Skocz do zawartości
Marcin_gps

Super Dźwięk Dla Wszystkich - Foobar2000 + Asio

Rekomendowane odpowiedzi

No widzisz niestety nie przeczytales tego tematu .

Sygnal 16 bitow 44,1 kHz na karcie Creativa ( model od Livea do Audigy ) , zostaje przeprowkowany na 48 kHz , po czym znowu na 44,1 kHz .

Jedynie sygnal 48 kHz przechodzi bez obrobki i interpolacji .

Wszystko co powiedziane masz zeby ustawic w tym temacie jest dokladnie przemyslane , to samo tyczy sie ditheringu .

 

Kernel Streaming interface is used by Sonar, Cakewalk, Foobar2000 and other applications. This interface passes the data directly to the driver and bypasses any OS audio processing layers. This ensures the audio card is operating in the desired mode, however, if the particular audio format is not supported, an error will be generated. 'Native' hardware-accelerated formats for 'Wave 0/1' device are: 16 bit, 100Hz..191199Hz. Any incoming audio data is automatically resampled (in hardware) to 16/48 format. Since software resampling algorithms might give you better audio quality, it is recommended to set your audio players to 16/48 format and use software SRCs.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam karte audigy (procesor 10k2). Nie moge zmisic kx'ow by efekty np. reverb dzialaly na wszystkich zrodlach dzieku. Teraz mi dzialaja tylko na zrodle WAVE/PCM, a chcialbym tez na line in oraz midi. Model mojej karty to SB0160 chociaz kx'y rozpoznaja jako SB0162. Moze ktos moglby mi cos poradzic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dziękuje wam wszystkim za informacje na temat kx-ów. Niedawno kupiłem creative sound blaster audigy 2 zs platinum. Różnica dźwięku pomiędzy driverami creative'a a kx-ami jest olbrzymia. Bas o wiele mocniejszy i wydajniejszy. Niestety nie polecam tych sterowników ludziom o słabym sprzęcie i tym którzy tworzą muzykę. Ja musiałem zrezygnować z tych driverów ponieważ nie działają one stabilnie z emagic logic. Poza tym na duronie750 i 380 ramach i powłaczanych wielu programach w tle ciągle, ciągle się coś zacina. Trudno, muszę zarobić jakieś pieniądze i kupić nowy sprzęt. Szkoda że creative nie pomyślał o wypuszczeniu mobilnych driverów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak chyba przesiądę się w najbiższym czasie na linuxa bo wingroza zaczyna mnie wyprowadzać z równowagi. Najlepiej mieć dwa komputery i dwa systemy. Przy czym linuxa nie będę urzywał do multimediów bo to bezsens, linux jest świetny do sieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezalb.1 --> kx'y sa wlasnie stworzone dla muzykow :D

Poszukaj na sieci, wejdz na forum kx'ow to zobaczysz

 

PS

A propos linuxa, ktos sie orientuje czy sa stery ASIO pod niego?

Bo aktualnie przy windowsie tylko to mnie trzyma (foobar dziala dobrze pod wine ;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

macie moze jeszcze jakis sposob na to zeby nie bylo trzaskow? wgralem te ustawienia rejestru co na 1 stronce wpisalem ten net start .... ale nie pomaga poprostu sa w mp3 takie momenty ze slychac strzaly , czy to normalne ze np w windows media player tez one wystepuja w tym samym momencie? to nie wina mp3 bo u kolegi jest ok w tych momentach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli w wmp masz trzaski to cos nie tak :/

 

napisz dokladnie jaki sprzet, system itp

 

 

--EDIT---

 

Duza aktualizacja pierwszego posta!

Dla posiadaczy wszystkich kart dzwiekowych!

 

Obecnie jade na tym co w podpisie i jakosc miazdzy wszystkie dzwiekowki ;]

Juz odkladam kase na Rotela RA-01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przybajerowałem troche foo i taki jest tego efekt:

 

Dołączona grafika

 

Jednak nie wszystko jest tak jak ma być

- jak usunąć info o czasie odtwarzania z belki tytułowej foobara?

- jak uzyskać przezroczyste tło pod ikonkami? - dodam, że włączyłem cienie w opcjach wizualnych XP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

turzol -->

 

panel sterowania>system>zaawansowane>Wydajność>dopasuj dla uzyskania najlepszego wyglądu

 

foobar>presferences>display>Default User Interface>title formattings>Maind window title>wywal wszystko i wstaw to "%_filename_ext% "

 

Chyba, ze chcesz sie sam pobawic, to juz zalezy od twojej inwencji ;]

 

----EDIT------

 

Az sie pochwale co teraz mam ;]]

Thx turzol ;)

 

http://republika.pl/marcin_gps/pulpit.PNG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

>Marcin - nie widzę jaki jest sens używania samego ASIO do innych kart niż CL - przecież wiadomo że samo ASIO nic nie daje :sarcastic:

 

Pod Linuxem większość kart dźwiękowych gra lepiej niż na oryginalnych sterach robionych pod windozę, więc jeżeli chodzi tylko o jakość dźwięku, to przesiadka na Linuxa może być dobrym rozwiązaniem ;). Ostatnio czytałem o jakichś modyfikacjach poprawiających dźwięk w nowej dystrybucji Mandrake'a, ale nie pamiętam żeby miały coś wspólnego z ASIO, a moje forum leży i nie moge tego sprawdzić w tej chwili :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

turzol -->  

 

panel sterowania>system>zaawansowane>Wydajność>dopasuj dla uzyskania najlepszego wyglądu

 

foobar>presferences>display>Default User Interface>title formattings>Maind window title>wywal wszystko i wstaw to "%_filename_ext% "

 

Chyba, ze chcesz sie sam pobawic, to juz zalezy od twojej inwencji ;]

 

----EDIT------

 

Az sie pochwale co teraz mam ;]]

Thx turzol ;)

http://republika.pl/marcin_gps/pulpit.PNG

Co do przeźroczystości tła pod ikonami niestety porada Marcina nie zdała egzaminu :( - może ma ktoś jakieś pomysły ? - dodam iż jest to XP PRO SP2 (czysty jak łza) i zmieniłem tylko theme za pomocą Uxtheme Multipatcher v2.51

 

Edit

Sorki za zaśmiecanie tego topicu, w sumie mój problem jest teraz mało związany z foo, ale nie widzę topicu o moddingu desktopu

 

Edit2

Udało mi się w końcu uzyskać przeźroczystość :D

Musiałem wyłączyć active desktop:

gpedit.msc-->konfiguracja użytkownika-->szablony administracyjne-->pulpit-->active desktop-->wyłącz puplit active desktop

 

Pomyliłem się wcześniej pisząc że XPAntiSpy wył. Active Deskt - w tym programie się nie da wyłączyć ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy wygląd foobarów, sam muszę się w to pobawić. Zazwyczaj jednak nie urzywam skinów w żadnych programach bo to strata czasu i obiąża system. Poza tym jak przełączam co chwilę okienka to po co mi skiny. Foobar jednak może się przydać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli w wmp masz trzaski to cos nie tak :/

 

napisz dokladnie jaki sprzet, system itp

 

 

mam windowsa xp , athlona 1700+ plyte kt3v 256 ram , live 5.1 i glosniki creative 4.1 , hm nie wiem co moze byc tego przyczyna , trzaski sa w tych samych momentach w piosence za kazdym razem pojawiaja sie najczesciej wtedy gdy w muzyce leci jeden dzwiek np same organki , moze w biosie trzeba cos zmienic ? jak nie instalowalem kx to zawsze bylo ok bez trzaskow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

>Marcin - nie widzę jaki jest sens używania samego ASIO do innych kart niż CL - przecież wiadomo że samo ASIO nic nie daje :sarcastic:

(...)

HAHA!!!

A wlasnie, ze samo ASIO daje i to duzo!

Nie jestem w stanie racjonalnie tego wyjasnic, ale to dziala.

To nie tylko moja opinia. Ostatnio polecilem to Kamieniowi, a on ma taka sama dzwiekowke co ja i troszke fajny sprzecik audio :P

 

Jego opinia byla taka sama. Na plus:

 

- wysokie tony

- dynamika

- precyzja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sor że wam zawracam 4 litery ale chciałem się tylko upewnić czy mam wszystko ok :| bo no ... no sami zobacznie

 

 

jakiś plugin za dużo coś zbędne /czegoś brakuje

Dołączona grafika

 

ustawienia w foobarze

Dołączona grafika

 

tutaj nic nie moge zmienić ....

Dołączona grafika

 

plizz zerknijcie fachowym okiem bo siedze już 5 godz i niektóre informacje już do mnie nie docierają ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli to nie wina samego pliku, to sprobuj dac Live'a do 2 slota liczac od dolu.

Zakladam, ze masz zainstalowane stery VIA 4in1?

instalowalem juz te via i roznicy nie bylo w dzwieku dalej trzeszczalo wiec odinstalowalem to bo przez to tylko niektore gierki przestaly chodzic , piszac o tym live masz na mysli karte muzyczna tak? co mam w srodku ja przemienic do 2 slota? hm a moze juz w nim jest nie wiem czy mam jeszcze miejsce na cos zobacze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sor że wam zawracam 4 litery ale chciałem się tylko upewnić czy mam wszystko ok :| bo no ... no sami zobacznie

jakiś plugin za dużo coś zbędne /czegoś brakuje

HAHA!

 

A po co ASIO2KS instalowales???

Przeciez masz kx'y, a na pierwszej stronie wyraznie jest napisane...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mówiłem że już nie kontakyuje ...

 

a i jeszcze 1 pytanko ;] w FlatOut można wybrać sterownik dźwięku wybieram sobie asio i dźwięku nie ma ... to tak przy okazji jak to normalne to trudno ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie to nowa gierka polecam warto wyfać na nią kase :)

 

jak wywalam teraz to ASIO2KS przy uruchamianiu wywala mi komunikat FILED TO LOAD ASIO DRIVER :| jejuś nie pamiętam co wczoraj robiłem :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hah :] faktycznie ,ale zakładam że coś spie... zrobiłem nie tak :| bo dźwięk mnie nie powala jest taki jaki był (na linuxie było luxus z dźwiękiem ):| czytam i czytam wasze instrukcje zjechałem połowe dnia i już musze zchodzić bo jeść mi sie chce (2 raz głoduje przed kompem) instaluje te pluginy do components (mam athlona xp czyli z folderu SSE ) .Tak bardzo chce do tego dojść a nie moge :cry: jeżeli ktoś ma podobny config sprzętowy do mojego albo miał by chwilke czasu na zrobienie takowego i przesłał mi rarem folder components + swój config było by fajnie . Bo ja już padam siedze już 3 dzień z rzędu bios przestawiałem windowsa już 2 razy stawiałem ( lubie grzebać :lol: może jeszcze coś odkryje :roll: ) otrzymywałem przeróżne formy dźwięku w foobarze piski trzaski echo WSZYSTKO już nie wytrzymuje psychicznie :| nie wiem GDZIE robie błąd

 

mam AthlonaXp 1.7

SB live digitall 5.1

via ace 97 wyłączoną z poziomu biosu

... to chyba już wystarczy

 

ewentualnie indywiduo na gg :] jak ktoś ma DUŻOOOOooo casu :>

 

od siebie :

Marcin ... Xan... gratulacje za znalezienie się w ks expert ! - dopiero kupiłem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...