Skocz do zawartości
Marcin_gps

Super Dźwięk Dla Wszystkich - Foobar2000 + Asio

Rekomendowane odpowiedzi

Po wgraniu ASIO2KS V0.90-2 z 1 strony, sterownik ASIO, przestały działąć 2 tylnie głosniki.(...)

 

Zmieniałem tył z przodem, zmieniałem ustawienia juz w KX z 2.1 do 5.1 z wszystkimi mozliwosciami i nic. Posiadam karte SB LIVE głosniki 5.1 Creativa.  

Czy jest na to jakaś rada?

Ja nie rozumiem po co, instalować 2 sterownik wdm ASIO ,skoro jest takowy w kx?(W tamtym,notabene zamienia się albo 2 kanały,albo większa ich ilość).W foo należy wybrać kx asio,convert to 4 chanels i to samo w mikserze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wchodzisz do preferences --> zakładka Columns_UI --> Show Vol

 

potem wchodzisz nizej "go to title formatting strings" i wklep sobie to

 

$if(%_time_total%,[%_time_elapsed%]' / '[%_time_total%],[%_time_elapsed%])

1203259[/snapback]

dzieki :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisalem, ze dla wszystkich kart dzwiekowych, nawet na zintegrowanych jest lepiej

 

najwieksza roznica jednak jest w przypadku kart Creative'a, po przesiadce na kx'y + ASIO

 

ale mimo wszystko warto ;)

 

wszystko (prawie ;)) masz w pierwszych 2 postach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, czy ktoś z Was przeprowadzał ślepe testy na live z ASIO i bez...ostatnio konifgurowałem koledze foobara pod współprace z ASIO i kxami (tylko resampler dałem PPHS bo narzekał na zużycie procka :wink: ) i powiem wam że różnicy żadnej ani huhu :unsure: . Wszystko postawione na tej samej karcie Live na której osobiście kombionowałem z tymi ustawieniami kiedy daawno temu ten topik się jeszcze rozkręcał i podpięte pod Tannoye M1...sam nie wiem - może to jednak jakieś placebo :) .

 

Z ciekawości pytam...czy ktoś robił ślepe testy ;) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, czy ktoś z Was przeprowadzał ślepe testy na live z ASIO i bez...ostatnio konifgurowałem koledze foobara pod współprace z ASIO i kxami (tylko resampler dałem PPHS bo narzekał na zużycie procka  :wink: ) i powiem wam że różnicy żadnej ani huhu  :unsure: .  Wszystko postawione na tej samej karcie Live na której osobiście kombionowałem z tymi ustawieniami kiedy daawno temu ten topik się jeszcze rozkręcał i podpięte pod Tannoye M1...sam nie wiem - może to jednak jakieś placebo  :) .

 

Z ciekawości pytam...czy ktoś robił ślepe testy ;) ?

1207986[/snapback]

Ja robilem :lol:

i IMHO jest roznica i to spora, nawet na kiepskiej dzwiekowce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam problem z pobraniem najnowszych wtyczek ze stronki otachana, mianowicie gdy klikam na link do plugina na http://www3.cypress.ne.jp/otachan/secret/foo_secret.cgi wyskakuje mi okienko "Authentication required" i muszę podać login i hasło.

Nie wiem co z tym zrobic, nie mogę pobrać zadnego plugina.

Byłbym bardzo wdzęczny za linka do mirrora z tymi wtyczkami:

foo_mpg123_061b.zip Ver. 0.61b for foobar2000 Ver. 0.8.2/0.8.3 (442KB)

foo_dsp_ssrc_037.zip Ver. 0.37 for foobar2000 Ver. 0.8.2/0.8.3 (450KB)

foo_input_std_082b.zip Ver. 0.8.2b for foobar2000 Ver. 0.8.2/0.8.3 (1.21MB).

 

Z góry dziekuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałbyś chociaż cały topik zanim zadasz pytanie :?

 

Tu masz screena w którym dokładnie miejscu musisz kliknąć żeby tam się dostać 1208061[/snapback]

 

To nie wiem co było nie tak...może piwa za dużo :rolleyes: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej mciej,

ja topik przeczytałem uważnie, za to Ty mojego posta chyba nie.

Wiem gdzie mam wejść, chodzi mi o to ze gdy chcę pobrać te pliki:

foo_mpg123_061b.zip Ver. 0.61b for foobar2000 Ver. 0.8.2/0.8.3 (442KB)

foo_dsp_ssrc_037.zip Ver. 0.37 for foobar2000 Ver. 0.8.2/0.8.3 (450KB)

foo_input_std_082b.zip Ver. 0.8.2b for foobar2000 Ver. 0.8.2/0.8.3 (1.21MB)

wyskakuje mi okienko "Authentication required" i muszę podać login i hasło.

Dlatego ponawiam jeszcze raz prośbę, podajcie linka do mirrora z w/w plikami lub jeśli możecie to podeślijcie na mejla :

sauron@inomail.pl

 

thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez to ze modernizuje troche audio i myslalem o PCMce na usb, ale narazie chcialem wyciagnac cos z mojego starego Live 4.0 ! Stara wersja, ale jakos jeszcze gra. Zainstalowalem KXy, zainstalowalem foobara i najnowsze wersje tych plugionow do foobara. Niestety przy starcie wywala mi

INFO (CORE) : startup time: 172 ms

ERROR (CORE) : Failed to load DLL: foo_ddecontrol.dll, reason: Unable to load DLL.

ERROR (CORE) : Failed to load DLL: foo_input_std.dll, reason: Unable to load DLL.

ERROR (CORE) : Failed to load DLL: foo_input_std_.dll, reason: Unable to load DLL.

ERROR (CORE) : Failed to load DLL: foo_mpg123.dll, reason: Unable to load DLL.

 

I to jest koniec tego co podzialalem z foobarem i ASIO :]

All wrzucilem do Components, wszystkie dla SSE i nic to nie daje :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh śmieszna rzecz ...

skonfigurowalem foo zgodnie z zaleceniami, wszystko jak należy,

pościągałem cfg z

http://republika.pl/marcin_gps ( podane w artykule )

i mam problem bo

jak odpalam mikrofon.kx , graja wszystkie glosniki i mik dziala ( jakość względna, tak mi sie wydaje, zaszumiona rzekł bym ),

jak odpalam surround to nic nie słysze,

przy stereo i ac3 słyszę bardzo dobrej jakości i barwy dzwięk w tylnych glosnikach, i nic poza tym.. odwracanie kanalów powoduje denny dzwięk w przednich zatelitach, srodkowy caly czas milczy, subwoofer chodzi.

 

i jeszcze jedno co nurtuje mnie od ok pol roku jak uzywam foobara, jest jakas wtyczka albo opcja ( ktorej ja nie zauwazylem ) vol +/- ? tak jak jest to w kazdym playerze ? zwykly suwaczek ; ]

 

SB live 5.1 @ megaworks 550 :)

 

proszę o jakąś radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to jest koniec tego co podzialalem z foobarem i ASIO :]

All wrzucilem do Components, wszystkie dla SSE i nic to nie daje :/

1212006[/snapback]

A service packa masz ??? . Rozumiem, ze masz windows xp ? .

Zreszta bylo o tym juz 10 x .

 

SB live 5.1 @ megaworks 550 :)

 

proszę o jakąś radę.

1212269[/snapback]

Kxy nie sa do pierdzialek, a tym bardziej 5,1 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ci dam pierdziałki... :lol: wiekszosc ludzi tu ma prawdziwe pierdziałki... a moje to juz troche wyższa półka.

 

dzieki mciej, jak ktos ma ten plik foo_tunes0.2beta na serwerze to poprosiłbym o link albo mail.

wszystkie ktore znalazłem są podpięte pod server xxxxx.tw a tam juz pliku nie ma..

klikam sobie +/- zminia mi sie wartoś db w pasku foo ale hmm głośność sie nie zmienia :huh:

 

przejrzalem strony 4-7 ( 1 w gore 1 w dol ) i nie widzialem nigdzie rozwiązania problemu grania wszystkich glosnikow

 

UPDATE : zle zrozumialem, zaraz przejrze jeszcze raz strony 1-5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja juz pisalem gdzies, jesli nie tu, ze nie bede na sile kogos uszczesliwial

ankieta niewiele da, bo jak ktos nie bedzie chcial sprobowac, to sie nie przekona...

1213453[/snapback]

No racja. Ale sądząc po ilości postów z pytaniami trochę problemów z tym jest. No, ale posciągałem z działających linków to, co się dało i planuje się pobawić. Ale ankieta byłaby miła. Wszak na stronie samego Foobara w FAQ jest pytanie: czy Foobar lepszy jest niż Winamp? I odpowiedź: nie, to autosugestia :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakosc i potega dzwieku porazajaca,,, ale pomimo ustawienia wszystkiego optymalnie czasem zdazaja sie takie lekkie pykniecia w dzwieku. Ktos wie jak sie tego pozbyc - PCI Latency mam na 64, reszta ustawien optymalna zarowno w foo jak i w kx... karta SBLive 5.1 Digital

 

AVE!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To przejrzyj te 27 stron i zbierz głosy na TAK , głosy na NIE, I ogloś wyniki  :)

1213795[/snapback]

Niedlugo bedzie 26 :) .

 

Ankieta nie ma sensu, poniewaz nie wszyscy myja uszy /

A na serio, to dzwiek i to co slyszysz ( czy sie tobie to podoba ) zalezy tylko od ciebie i od tego na czym,gdzie itd .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakosc i potega dzwieku porazajaca,,, ale pomimo ustawienia wszystkiego optymalnie czasem zdazaja sie takie lekkie pykniecia w dzwieku. Ktos wie jak sie tego pozbyc - PCI Latency mam na 64, reszta ustawien optymalna zarowno w foo jak i w kx... karta SBLive 5.1 Digital

 

AVE!!

1213946[/snapback]

 

Jezeli cos pyka, to latency w gore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj stwierdziłem że słynny wszem i wobec SoundBlaster Live! 5.1 to badziewie... tylni kanał gra o niebo lepiej niż przednil... jak odpale głośniki na przednim to nie ma 30% instrumentów ( W. A. Mozart - 03 - Track 3 - Piano Concerto No 25 ). W Audigy LS jest to samo ? Bo jak nie to kupuje...

jakbym miał w frontowych taki dźwięk nak na tylnich mmmmmm : )))

 

Marcin_gps :

mam od ciebie te konfigi, nie działa mi dzwiek w ustawieniu stereo i ac3 na wszystkich glosnikach... nie mam mozliwosci zmiany w kx na 5.1 ani opcji surround bo jest w konfigach nie widoczna. Co teraz ?

 

Mciej :

ściągnąłem tą wtyczkę,

plik zip rozpakowal mi sie jako foo_tunes.dll i folder "tunes",

przekopiowałem do components, odpalam preferences, foo tunes, i w prawym oknie mam EMPTY PAGE :huh: o so chosi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...