Skocz do zawartości
Marcin_gps

Super Dźwięk Dla Wszystkich - Foobar2000 + Asio

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nagrywam dźwięk z tunera przez tv aux :)

Aby słyszeć dźwięk z aux, należy w zakładce "wejścia i wyjścia", ustawić odpowiednio suwak "Wejście AC 97"

Następnie w zakładce AC 97 wybrać źródło dźwięku, tj "aux"

Dzięki temu dźwięk jest słyszalny. By móc nagrywać, trzeba jeszcze w zakładce"nagrywanie" ustawić suwak "poziom nagrywania ac 97", oraz ustawić suwak "aux" w zakładce ac97, sygnał można wzmocnić używając jeszcze suwaka "gain", z tej samej zakładki". Wystarczy chwile protestować by wszystko działało. Oczywiście można zrobić sobie odpowiedni config w DSP, ale po co , skoro na domyślnym też wszystko działa.

 

Dzieki za odpowiedź. Wczoraj siedziałem do późna w nocy i doszedlem co jest nie tak.

Oczywiście wcześniej mialem skonfigurowane kX w opisany przez Ciebie sposób (dźwięk był słyszalny tylko nie moglem go nagrać). Okazało się (doszedłem do tego przez przypadek) że trzeba za każdym razem (raz na uruchomienie kompa?) "przeładować" w windowsowych właściwościach multmediów->zakładce głos-> w dropdownie nagrywanie głosu-urządzenie domyślne: kX....HQ na kX 0/1. Nie chodzi o to ze musi byc ustawione na tryb 0/1 - po prstu musze tutaj zrobic zmiane, zeby odblokowalo sie nagrywanie dzwieku z AUX. Nie wiem czy to jest jakiś bug wersji 3538j, wiem tylko ze pod 3537 tez nie moglem nagrywać, więc możliwe ze wykonienie wczesniej opisanego przeładowania ustawień rownież w starszej wersji sterownikow umozliwiloby nagrywanie z tunera.

Co prawda znalazlem sposób, ale niestety wszystko działa jakoś tak niedetrministycznie, to znaczy po jakimś czasie nagrywanie dzwieku z AUX znów potrafi się zablokować (nie wiem co jest tego powodem) i wtedy znów muszę przeładowywać ustawienia...

Czy ktoś może mi wyjaśnić co jest grane z tymi HQ i 0/1? To są jakieś tryby działania karty?

 

Pozdr,

Az

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem :)

 

Zainstlaowąłem wszystko tak jak pisaliście (foobar i wszystkie pliki do asio, drivery kx itp). Mam 2 pytania:

 

1)Klikam w foobarze na mp3 i daje play, i odrazu przechodzi na stopped :( zadnych błędów nie wywala. Mam SB Audigy, a denerwuje mnie to że kiedyś instalowałem to według opisu z pierwszej strony teog posta i odrazu zadziałało, a teraz kupa :(

2)Jak to w koncu jest z tym konfigiem dla słuchawek? Znalazłem w tym topisu linki ale sa już nieaktualne.

 

A dla niewiedzacych, po zainstalowaniu sterów kx project wystarczy odpalić winampa bez żadneog specjalnego ustawiania i różnica odrazu jest słyszalna :) No ale poradźcie coś na to co powyzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, działa, właczyłem dziś kompa i grało odrazu. Proces mam na High i output latency około 700ms :) (celeron 700).

 

Czy te wszystkie bajery zadziałają z najnowsza wersją foobara? Próbowałem to odpalić z nowa i przy starcie jakieś błedy sypał, a stary foobar wygląda jak kupa i nawet regulacji głośności w nim nie ma (a ta na pasku to badziew)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy tak chwalą tego Foobar'a to trzeba go wypróbować. Przejrzałem ten topic uffff :blink: .

 

Ściągłem teraz najnowsza wersje, możecie mi napisać co teraz powinieniem zrobić, coś ściągnąć mam na myśli wtyczki itd. Bo troche się pogubiłem.

 

Dodam tylko tyle że mam dwa zwykłe głośniczki chyba o mocy 45 wat :lol2:

 

Jestem po wrażeniem :blink: winamp poszedł do kosza :D wystarczyła jedna mp3 kurde naprawde jest różnica w dzwięku B)

Edytowane przez kamilo23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z Asio w KX'ach. Mianowicie - wogole nie mogę otworzyc panelu konfiguracyjnego ASIO. Wybieram tę opcję w menu z kxmixera i nie dzieje się nic. Sprawdzałem na wersjach kxdrv3537-full, kxdrv3538i-full oraz kxdrv3538j-full. System to Windows 2000. Pamietam ze kiedys tez miałem z tym problemy i "rzuciłem to w cholerę" bo myślałem ze wina systemu, a nie chciałem formatowac dysku... Teraz jestem po formacie i dalej to samo :/ Dodam tylko ze na innym komputerze z tą kartą panel asio się uruchamiał. Różnicą było to ze tam systemem był Windows XP. Czy to może mieć jakiś wpływ? Szczerze mowiąc nie chce mi się przesiadać na XP :/

Edytowane przez heavyrock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie dzialaja, dobra rade sprzedaj to szybko i kup nawet zwyklego Live, na bank bedzie lepszy od tego, to niestety typowy wynalazek i co gorsze to ten z kategorii bardzo nieudanych

 

tez mialem ten sam problem na win2k...

nie wiem jak go rozwiazac, jak bardzo zalezy ci na win2k to na forum kxow poszukaj...

ale imho xp nie jest zly;)

nie ma juz ukrytej stronki, bo poki co nie ma ASIO pod nowego foobarka

swoja droga cos mi sie wydaje, ze juz nie bedzie

poki co testuje i naprawde dziala fajnie bo wkoncu moge ustawic output na 24bit i resamplera na 192

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem ;)

Czasami zdarzy mi sie, ze dzwiek sie zawiesza, np gdy klikam na next track w foobarze, slychac wysoki pisk i cisza. Nie dzialaja zadne dzwieki, poza line-in. Dopiero reset kompa pomaga. Mozna zrealizowac reset urzadzenia programowo, albo w jakis inny sposob zaradzic na ta niedogodnosc? Probowalem wpisywac w konsoli KX -rv i -dbr, ale nic nie pomoglo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam taki problem. Otóż mam Win XP i zainstalowane sterowniki na SB Audigy kxProject. Ściągnołem sobie ustawienia dla mikrofonu tutaj z forum i osoba, z którą gadam przez gg mnie słyszy i ja ją też. Ale jest następujący problem. Niestety podczas rozmowy ciągle słysze powtarzający się mój głos tak jakby zjawisko echa. Nie wiem jak temu zaradzić. Wspomne, że i ja i ta osoba korzystamy z słuchawek i mikrofonu. I jeszcze jedno. W funkcji gg jest możliwość nagrywania rozmowy. Gdy to uruchomie program owszem nagrywa rozmowe, ale tylko i wyłącznie mój głos, a gdy ta druga osoba, czyli mój rozmówca nagrywa to zarówno mnie jak i swój głos. Proszę o pomoc, bo jest to strasznie niewygodne.

 

Serdecznie pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MAM DOKLADNIE TEN SAM PROBLEM ECHO.

 

Kupiłem karte SB Live 5.1 SB0100 zainstalowałem kx'y , mam dzwiek z winampa, prubowałem foobara ale coś jets nie tak,zostawiłem to narazie.Moje pytanie: Czy da sie podłaczyć słuchawki do wolnego wejścia w karcie muzycznej? Co trzeba ustawić, pozmieniać w opcjach,czy potrzbny jest jakiś plugin? Mam podłaczone głośniki 5.1 i mikrofon.

Pomoze ktos???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://otachan.com/ASIO%20caps_009.7z

a tak wogule to posiadam X-fi Extream music (jak widac)

jak skonfigurowac foobara? czego używac.. posiada ktoś x-fi i moze mi pomóc:)??

do czego jest to asio?

 

sam mam x-fi platinum i nie mialem trudnosci ze skonfigurowaniem foobara,

wopcjach Asio ustawiasz 'Creative ASIO' i smiga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

INFO (CORE) : opening file for playback :

INFO (CORE) : location: "file://F:\02-Marcel Woods _ Advanced (Original Mix).wav" (0)

INFO (foo_output_asio(exe)) : open : 48000 Hz, LINEAR PCM, 16 bits, 2 channels

ERROR (foo_output_asio(exe)) : unsupported sample rate.

 

 

co jest grane? zrobilem wszystko tak jak w temacie, pluginy sciaglem z http://republika.pl/mytemp/

 

 

edit: ok juz wszystko dziala

Edytowane przez dragon_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ustaw w panelu Asio, zeby 48000 Hz obslugiwal.

Pozatym jezeli chodzi o mikrofony i echo, to bylo wiele razy, ze lepiej od nowa dsp zrobic do mikrofonu.

Mozna to zrobic na wiele sposobow, tak czy siak najlepiej uzyc wtyczek pro fx ( obecnie w najnowszej wersji plugin sie zowie ADC, w starszej ac97) i mozna go sobie podlaczyc odrazu do epiloga czy tam kxlt do pinow od nagrywania. Ogolnie zeby miec pelna kontrole nad wejsciami typu mikrofon, line in czy czy tam cyfrowy sygnal z napedu podlaczony do spdif in, warto uzyc plugina mx6.

Tu macie probke i sie bawcie http://johnconrad.pl/xan/kxrox.PNG . dzieki temu macie kontrole nad kadym wejsciem :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na tej nowej stronie otochana (otochan.com) nie ma juz tego ukrytego dzialu foobara

wie ktos jak sie tam dostac?

Pewnie pracuje nad supportem do 0.9 i stuff do 0.8.3 zniknął zupełnie.

A co potrzebujesz?

 

lenivy - dzięki zaraz sprawdzę co i jak :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xan

Gdzie można znaleźć Peak4 ?

Najnowszy plugin proFX, kolesia o nicku Lemury na forum Kxow. ( masz tam pakiet osmiu pluginow, ktorych ja uzywam zawsze ) http://members.home.nl/nahutec/ProFx/ProFx305.zip

Instalujesz, go na najnowasza wersje kxow.

I pamietajcie sama konfiguracja Asio w foo nie wiele pomoze na poprawe dzwieku ( tylko kxy :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otochanowi z tego co gdzieś czytałem nie za bardzo spodobał się foobar 0.9 i ASIO do niego nie będzie, pousuwał też zdaje się wszystkie stare pluginy ze strony. -| Jak sobie przypomnę gdzie znalazłem to info to wam wrzuce :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pilna pomoc potrzebna, bo krew mnie powolutenku zalewa ;/

 

Po reinstalce systemu, wrzucilem kXy, swoj konfig do DSP i ... nie mam dzwieku z line-in. Co do jasnej ciasnej trzeba ustawic w mikserze, zeby to dzialalo ?? Wydaje mi sie, ze wszystkie wskazniczki przekopalem, a dalej nie dziala (mimo, ze wczesniej hulalo, przed istalacja systemu od nowa). rece opadaja. help

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D Jest nowy Foobar 0.9.1 beta 1 http://www.foobar2000.org/beta/foobar2000_...%20beta%201.exe

Jeszcze beta ale za to jest do niego ASIO :D http://www.foobar2000.org/beta/foo_out_asio.zip

Pozostałe wtyczki jakie sa w tej chwili dostepne na stronie otachana tez działaja poprawnie z ta wersja :razz:

 

 

Przy okazji Moj Foobar :lol:

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz są tylko dwie wtyczki do foobara nowego: www.otachan.com

 

ASIO = http://www.foobar2000.org/beta/components.html

 

Mam pytanie tutaj powinno być nasze ASIO tak? Dołączona grafika

 

 

To mam pytanie gdzie ono jest?

 

 

 

 

Skąd bierzecie Skiny! Dajcie linka

Edytowane przez niko2003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...