Skocz do zawartości
Marcin_gps

Super Dźwięk Dla Wszystkich - Foobar2000 + Asio

Rekomendowane odpowiedzi

witam po malej przerwie, na szczescie za kilka dni bede mial neta na stale :oops: wiec bede sie czesciej udzielal

 

Po 2 tygodniach sluchania muzyki na moim DAC (przez DSound/WaveOut) cos mnie tknelo, zeby sprawdzic jak sie spisuje asio i czy bedzie jakas roznica w dzwieku. Zeby odpalic ASIO musialem zainstalowac ASIO4All, obylo sie bez problemow, zaladowalem wszystkie wtyki Otachana i spadlem z krzesla :twisted: :twisted: :twisted:

Kolejna przepasc! Wzrost dynamiki o 100%! Dzwiek czystszy, bardziej szczegolowy. Latwiej wylapuje pojedyncze dzwieki. Jednym slowem WYPAS! Teraz musze tylko zmienic wzmaka i kolumienki, bo z tego co mam wycisnalem juz max, choc przyznam ze calkiem ladnie gra :wink:

 

Nie pozostaje mi nic innego jak polecic wtyczki Otachana posiadaczom chocby marnych dzwiekowek 'on-board', ktore domyslnie nie obsluguja ASIO

 

Do uslyszenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin_Gps - popróbuj na Kernel Streaming, bo jestem ciekaw czy więcej Ci dało ASIO czy dekodery japońca, ja słucham na kernelu, 24 bit fixed-point padded to 32 bit i resampler Otachana na High 48kHz i jest super, ale inna karta :)

PS. Nowe dekodery mam ale na moim sprzęcie użycie procka bez zmian. :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również jak kilka osob powyzej nie moge wejsc na

http://www3.cypress.ne.jp/otachan/secret/f.../foo_secret.cgi

i dostaje komunikat

Forbidden

You don't have permission to access /otachan/secret/foo_secret.cgi on this server.

Czyli moj ip a sprawdzalem dwa z dsl'a i telbanku jest zablokowany a dokladniej tylko killka osob moze tam wejsc lub jakies wyznaczone sieci taki konfig serwera www

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś nie używa - Moje nowe odkrycie :) Dla foobara stworzono specjlany plugin, wzorowany na rozwiązaniach wprowadzonych w Operze i Mozilli. Plugin umożliwia przypisanie do dowolnej z komend foobara konfigurowalnych gestów myszy, sprawa ogólnie znana także nie będę sie rozpisywał.

Do pobrania tutaj http://pelit.koillismaa.fi/plugins/redir.php?id=267

 

Konfiguracja - rozpakowujemy do działu components, w oknie foobara w zakładce components/ mose gestures możemy przypisywać gesty do dowolnych czynności. Miłej zabawy.

 

Mciej.

 

Aha - dyskusja o pluginie tutaj http://pelit.koillismaa.fi/plugins/redir.php?id=267 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dopiero się tym bawie... ale z doświadczenia wiem, że gesty myszy uzależniają :) w Operze się tak do tego przyzwyczaiłem, że jak muszę czasem użyć IE to nie wiem co się dzieje :)) CZEMU TA CHOLERNA NOWA STRONA SIĘ NIE OTWIERA ;) .

 

Wygoda, szybkość pracy nieporównywalna, słowem ściągać nie gadać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W BPM Studio Profi sterowniki ASIO4All działają bez zarzutu kx nie,ale foobar przeciwnie,czy da się ustawić by foobar działał na ASIO4All?Obecnie wyświetla się komunikat

INFO (foo_output_asio(dll)) : open : 48000 Hz, LINEAR PCM, 16 bits, 2 channels

ERROR (foo_output_asio(dll)) : too many channels.

z góry dzięki za odpowiedź lub link..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kombinuje własnie z Foobarkiem i jak narazie wychodzi mi to niezle (działa :twisted: ) dzwiek jest zeczywiscie lepszy niz na Winampie ale do zeczy.Wszystko zrobiłem tak jak xan opisał na poczatku,używam sterów Creativa ale mam teraz pytanko mp3 mam głównie 44100Hz a w Fobarze mam ustawione na 4800 gdy zmieniam na 44100 wyskakuje mi taki bład

 

NFO (CORE) : startup time: 109 ms

INFO (CORE) : opening file for playback :

INFO (CORE) : location: "file://D:DownloadsColdplay - Clocks.mp3" (0)

INFO (foo_output_asio(exe)) : open : 48000 Hz, LINEAR PCM, 16 bits, 2 channels

INFO (foo_output_asio(exe)) : ASIO device type [channel 0] : Int16LSB

INFO (foo_output_asio(exe)) : ASIO device type [channel 1] : Int16LSB

INFO (CORE) : opening file for playback :

INFO (CORE) : location: "file://D:DownloadsColdplay - Clocks.mp3" (0)

INFO (foo_output_asio(exe)) : open : 44100 Hz, LINEAR PCM, 16 bits, 2 channels

ERROR (foo_output_asio(exe)) : unsupported sample rate.

 

O co chodzi ??

I gdzie do cholery w fobarze jest suwak do zmiany natezenia głosu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi ??

Blad masz dlatego, ze Asio zawsze ustawione jest na sztywno na dany samplerate .

A nie jestem pewien czy driver Asio od Creativa dziala na 44 khz , czy tylko 48 ( w kxach masz wybor tej opcji )

Wiec jezeli masz mozliwosc w sterach od Creativa ustawienia samplerate na 44 khz badz 48,98 (zalezy jaka masz karte ) , to przestaw i bedzie dzialac ( ale niestety 44 khz nie nalezy uzywac )

 

A glosnosc to w zakladce dsp dodaj volume control , steruje sie nim + i - na klawiaturze chyba ze sam sobie zdefiniujesz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Te steryu są super foobar też. Dobra Panowie robota. Na prawde duże różnice w odtwarzaniu dźwięku.

Tylko mam jeden problem. Otóż mój komp nie jest taki nowy. Wogóle nie jest nowy. Jest stary. Celeron 466mhz, 128 ramu i jak mam włączonego foobara to mi ostro zużywa procka i komp wolno chodzi, a jak włączam jakis jeszcze program to dźwięk się ścina i przeciąga. Da się zmniejszyć prace foobara zeby nie stracić na dźwięku? a może jest inny program jakiś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...