Skocz do zawartości
Marcin_gps

Super Dźwięk Dla Wszystkich - Foobar2000 + Asio

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam karte muzyczna zintegraowaną. Czy na takiej tez da sie te "cuda" robić?

Jak próbowałem właczyć skina od Marcina_gps to nie działał :| i config też.

Co to są KX'y ? Skad je wziac ?

dzieki, pozrdo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Soundstorm ma asio ( w oryginalnym sterowniku )

1324101[/snapback]

Czyli co? Poprostu zainstalowac foobara, nic nie ustawiac i bedzie ten super dzwiek?? Edytowane przez zwierz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie czy po zmianie sprzętu ktoś z was ma kłopoty z KX-ami???

Bo kiedy ja zmieniłem to już niestety nie mogę ich zainstalować bo komp w połowie instalacji się restartuje i wywala mi cały system :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qrde ja naprawde widocznie nie znam sie na kompie. mam pytanie: Czy przy sprzecie takim jak CreatiVe Sound Blaster Audigy, Głośnikach Creative Inspire P580(5.1) moge sobie tez poprawic znacznie jakosc dzwięku? Znam sie na wielu rzeczach, wiele problemów sam potrafie rozwiazać, ale juz mnie to wQ***ia (:mur:) ta zabawa ze starami. Teoretycznie juz sa zainstalowane, ale nie potrafie skonfigurowac zafnego playera, zeby mi działał. Foobar wlasnie wyrzuca mi coś takiego:

 

INFO (CORE) : startup time: 3555 ms

INFO (CORE) : opening file for playback :

INFO (CORE) : location: "file://D:\Mp3\Triphop\Orbital\Work 1989 - 2002\08-Are We Here (Industry Standard Version).mp3" (0)

INFO (foo_output_asio(exe)) : open : 48000 Hz, LINEAR PCM, 16 bits, 2 channels

ERROR (foo_output_asio(exe)) : failed in initialization of ASIO driver.

 

Byłbym BARDZO wdzięczny, gdybym dostal numer gg, albo cos od użytkownika podpisującego się "Marcin_gps", bo juz nie wytrzymuje... a jesli chodzi o dźwiek to mam niezle zryty łeb, staram sie zawsze i za wszelka cene mieć najlepszy dźwięk. Wydaje mi sie, że zrobiłem juz WSZYSTKO, co było napisane tutaj, jak i w gazecie CLICK!. Zależy mi na tym, nie powinienem zajać wiecej czasu, jak 30 minut, dlatego licze na zrozumienie i pomoc :-|

 

moje gg: 2441174

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ERROR (foo_output_asio(exe)) : failed in initialization of ASIO driver.

przeinstaluj asio o_0 moze uzywasz asio nieodpowiedniego dla twojego proca (SSE,SSE2 itd)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

n3rf --> jezeli zainstalowales poprawnie sterowniki KX PROJECT to w foobarze, zakladka output >> asio >> powinienes miec jako device: KX ASIO

Jezeli tego nie ma to instalacja sterownikow nie przeszla pomyslnie czy cos sie namieszalo. Proponuje zainstalowanie aplikacji Driver Cleaner (do zassania ze stronki http://driverheaven.net/) wyczyszczenie sterownikow kx (czy tez jeszcze wczesniejszyc creative'a jezeli pozostaly jakies smieci w rejestrze) nastepnie zainstaluj ponownie kx'y. Po instalacji sprobuj nie ladowac moich ustawien, tylko sprawdz najpierw konfiguracje w panelu KX ASIO, nastepnie odpal foobara. Jezeli wszystko bedzie ok (a powinno byc) zaladuj odpowiednie dla zestawu glosnikow ustawienia.

I radze najpierw dokladnie zapoznac sie z tekstem na pierwszej stronie tematu zanim przedstawisz swoj problem (ktory przewaznie jest banalny, od 10 strony przewijaja sie te same problemy wynikajace z lenistwa forumowiczow...)

Edytowane przez Marcin_gps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki,

wiem, ze przede wszystkim trezba czytac to, co juz na forum bylo.

Musialem przeinstalowac system, bo wyniknął drobny problem po instalacji sterowników kX: Nie mogłem włączyć Steama (Counter Strike 1.6). Wywalało mi jakiś błąd i sie wyłączał. Ale mam zamiar zainstalowac drugi system XP, i wtedy na nim sie pobawic, ale i tak nawet, jak mi nie dzialalo w foobarze Output na Asio, tylko na Innym Output-cie to dzwiek byl za***isty :)

Nie wiem, czy te drivery były przyczyna nie możliwości uruchomienia tego Steama... ale tylko drivery zmienilem w ostatnim czasie...

Jesli ktos ma steama i zainstalowane kX, i wszystko mu smiga to niech da znac, bede bardzo wdzieczny, wtedy poszukam innej przyczyny, ale wydaje mi sie ze ta jest jak dla mnie wystarczajaca :)

Jeszcze raz dzieki :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW: kX sa tylko sterownikami pod Windowsa, czy istnieje tez wersja pod linuxa... bo jak zainstalowalem najnowszego Mandrake, to dzwiek mi sie w ogole nie podoba.. a w innych Linuxach było OK.

Najprawdopodobniej musze poszukac sobie innych driverow, ale jak jusz mam zmieniac , to najlepiej na kX :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla tych co mają problemy ze zmianą PCI Latency na płytach z nf2. Widzałem że ktoś kombinował z Powerstrip, a wystarczy sciągnąc sobie NF2 Tweaker v025b i jednym klik można zmieniac sobie na 16,32,64,96,128,160,192,224,255 :) tylko trzeba zaznaczyć Apply Settings at Startup i zrestartować bo z tego co piszą opcja ta nie dział w locie.

 

Link do NF2Tweaker http://forum.abit-usa.com/attachment.php?s=&postid=379291

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy te drivery były przyczyna nie możliwości uruchomienia tego Steama... ale tylko drivery zmienilem w ostatnim czasie...

Jesli ktos ma steama i zainstalowane kX, i wszystko mu smiga to niech da znac, bede bardzo wdzieczny, wtedy poszukam innej przyczyny, ale wydaje mi sie ze  ta jest jak dla mnie wystarczajaca :)

Jeszcze raz dzieki :unsure:

1332795[/snapback]

Czlowieku pomysl co mowisz ( czemu stery od dzwieku maja przeszkodzic wlaczyc steama ???) , rozumiem ze jeszcze jak odpalisz gre i dopiero dziwek zaczyna dzialac .

Ja mam od poczatku steama kxy, i zawsze dzialal i dziala nadal .

I edytuj posty, a nie piszesz 2 pod rzad .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej :)

 

Chciałbym sobie zainstalowac ASIO na soundstorm + creative 5.1 P5800 ale totalnie sie nie orientuje o co chodzi z ms latency itd.. Mogłby mi ktos łopatologicznie wytlumaczyc co moge zrobic? Bylbym wdzieczny, uzywam foobara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej :)

 

Chciałbym sobie zainstalowac ASIO na soundstorm + creative 5.1 P5800 ale totalnie sie nie orientuje o co chodzi z ms latency itd.. Mogłby mi ktos łopatologicznie wytlumaczyc co moge zrobic? Bylbym wdzieczny, uzywam foobara.

1343027[/snapback]

To moj post. Prosze pomozcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy foobar + ASIO jest duzo lepszy w brzmieniu od winampa? posiadam soundstorm'a i glosniki 5.1 p580

1343729[/snapback]

 

Winamp na ASIO jakoś dziwnie działa,począwszy od problemów ze stabilnością a skończywszy na znacznie gorszej dynamice w skali mikro i lokalizacji źródeł pozornych w stosunku do foo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzis sobie zainstalowalem Foobara + ASIO no i musze powiedziec ze jakosc dzwieku jest o niebo lepsza niz w winampie. Korzystam z karty dzwiekowej na plycie glownej epox'a Realtek AC'97 i mam takie pytanko: czy moge oddzielic jakos w foobarze tony niskie od wysokich? bo w subie slychac teraz obydwa, a kiedy korzystam z winampa to wszystko jest tak jak powinno czyli sa same tony niskie, sam basik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...