Skocz do zawartości
Marcin_gps

Super Dźwięk Dla Wszystkich - Foobar2000 + Asio

Rekomendowane odpowiedzi

Jak zainstaluję sterowniki KX to nigdzie nie mam żadnej ikony,żeby dostać się do ich ustawień.Czy to może wina mojej karty dżwiękowej ? Mam C-Media CMI-8738/C3DX.Może ktoś wie jak zrobić,żeby to zadziałało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wreszcie zmienilem system na XP ( w 98 asio cos nie dziala ) Wrzucilem wszystko tam gdzie trzeba no i cos nie tak:

INFO (CORE) : startup time: 1051 ms

ERROR (CORE) : Failed to load DLL: foo_input_std.dll, reason: Unable to load DLL.

ERROR (CORE) : Failed to load DLL: foo_mpg123.dll, reason: Unable to load DLL.

 

O co chodzi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc by ułatwić Wam ewentualna pomoc [jesli zechcecie oczywiscie] podam wyczerpujace info o moich ustawieniach :

OS : Win XP SP2 [ optymalizowany na jak najwieksza wydjanosc i wylaczenie zbednych uslug i wodotryskow ]

Device : Sb0220 10k1 [9400]

Speakers : Analog 5.1 Creative P580

HeadPhones : Sony MDR-301

Drivers : kx project 3538c

Player : foobar 2k 0.8.3

plugins 4 foobar : Asio (exe) 0.45 SSE2 , DDE Control 0.30 , fpp input std , MPG123 0.59a SSE2

player konfig : Dither :off , Resampler PPHS - 48000 (ultra mode - off) , Asio buffer size - 2 , Input std monitor - On ,

Pci Latency [bios] - 32 (na 64 jak zalecasz jest niestety tylko gorzej - wieksze trzaski :( ]

DSP Latency : 0

Output Latency: 290 -310

Kx Settings

DSp : for analog 5.1 - kxdefault [ with surrander 5.1 rear=front]

for analog headhphones - analog pit

Kx Asio Latency : 21.33ms (1024 samples)

Kx Asio outpout format : 16 bit / 48 kHz [16+16]

 

oczywiscie wtyczka zielona zamieniona z czarna i włączone rear = front

 

problem jest taki ,ze efekt tego nie jest zadowalajacy , nie gra dobrze , slychac czasem drobne denerwujace trzaski , dzwiek nie jest dobrej jakosci.

przewaznie slucham mp3 192 do 320 kpbs lub Vbr ~250

co Byscie tu zmienili by bylo lepiej , gdzie jest blad ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

asio buffer size na 7, czyli tak jak na default, powinno pomoc

 

i dithering mozesz wlaczyc

wiec tak gdy dam buffer size na 7 output latency mi podskoczy do 700 wiec chyba optymalne outpt latency jest kolo 300 z tego co czytalem , mozemsz mi to wyjasnic

a co do ditheringuy mam go wlaczonego gdy slucham na glosnikach i mam konfig kxdefault natomiast wylaczam dithering gdy slucham an konfigu analog pit [sluchawki] poniewaz ma on juz w dsp kx'ow wtyczke dither wiec po co mi podwojny dithering

no i jak to wkoncu jest z tym output latency ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fieldy poczytaj co napisałem i zrób jak radzę... Nie przejmuj się, że będzie output latency koło 2000ms, walczyłem z tym długo na KXach i nic więcej się nie da zrobić. Aha i nieważne co ktoś uważa, że na przykład na większym latency będzie gorzej grać. Sam posłuchaj i oceń :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec tak gdy dam buffer size na 7 output latency mi podskoczy do 700 wiec chyba optymalne outpt latency jest kolo 300 z tego co czytalem , mozemsz mi to wyjasnic  

a co do ditheringuy mam go wlaczonego gdy slucham na glosnikach i mam konfig kxdefault natomiast wylaczam dithering gdy slucham an konfigu analog pit [sluchawki] poniewaz ma on juz w dsp kx'ow wtyczke dither wiec po co mi podwojny dithering  

no i jak to wkoncu jest z tym output latency ??

byc moze w pierwszym poscie sa pewne niescislosci

musze to w koncu dopracowac

 

ma byc na buffer size 7

no chyba, ze cyferki sa dla ciebie wazniejesze, to mozesz na 0 nawet dac, tylko jaki sens, skoro bedziesz mial trzaski

 

a co do ditheringu to masz racje, z tym ze jak sluchasz muzyki z foo, to ja bym jednak zalecal uzywanie ditheringu w foobarze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dzieki , choc jestem troche zdezorientowany , wiec jakie znaczenie ma output latency i ile powinno ono wynosic , czy to nie ma znaczenia ??

no wiec po zmianie buffer size na 7 output latency utrzymuje sie na poziomie 700

z wiekszosci postow wynika ze im mneijsze latency tym lepiej wiec , hmm moze mi ktos to wytlumaczyc ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwole sobie tylko potwierdzić opinie kolegów, różnice przy tak niewielkich zmianach latency są zupełnie nie do usłyszenia, być może przy jakichś naprawdę skrajnych zmianach było by inaczej, ale do skrajności tutaj jest jeszcze daleko.

 

Tak jak mówię , różnice są świadomie praktycznie nie do usłyszenia, ale to nie znaczy że ich nie ma, i że przy dłuższym słuchaniu jednak nie wyjdą...

 

Z tego co rozumiem to był zasadniczy powód dla którego Xan i Marcin dążyli do maksymalnego obniżenia latency :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm czyli majac Audigy 2 ZS musze używać oryginalnych sterów creativa, tak ?? :( KX zainstalowałem i foobara i to grało, tylko,że jakoś dziwnie.... może to kwestia ustawień ????? Tylko co tam ustawiać,zeby miec jak najlepszy bas i sopran ??? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sciagac nie gadac :) .

 

http://www.driverheaven.net/showthread.php?t=64383

 

538h released

one more release

 

http://www.kxproject.com/kx3538h.rar

http://republika.pl/xan/kx3538h.rar

 

[install 3538g before]

 

changes: [compared to 3538g]

Fixed bug with invalid AllNoteOff/AllSoundsOff message handling<br>

Added sync method selection for kX ASIO control panel<br>

Added 'default' button for ASIO control panel<br>

 

installation:

quit kxmixer

copy *.sys to system32/drivers, *.exe and *.dll to /system32

reboot

 

note that there are 6 different sync methods selectable via ASIO control panel.

the smp/ht switch in 'driver compatibility' window is outdated and is managed by the new ASIO control panel.

 

W panelu asio macie do wyboru metody synchronizacji, wiec sprawdzac ktora dziala najlepiej .

I jak dziala defoult to radze uwazac z innymi, bo bedzie zwiecha :) .

 

I jeszcze to :) .

foo_mpg123_060d.zip Ver. 0.60d for foobar2000 Ver. 0.8.2/0.8.3 (442KB) (2004/12/21)

 

foo_dsp_ssrc_037.zip Ver. 0.37 for foobar2000 Ver. 0.8.2/0.8.3 (450KB) (2004/12/21)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem sterowniki kx i przy moim zestewie (4.1) basy są bardzo osłabione. Bardziej podobało mi się wykorzystwanie subwoofera na creativach. Da się to jakoś zmienić ? Zeby wzmocnić basy, bo szukam w ustawnieniach i jakoś mi nie idzie.. Nie chodzi mi o normalnie powiekszenie basów, ale o wzmocnienie ich bo brzmią jakoś przytłumiono.

 

2 sprawa. mam słuchawki podłączone i dzwiek sluchac jakos tak z tylu, ustawilem na 2.1 (bo nie da sie inaczej) . jak mam ustawic wszystko dla słuchawek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, szukalem na forum, lecz nie znalazlem odpowiedzi na frapujace mnie pytanie, a mianowicie:

posiadam karte SB live 5.1 i glosniki Creative Cambridge SoundWorks 5.1 slucham duzo muzyki, glownie gitarowa (Satriani itp), mocniejsze rzeczy, i nasuwa mi sie pytanie, czy przy moich glosnikach (nie sa to Technicsy ani inne cuda jak widac) bedzie zauwazalna jakas poprawa w brzmieniu? Zalezy mi rowniez na tym, azeby w grach funkcjonowal jako taki dzwiek przestrzenny, aczkolwiek priorytetem jest sluchanie muzyki.

 

A jezeli juz przy tematach dzwiekowych jestesmy, to mam niebywaly problem z wejsciem na mikrofon, mianowicie od pewnego czasu, po podpieciu mikrofonu do tegoz wejscia, slychac same szumy i trzaski (oczywiscie wszystko w mixerach powlaczane itp) , jak nagrywam mikrofon chociazby w cool edit pro to tylko szum z ledwo slyszalnym buczeniem z mikrofonu (lapie pojedyncze dzwieki strasznie znieksztalcone), po prostu cos z wejsciem. To samo jest z line in i podpietym do niego microfonem, wyglada jak brak wzmocnienia dzwieku z microfonu (wczesniej wszystko dzialalo).

Sprobowalem tak: podpielem mikrofon do pieca gitarowego, nastepnie z pieca wyjsciem sluchawkowym polaczylem sie z komputerem (czyli wlaczylem piec w obwod), wejscie microfonu dzialalo do czasu, a wejscie line in dziala (tzn nagrywa normalnie, ale tylko z polaczeniem przez piec). Co jest grane z tymi wejsciami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-->pierozek18 - a jak masz ustawione DSP ????

 

I takie pytamko do graczy z KX'ami - u mnie w niektótych gierkach (najczęściej rajdówkach) występują denerwujące trzaski.... czy ktos z was zauważył coś takiego i wie jak sobie z tym poradzić.

W czasie sśłuchania muzy jest spoko, więc nie chcę jechać na oryginalnych driverach aby nie tracić jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kxy nie sa do gier , nie sa rowniez za bardzo do 5,1 ( pierdzialki sie do muzy dobrej jakosci, nie nadaja ) .

Pierozek reinicjuj dsp , a razor ( jezeli chodzi o Gry na tych sterach, to forum kxow oficjalne )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...