Skocz do zawartości
Marcin_gps

Super Dźwięk Dla Wszystkich - Foobar2000 + Asio

Rekomendowane odpowiedzi

hyh w sumie oczywista racja, tylko chcialem przekopiować dzwięk do wszystkich głośników, w jakości tych tylnich, ale juz wiem ze to wina sprzętu...

 

ale w ac3 to raczej powinny dzialać :rolleyes:

 

w Audigy tak nie będzie ( różnica jakości w kanałach ? ) czy to to samo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawia mnie fakt jak to mozliwe, ze na forum oficjalnym kxow ludzie maja dobry dziwiek przy latency w sterach rzedu 5-8ms a ja na swoim niczego_sobie_chyba sprzecie (bo zawsze myslalem, ze SBLive Digital to dobra karta) mam bez tych irytujacych pukniec dopiero przy 32ms... Co tu jest nie tak?

 

AVE!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawia mnie fakt jak to mozliwe, ze na forum oficjalnym kxow ludzie maja dobry dziwiek przy latency w sterach rzedu 5-8ms a ja na swoim niczego_sobie_chyba sprzecie (bo zawsze myslalem, ze SBLive Digital to dobra karta) mam bez tych irytujacych pukniec dopiero przy 32ms... Co tu jest nie tak?

 

AVE!!

1215228[/snapback]

No to juz rozwiewam twoje watpliwosci

Oni maja takie latency, ale przy nagrywaniu!! Bo wtedy to ma istotne znaczenie i nie zalezy bezposrednio od karty dzwiekowej tylko od calej sprawnosci systemu.

Poza tym, latency przy odtwarzaniu nie ma zadnego znaczenia, wiec przestan sie zadreczac. W sumie to ASIO zostalo stworzone w celu nagrywania, a nie odtwarzania, ale czemu nie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przemogłem się i zainstalowałem foobara, asio i kx (mam SB Live 5.1 digital (0220), Win XP + SP1). I muszę powiedzieć, że foobar z footunes podoba się bardzo! Nieoczekiwana zaleta - windows wgrywa się dużo szybciej niż na sterach creativa (pasek ładowania przelatuje raz zamiast dwa razy).

Ale mam pewien problem, być może było to opisywane, próbowałem przeczytać wszystko, ale po 15 stronie to tak przeglądałem raczej, jak było, to bym prosił o wskazówkę do wątku.

Od razu po zaistalowaniu wyłączyłem w kx zamianę tył/przód (bo nie chciało mi się włazić pod biurko) i wszystko grało. Ale moja karta trochę szumi, to pomyślałem przełącze sobie na tylne wyjście. Przełączyłem (wtyczkę i opcję w kx) i cisza - ani winamp ani foobar nie grają (znaczy, grają, ale nic nie). Czy ktoś może mi powiedzieć, co jest nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoj model karty, ma problemy z kxami ( jak i ze sterami zwyklymi tez ) . Wynika to z tego, ze ma inna budowe i uklady niz standarowy Livea 5,1 .

Na forum Kxow masz wszystko o tym modelu karty.

Zainstaluj tez najwnowsze kxy ( ale z forum od nich), a nie ze strony .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam następujący problem z kxy z, którym mam nadzieje pomożecie mi :)

Mam SB L! 5.1 i głosniki creatvia 5.1. W ustawieniach kxów ustawiam se tam jakieś 5.1 directpatch czy inne 5.1, wszystko cacy test głośników jest 5 satelit i suboofer wszystko, działa. Ale ni z tego ni z owego, pewnego ponurego dnia jka dzisiejszy kxy nie widzą centralnej satelitki i suboofera ;/.

W ustawieniach głośników nadal jest 5.1 a w tescie widać tylko 4 satelity....nie mam pojęcia dlaczego tka sie dzieje i jak temu zapowbiedz/naprawić. Ostatnio samo sie spowrotem zmieniło, ale zazwyczaj zostaje tak ujowo ustawione i zapominam o tym ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, dzięki xan. Faktycznie na forum kxproject piszą o sb0220. Niektórzy tam opisują jakieś czary z dsp, co ponoć włączają tylny kanał. Tak, czy siak, zostaję przy foobar + kx - szybsze wczytywanie windy i zakładki to jest to. Zresztą (może to autosugestia) nawet na przednim wyjściu wydaje mi się, że muzyka brzmi ciut lepiej (aczkolwiek mam głośniczki creativa g-380, basy mają skopane totalnie).

KX dla wszystkich :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy istnieje jakiś sposób na poprawne działanie wyjścia optycznego na kx ?

 

Na sterownikach od creative wyjście chodzi sprawnie moja karta to Sb live platinium (CT4760) a wyjście potrzebne jest mi do nagrywania MD (MiniDisc) problem objawia się następująco:

 

Po podłączeniu optyka i włączeniu na MD synchronizacji ze źródłem nic się nie dzieje próbowałem juz nagrywać rożnymi sposobami i zawsze nagranie jest puste kasuje poprzednie nagranie ale nie ma nowego po zmianie spowrotem na sterowniki creative wszystko chodzi (Co ciekawe są to te które Windows sam instaluje) :( a nie chciałbym rezygnować z Kx korzystam juz z nich rok i bardzo sobie chwale... :mur:

 

Proszę o pomoc Pozdrawiam m.

Edytowane przez Miczq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wykrywane jest to nie wiem (jak to sprawdzic?)

 

Napewno sygnal idzie bo sie swieci i ze sprzetem jest wszysko oki bo jak tylko wskocze na drivery sb z win xp to wyjscie magicznie dziala:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pewien problem z filmami nagranymi w AC3, mianowicie zawsze kiedy włącze w filtrze AC3 wyjście SPDIF, dzwięk traci synchronizacje z obrazem - pojawia się sekundowe opóźnienie. Jest to niezależne of filtra którego używam, dzieje się tak zarówno na AC3 Filter (sprawdzałem 3 wersje) oraz na filtrach cyberlinka. Mam w domu 6 głośników, podłączonych do wzmacniacza, który jest podłączony analogowymi kablami do audigy. Czy to może być kwestia ustawień DSP w kxach? Jeśli nie, to gdzie należałoby szukać problemu? Jeśli nie używam SPDIF tylko włącze sobie w fitrze 6 głośników, to dzwięk jest fatalny, tylne oraz środkowy głośnik zamierają, więc nie słychać ani dalogów ani odgłosów z tylnych głośników. Oprócz tego mam jeszcze jedną prośbę, niech ktoś kto ma 6 głośników podrzuci mi swoje ustawienia DSP na których ogląda filmy z dzwiękiem 5.1.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bede mial chwile to ci zrobie konfig w kxach ( skoro masz amp podloczony 6 CH Direct to chociaz warto sie pobawic) . Ale to po weekendzie .

Napisz jaki masz amp ??? .

Pozatym jak masz dobry amp z dobrymi dekoderami, to lepiej uzywac wyjscia cyfrowego w karcie .

Napisz dokladna konfiguracje, to pogadamy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

amplituner to technics sa-ax530, nie dekoduje Dolby Digital 5.1, tylko Dolby Pro Logic i DTS surround, nie ma żadnych cyfrowych wejść niestety. Ja sobie nieco radzę z DSP, używam kx/asio + foobar od kilku miesięcy, problem się pojawił pięknego wieczora, gdy skombinowałem trzy dodatkowe głośniki z myślą o stworzeniu porządnego zestawu kina domowego. Stworzyłem sobie dwa profile DSP, jeden do foobara i filmów 2CH (zwykły stereo+przekierowanie basów na subwoofer), i drugi uniwersalny czyli teoretycznie powinien działać zarówno w filmach AC3, grach i mp3 (jak słucham foobara na słuchawkach). Właśnie z tym profilem DSP jest problem, bo o ile w mp3 i grach sprawdza się bardzo dobrze (mówię oczywiście o dzwięku 5.1,EAX), to w filmach już nie bardzo. Zresztą wrzucę tu linki do tego DSP, może zobaczysz co tam źle jest. Nawiasem mówiąc jest on naprawdę idealny do gier, i muszę stwierdzić, że ci co twierdzą że kxy, nie nadają się dla graczy są w błędzie. Bez problemu da się grać w gry z dzwiękiem przestrzennym, a jakość być może jest nawet lepsza niż na standardowych sterach creativea.

 

DSP:

http://www.istreod.webpark.pl/ac3moje_ust.kx ---> AC3/GRY/MP3

http://www.istreod.webpark.pl/2ch_4.1.kx ----> mp3/2CH

http://www.istreod.webpark.pl/technics.txt ----> specyfikacja amp.

 

oba DSP są zrobione z pluginem dither

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, to ja stwierdzam ża już nic nie wiem ;) Dlaczego wobec tego gry na nim działają świetnie, sześć kanałów niezależnie. Jaka jest różnica między filmem nagranym w 5.1 a grą z efektami 5.1. Zresztą w teście głośników również wszystkie kanały się odzywają poprawnie. No ale cóż, widocznie nie da się zrobić jednego uniwersalnego DSP :((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka ze nie masz pojecia co to znaczy ac3 passtrough i zaznaczasz ta opcje w filtrach do DD ( a w grach dziala to inaczej ) . Powstawiales takie wtyczki, ktore nie maja szans byc zainstalowane w tym kanale (pozatym maja calkiem inne zadanie ) .

Zreszta to nie temat zeby tu rozmawiac , daj GG a ja posty skasuje .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie zainstalowalem KX'y itd. no i mam problem - bo dzwiek jest gorszy niz powinien byc :/ zanim zianstalowalem KXy wsyztsko ladnie gralo a teraz jest tragedia. az glowa mnie boli. wszytsko zrobilem tak jak powinno byc wiec czego to moze byc przyczyna ?? mam windowsa 2000 (wczesniej mialem XP i wszytsko ladnie gralo)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam sounstrorma i glosniki 5.1 zainstalowalem wszystko i dzwiek super tylko ze graja mi tylko przednie satelity.jak zrobic zeby mi chodzily tylne.jeczescze mam pytanko czy jest mozliwe zeby w filmach avi zapisanych w stereo miec dzwiek we wszystkich glosnikach(slyszalem cos o klonowanie sygnalu do tylnynch satelit)POMOZCIE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...