Skocz do zawartości
Marcin_gps

Super Dźwięk Dla Wszystkich - Foobar2000 + Asio

Rekomendowane odpowiedzi

Najbardziej bolesne jest to ze w niektorych gierkach niema dzwieku :(

Czy jest jakas metoda na szybka zmiane sterownika kx<->creative bez restartow ?

A roznica miedzy zwyklym sterem a kx jest slyszalna przez co warto zmieniac :)

sb audigy2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc chlopaki

przeczytalem kilka stron tego topika (wiecej niz 5 :) ) i juz sie pogubilem co i jak.

wiec mam prosbe niech ktos mi poda wtyczki i takie tam do kx-ow i foobara i powie co i jak z nimi zrobic.

mam sb audigy 2 zs.

wielkie dzieki z gory i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej bolesne jest to ze w niektorych gierkach niema dzwieku :(

Czy jest jakas metoda na szybka zmiane sterownika kx<->creative bez restartow ?

A roznica miedzy zwyklym sterem a kx jest slyszalna przez co warto zmieniac :)

sb audigy2

1399032[/snapback]

 

Zreinicjuj DSP (prawy klawisz gdziekolwiek na oknie DSP i "reinicjuj"), wtedy głos jest w każdej gierce (powinien być ;) ), ale możliwe są trzaski (ja mam trzaski we wszystkich rajdówkach). Pamiętaj że ustawienia DSP wrócą do domyślnych więc zapisz sobie wcześniej swoją konfigurację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

INFO (CORE) : opening file for playback :

INFO (CORE) : location: "file://D:\Muzyka\Lenny Kravitz\5 (1999)\08 - Lenny Kravitz - Fly Away.mp3" (0)

INFO (foo_output_asio(exe)) : open : 44100 Hz, LINEAR PCM, 16 bits, 2 channels

ERROR (foo_output_asio(exe)) : unsupported sample rate.

 

cos takiego sie pokazuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak wiem juz sobie poradzilem :)

wszystko dziala tak jak powinno

i sorry ze zawracam gitare hehe

wielkie dzieki ;) pozdrawiam

 

aha i jeszcze jedno pytanko:

gdzie pobawic sie basami i taki teges w foobarze czy kx-ach??

i gdzie to znajde w kx? jeslicos takiego jest

Edytowane przez Hesos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie !

 

 

 

Marcin_Gps i Xan ja was podziwiam i to bardzo !

 

 

 

Wystarczy przeczytać ze zroumieniem dwa pierwsze posty ! Posciagac sobie, sa calkiem nowe pluginy, Kx sie trochę pobawić i wszystko śmiga. Po prostu tyle postów jest tutaj, bo nie czytacie, a jak czytacie to nie rozumiecie !

 

 

Przeczytac po 5 razy i po koleji robic jak pisze ! Gdybym był modem. TO wybieram 12 postów i reszta do kasacji, daje jako przyklejony i zamykam temat ! No moze jesszcze wrzucam foobara ze wszystkimi powrzucanymi wtyczkami !

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam sb live! value (ct4670) chcialem podlaczyc dwa kanaly glosnikow, czy jest taka mozliwosc, dodam ze mam jeszcze podlaczona karte tv pod mic, nie wiem dlaczego glosniki podlaczone pod (czarne wyjscie), nie chca grac, podlaczone pod wejscie obok (juz nie chce mi sie zagladac) graja, da sie je jakos polaczyc zeby graly te i te? Pozdrawiam i z gory dziekuje za odpowiedz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla tych co chca byc pewni, ze resampling na 48 khz, znacznie poprawia jakosc sygnalu, moga sobie luknac na tego  1401750[/snapback]

Wreszcie są jakieś dowody, różnica rzeczywiście dość znaczna, ciekawe ciekawe. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nawet chodzi :D

foobar'a używam od 10minut ;) więc w jaki sposób tam importować konfig (np. ten Twój) bo wydaje mi się że wgranie go do głównego folderu foobar200 nic nie dało ponieważ ustawienia są standard

736999[/snapback]

jak nie, to wrzuc conffiga do katalogu Profilu w WIn, np, "C:\Documents and Settings\user\Dane aplikacji\foobar2000\"

 

 

A teraz moja prosba...

- Zainstalowalem KXy

- ściągnęłem "foo_ddecontrol.dll" "foo_dsp_ssrc.dll" "foo_input_std.dll" " "foo_mpg123.dll" "foo_mpg123.dll + foo_mpg123.dll" i wrzucilem te pliki w COMPONENTS

- Wrzuciłem odpowiedniego COnfiga do folderu FOobara, zaraz po jego zainstalowaniu...

- DLa pewności w preferencjach jeszcze upewniłem się co i jaq wyglada

([OUTPUT] ->"Asio (exe version)";

Asio (exe Version)-> "kX Asio" lub "ASIO Kernel-Streaming driver"

 

po włączeniu jakiejkolwiek mp3, wyskakuje okienko "

___________________________________________________________________

|_________________CONSOLE__________________________________________|

| Come Inside.mp3" (0)

| INFO (foo_output_asio(exe)) : open :

| 44100 Hz, LINEAR PCM, 16 bits, 2

| channels

|

| ERROR (foo_output_asio(exe)) : failed in

| initialization of ASIO driver.

|___________________________________________________________________|

 

albo

___________________________________________________________________

|_________________CONSOLE__________________________________________|

| INFO (CORE) : opening file for playback :

| INFO (CORE) : location: "file://D:\Mp3\Triphop\Chemical Brothers\Chemical |Brothers - Push The Button\04 - The Chemical Brothers - Hold Tight London (Feat Anna Lynne).mp3" (0)

| INFO (foo_output_asio(exe)) : open : 44100 Hz, LINEAR PCM, 16 bits, 2 channels

| ERROR (foo_output_asio(exe)) : unsupported sample rate.

|___________________________________________________________________|

 

POMOCY!!! nie wiem o co chodzi :(

Jaq widzicie spac nie :mur: moge przez to i buszuje po baaaaaardzo starych nawet komentarzach.. :(

Edytowane przez n3rf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm....

w Resamplerze bylo wszystko dobrze ustawione... ale dopiero teraz sie dowiedzialem, ze trzeba wrzucic do aktywnych wtyczek DSP resampler... :D

teraz wszsytko smiga, a czym sie rozni "REsamPler (PPHS)" od "Resampler (SSRC)"??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie to nie jest normalne.

Po pierwsze to jakis masz procesor, po drugie na poczatek zwieksz priorytet w Asio ( exe ) .

Potem sie zobaczy dalej :) .

I jeszcze jedno jakiego resamplera uzywasz i na jakim ustawieniu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

własnie probowalem zmienic standardowe stery na Kx i wszystko było by znakomice gdyby nie jedem problem program do telewizji i radia, Btv i Bradio włączaja sie i jak ma ja juz włączyc dzwięk to bez niczego sie zamykaja nie mam zamiaru ich zmieniac bo sa najlepsze, czy nie ma jakiejs opcji w konf Kx która mogła by rozwiązac ten problem oba programy do odtwarzania dzwieku uzywaja tego samego pliku mixera który do realizacji dzwieku uzywa systemu tak jak karzda inna aplikacja, tylko te programy maja swoje lata i nie ukazuja sie aktualizacje od 3 lat wiec jedyne co moge zrobic to kombinowac ze sterownikami pewnie chodzi o małą niekompatybilnosc, nie wiem juz gdzie jest problem

moja karta to sblive 5.1 kupuiona 3 lata temu

Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie odnosnie plyt audio

Cos niemoge ich odtworzyc w foobarze bo wywala taki komunikat

 

 

O (CORE) : startup time: 94 ms

INFO (CORE) : opening file for playback :

INFO (CORE) : location: "cdda://024AF255,01" (0)

ERROR (CORE) : error opening file for playback :

INFO (CORE) : location: "cdda://024AF255,01" (0)

 

Czy wogole mozna odtwarzac plytki audio w tym progsie ?

Czy sa jakies roznice w jakosci odgrywania plytek audio w roznych programach ?

Jaki polecacie ?

I jeszcze jedno pytanie: odtwarzac cyfrowo (przed tasiemke ide) czy analogowo przez kabelek audio ?

Wydaje mi sie ze analogowo gra lepiej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy macie jakeś fajne skórki, konfiguracje do foobara, może jakieś linki itp. :]

 

EDIT

Jeszcze jedno, przykładowo piosenka trwa 4:20 min a w foobarze pokazuje pasek do 3.50 ale leci do końca . W czym może być problem, w innych otwarzaczach jest normalnie??

Edytowane przez S-I-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w morde no :/

wywala mi error:

 

INFO (CORE) : startup time: 962 ms

INFO (CORE) : opening file for playback :

INFO (CORE) : location: "file://D:\!!MP3!!\BENIGHTED (FRA)\BENIGHTED [2003] Insane Cephalic Production\Benighted [insane Cephalic Production] - 04 - Deviant.mp3" (0)

INFO (foo_output_asio(exe)) : open : 44100 Hz, LINEAR PCM, 16 bits, 2 channels

ERROR (foo_output_asio(exe)) : unsupported sample rate.

 

z tym ze ja nie uzywam kx' ow bo moja karta ich nie obsluguje. Wiec co mam z tym zrobic ?

 

edit: dobra, pogrzebałem i działa :D Tylko foobar mi teraz zabiera ok 30% procka :(

Edytowane przez pepin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ERROR (foo_ui_columns) : Failed to load libpng. Ensure you have libpng and zlib present in an appropriate location.

INFO (CORE) : startup time: 42485 ms

INFO (CORE) : opening file for playback :

INFO (CORE) : location: "file://E:\Musepack\Disturbed\(2002)Believe\07 - Disturbed - Rise.mp3" (0)

INFO (foo_output_asio(exe)) : open : 48000 Hz, LINEAR PCM, 16 bits, 2 channels

INFO (foo_output_asio(exe)) : ASIO device type [channel 0] : Int16LSB

INFO (foo_output_asio(exe)) : ASIO device type [channel 1] : Int16LSB

 

 

dlaczego wywala mi foobar ten błąd ??

 

ps.

muza po nim gra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie musialem wrzucic z powrotem swojego Live'a! do PCI ;-)

SS tymczasowo poszedl na odpoczynek. Brzmienie zgoła inne, ale to juz kazdemu wiadomo. Czy lepsze czy gorsze trudno ocenic - z dystansu uzytkowania jednej jak i drugiej karty na pierwszy rzut oka wydaje mi sie, ze stary poczciwy Live ma wiecej przestrzeni.

Legendarnym Foobarem tez sie bawie teraz - brzmienie tez inne, niz np WMP lub Lillit - delikatne i bardziej przestrzenne - łechce ucho i moze to jest jego glowna zaleta, bo i Salomon z paskudnej mp3 nie naleje, ani jakosci CD nie zrobi (wole shn osobiscie).

Zainstalowalem kx 3537 i mam problem z rejestrowaniem wlasnych wtyczek - na liscie - caly czas bylo new, choc dalem inna nazwe :-(

Poza tym problem ze Skypem, no ale poczytalem to i owo - mam nadzieje, ze bedzie dzialac.

A tak przy okazji to w WaveWarp 2.04 pewne alglorytmy nie poszly na SS, a na Live i owszem, choc praktycznie niby SS lepszy :)

W kolejce MatLab do testow :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Konfiguracja sprzętowa jak ponizej, czyli Soundstorm, teraz napisze co juz zrobilem i co juz dziala. Ze stronki http://republika.pl/mytemp/ zassalem SSE i wgralem do folderu components do foobara (foobar to foobar2000_0.8.3_special ). Nastepnie ustawilem wszystko tak jak tutaj: http://republika.pl/mytemp/foobar.htm

Nie wiem co jest grane, bo sie na tym nie znam zupelnie, dlatego pytam, bo dzwiek sie raczej _nie_zmienił_ chociaz wszystko dziala i podczas odtwarzania mam cos takiego:

INFO (CORE) : opening file for playback :

INFO (CORE) : location: "file://D:\Mp3\LP - Follow the Reaper\Children of Bodom - 09 - Kissing the Shadows.mp3" (0)

INFO (CORE) : Clipping detected.

INFO (foo_output_asio(exe)) : open : 48000 Hz, LINEAR PCM, 16 bits, 2 channels

INFO (foo_output_asio(exe)) : ASIO device type [channel 0] : Int16LSB

INFO (foo_output_asio(exe)) : ASIO device type [channel 1] : Int16LSB

 

wiec niby ASIO dziala i przez nie jest wszystko odtwarzane.

Nie wiem gdzie zmienic ASIO latency, z ASIO mam kontakt tylko przy nagrywaniu na gitarce, w sumie w cubase moge sie dostac do tej konsoli, ale nie wiem czy to ma zwiazek ( ... sorki, ale serio nie znam sie na tym )

 

Co robie zle ? Co jeszcze trzeba zrobic ? Co to jest mpg123 ??? Do czego to ? Moze jakis link, bo takie pytania to rzeczywiscie moze byc lekkie zawracanie [gluteus maximus], no ale nie umiem po prostu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...