ciagle skacze od 0 do 21ms jak sie jej podoba... a druga od około 290 do 600ms. Czy to normalne ??

foo w wersji 0.8.3 z kompletem wtyczek od Otochana ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam sterowniki KX i płytę na via + sblive + latency patch. Mam problem z zawiechami systemu. Do niedawna miałem jeszcze płytę ECS k7vza - na tej zawiechy były normalne ;) jednak niedawno zmieniłem ją na porządną (jednak też via i ten sam mostek) i zawiechy zniknęły poza jedną:

 

Gdy w KX mikserze kliknę na pasek głośności (żeby tą zmienić) komputer potrafi się zawiesić (nie zawsze, jednak wielokrotnie zawieszał się właśnie w tym momencie, po dłuższym czasie używania komputera prawdopodobieństwo zawiechy w tym momencie wzrasta do jakichś 90% - to na podstawie moich obserwacji). Na BSOD pisze coś o kx-ach. Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem? Byłbym wdzięczny za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

normalne, jak masz cos w dsp (np resampler) to zawsze bedzie jakies latency

ale jak nie masz karty creative'a to nie wiem czy jest sens uzywac resamplera...

Kto powiedział, że nie mam creative'a ? :P

Mam SB Live'a 5.1 :)

 

I jeszcze pytanko... podczas przesuwania suwaków w foo jak i normalnie w oknach windowsowych mam trzaski... ustawien pci zmienic nie moge, poniewaz moje dfi nie posiada takich "zaawansowanych" opcji :) A próbowałem tez wczesniej latency patch... i to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

normalne, jak masz cos w dsp (np resampler) to zawsze bedzie jakies latency

ale jak nie masz karty creative'a to nie wiem czy jest sens uzywac resamplera...

Tutaj nie chodzi o firmę Creative ! .... :lol: ....

 

Chodzi o wewnętrzne próbkowanie karty ( karty profesjonalne mają możliwość regulacji zegara więc poprawnie można odtwarzać 44,1 khz i 48 khz itd. ) - więc problem IMD dotyczy też kart zintegrowanych i większości kart innych firm .

 

Ale weźmy na przykład tego live! On też resampluje ( bez przerwy, nawet jeśli nie mamy resamplera ). Jednak resampling wykonywany przez tą kartę (razem z jej sterami ) jest najprymitywniejszy ( nie będę rozwijał bo dużo pisania ) dzięki czemu słychać bardzo wyraźnie zniekształcenia podczas odtwarzania na niej 44,1 khz ( jeśli mamy kiepskie głośniki to nawet to nie jest uciążliwe ) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm... a ja zrobiłęm wszystko chyba tak jak trzeba i mam takie coś: ERROR (foo_output_asio(exe)) : foo_output_asio(exe).exe cannot be started. nie wiem czy to ma coś do rzeczy ale zdziwiło mnie to że i ustawieniach ASIO foobara w Device nie mam nic i nic nie mogę wybrać ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj nie chodzi o firmę Creative ! .... :lol: ....

 

Chodzi o wewnętrzne próbkowanie karty ( karty profesjonalne mają możliwość regulacji zegara więc poprawnie można odtwarzać 44,1 khz i 48 khz itd. ) - więc problem IMD dotyczy też kart zintegrowanych i większości kart innych firm .

 

Ale weźmy na przykład tego live! On też resampluje ( bez przerwy, nawet jeśli nie mamy resamplera ). Jednak resampling wykonywany przez tą kartę (razem z jej sterami ) jest najprymitywniejszy ( nie będę rozwijał bo dużo pisania ) dzięki czemu słychać bardzo wyraźnie zniekształcenia podczas odtwarzania na niej 44,1 khz ( jeśli mamy kiepskie głośniki to nawet to nie jest uciążliwe ) .

jakbym o tym nie wiedzial...

porzadna karta dzwiekowa nie potrzebuje resamplera, a o kartach Creative'a pojecie mam, bo wiele czytalem na ich temat i mialem do czynienia, juz pisalem tu nawet ze dysponuje pomiarami elektroakustycznymi z Polibudy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś spotkała mnie ciekawa sytuacja z dźwiękiem. Czytam ten temat od zawsze, używam kX od bardzo dawna już, każdemu je polecałem, wielu ludzi nawróciłem :P Mianowicie wpadł dziś znajomy, który siedzi w głośnikach hi-fi, składa drogi bardzo sprzęt na zamówienie tylko. Stwierdził, że to gra gorzej niż źle (foobar 0.9.2 + ASIO + KX drivers), i że zna konfig który potrafi zmusić te pierdziawki (6.1) do jako takiego znośnego grania. Zaciekawiony pozwoliłem mu to ustawić, co mi szkodzi najwyżej przywrócę swoje długo robione ustawienia.

 

Konfig ten to prosta sprawa:

- sterowniki creativa, a w nich uruchomiony EAX na Vocal. Bas zaniżony do ok 35%, Treble 50%. Crossover Frequency na 55%

- foobar 0.8.3 (bo na 0.9.2 nie idzie mi 6.1 ze sterami creativa), a tam resampler na 48000, i odpowiedni konfig equalizera (bardzo ważne).

 

I co się okazało, czasem dźwięk się przesterowuje - zależy od muzyki, ale ogólnie.. jestem w szoku. Całkiem inaczej te kolumny zaczęły grać, tak delikatnie, nie ma żadnego wycinania górnego czy środkowego dźwięku. Zero rezonansu, czy efektu echa. Podchodzi pod Hi Fi stojące obok.

 

I tak zostałem przy tym ustawieniu, jutro będę robił dalsze testy odsłuchowe. Narazie jestem zachwycony, nie mogę się oderwać od dźwięku i nadziwić jak to wszystko zaczęło chodzić ;) A jestem (byłem?) wielkim przeciwnikiem creativa sterowników. Chyba przez przypadek dali/udał im się tam ten Vocal w EAX który tak czyści dźwięk :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...